Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Zamkniêty przez: stubarwny | 2009-11-12, 18:21

Autor

Wiadomo¶æ

aguÅ›ka  

User

aguśka


ImiÄ™: aga

Do³±czy³a: 08 Lis 2009

Sk±d: szczecinek ;p

   

Wys³any: 2009-11-12, 16:13   mam kilka pytaÅ„ ....... to mnie rozwaliÅ‚o !

a więc mam kilka spraw do których nie mam pewności czy są grzechem czy nie.
I.OtÓż dziś szperając po różnych forach dowiedziałam się że całowanie się to grzech.
PAD£AM NA TWARZ !!!!! <SZOK> a) Z JAKIEJ PAKI TO GRZECH ?
b) moim zdaniem to nie może być grzech ponieważ
całowanie się to okaz miłości(chodzi o całowanie się przed ślubem) przeciez bez całowania się nie można wziąź ślubu.... to dziwnie brzmi .... dziecinnie ... ale nie wiem jak to powiedzieć .... poprostu całując się odkrywamy siebie ...dążymy do tego aby być razem for ever ....noooo wiecie o co mi chodzi :P czy nie mam racji ? moze się myle i jestem jakaś inna ?
II.jakie to są myśli nieczyste ? czy sa to takie mysli tylko o stosunkach seksualnych ? czy mysli o całowaniu sie to też myśli nieczyste ? Bo wiecie jako dziewczyna po obejrzeniu jakiegos romansidła wyobrażam sobie a co by było gdyby ........ ( i tak przyjechał by sobie książe na białym koniu ...bla bla bla i wszystko kończy się szczęśliwie ...oczywiście gorącym pocałunkiem :D ) czy to także grzech?????
III.czy pożądanie to grzech ? przeciez to narmalny objaw ... czy to cudzołóstko??
niektórzy mówią że tak :/ ....
BEZSENS WSZYSTKO JEST GRZECHEM !!! NAJLEPIEJ NA£O¯YÆ GACIE Z BLACHY SIEDZIEC I CZEKAÆ NA ZBAWIENIE :(
 

ollla  

Stały User



ImiÄ™: Ola

Do³±czy³a: 11 Lis 2009

Sk±d: Lbn

   

Wys³any: 2009-11-12, 16:22   

wiesz co wiele rzeczy takich jak naprzykład to że całowanie jest grzechem uważam za totalną głupotę wymyśloną przez kościół.
hmm.. pożądanie i myśli nieczyste --- nie da sie wyłączyć myślenia przecież ^^
i pożadanie to napewno nie cudzołóstwo!!!
a co do ostatniego zdania to jak najbardziej sie zgadzam xd
_________________
"Przyszłość należy do wyobraźni"
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-11-12, 16:32   

Zmień nazwę tematu na precyzyjniejszą.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

mloda2345  

Pogromca postów



ImiÄ™: Kinga

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-11-12, 16:32   

Jak dla mnie z tego co napisałaś to nic nie jest grzechem...
_________________
I am the rock that pushes away. I gave up tomorrow to spite today.
http://www.lastfm.pl/user/mloda2345 ;)
 

jr_  

Pogromca postów



ImiÄ™: Manselinosa

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

Sk±d: Okolice Lublina

   

Wys³any: 2009-11-12, 16:49   

całowanie to nic złego...Nie jest grzechem! i na 90 % kościół też tak nie uważa tylko weszłaś na bardzo inteligętne fora
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Sl5HP3MCTKA

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Mmm ... ;*
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-11-12, 17:00   

Nie jestem księdzem, ale rozmawiałam z pewnym mądrym i dobrym księdzem (prawdziwy z powołania) to powiedział mi, że pocałunek nie jest grzechem, chyba, że specjalnie chcemy nim doprowadzić do podniecenia siebie albo drugiej osoby, że naszym celem jest współżycie. Zależy od intencji. Bo takie pocałunki, które prowadzą do podniecenia i współżycia jak najbardziej ale w małżeństwie :-) .
Nieczyste myśli to takie, które dotykają ludzkiej seksualności - myślisz o czyimś ciele, o seksie, to cię podnieca, nie chcesz przestać. To także grzech, chyba, że nachodzi cię taka myśl, ale ją odrzucasz, nie chcesz o niej myśleć - wtedy to tylko pokusa, pokusa nie jest grzechem, kusi nas szatan, zależy teraz, co my, ludzie z tą pokusą zrobimy, przyjmiemy czy odrzucimy.
No a pożądanie - zależy kogo. Jak żona męża czy na odwrót to o to chodzi. A jak pożądasz kogoś w takim stopniu, że za wszelką cenę chcesz doprowadzić do aktu seksualnego - to już coś nie tak. Mówię nie jestem księdzem, napisałam to, co mi podpowiada sumienie i co wynikło z mojej rozmowy z księdzem lata temu :-) .

Cytat:

BEZSENS WSZYSTKO JEST GRZECHEM



Nie jest wszystko grzechem, tylko trzeba pamiętać - nie ma bara bara gdy nie ślubna para ;) (i innych rzeczy) no i zależy też od intencji dużo (nawet bardzo dużo przy całowaniu np.) Nie umiem jaśniej wyjaśnić mojego zdania w tym temacie :-)
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-11-12, 17:07   

motyl napisa³/a:

Zmień nazwę tematu na precyzyjniejszą.


No tak, żeby nie było.

Co do twoich pytań, to nie. Sama uważam, że całowanie, przytulanki to nie grzech - to bliskość i chęć czucia bliskości.
Co prawda kązdy z nas powinien mieć szacunek do swojego ciała i umieć tę bliskość okazywać osobie, którą na prawdę się kocha.

aguÅ›ka napisa³/a:

moze siÄ™ myle i jestem jakaÅ› inna ?


Nie, nie mylisz się a inna to już nie jesteś na 100% i pewnie dobrze o tym wiesz. Dla każdego młodego człowieka takie ograniczanie w sferze wiary będzie wydawać się głupim. Ale są tego + i -,

aguÅ›ka napisa³/a:

.jakie to są myśli nieczyste ?


Dla każdego takie myśli będą inne. Wydaje mi się, że chodzi o ogólny stan naszego ducha, abyśmy wszystkie nasze decyzje podejmowali przemyślanie, nie musieli ich potem żałować.

Zresztą kościół ma bardzo jasno określony system wartości. Grunt, to umieć go przyjać i uznać za stosowny (ale chyba nie ma wzmianki o całowaniu).
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

Lusia1  

Stały User

pomoc-moj cel życia



Wiek: 31

Do³±czy³a: 10 Lis 2009

Sk±d: ¯ywiec

   

Wys³any: 2009-11-12, 17:26   

Wydaje mi się, że chodzi tu nie o sam pocałunek, lecz to jak to robimy i czemu. Jeśli chłopaka nie kochamy i chcemy zaciągnąć go do łóżka lub planujemy pocałunek, aby coś na nim wymóc, to bardziej podciągnęłabym to pod grzech. Jednak ja nie uważam, że nim jest.
Podobnie jak ze stosunkami.. Kościół jasno mówi, że po ślubie.. Dla mnie nie ma to sensu np w przypadku gdy jest się już długo parą i chce się pobrać ;)
Wydaje mi się czasami, że Kościół bardzo chciałby sterować naszym życiem prywatnym.

Ostatnio w księgarni zauważyłam książeczkę napisaną przez jakiegoś Ojca oczywiście o sexie. Z ciekawości przeczytałam z tyłu co tam ciekawego może być :) I doznałam szoku. Słowa choć nam się może wydawać nieprawdopodobne, Boga obchodzi nasz stosunek, On sam daje nam wielkie dary, w jego trakcie i jakoś tak to leciało :) Chcę ją kupić za kilka dni, bo może się wydawać co Ojciec może wiedzieć o sexie.. Muszę się przekonać..
_________________
"Kto nigdy nie żył, nigdy nie umiera, nic nie utraci ten, co nie miał nic.... ten, kto nie kochał, nie wie co tęsknota...."
"... lecz poza nimi, trwoga i cierpienie, a tam gdzie miłość, tam podąża śmierć"
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-11-12, 17:35   

Cytat:

w przypadku gdy jest się już długo parą i chce się pobrać



;) no to skoro się jest już tyle czasu razem i będzie ślub co za problem do niego poczekać ;) ? Nie lepiej mieć w łóżku już prawdziwego swojego męża ;) ?

Co do tej książki o seksie, jeśli mowa o takiej z łóżeczkiem i serduszkami czerwonymi to też chcę ją kupić :). W ogóle polecam kazanie księdza Piotra Pawlukiewicza "Seks poezja czy rzemiosło" (w necie można znaleźć i ściągnąć) mówi tam na wstępie "co ksiądz może wiedzieć o seksie? Właśnie lepiej, żeby nic nie wiedział ;) , ale przecież czy kardiolog musi mieć chore serce,żeby znać się na sercach ;) ?" świetny ksiądz i bardzo mądrze prawi o tych sprawach :).
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-11-12, 17:41   

Uważasz, że fora to wiarygodne źródła wiedzy? Wierzysz w to co ludzie wypisują?
 

aguÅ›ka  

User

aguśka


ImiÄ™: aga

Do³±czy³a: 08 Lis 2009

Sk±d: szczecinek ;p

   

Wys³any: 2009-11-12, 17:56   

ale to mniej więcej takie same forum jak te xd
dzięki za odpowiedzi ...a do nazwy tematu to już nie chce mi się zmieniac ;p

Sory ale zadaje bardzo dużo takich pytań typu co jest grechem a co nie bo osttnio po spowiedzi dowiedziałam się i kilku grzechach o których nawet nie miałam pojęcia że są grzechami ; / xd

Jęsli w tedy poszłam do komuni to jest to świętokractwo ?
bo w sumie nie wiedziałam że to grzechy ..... to się chyba nie liczy co ?
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-11-12, 18:20   

Miałaś wyraźne polecenie od moderatora odnośnie nazwy tematu.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com