Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: slow | 2010-05-01, 13:51

Autor

Wiadomo¶æ

Bambo

Stały User


Wiek: 33

Do³±czy³: 21 Gru 2008

Sk±d: Toruñ

   

Wys³any: 2010-04-30, 10:57   Matura ustna-Polak

Mogłby mi ktos pomóc ze zrobieniem konspektu? temat:Przeanalizuj i oceń język prasy młodzieżowej wykorzystując artykuły z wybranych czasopism adresowanych do nastolatków. Męczę się już z tym tygodniami aż nauczycielka specjalnie dla mnie wydłużyła mi czas terminu bo miałęm to oddać wczoraj a musze mieć do wtorku. A może ktoś miał taki temat na mturze lub am i mógłby mi go podesłać? z góry dzięki z apomoc.
_________________
Myszków&Ruch&Elana Wieczna Sztama !!!
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-04-30, 11:43   

Dopiero teraz konspekt robisz? O_O nie no, ja nie zdaję a już w pierwszym semestrze miałam gotowy >.> Bez konspektu nie ustalisz o czym, i w jakiej kolejności chcesz mówić... nie masz konspektu - nie masz pracy. Zdążysz do matury?
 

Ower  

Hiper wymiatacz



Wiek: 27

Do³±czy³: 08 Lut 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-04-30, 17:02   

Co ? Konspekt 30 kwietnia ? ; > jakaś szkoła specjalna ?
_________________
[...] samotność nie jest naszym przeznaczeniem, a samych siebie poznajemy tylko wtedy, kiedy możemy się przejrzeć w oczach innych ludzi.

P.C
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-04-30, 18:09   

Jeśli nie masz konspektu, to do matury możesz oczywiście podejść, ale z góry ona jest niezdana, bo maksymalnie otrzymasz 5 pkt, a do zdania potrzeba jest ich 6.
Po prostu przychodzisz, przedstawiasz swoją prace czy co tam masz i tyle. Komisja wtedy ocenia samą prezentacje, za która właśnie można otrzymać te 5 pkt.

Ale jeśli nawet, to i tak się opłaca iść. Nie pojawienie się na egzaminie odbiera szanse poprawki w sierpniu. A tak jeśli się pojawisz, a nie zdasz to masz możliwość pisania/zdawania poprawki w sierpniu.

Swoją drogą, dziwne, że jeszcze możesz oddawać konspekt. W większości szkół było do końca lutego chyba.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Bambo

Stały User


Wiek: 33

Do³±czy³: 21 Gru 2008

Sk±d: Toruñ

   

Wys³any: 2010-04-30, 21:58   

Ja miałem czas do dzisiaj,ale wyjątkowo mam ten czas do wtorku. To pomożecie mi czy nie? Ma ktoś taki temat?
_________________
Myszków&Ruch&Elana Wieczna Sztama !!!
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-05-01, 09:52   

NIkt Ci raczej nie pomoże, bo jeśli nie umiesz konspektu napisać to o ustnej prezentacji możesz zapomnieć jak dla mnie.
Masz tu stronę która wyjaśnia jak napisać taki konspekt. Jeśli coś nie będzie jasne, to pomogę na gadu, ale nie będę Ci mówić, co masz gdzie napisać w treści prezentacji bo to od Ciebie zależy o czym będziesz gadał.
http://matura.kujon.net/t...tacji_plan.html
gadu masz w profilu. Dzisiaj będę cały dzień dostępna ale niewidoczna, więc pisz.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-05-01, 10:36   

Z tym, że mała uwaga.
W maturze 2010 jest nowość. Ramowego planu wypowiedzi nie trzeba oddawać, jest on nieobowiązkowy.
To od maturzysty zależy czy go napiszę czy nie. Aczkolwiek przydatna rzecz przy prezentacji, mała ściąga co po kolej mówić etc. Ale jeśli będziesz miała ramowy plan wypowiedzi, to w bibliografii po prostu w pkt III - Materiały pomocnicze piszesz ramowy plan wypowiedzi. Nie musisz go pisać już teraz na tym konspekcie. Na konspekcie ważne by były te trzy punkty główne.
A jeśli już będzie ramowy plan wypowiedzi, to na egzamin należy przynieść 2 lub 3 kopie, ponieważ jedna dla maturzysty, a jedna dla egzaminatorów.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-05-01, 10:47   

Mizantrop napisa³/a:

W maturze 2010 jest nowość. Ramowego planu wypowiedzi nie trzeba oddawać, jest on nieobowiązkowy.


Pierwsze słyszę O_O
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-05-01, 10:57   

QukuÅ‚ka napisa³/a:

Pierwsze słyszę O_O


Obowiązkowy był w poprzednich latach. W tym roku wprowadzono - tak na przekazała profesor z polskiego, że jest nieobowiązkowy.
Ale i tak pewnie 3/4 maturzystów odda, bo jest do doskonała ściąga. Chyba, że ktoś ma łeb jak Einstein i wszystko wykuł na blachę i umie :)
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-05-01, 10:58   

Nam nic takiego nie mówiła, ale to pewnie dla naszego dobra xD
 

Bambo

Stały User


Wiek: 33

Do³±czy³: 21 Gru 2008

Sk±d: Toruñ

   

Wys³any: 2010-05-01, 11:26   

Z tym to jest nieprawda bodajże bibliografia jest nieobowiązkiowa
_________________
Myszków&Ruch&Elana Wieczna Sztama !!!
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-05-01, 11:28   

Cytat:

Z tym to jest nieprawda bodajże bibliografia jest nieobowiązkiowa


Właśnie bibliografia jest obowiązkowa. Bez niej masz egzamin oblany, bo dostaniesz max 5 pkt za prezentacje.
A na podstawie bibliografii egzaminatorzy pytają z lektur, książek etc.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

CzeczenskiCzolg  

Wymiatacz

Kontrrewolucjonista



Do³±czy³: 20 Kwi 2010

Sk±d: Niepodleg³y ¦l±sk

   

Wys³any: 2010-05-01, 11:36   

Miałeś/łaś prawie cały rok, a zabierasz się za to dwa dni przed maturami ? Super.
W sumie ja nie jestem lepszy. Moja prezentacja czeka na mnie gotowa od paru miesięcy, przy czym jeszcze jej nie przeczytałem ;D
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-05-01, 13:54   

Ramowy Plan Wypowiedzi w tym roku jest nie obowiązkowy.Nie musisz go oddawać komisji.Chyba,że chcesz go wnieść na egzamin wtedy dołączasz także kopię dla oceniających.Aczkolwiek nie jest on poddawany ocenie.
Po za tym,nie licz na naszą pomoc w tym zakresie.To ty powinieneś wiedzieć w jaki sposób oraz w jakiej kolejności chcesz przedstawić swój temat.
_________________
Drugs&hugs.
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-05-01, 19:50   

Temat jest do zamknięcia. Już mu pomogłam, żeby to jako tako wyglądało więc już pomoc potrzebna nie jest (chyba że ktoś za niego akapity wyrówna, bo to mu zostało, ale to za ciężka praca przecież...
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com