Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-08-21, 22:12   

merryx3 napisa³/a:

sama słucham metalu i nie mam nic do takich ludzi a po za tym slipknot to jeden z najlepszych metalowych zespołów.



Czasem starsze jest lepsze. Ale faktycznie Slipknot potrafi działać. Wyznaje jednak zasadę, że początki są najlepsze....
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-08-22, 07:29   

Justencja napisa³/a:

Czasem starsze jest lepsze.


Zwykle.


A tak w ogóle polecam film "Metal A Headbanger's Journey", jest na YT pod hasłem "Historia muzyki metalowej". Bardzo ciekawy.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Azergothil  

Stały User

bla bla bla



Do³±czy³: 08 Sie 2009

Sk±d: Wa³brzych

   

Wys³any: 2009-08-24, 09:23   

slipknot=pop

posłuchaj sobie prawdziwego metalu np. Amok, Ragnarok, Mzoraxc...
_________________
Powinniście wierzyć w wygraną wbrew oczywistości, że nie możecie wygrać. Tylko taka wiara jest prawdziwa, a wszelka wiara, która szuka poparcia rozumu, nie jest prawdziwą wiarą.

— SÅ‚awomir Mrożek
Szuler
 

Wojtas  

Hiper wymiatacz

KoteG



ImiÄ™: Wojtek

Wiek: 30

Do³±czy³: 02 Maj 2009

Sk±d: Katowice/Chorzów

   

Wys³any: 2009-08-24, 10:28   

Azergothil napisa³/a:

slipknot=pop


Uśmiałem się :mrgreen: .

Osobiście widzę muzykę metalową przez: Judas priest, Motörhead, Iron Maiden.
Lubię Slipknota mają niezłe kawałki, szczególnie upodobałem sobie "Psychosocial" i "Sulfur".
_________________
Ludzkość! Jakaż ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia... kogoś innego!


Sklepik z marzeniami
 

Azergothil  

Stały User

bla bla bla



Do³±czy³: 08 Sie 2009

Sk±d: Wa³brzych

   

Wys³any: 2009-08-24, 10:33   

Wojtas napisa³/a:

Azergothil napisa³/a:

slipknot=pop


Uśmiałem się :mrgreen: .


ja też :evil:
pop:
http://www.youtube.com/watch?v=H0hJEno6qOo
metal:
http://www.youtube.com/watch?v=IJkMrl4AG8w
_________________
Powinniście wierzyć w wygraną wbrew oczywistości, że nie możecie wygrać. Tylko taka wiara jest prawdziwa, a wszelka wiara, która szuka poparcia rozumu, nie jest prawdziwą wiarą.

— SÅ‚awomir Mrożek
Szuler
 

Wojtas  

Hiper wymiatacz

KoteG



ImiÄ™: Wojtek

Wiek: 30

Do³±czy³: 02 Maj 2009

Sk±d: Katowice/Chorzów

   

Wys³any: 2009-08-24, 10:40   

Azergothil napisa³/a:

metal:
http://www.youtube.com/watch?v=IJkMrl4AG8w



Dziwne. Nawet nie rozumiem co śpiewa.
Co do tematu to właśnie przeczytałem na Wikipedii że Słowo "metal" to określenie ogólne na wszystkie gatunki wywodzące się z Heavy metalu i Hard rocka.
_________________
Ludzkość! Jakaż ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia... kogoś innego!


Sklepik z marzeniami
 

ibron  

Stały User

WÅ‚adca Marionetek


Do³±czy³: 03 Cze 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2009-08-24, 10:49   

Scarned napisa³/a:


traktuje metallice gdzieś na równi ze Slipknotem choć słuchając głównie starych



Dla mnie to co powiedziałeś, jest największą zbrodnią jaką mogłeś zrobić. Jak można porównywać Metallikę do Slipknota ? :-o

Slipknot może i "daje po dupie" ale technicznie i muzycznie jest o niebo gorszy od Metalliki. Metallica to najbardziej rozpoznawalny zespół metalowy na świecie, a Slipknot nigdy nie osiągnie takiego poziomu jak Metallica sprzed Black Albumu.

Co do stosunku do osób słuchających metalu, sam słucham, może i dzieci się mnie boją, dresiarze "growlują" kiedy przechodzę pod blokiem więc czuję się odmieńcem, grunt to obracac sie wśród ludzi, którzy słuchają tego co ty, oraz nie wyśmiewają cię za poglądy muzyczne.
 

Azergothil  

Stały User

bla bla bla



Do³±czy³: 08 Sie 2009

Sk±d: Wa³brzych

   

Wys³any: 2009-08-24, 10:51   

http://pl.wikipedia.org/wiki/Goregrind
http://pl.wikipedia.org/wiki/Brutal_death_metal

i to jest metal, a nie jakieÅ› mainstreamowe kapucyny, jak slipknot, albo metallica \m/
_________________
Powinniście wierzyć w wygraną wbrew oczywistości, że nie możecie wygrać. Tylko taka wiara jest prawdziwa, a wszelka wiara, która szuka poparcia rozumu, nie jest prawdziwą wiarą.

— SÅ‚awomir Mrożek
Szuler
 

K.

User


Do³±czy³: 24 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-08-24, 11:57   

merryx3 napisa³/a:

sama słucham metalu i nie mam nic do takich ludzi a po za tym slipknot to jeden z najlepszych metalowych zespołów.


Rofl, za jakiś czas też będziesz się śmiała z tego co napisałaś.

Prawda jest taka, że ludzie zaczynają od SoaD, Slipkmiota, Korna, Linkin Park i tym podobnych ścierw i uważają to za najlepszy metal.
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-08-24, 12:05   

Metallica jest jak gdyby prekursomem tego rodzaju muzyki..

Ja tam nie mam zamiaru porównywać starszych zespołów z tymi nowymi, bo wiadomo, każdy swój gust ma.

K. napisa³/a:

Prawda jest taka, że ludzie zaczynają od SoaD, Slipkmiota, Korna, Linkin Park i tym podobnych ścierw i uważają to za najlepszy metal.


Bo są to zespoły popularniejsze w dzisiejszych czasach.


Kiedy młodsza byłam do za Rammstein'em szalałam.
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

McLarenLbn  

Pogromca postów

Deadnight Warrior



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 30

Do³±czy³: 29 Sty 2009

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2009-08-24, 13:14   

Justencja napisa³/a:

Metallica jest jak gdyby prekursomem tego rodzaju muzyki..


Nie.
Black Sabbath jest prekursorem.

[ Dodano: 2009-08-24, 13:18 ]

ibron napisa³/a:

Slipknot może i "daje po dupie" ale technicznie i muzycznie jest o niebo gorszy od Metalliki. Metallica to najbardziej rozpoznawalny zespół metalowy na świecie, a Slipknot nigdy nie osiągnie takiego poziomu jak Metallica sprzed Black Albumu.


Racja, Metallica ma o niebo lepsze gitary, ale jak powiesz, że ma lepszego perkusistę to się chyba nie polubimy...
_________________
Satan
Laughs
As
You
Eternally
Rot
www.lastfm.pl/user/McLarenLbn
 

ibron  

Stały User

WÅ‚adca Marionetek


Do³±czy³: 03 Cze 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2009-08-24, 13:43   

McLarenLbn napisa³/a:

Racja, Metallica ma o niebo lepsze gitary, ale jak powiesz, że ma lepszego perkusistę to się chyba nie polubimy...


Zacznijmy od tego, że Slipknot i Metallica grają w dwóch odrębnych ligach.
Metallica to thrash metal, który to głównie stawia na gitary, nie na perkusję, zaś Slipknot gra według lastfm : " połączenie nu oraz death metalu, który to prezentuje skomplikowane, progresywne, wirtuozerskie popisy perkusji".
To jest coś kompletnie innego, perkusista w thrashu pełni zuepłnie inną role niż ta w Slipknocie na przykład. Porównywanie Metalliki do Slipknota ma taki sens, jak porównywanie samolotu pasażerskiego do myśliwca, niby to samo, a kompletnie co innego.
 

McLarenLbn  

Pogromca postów

Deadnight Warrior



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 30

Do³±czy³: 29 Sty 2009

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2009-08-24, 13:51   

ibron, spoko, weźmy np takiego Slayera czy Megadeth.
Też thrash metal, a Lombardo ze Slayera jest nieporównywalnie lepszy od Ulricha i nawet lepszy od Joey'a Jordisona ze Slipknota.
Perkusista Megadethu (nie wiem kurna jak się nazywa) nie jest rewelacyjny, ale od Ulricha też jest dużo lepszy.
Nie oszukujmy się, Metallica genialny zespół, jeden z moich ulubionych (wg mnie nie ma lepszej kapeli, są najwyżej tak samo dobre), ale perkusista kijowy.
_________________
Satan
Laughs
As
You
Eternally
Rot
www.lastfm.pl/user/McLarenLbn
 

ibron  

Stały User

WÅ‚adca Marionetek


Do³±czy³: 03 Cze 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2009-08-24, 14:10   

A czy ja mówie, że Ulrich to geniusz ? ;)
Ale według mnie Metallica ma taką wizję thrashu, a każdy z zespołów "wielkiej czwórki" jest inny. Metallica daje na gitarach, Slayer na wszystkim, Anthrax na basie, a Megadeth ma niepowtarzalny wokal.

Ja piję tylko do tego, że ludzie porównują Metallikę z Slipknotem, gdzie Slipknot ma lepszego perkusistę, a Metallica ma o niebo lepsze teksty, gitary i renomę. Jak tylko gdzieś słyszę, że Metallica jest na równi ze Slipknotem to mam chęć kogoś zglanować.

K. napisa³/a:

Prawda jest taka, że ludzie zaczynają od SoaD, Slipkmiota, Korna, Linkin Park i tym podobnych ścierw i uważają to za najlepszy metal.


I tym trzeba zakończyć, Slipknot raczej nigdy nie osiągnie poziomu legendy, chociaż jest dobrym zespołem, nigdy Metallice nie dorówna.
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-08-24, 14:14   

ibron napisa³/a:

Slipknot raczej nigdy nie osiągnie poziomu legendy, chociaż jest dobrym zespołem, nigdy Metallice nie dorówna.


Wiecie co? Ogromnie przejadło mi się już takie gadanie. Uważanie Metallici za Boga metalu jest głębokim przegięciem. Owszem są najlepsi, ale to nie oznacza, że trzeba się zamykać tylko na ten zespół.
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com