Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

VITO  

Hiper wymiatacz

Król ShoutBox



Wiek: 31

Do³±czy³: 07 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-07, 15:30   miÅ‚osierny i sprawiedliwy???

Temat może i banalny ale chciałbym dowiedzieć się co inni myślą na ten temat.
Słowa że Bóg jest nieskończenie miłosierny chyba wyklucz słowa że jest nieskończenie sprawiedliwy.
Jeżeli jest miłosierny to przebaczy największemu grzesznikowi, gdyby był jednak sprawiedliwy to takowemu grzesznikowi nie zostaną odpuszczone grzechy i zostanie skazany na wieczne potępienie.
Jak ktoś może to niech mi wytłumaczy jak to jest z tą powyżej opisaną sprawą..
_________________
Zdarza mi się pisać głupoty...
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-03-07, 15:33   

Uważam iż masz rację. Nie można być i miłosiernym i sprawiedliwym, bo jak mają poczuć się oddani Bogu w 100% ludzi patrząc jak On wybacza gwałty, morderstwa itp. innym ludziom, stawiając ich na tej samej półce w ostatnim sądzie.
_________________
ona umrze martwa.
 

galuszkak  

User

Radosny Teolog ;-)



Do³±czy³: 02 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-07, 16:17   

VITO napisa³/a:

Jeżeli jest miłosierny to przebaczy największemu grzesznikowi, gdyby był jednak sprawiedliwy to takowemu grzesznikowi nie zostaną odpuszczone grzechy i zostanie skazany na wieczne potępienie.


Troszkę spłyciłaś temat i pominęłaś parę aspektów. Po pierwsze dany człowiek musi chcieć się nawrócić i stwierdzić, że załuje. (w każdej spowiedzi człowiek aby uzyskać rozgrzeszenie musi załować inaczej nie może go uzyskać)

Więc Pan Bóg udziela swojego miłosierdzia ludziom którzy wykazali skruchę... Chociaż popełnili największe grzechy. Gdy popełnisz jakieś głupstwo to chcesz żeby ktoś wybaczył prawda?

Inaczej się ma sprawa z ludźmi którzy nie wyrażają skruchy i nie chcą się nawrócić i żyć miłością. Wtedy istnieje coś takiego jak piekło...

Skoro jest niebo i piekło to jest sprawiedliwość... Skoro istnieje niebo to istnieje miłosierdzie bo jak może istnieć niebo dla ludzi którzy z natury są grzesznikami?? :)

Pozdrawiam
 

nadinne  

User


Do³±czy³a: 09 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-07, 17:15   

Moim zdaniem da sie pogodzic te dwie cechy. Bog jest milosierny i wybacza ale tylko tym, ktorzy tego zaluja. Jezeli podczas spowiedzi zostana odpuszczone grzechy to czlowiek dostaje nowa karte tak jakby. Oczywiscie spowiedz musi byc szczera bo co z tego ze kaplan udzieli rozgrzeszenia a na sadzie ostatecznym okaze sie co innego. takze nie zgadzam sie ze stwierdzeniem, ze sprawiedliwosc wyklucza milosiernosc i odwrotnie.
_________________
w życiu piękne są tylko chwile... lecz właśnie dla tych chwil warto żyć.
 

lipunia22  

User

nic nie wpisze


ImiÄ™: kasia

Wiek: 37

Do³±czy³a: 25 Mar 2009

Sk±d: Przemy¶l

   

Wys³any: 2009-03-25, 13:06   

witam. a ja zastanawiam sie nad tym czy Bog wogole istnieje. mozna wierzyc w milosierdzie i rozne sprawy zwiazane z religia. tylko ze jest maly problem zycie weryfikuje nasza wiare i czasami potrafi tak dokopac ze przestajesz wierzyc w co kolwiek. no bo gdzie jest to " milosierdzie kiedy np. jest tyle zla na swiecie i cierpia nie winne osoby chocby dzieci? :zalamany:
_________________
k_a_t_a_r_y_n_k_a
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-03-25, 13:14   

Chrześcijanin odpowiedział by Ci na to tak . "Bóg doświadcza swoje dzieci, które kocha".
Jak dla mnie śmieszne, bo na każde zapytanie "Czemu" odpowiedź znajduję się wymijającą.
_________________
ona umrze martwa.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-03-25, 13:15   

Bóg i Jego Miłosierdzie są tylko ludzie coraz częściej nie wpuszczają Go do swoich serc :-) A Bóg siłą nie wejdzie :-) To jest wg mnie jeden z największych przejawów Jego Miłości. Zrezygnował z własnej Wszechmocy co do nas na rzecz naszej wolnej woli. Od nas zależy jaki wybór podejmiemy :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-03-25, 13:18   

Przejawem miłości jest wiara w niego?
_________________
ona umrze martwa.
 

lusia  

Mega wymiatacz

subtelna wariatka



ImiÄ™: Lucyna

Do³±czy³a: 30 Kwi 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-03-25, 13:57   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

Chrześcijanin odpowiedział by Ci na to tak . "Bóg doświadcza swoje dzieci, które kocha".
Jak dla mnie śmieszne, bo na każde zapytanie "Czemu" odpowiedź znajduję się wymijając


Zaleciało mi anty-chrześcijaństwem. No, faktem jest, że większość "nas" samemu nie zna odpowiedzi na te pytania, ale czy to tak ważne? Jak ktoś wierzy to do końca, bez względu na wszystko. :-)
_________________
Niech nikt nie mówi jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze!
Nigdy nie dyskutuj z idiotami, bo ściągną Cię do swojego poziomu i pobiją doświadczeniem.
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-03-25, 14:00   

lusia napisa³/a:

Jak ktoś wierzy to do końca, bez względu na wszystko.


Ok i nic mi do tego, ale osobiście chciałabym wreszcie dostać realną odpowiedź chociaż na jedno zadane przeze mnie pytanie. Każdy wierzący odpowie mi wymijająco, np. że taki jest mi Jego miłosierdzie, albo, że po to istniejemy. Odpowiedzi bezsensu.
_________________
ona umrze martwa.
 

lusia  

Mega wymiatacz

subtelna wariatka



ImiÄ™: Lucyna

Do³±czy³a: 30 Kwi 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-03-25, 14:10   

Może dla ciebie. :-) Niektórym wystarczy jak ktoś powie "Bóg cię kocha" i nie będzie pytał o więcej. Ale to kwestia prywatna danego człowieka :-)

Na pewno jest ktoÅ› kto zna te odpowiedzi. Zapytaj jakiegoÅ› teologa, niekoniecznie wierzÄ…cego. ;)
_________________
Niech nikt nie mówi jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze!
Nigdy nie dyskutuj z idiotami, bo ściągną Cię do swojego poziomu i pobiją doświadczeniem.
 

Ostatnio zmieniony przez lusia 2009-03-25, 14:11, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-03-25, 14:10   

lusia, ja tego nie napisałem :-)
Przyjąć Miłość Boga, to owszem uwierzyć w Niego, ale uwierzyć prawdziwie, czyli uwierzyć i zmienić swoje życie, a pod tym hasłem kryje się wiele rzeczy (w zależności od osoby) :-)
Missy na które np :?: :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-03-25, 14:20   

lusia napisa³/a:

Niektórym wystarczy jak ktoś powie "Bóg cię kocha"


Taka odpowiedź satysfakcjonuje wierzących, nie mnie. ;)

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

Missy na które np


Teraz Ci nie powiem, bo moje życie układa się tak jak chcę, ale kiedy ktoś nie ma szczęścia a robi wszystko co powinien wierzy, stara się itd. potrzebuje znaku lub słowa otuchy. Mi by nie wystarczyło w takim czasie zdanie "On Cię kocha".
_________________
ona umrze martwa.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-03-25, 14:44   

A wystarczyłoby P¦ :?: Bo tam jest masa rzeczy o takich sytuacjach :-)
I nie wiem czy sie dobrze zrozumieliśmy ale pisząc "na które np" miałem na myśli na które pytanie chciałabyś dostać realną odpowiedź :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-03-25, 15:32   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

A wystarczyłoby P¦


Mhm...-_- Tam wszystko jest opisywanie pięknie, cudnie, że zawsze po burzy czeka Nas słoneczko, ubarwianie świata mi się nie podoba. Takie naciągane wiarą optymistycznie życie. Oczekuję sensownych odpowiedzi. Jak zadaję pytanie "Czemu moja babcia zachorowała?" to nie chcę słuchać "Bo tak chciał dla Niej Bóg, to musi coś znaczyć" tylko chcę konkrety, KONKRETY.
_________________
ona umrze martwa.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com