Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2013-06-29, 16:32   

Florence Welch, James Blunt, John Mayer, Piotr Rogucki, Jacek Kaczmarski
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Bard_Zerald  

Pogromca postów

Forumowy bard



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 28

Do³±czy³: 27 Cze 2009

Sk±d: Tatry

   

Wys³any: 2013-06-29, 16:44   

Chikusho napisa³/a:

James Hetfield w szczególności



lol :hyhy:

Tak w klimatach rocka i metalu,z tych aktualnych polskich rzekłbym że Piotr Cugowski, to prawdopodobnie najlepszy technicznie polski wokalista rockowy.

A ogólnie wokalista SoADu jest bardzo dobry, Maynard (czy jak się jego nazwisko piszę) tj wokalista toola, Robert Plant oczywiście, Mercury to wiadomo, wokalista Incubusa jest bardzo dobry pod względem emisji głosu i dykcji.

Ale ten temat jest trochę głupi, bo pomijając fakt że są różne gatunki muzyki, różne techniki śpiewu, różne klimaty, poza tym jeden wokalista ma świetną emisję, inny świetną dykcje inny jest najlepszy z growlu a jeszcze inny ze śpiewania wysokim głosem, a inny ma po prostu świetną barwę i tylko na tym jedzie (Tom Waits).

Najlepsi wokaliści to prawdopodobnie będą jacyś jazzowi, bo będą mieli i perfekcyjny warsztat, i będą w stanie zaśpiewać idealnie wszystko i też będą w stanie zaśpiewać jazz, a do tego trzeba mieć i dykcje i emisję i słuch i warsztat na bardzo wysokim poziomie
_________________
 

Yoona

User



Do³±czy³: 29 Cze 2013

   

Wys³any: 2013-06-29, 16:48   

Nie ma czegoś takiego jak najlepszy głos, ale jeśli podać kilka wyróżniających się to na pewno David Draiman (Disturbed), Seunghyun Choi (BigBang), Jim Carrey - jeśli się zdobędzie na solo też ma w sobie to coś i niechętnie przyznaję, że wokal Eneja też jest mocny. Za to zdecydowanie dobija mnie Piotrek Kupicha i jego "śpiew" przez zduszoną krtań.. :wstyd:
 

Bard_Zerald  

Pogromca postów

Forumowy bard



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 28

Do³±czy³: 27 Cze 2009

Sk±d: Tatry

   

Wys³any: 2013-06-29, 16:53   

Yoona napisa³/a:

Jim Carrey



Carrey robi fajne aranżacje, ale śpiewa jak przeciętny wokalista który mniej więcej potrafi śpiewać, ale nie jakoś za dobrze. Momentami nawet bym powiedział że gorzej

http://www.youtube.com/watch?v=UqM4ppW3m2w

Chociaż I am the walrus pięknie zcoverował i somebody to love w telemaniaku
_________________
 

Yoona

User



Do³±czy³: 29 Cze 2013

   

Wys³any: 2013-06-29, 17:07   

Zgadzam się z Tobą w zupełności. Dlatego też napisałam, że ma "wyróżniający się głos", a nie że jest dobrym wokalistą :) każdy wokal po obróbce w przetwórni wydaje się lepszy - idealnym przykładem jest Mandaryna ;) Jest kilka czystych wokali, ale nie wyróżniają się zbytnio z tłumu. Przynajmniej moim skromnym zdaniem. A oryginalność jest dobrym fundamentem w muzyce, czyż nie ;)
 

Disarray  

Stały User

Chaos myśli...



Do³±czy³a: 13 Wrz 2013

Sk±d: Ma³opolska

   

Wys³any: 2013-09-23, 23:18   

Polscy: Piotr Rogucki, jak i cudowny głos miał i ma w pamięci tych, którzy słuchają: Ryszard Riedel. Jeśli chodzi o kobiecy wokal.. ciężko mi jakikolwiek chyba wybrać. O, wiem, aktualnie to wokalistka z Red Lips ma ciekawy. Zagraniczny: Ville Valo, Matt Tuck, Tim McIlrath. Kobiecy: Sharon den adel, Florence Welch.
_________________
"Everything that kills me, makes me feel alive."
 

Iwona  

Pogromca postów

Iwona



ImiÄ™: Iwona

Do³±czy³a: 19 Sie 2009

   

Wys³any: 2013-09-24, 13:41   

dla mnie wlasnie tez sie podoba glos tej z Red Lips :)
Sharon den Adel oczywiscie, Tarja Turunen
hmmm kto tam jeszcze, Riedel, fredie mercury oczywiscie, pani z x-perience ktorej nazwisko mi uciekło z glowy :P
 

szell.  

User



ImiÄ™: Sandra

Wiek: 29

Do³±czy³a: 18 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2013-10-18, 23:42   

Z męskich: Eddie Vedder, Ozzy Osbourne, Caleb Followill, Corey Taylor, Chris Cornell, Brian Molko i mam jakąś słabość do głosu Alexa Turnera :3 Zresztą sporo by ich jeszcze wymieniać.

Z damskich: Florence Welch, Alison Mosshart
 

Samaran  

User



ImiÄ™: Adrian

Wiek: 32

Do³±czy³: 19 Pa¼ 2013

Sk±d: Legnica

   

Wys³any: 2013-10-19, 19:10   

W Polsce Lisowska moim skromnym zdaniem
z zagranicznych to Lzzy Hale, Ariel, Taeyeon
 

Matpollo

User



Do³±czy³: 12 Wrz 2012

Sk±d: ze wsi ;)

   

Wys³any: 2013-11-05, 18:14   

Przemysław Gintrowski i Jacek Kaczmarski świetnie śpiewali. Jeśli chodzi o rock to Ronnie James Dio, w Polsce zaś Siczka z KSU, jest jeszcze Anita Lipnicka.
_________________
Odpalajta swe motóry,
zakładajta a'la skóry...
 

ElektryczneSzelki  

Wymiatacz

Metalówa



ImiÄ™: Weronika

Do³±czy³a: 26 Lis 2013

Sk±d: ¦l±sk

   

Wys³any: 2013-11-26, 17:17   

Matpollo napisa³/a:

Przemysław Gintrowski i Jacek Kaczmarski


I Grechuta do kompletu. I Maciej Zembaty.

Z zagranicznych - Peter Steele
_________________
Enjoy capitalism!
 

mou  

Stały User



Do³±czy³: 02 Cze 2013

   

Wys³any: 2013-12-04, 11:48   

Katie Melua <3
 

Nicca  

User

Nicca



Do³±czy³a: 13 Cze 2014

   

Wys³any: 2014-06-13, 23:19   

Mm, ten męski głosik Fokusa......
_________________
"chodźmy zabić tę nienawiść, bo opanowuje świat"
~ Fokus
 

Salomea  

Stały User


ImiÄ™: Adela

Wiek: 23

Do³±czy³a: 01 Maj 2014

   

Wys³any: 2014-08-02, 17:42   

Ja kocham głos Andrzeja Lamperta <3 <3 (były wokalista zespołu PIN, niestety zespół już nie istnieje :( ) i Piotra Cugowskiego <3 <3
 

Mikami  

User



Wiek: 26

Do³±czy³a: 25 Lip 2013

   

Wys³any: 2014-08-02, 20:47   

Satoshi (Girugamesh) - mój numer jeden, jego głos idealnie sprawdza się w tych ciężkich jak i lżejszych piosenkach. No i nie ma takiego "japońskiego" głosu, nie wiem jak to ująć, ale zauważyłam, że niektórzy wokaliści japońskich zespołów śpiewają bardzo podobnie.
Nao Kawakita (Maximum The Hormone) - jej słodki głosik i naprawdę ciężka muzyka plus gra na perkusji :hyhy:
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com