Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Zamkniêty przez: motyl | 2010-02-17, 15:29

Autor

Wiadomo¶æ

mediocrity

User


Do³±czy³: 01 Lis 2008

   

Wys³any: 2008-11-01, 17:28   nie lubiÄ™ siÄ™ uczyć. Czy jestem nieMÄ…dra ?

Witam, w tym roku kończę liceum. Mój "problem" polega na tym, że nie lubię się uczyć i tak naprawde nie zależy mi na skończeniu LO ze świetnymi wynikami oraz zdaniu matury na wysokim poziomie. Z drugiej jednak strony wiem, że nie jestem głupia i coś w tej głowie jednak mam pomimo, że do książek nie zaglądam zbyt często, nie mam też żadnej pasji, w której mogłabym się zatracić. Pytanie brzmi co mogłabym robić kiedy nie pójdę na żadne studia? Nie chcę skończyć jako sprzątaczka pracująca za granicą, ale też nie chcę się uczyć. Czy wykształcenie jest teraz naprawde tak ważne? Nie widzę rozwiązania dla siebie.
Co mnie naszło, żeby tu napisać - nie wiem ;-)
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-11-01, 17:50   

ekhmmm A więc wybrałaś złą szkołe, dla Ciebie zdecydowanie lepsze byłoby technikum o jakimś profilu.. żebyś mogła od razu pójść do jakiejś pracy,
Ogólniak to akurat nie jest najlepsza szkoła gdyż po niej praktycznie nic nie masz.

mediocrity napisa³/a:

Czy wykształcenie jest teraz naprawde tak ważne?


Zależy jaką prace chcesz wykonywać ale ogólnie Tak jest ważne.

Masz dwa wyjścia albo kształcisz się dalej i idziesz na jakieś studia...mimo wszystko przełamujesz się i sie uczysz.

albo kończysz jakiś kurs niewiem kasjerki, itp. i idziesz do pracy.
;-)
Sama zadecyduj co zrobisz.
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-11-01, 17:52   

Najwyraźniej nie jesteś ambitna. Jakieś minimalne wykształcenie musisz mieć, by dostać porządną pracę. Jeśli nie chcesz iść na studia, to dobrym wyjściem może być szkoła policealna. Jakiś zawód chociaż będziesz miała. Poszukaj czegoś, co by Cię zainteresowało. Może uda Ci się wykonywać pracę w tym kierunku. Ale jednak ukończone studia dają większe możliwości.
 

Szatan  

User


Wiek: 30

Do³±czy³: 29 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2008-11-01, 17:56   

wiesz, można robić tipsy, zostać prostytutką, jest wiele prac gdzie można zarobić bez wykształcenia....

A teraz na poważnie - w dzisiejszym świecie można ZGIN¡Æ bez dobrego wykształcenia! Kiedyś trzeba naprawdę złapać się za dupe i wziąć sie za siebie
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-11-01, 18:08   

mediocrity napisa³/a:

Mój "problem" polega na tym, że nie lubię się uczyć


Poza tym dziewczyno kto lubi...????
No ale jak mus to mus

Szatan napisa³/a:

Kiedyś trzeba naprawdę złapać się za dupe i wziąć sie za siebie


Otóż to
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

miczka  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Monika

Wiek: 33

Do³±czy³a: 23 Pa¼ 2008

Sk±d: Gi¿ycko (okolice)

   

Wys³any: 2008-11-01, 18:31   

moim zdaniem jezeli masz super znajomosci to do niczego nawet matura nie jest potrzebna bo znajomi wszedzie cie wkreca. Gorzej jednak jak nie masz takich... Szkola na prawde sie przydaje. Im wiecej umiesz tym wiecej mozliwosci przed toba... mozesz wtedy wiecej zarabiac i dostac lepsza prace... wiem ze jednak uczyc sie nie chce... wiele osob tak ma... wszystko zalezy od dalszych planow jakie sie snuje na przyszlosc....
 

grzegs19  

User

>>PL<<



ImiÄ™: Grzegorz

Wiek: 35

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

Sk±d: ¦l±sk

   

Wys³any: 2008-11-02, 11:22   

Nie jesteś mało ambitna,po prostu nie odnalazłas w sobie pasji.Jedni wiedzą co będą robić w wieku 16 lat inni dopiero po 30-stce.Jeżeli chodzi o studia to wybierz takie ,które chociaż troszeczkę Cie interesuja,najlepiej zaoczne,jeżeli nie chce się uczyć do matury.Musisz się zastanowić czy chcesz w życiu dobrze zarabiać czy robić to co kochasz robić, a może połączysz przyjemne z pożytecznym??Przemyśl sobie wszystko.,sama musisz wiedzieć najlepiej co chcesz robić.
_________________
"Carpe Diem"
 

Zapalka  

User

daaałn



Wiek: 29

Do³±czy³a: 28 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-29, 14:23   

ja mam tak samo, tylko ja dopiero w gimnazjum jestem ;D
bez uczenia się mam 3 i 4, i wiem jak bym sie uczyła to bym mogła mieć z paskiem, tylko jakoś tak.. nie moge, nie umiem siedzieć przy biurku i wkuwać, czasem się ucze ale to 15 porządnych minut ;)
_________________
nie muszę być jajkiem na patelni, by móc opisać jajecznicę !
 

Prot  

Wymiatacz

wróg publiczny



Wiek: 35

Do³±czy³: 22 Sty 2009

Sk±d: K-Pax

   

Wys³any: 2009-04-30, 13:37   

Jeśli masz średnią wyższą niz 2,5 to nie mamy o czym rozmawiać :->
_________________

 

though  

Pogromca postów


Wiek: 30

Do³±czy³a: 28 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-05-01, 17:59   

mi też nie chce się uczyć, przede mną liceum, a potem(przy dobrym szczęściu) studia, ale spróbuje, gdyż uwielbiam język angielski, postaram się do odważnych świat należy,
oczywiście jesteś mądra tylko brak chęci, zainteresuj się jakims przedmiotem, a później w takim kierunku wybierz studia, jak sie nie uda to nie, ale będziesz żałować jak nie spróbujesz
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com