Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

madzia  

Stały User


ImiÄ™: Magda

Wiek: 31

Doł±czyła: 21 Sty 2009

   

Wysłany: 2009-09-13, 18:34   niemiecki

miałam napisac list na ok 100słow z niemieckiego o moich wakacjach uwzgledniajac:
-gdzie i z kim byłam
-czym sie tam dostałam i jak długo tam byłam
-co robiłam i kogo poznałam
-zaprosci osobe do ktorej pisze na nastepne wakacje do mnie
Oto jak to zrobiłam (nie uwzgledniłam tylko ostatniego podpunktu) prosze o sprawdzenie poprawnosci mojego zadanie i wskazanie bledow a tych napewno jest sporo.z gory dziekuje :-D na koncu napisane w polskiej wersji...

hi Nicola
Danke fur deine E-mail.Meine Sommerferien war toll.Ich war an der See.Das Wetter war super.Ich war mit meine Famillie.Wir haben im Pension gewont.Ich bin mit dem Zug gefaren.Meine Famillie seid mit dem Flugzeug geflogen.Ich habe Angst fliegen.Ich war 3 Woche.Ich habe viel Leute und Deutsch Famillie kennen gelernt.Ich bin oft Rad gefaren,geschwommen,Sport getrieben,geritten und meine Freund getroffen.Ich habe mit meine Freund in die Disco und Kino gegangen.Ich habe in Sommerferien als Animatur fur Kinder gearbeitet.War super.die Kinder war geartigen.

czesc Nikola
Dziekuje za twoj e-mail.Moje wakacje były wspaniałe.Ja byłam nad morzem.Pogoda była super.Byłam z moja rodzina.My mieszkalismy w pensjonacie.Ja pojechałam pociagiem.Moja rodzina poleciała samolotem.Ja boje sie latac.Byłam tam 3 tygodnie.Poznałam wiele ludzi i niemiecka rodzine.Ja czest jezdziłam na rowerze,pływałam,uprawiałam sport,jezdziłam konno i spotykałam sie z przyjaciółmi.Chodziłam do kina i na dyskoteki z moimi przyjaciółmi.Na wakacjach pracowałam jako opiekunka do dzieci.Było super.Dzieci były grzeczne.
_________________
Jak miała na imię Mama Muminka przed jego narodzinami?? :D:D
 

Haelfte  

Mega wymiatacz

Alles Gut !



ImiÄ™: Filip

Wiek: 30

Doł±czył: 15 Sty 2009

Sk±d: Katowice!

   

Wysłany: 2009-09-13, 21:21   

1. o wiele ładniej brzmiało by to, nie z samymi suchymi faktami,
weź pod uwagę kolejność.
2. nie możesz pisać " ich habe angs fliegen" , przetłumacz na polski " ja mam strach latać", napisz "ich fühle Angst vor " to tak jak, czuję strach przed.
3." mit meine freund getroffen" z "mit" ktĂłrego ci brakuje.
4.rodzajniki z małej.
5."Gewonht!"

tak to wyglÄ…da dobrze ;)
_________________
"...Heute Gestohlen, Schon Morgen In Polen..."
Ich schreibe richtig auf Polnisch
 

madzia  

Stały User


ImiÄ™: Magda

Wiek: 31

Doł±czyła: 21 Sty 2009

   

Wysłany: 2009-09-14, 18:35   

dzieki za wskazówki :-) a ogolnie gramatycznie jest to dobrze bo o to najbardziej mi chodzi czy te posiłkowe sa odpowiednie i czy dobrze jest postawiony czasownik i czy w dobrej formie...:P
_________________
Jak miała na imię Mama Muminka przed jego narodzinami?? :D:D
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com