Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Adam_Haszysz

Stały User


Wiek: 29

Do³±czy³: 07 Sie 2010

   

Wys³any: 2011-01-18, 16:20   ocena na semestr a koniec roku.

W gimnazjum jak chodziłem i miałem 2 na semestr przykładowo z biologii to potem nie mogłem już na koniec roku mieć 4 nawet jeśli z ocen mi 4-órka wychodziła. A w przypadku liceum jak to jest? Zależy to od danego liceum ?

Bo słyszałem ,że jeśli ma się 2 to potem można mieć 4. Ale właśnie "S£YSZA£EM"
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-01-18, 16:24   

Adam_Haszysz napisa³/a:

A w przypadku liceum jak to jest? Zależy to od danego liceum ?


Bardziej o nauczyciela, który wykłada dany przedmiot. U mnie w tech. można było mieć 2 z angielskiego a na koniec nawet 5, ponieważ skoro w drugim semestrze dostawałeś same dobre oceny oznacza, że:
1. Uczeń zabrał się do nauki.
2. Uczy siÄ™ systematycznie.
3. Musiał nadrobić pierwszy semestr (nauka) by w drugim mieć dobre oceny.

I z innym przedmiotami też może tak być. Oczywiście zależy również od Twojego zachowania na lekcji, podejścia do zajęć, aktywności, kultury itp.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Wojtas  

Hiper wymiatacz

KoteG



ImiÄ™: Wojtek

Wiek: 30

Do³±czy³: 02 Maj 2009

Sk±d: Katowice/Chorzów

   

Wys³any: 2011-01-18, 17:04   

Przeczytaj w WSO, na pewno tam jest wszysko napisane na ten temat.
_________________
Ludzkość! Jakaż ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia... kogoś innego!


Sklepik z marzeniami
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2011-01-18, 17:26   

W sumie to zależy od nauczyciela. Jedni uważają, że ocena za 2 semestr obejmuje całokształt (średnia z pierwszego i drugiego semestru), inni zaś biorą pod uwagę tylko 2 semestr.
Najlepiej zapytać się konkretnego nauczyciela.
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

Hannah1912  

Hiper wymiatacz

Dekadentka



Do³±czy³a: 19 Sty 2009

   

Wys³any: 2011-01-18, 17:53   

U mnie zawsze było tak, że nie dało podnieść się oceny o dwa stopnie. Myślę, że jest to sprawiedliwe, bowiem ocena na koniec roku to ocena na koniec ROKU- całego roku. Sądzę, że powinny liczyć się oceny z całorocznej pracy ucznia. To że przyłożysz się do nauki w drugim semestrze nie znaczy, iż jesteś systematyczny, ponieważ wyraźnie widać, że pierwszy semestr zawaliłeś. Może jakiś nauczyciel podnosi sobie o kilka stopni w górę, jednakże myślę, że to zdecydowana mniejszość. Każdy docenia ogólny wkład ucznia. Rzadko też zdarza się, że z 5 zejdziesz do 2, ponieważ choćbyś jechał na dopuszczających to nauczyciel doceni Twoją piątkę z pierwszego semestru. Zawsze pierwszy semestr jakoś się liczy. Czasem bardziej, a czasem jest mniej ważny, ale to część Twojej oceny rocznej. Gdyby się nie liczył to i tak nikt by się nie starał. Ale pamiętaj, że nie uczysz się dla szkoły, lecz dla życia. A oceny nie są aż tak ważne.
Pozdrawiam.
_________________
"Carpe diem. [...] Napisał tak, ponieważ jesteśmy tylko pokarmem dla robactwa. Ponieważ jest nam dane ujrzeć tylko kilka wiosen i kilka jesieni."
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2011-01-19, 00:44   

Zależy od nauczyciela,ale tak najbardziej wierzę w to,że spaść można nawet z 5 na 1.A podnieść tylko o 1.
 

noeliaa  

User



Wiek: 30

Do³±czy³a: 31 Sty 2011

Sk±d: GW

   

Wys³any: 2011-02-01, 11:40   

Hannah1912 napisa³/a:

U mnie zawsze było tak, że nie dało podnieść się oceny o dwa stopnie. Myślę, że jest to sprawiedliwe, bowiem ocena na koniec roku to ocena na koniec ROKU- całego roku. Sądzę, że powinny liczyć się oceny z całorocznej pracy ucznia.


Popieram.
I zawsze się kłócę ze znajomymi, bo oni uważają, że nauczyciele patrzą na koniec roku tylko na drugi semestr. A później już mam dosyć spierania się i przyznaję im rację, ale i tak uważam inaczej.
_________________
Shoot pictures, not people.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com