Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Zamkniêty przez: motyl | 2013-01-17, 15:27

Autor

Wiadomo¶æ

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2013-01-15, 17:00   Oriflamme

Ja rozumiem, że nie wszyscy mają czas, ale nie jestem w stanie uwierzyć, by po dwóch dniach nikt nie zauważył zgłoszenia:
http://www.e-mlodzi.com/w...6005.htm#688376

Cytat:

¯ycie daje nam matka i ojciec, a nie żyd na patyku.



Pominąwszy już to co wspomniany użytkownik wyprawia w reszcie tematów, bo nie jest to mniejsza "mowa nienawiści" niż to co prezentują katolicy. Nie boli mnie również określanie wszystkich wierzących głupimi. Wspomniany cytat jednak godzi w moje uczucia religijne i domagam się by ktokolwiek w jakikolwiek sposób zareagował.

Pozdrawiam.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

apocalypse  

Hiper wymiatacz

KRÓLOWA



ImiÄ™: Marcelina

Wiek: 28

Do³±czy³a: 20 Sty 2012

   

Wys³any: 2013-01-15, 17:10   

no naprawdÄ™ hahah : D
_________________
Za­bija­nie dla po­koju jest jak pieprze­nie się dla cnoty.

http://www.photoblog.pl/adrianar
 

Beznickowy

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 09 Sty 2012

   

Wys³any: 2013-01-15, 18:59   Re: Oriflamme

TQIT napisa³/a:



Pominąwszy już to co wspomniany użytkownik wyprawia w reszcie tematów, bo nie jest to mniejsza "mowa nienawiści" niż to co prezentują katolicy.
.


Nie powiedziałbym.

Mamy wolność słowa, a użytkownik Oriflamme tępi jedynie głupotę za co go szanuję. Posiada silne argumenty na poparcie swoich poglądów, w przeciwieństwie do katolików szczekających w większość tematów w dziale "wiara".


Cytat:

¯ycie daje nam matka i ojciec, a nie żyd na patyku.


To jest akurat stwierdzenie faktu. Może wyraził to w zbyt agresywny sposób, ale nie kwalifikuje się to nawet pod warna, w porównaniu z tym co wypisują niektórzy katolicy.

Zupełnie nieuzasadniona skarga, Oriflamme nie powinien ponieść żadnych konsekwencji.
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2013-01-15, 19:00   

Każdy ma prawo wierzyć/nie wierzyć w co mu się podoba i nie rozumiem, dlaczego ma być za to obrażany.
Mnie to nie zabolało, ale rozumiem bulwers.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2013-01-15, 19:07   

Mnie to zabolało trochę, te ciągłe obelgi.
On nie jest zbyt rozważnym człowiekiem.
A na obronę ma rzecz jasna wolność słowa.
Niech mu będzie. Możemy mu jedynie współczuć braku ogłady.

[ Dodano: 2013-01-15, 19:10 ]
A ten ból można porównać do okropnego uczucia, kiedy to ktoś obrazi twoją matkę, czy ojca.
 

Oriflamme  

Hiper wymiatacz

FSM!



Wiek: 31

Do³±czy³: 03 Gru 2012

Sk±d: Kalisz

   

Wys³any: 2013-01-15, 19:22   

TQIT napisa³/a:

Wspomniany cytat jednak godzi w moje uczucia religijne i domagam się by ktokolwiek w jakikolwiek sposób zareagował.


Skoro wierzysz w to że stworzył Cię żyd na patyku (Jezus był ¯ydem? Był. Umarł na kawałku drewna? Umarł. Więc co się czepiasz?), to widocznie rodzice baaardzo źle odpowiadali Ci na pytanie "skąd się wziąłem?" ;)

DeSade napisa³/a:

A ten ból można porównać do okropnego uczucia, kiedy to ktoś obrazi twoją matkę, czy ojca.


Różnica jest taka, że matka i ojciec istnieją ;)
_________________
"Nauka to nie tylko element wiedzy. To sposób myślenia i postrzegania rzeczywistości" - Carl Sagan
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2013-01-15, 19:28   

Beznickowy napisa³/a:

Mamy wolność słowa, a użytkownik Oriflamme tępi jedynie głupotę za co go szanuję. Posiada silne argumenty na poparcie swoich poglądów, w przeciwieństwie do katolików szczekających w większość tematów w dziale "wiara".


Wolność słowa sięga tylko tam gdzie nie dotyka ona bezpośrednio osób. My natomiast jesteśmy nieustanie obsypywani obelgami, nie posiadającymi żadnego uzasadnienia. Wielcy obrońcy prawa - ja oczekuję swoich praw.

Beznickowy napisa³/a:

To jest akurat stwierdzenie faktu. Może wyraził to w zbyt agresywny sposób, ale nie kwalifikuje się to nawet pod warna, w porównaniu z tym co wypisują niektórzy katolicy.


Wydźwięk tego sformułowania jest wystarczający by się pod skargę kwalifikował.

Oriflamme napisa³/a:

Skoro wierzysz w to że stworzył Cię żyd na patyku (Jezus był ¯ydem? Był. Umarł na kawałku drewna? Umarł. Więc co się czepiasz?), to widocznie rodzice baaardzo źle odpowiadali Ci na pytanie "skąd się wziąłem?"


To samo.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Oriflamme  

Hiper wymiatacz

FSM!



Wiek: 31

Do³±czy³: 03 Gru 2012

Sk±d: Kalisz

   

Wys³any: 2013-01-15, 19:34   

TQIT napisa³/a:

Wolność słowa sięga tylko tam gdzie nie dotyka ona bezpośrednio osób. My natomiast jesteśmy nieustanie obsypywani obelgami, nie posiadającymi żadnego uzasadnienia. Wielcy obrońcy prawa - ja oczekuję swoich praw.


Rzucanie gróźb również jest karane, a jednak nie mogę pozwać was do sądu za grożenie mi ogniem piekielnym przez całą wieczność. A to też mnie obraża. Nagi żyd na patyku obraża mnie w każdym miejscu publicznym, ponieważ narusza moją wolność, wolność do unikania takiej symboliki. Będziemy tak długo walczyć i zwalczać religię, aż nie zniknie całkowicie z przestrzeni publicznej.

PS. nie istnieje coś takiego jak uczucia religijne, tak samo jak nie istnieją uczucia wegetariańskie, czy uczucia demokratyczne. Nawet jak uda Ci się dodać mi +1 warna, a nawet bana, to wiedz że nauka zrobi swoje i sprawi, że religię zacznie się leczyć, i to pod przymusem.
_________________
"Nauka to nie tylko element wiedzy. To sposób myślenia i postrzegania rzeczywistości" - Carl Sagan
 

Beznickowy

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 09 Sty 2012

   

Wys³any: 2013-01-15, 19:38   

Janusz Palikot miał kiedyś sprawę za "obrazę ducha świętego". Gdy przyszedł do sądu zapytał "czy jest na sali pokrzywdzony?" ;) Tutaj można zadać to samo pytanie. Jeśli ktokolwiek mógł się poczuć urażony tym co napisał Oriflamme to właśnie Jezus. Niech napisze w tym temacie, że go to uraziło. ;) Skoro Bóg jest tak wszechmogący za jakiego go uważacie to sam się obroni, bez waszej pomocy.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2013-01-15, 19:41   

Bardzo ładnie ten temat okazuje kto naprawdę jest stroną atakującą. EOT i czekam na interwencję kogoś odważnego z administracji/moderacji, bo to do nich jest skierowany ten temat.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

MówiÄ… mi Aniele  

Stały User



ImiÄ™: Ania

Do³±czy³a: 04 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-01-15, 19:45   

Myślę, że mogłeś to po prostu inaczej napisać. Ja rozumiem, że nie jesteś osobą wierzącą i w pełni to akceptuję. Możesz jednak zaakceptować to, że są na tym świecie ludzie wierzący dla których jak to napisałeś "¯yd na patyku" czyli Jezus Chrystus jest Bogiem i istniał naprawdę i są na to dowody.
A o ile dobrze pamiętam "stworzyć" to znaczy zrobić coś z niczego, więc wiara w to że Bóg powołuję do istnienia jest logiczna (przy założeniu, że ktoś wierzy w Boga). Owszem to rodzice dają życie, przekazują geny, bez nich człowiek by nie powstał. Ale robią to w sposób biologiczny.

I mnie również obraziły Twoje słowa, to tak na koniec.
_________________
"- Dlaczego ty jesteÅ› taka wyjÄ…tkowa?
- Bo dziewięćdziesiąt procent mnie to choroba psychiczna a dziesięć głupota xD."

http://aniolysatakiesamotne.blogspot.com/
 

Oriflamme  

Hiper wymiatacz

FSM!



Wiek: 31

Do³±czy³: 03 Gru 2012

Sk±d: Kalisz

   

Wys³any: 2013-01-15, 20:07   

MówiÄ… mi Aniele napisa³/a:

Możesz jednak zaakceptować to, że są na tym świecie ludzie wierzący dla których jak to napisałeś "¯yd na patyku" czyli Jezus Chrystus jest Bogiem i istniał naprawdę i są na to dowody.


Są również niezbite dowody na istnienie Apoloniusza z Tiany, Mahometa i buddy Sjakjamuniego. I czy to, że te postacie istniały oznacza automatycznie, że wszystko co o nich mówią jakieś zmyślone księgi jest prawdą? No bez jaj...

Abstrahując od tego - skoro uważasz że są dowody, to podaj te dowody, bo ja jakoś z dowodami się zbytnio nie spotkałem. PS Biblia dowodem nie jest.

Cytat:

A o ile dobrze pamiętam "stworzyć" to znaczy zrobić coś z niczego, więc wiara w to że Bóg powołuję do istnienia jest logiczna (przy założeniu, że ktoś wierzy w Boga).


To źle pamiętasz. Czy jeśli powiem "stworzyłem piękną rzeźbę", to znaczy że w magiczny sposób stworzyłem kamień? Stworzenie czegoś z niczego nie jest logiczne i jest idiotyzmem. Nie bronię nikomu w to wierzyć. Ja jedynie chcę prawa do nazywania tych ludzi po imieniu, bo wiara w to, że niewidzialny żyd wypowiadając magiczne słowa stworzył cały świat jest idiotyzmem najwyższych lotów.

MówiÄ… mi Aniele napisa³/a:

I mnie również obraziły Twoje słowa, to tak na koniec.


Strasznie nad tym boleje, że uraziłem Twoje urojenia.
_________________
"Nauka to nie tylko element wiedzy. To sposób myślenia i postrzegania rzeczywistości" - Carl Sagan
 

¦wiadomy  

Stały User



Wiek: 30

Do³±czy³: 30 Sie 2012

   

Wys³any: 2013-01-15, 21:03   

Mógłbyś pisać trochę mniej ordynarnie i używać eufemizmów,a przede wszystkim nie obrażać innych.Moim zdaniem nie powinien zostać ukarany.
_________________
"Prawda jest poza wszelkimi schematami i ideologiami, poza strachem i nadzieją. Jeśli chcecie odkryć najwyższe szczęście Prawdy, musicie zerwać z ograniczeniami ideologii, obrzędów i ceremonii."-Jiddu Krishnamurti
 

Oriflamme  

Hiper wymiatacz

FSM!



Wiek: 31

Do³±czy³: 03 Gru 2012

Sk±d: Kalisz

   

Wys³any: 2013-01-15, 21:23   

¦wiadomy napisa³/a:

Mógłbyś pisać trochę mniej ordynarnie i używać eufemizmów,a przede wszystkim nie obrażać innych.


Staram się, a przynajmniej wychodzi mi to w momencie, gdy ktoś naprawdę stara się używać takich podstawowych zwrotów jak "moim zdaniem", "uważam że". Moim celem nie jest obrażanie ludzi, tylko wysłuchanie konkretnych argumentów popierających twierdzenia strony wierzącej. Problem tylko w tym, że nikt jeszcze takich nie wystosował, i to mnie boli, ta irracjonalna wiara, która u wielu ludzi na tym forum przedstawia się jako bezdowodowe naiwniactwo.
_________________
"Nauka to nie tylko element wiedzy. To sposób myślenia i postrzegania rzeczywistości" - Carl Sagan
 

¦wiadomy  

Stały User



Wiek: 30

Do³±czy³: 30 Sie 2012

   

Wys³any: 2013-01-15, 21:34   

Nie martw się,ta gorliwość i zapał wkrótce minie.Też pamiętam ten okres kiedy próbowałem i dyskusji i walki z wierzącymi.Strasznie mnie to bolało ze ludzie potrafią wierzyć bez powodu a na dodatek reagują agresja na argumenty.Jednak to minęło z czasem przyszło zrozumienie.Każdy ma własną drogę.Postaraj się zglebić we własny umysł, usuń z niego skazy nienawiści.Zaakceptuj wszystko takie jakie jest a przejdzie z czasem irytacja i gniew.
_________________
"Prawda jest poza wszelkimi schematami i ideologiami, poza strachem i nadzieją. Jeśli chcecie odkryć najwyższe szczęście Prawdy, musicie zerwać z ograniczeniami ideologii, obrzędów i ceremonii."-Jiddu Krishnamurti
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com