Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-09-25, 16:24   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

cretultix napisa³/a:


I gzie ty w tym fragmencie widzisz wywyższenie Maryi niemal do rangi bogini??


To jest ironia, czy prawdziwe pytanie :?: I powtarzam, że dla katolików Maryja nie jest Boginią.


Porównując sposób z jakim chrześcijanie traktują Maryję, z sposobem w jakim politeistyczne religie traktują swoje boginie różnic brak.
I to nie była ironia, gdzie widzisz w tym fragmencie coś co by usprawiedliwiało budowanie dziesiątek sanktuariów?? Zdaje się że te największe są poświęcone właśnie jej.
Owszem Matka Chrystusa pewne przywileje jej siÄ™ nalezÄ… ale bez przesady.
I dlaczego tak cicho jest o jego ojcu Józefie??
¦miesznie to wygląda matce oddaje się niemal boski kult a o Ojciec na zapomnienie skazany, i oczywiście jest to celowy zabieg.
Wiesz co ma na celu??



MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


A to, że przestrzegał Koryntian przed nicnierobieniem z powodu rychłej paruzji, to nic nie znaczy.


No właśnie znaczy, więc dlaczego się tak krzywisz jak ci mowie że wiara w rychłe przyjście Chrystusa miała spory wpływ na jego nauczanie??
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

motyl14  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 30 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-09-26, 20:27   

Mam pytanie jak masz śmiałość zapytać się czemu ¦więte :[
To niewiesz Ww Piśmie ¦wętym som zamieszczone słowa Boga jest mowa o Bogu Może zaraz będzie temat dlaczego Bóg jest ¦wiety cojak wy myślicie? :-(
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-09-26, 20:49   

Oczywiście słoneczko wiemy, że w piśmie świętym 'som' zamieszczone słowa Boga... ale mogłabyś być na tyle uprzejma, aby pozwolić nam dalej śledzić dyskusję? Aby zająć ci twój jakże cenny czas polecam lekturę słownika języka polskiego. :->
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-09-26, 21:11   

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci napisa³/a:

Oczywiście słoneczko wiemy, że w piśmie świętym 'som' zamieszczone słowa Boga... ale mogłabyś być na tyle uprzejma, aby pozwolić nam dalej śledzić dyskusję? Aby zająć ci twój jakże cenny czas polecam lekturę słownika języka polskiego.



Wystarczyło zerknąć na wiek i zrozumiałbyś, że ten sarkazm był nietrafiony i niegrzeczny.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-09-27, 01:12   

cretultix napisa³/a:

I to nie była ironia, gdzie widzisz w tym fragmencie coś co by usprawiedliwiało budowanie dziesiątek sanktuariów?? Zdaje się że te największe są poświęcone właśnie jej.


Wszelkie świątynie katolickie są poświęcone Bogu w Trójcy Jedynemu.

cretultix napisa³/a:

I dlaczego tak cicho jest o jego ojcu Józefie??
¦miesznie to wygląda matce oddaje się niemal boski kult a o Ojciec na zapomnienie skazany, i oczywiście jest to celowy zabieg.
Wiesz co ma na celu??


1. Józef nie jest ojcem Jezusa.
2. Polecam "Redemptoris custos" Jana Pawła II. Całkiem dobrze opisuje rolę Józefa w dziele Odkupienia :-)

cretultix napisa³/a:


No właśnie znaczy, więc dlaczego się tak krzywisz jak ci mowie że wiara w rychłe przyjście Chrystusa miała spory wpływ na jego nauczanie??


Niech Ci będzie, że ma, ale to i tak nie znaczy, że skoro on by przewidział, że Jezus wróci szybko, to by głosił co innego. Tzn tak sobie możesz pisać, ale ja nie zamierzam się w to dalekosiężne gdybanie włączać.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-09-27, 10:42   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


Wszelkie świątynie katolickie są poświęcone Bogu w Trójcy Jedynemu.


I owszem tyl że maja jeszcze wezwania, pod wezwaniem tego świętego i tamtego, dość sporo jest pod wezwaniem Matki Boskiej w różnych odmianach.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sanktuaria_maryjne
to tylko polska, 80% wszystkich sanktuariów.

I tu również objawiają się ciągoty katolicyzmu do politeizmu, bo niby wszystkie kościoły są poświęcone jednemu Bogu ale mają specjalne wezwania, i w tych kościołach ludzie modlą się do patronów, jeśli chodzi o kult Maryjny to do jakiś obrazów tudzież figur, i ty mi mówisz że Matce Bożej nie jest oddawana cześć tak jak bogini.
Nawiasem mówiąc jest to sprzeczne z 2 przykazaniem, w wersji oryginalnej żydowskiej.



MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


1. Józef nie jest ojcem Jezusa.
2. Polecam "Redemptoris custos" Jana Pawła II. Całkiem dobrze opisuje rolę Józefa w dziele Odkupienia :-)


1. Jest, to katolicy chcą myśleć inaczej, patogeneza u człowieka nie zachodzi, a co za tym idzie każdy człowiek musi mieć 2 rodziców, ojca i matkę
I śmiem twierdzić że rola Józefa była przynajmniej taka jak jego matki, a tymczasem jest o nim nieporównywalnie ciszej, oczywiście dlatego aby podkreślić boskie pochodzenie Jezusa, jak by mogli to Chrześcijanie z chęciom by wymazali go z kart historii.
A tymczasem gdyby nie on Maryja została by ukamienowana zgodnie z prawem, i historia by się skończyła zanim by się zaczęła.


MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


Niech Ci będzie, że ma, ale to i tak nie znaczy, że skoro on by przewidział, że Jezus wróci szybko, to by głosił co innego. Tzn tak sobie możesz pisać, ale ja nie zamierzam się w to dalekosiężne gdybanie włączać.



W takim razie popełniasz błąd który często popełniają ludzie, nie można oceniać historycznych ludzi ich decyzji i słów w oderwaniu od wiedzy jaką oni sami posiadali.

Aby prawidłowo zrozumieć jego słowa musisz wiedzieć do kogo on je pisał, jaką oni posiadali wiedzę i w co wierzyli, a także w co wierzył sam Paweł, tylko wtedy jest szansa że prawidłowo zrozumiesz jego słowa.

Pisaliśmy o tym nieszczęsnym celibacie,i otóż właśnie słowa Pawła na temat tego celibatu były pisane przez osobę wierzącą w rychłą paruzje do osób również w to wierzących, uznawanie tych słów jako podstawy do wprowadzenia Celibatu jest przynajmniej naciąganiem faktów.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-09-27, 15:49   

cretultix napisa³/a:

I tu również objawiają się ciągoty katolicyzmu do politeizmu, bo niby wszystkie kościoły są poświęcone jednemu Bogu ale mają specjalne wezwania, i w tych kościołach ludzie modlą się do patronów, jeśli chodzi o kult Maryjny to do jakiś obrazów tudzież figur, i ty mi mówisz że Matce Bożej nie jest oddawana cześć tak jak bogini.
Nawiasem mówiąc jest to sprzeczne z 2 przykazaniem, w wersji oryginalnej żydowskiej.


Katolicy nie modlą się do świętych, to raz. O przykazaniu, aby sobie nie czynić obrazów itd itp już pisałem.

cretultix napisa³/a:

Aby prawidłowo zrozumieć jego słowa musisz wiedzieć do kogo on je pisał, jaką oni posiadali wiedzę i w co wierzyli, a także w co wierzył sam Paweł, tylko wtedy jest szansa że prawidłowo zrozumiesz jego słowa.


Jak najbardziej. Tylko, że to nie Paweł założył Kościół, więc choćby tak jak mówisz pisał to tylko dlatego, ze wierzył w rychłą paruzję, to i tak nic nie zmienia.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-09-27, 23:19   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


Katolicy nie modlą się do świętych, to raz. O przykazaniu, aby sobie nie czynić obrazów itd itp już pisałem.


W teorii tak, w praktyce wygląda to dokładnie jak by tak robili, ciągoty politeistyczne, Maryja w teori nie jest boginią, w praktyce jest traktowana jak by była.
Nie ważne co tam oficjalnie jest w papierach, ważne jak jest w rzeczywistość, komunizm w założeniach był wspaniałym systemem polityczno-gospodarczym, a jak było w rzeczywistości wszyscy wiedzą.
A w KK mamy 3 bogów, niby są jakieś mętne tłumaczenia ze to tak naprawdę jest jeden w 3 osobach, ale takie coś jest ponad logikę i zdrowy rozsądek, dodatkowo jest niestrawe przez wszystkie pozostałe religie politeistyczne, mamy też Maryje która oficjalnie jest człowiekiem i nikt do niej się nie modli, natomiast przez wiernych jest traktowana w taki sposób w jaki w kultach pogańskich było traktowane ważniejsze bóstwo, mamy też zastępy świętych do których również nikt się nie modli, jedynie za wstawiennictwem lub pośrednictwem, i tylko to wstawiennictwo odróżnia świętych od pomniejszych bogów w religiach politeistycznych.

No ale cóż chrześcijaństwo miało 2000 lat na dopracowanie tych szczegółów, ma też specjalna dziedzinę pseudonauki zwana teologia która zajmuje sie tak zręczną grą słów aby wszystko się zgadzało z oficjalną doktryną

I możesz mydlić sobie łykać teologiczne wywody na temat 2 przykazania, ja jednak zaufam ludziom którzy 3000 lat studiują ST i to w oryginale,


MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


Jak najbardziej. Tylko, że to nie Paweł założył Kościół, więc choćby tak jak mówisz pisał to tylko dlatego, ze wierzył w rychłą paruzję, to i tak nic nie zmienia.


[/quote]
Tu również możesz sobie łykać wywody teologiczne na temat tego ze to Chrystus założył kościół, jak juz pisałem był tylko inspiracją, obecnie znane nam chrześcijaństwo to chrześcijaństwo Pawłowe, zgodne z jego wizja tej religij.
Prawdziwa postać Chrystusa ( o ile istniała) to nie leżała nawet koło wizji Pawła.
Prędzej skłaniał bym się do stronnictwa Jakuba brata Jezusa.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-09-28, 14:17   

cretultix napisa³/a:

obecnie znane nam chrześcijaństwo to chrześcijaństwo Pawłowe, zgodne z jego wizja tej religij.


Z tego co wiem, do mówi się o Tronie Piotrowym, Państwo Kościelne było nazywane Patrymonium Sancti Petri (Ojcowizna ¦więtego Piotra), a sam święty Piotr jest tytułowany Księciem Kościoła (i jego Filarem).

cretultix napisa³/a:

W teorii tak, w praktyce wygląda to dokładnie jak by tak robili, ciągoty politeistyczne, Maryja w teori nie jest boginią, w praktyce jest traktowana jak by była.


Kto nie dochowuje nauki Kościoła, nie jest katolikiem. Proste.

cretultix napisa³/a:

niby są jakieś mętne tłumaczenia ze to tak naprawdę jest jeden w 3 osobach


Dla mnie nie są mętne. Dlaczego :?: Bo czytałem na ten temat.

cretultix napisa³/a:


I możesz mydlić sobie łykać teologiczne wywody na temat 2 przykazania, ja jednak zaufam ludziom którzy 3000 lat studiują ST i to w oryginale,


Katolicy też studiują P¦ w oryginale. Ty jesteś na etapie Mojżesza, ja - Jezusa, który wypełnił Prawo.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-09-28, 16:48   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


Z tego co wiem, do mówi się o Tronie Piotrowym, Państwo Kościelne było nazywane Patrymonium Sancti Petri (Ojcowizna ¦więtego Piotra), a sam święty Piotr jest tytułowany Księciem Kościoła (i jego Filarem).


Juz pisałem papier wszystko przyjmie, mnie interesują natomiast fakty, jak było w rzeczywistości, a rzeczywistość jest taka ze KK realizuje wyobrażenie chrześcijaństwa Pawła a nie Piotra, bo co tak naprawdę wiemy o Piotrze, są 2 listy w ewangelia, które prawie na 100% nie są dziełem Piotra apostoła, pierwszy jest napisany zbyt dobrą greką aby była dziełem niewykształconego rybaka, i z taką opinią zgadza się większość ekspertów od pisma świętego, drugi list Piotra jest datowany na rok 125 i jest prawdopodobnie najmłodszy w całym NT, wiec też nie jest autorstwa Piotra, Zostają jedynie wzmianki w dziejach apostolskich.

I w ten oto sposób mamy kościół założony przez Piotra o którego poglądach prawie nic nie wiadomo


MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


Kto nie dochowuje nauki Kościoła, nie jest katolikiem. Proste.


Tu się zgodzę z tobą, tyle ze znowu to są słowa bez pokrycia w rzeczywistości, z 90% katolików w oficjalnych statystykach tylko może 10 - 20% dochowuje nauki KK, pytam się dlaczego reszta nie została ekskomunikowana i wykreślona z listy członków KK??
hmm choć znam odpowiedź, bo dość spora rzesza z nich jednak mimo że nie jest w 100% wierna nauką kk to chodzi do kościoła i płaci składki.


MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


Dla mnie nie są mętne. Dlaczego :?: Bo czytałem na ten temat.


Uwierz mi ja też, i ile kroć czytam kolejne wywody na ten temat czuje jak mi się fałdy na mózgu wygładzają.

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


Katolicy też studiują P¦ w oryginale. Ty jesteś na etapie Mojżesza, ja - Jezusa, który wypełnił Prawo.



Według chrześcijańskiej interpretacji St owszem, natomiast żydzi maja nieco inne zdanie na ten temat.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-09-29, 16:10   

cretultix napisa³/a:

I w ten oto sposób mamy kościół założony przez Piotra o którego poglądach prawie nic nie wiadomo


Kościół katolicki jest założony przez Jezusa Chrystusa.

cretultix napisa³/a:

pytam się dlaczego reszta nie została ekskomunikowana i wykreślona z listy członków KK??


Skąd wiesz, że nie została :?: W większości przypadków ekskomunikowany sam narzuca na siebie ekskomunikę.
Co do celibatu - herezja nikolaizmu sięga pierwszego wieku (źródło: Vademecum maturalne 2010 Operon).
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-09-29, 17:45   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

cretultix napisa³/a:

I w ten oto sposób mamy kościół założony przez Piotra o którego poglądach prawie nic nie wiadomo


Kościół katolicki jest założony przez Jezusa Chrystusa.


taa na papierze, mówiłem ci już kilka razy że mnie nie interesuje co jest napisane na kartce papieru ale co jest w rzeczywistości, a rzeczywistość jest taka że doktryna KK została oparta na nauczaniu Pawła, na interpretacji życia Chrystusa dokonanej przez Pawła,
W całym NT nie ma relacji ludzi którzy widzieli żywego Chrystusa, bo jak się okazuje wszystkie listy sygnowane podpisami apostołów nie są napisane przez nich, nawet nie wszystkie listy Pawła są Pawła.
Więc kościół katolicki założony jest przez Chrystusa tylko z nazwy.


MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


Skąd wiesz, że nie została :?: W większości przypadków ekskomunikowany sam narzuca na siebie ekskomunikę.



Co z tego ze istnieje excommunicatio latae sententiae skoro ani kapłani ani sami zainteresowani mogą sobie nie zdawać sprawy ze zostali ekskomunikowani,
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-09-29, 17:48   

cretultix napisa³/a:

taa na papierze, mówiłem ci już kilka razy że mnie nie interesuje co jest napisane na kartce papieru ale co jest w rzeczywistości, a rzeczywistość jest taka


że Kościół powstał samoistnie.

cretultix napisa³/a:


Co z tego ze istnieje excommunicatio latae sententiae skoro ani kapłani ani sami zainteresowani mogą sobie nie zdawać sprawy ze zostali ekskomunikowani,


To kapłan musiałby być wyjątkowym idiotą, a świecki zupełnie niezainteresowany sprawami wiary, więc by mu było wszystko jedno.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com