Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-05-12, 07:44   

Feliks napisa³/a:

1) Czy interesuje Was polityka?
2) Czy obserwujecie za szczegółami walki politycznej w Parlamencie Ukrainy? :roll:


Nie i nie.
Dlaczego? Bo tak. Wg. mnie obecnie nie mamy już prawie nic ze sobą wspólnego i mnie ten kraj obchodzi równie bardzo jak RPA czy Peru.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

człowiek nalefka

Stały User



Do³±czy³: 07 Lis 2008

   

Wys³any: 2009-05-12, 10:48   

shevathebest napisa³/a:

czÅ‚owiek nalefka napisa³/a:

fanatyk napisa³/a:

konflikty między Ukraińcami a Polakami?
-chyba w podstawówce!


Głupcze przeczytaj o Rzezi wołyńskiej kiedy to bandy nacjonalistów ukraińskich i SS Galizien dokonywały mordów ludności Polskiej!

Osobiście z tymi UPOwcami nie chce mieć nic wspólnego!



Głupcze, przeczytaj sobie o akcji "Wisła" kiedy tysiące Ukraińców wywożono na ziemie odzyskane w wagonach razem z bydłem, ludzie nawet nie mieli czasu żeby się spakować i zabrać czegoś ze sobą, wielu z nich zginęło z głodu.



Bardzo sobie chwalę Akcje Wisła!!! Brawo KBW!! gdyby nie to to pewnie już nie mielibyśmy Podkarpacia. A Polacy nigdy w wagonach ludzi nie przewozili. To ZSRR najwyzej.
_________________
Nalewka...to brzmi dumnie!
 

shevathebest  

User

wolny....



ImiÄ™: stivv....

Wiek: 31

Do³±czy³: 11 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-05-12, 14:31   

czÅ‚owiek nalefka napisa³/a:

gdyby nie to to pewnie już nie mielibyśmy Podkarpacia.



I co ci z tego podkarpacia? I tak tam żyją tylko łemkowie i bojkowie, raczej nie znajdziesz tam rodowitych Polaków

czÅ‚owiek nalefka napisa³/a:

To ZSRR najwyzej



Heftać mi się chce jak patrze na twoją wiedze z historii.....
_________________
"Niczego nie jest mi szkoda, nic tego czego jeszcze mi brak..."
 

fanatyk  

Stały User



Wiek: 32

Do³±czy³: 08 Maj 2009

Sk±d: mazury

   

Wys³any: 2009-05-12, 16:11   

nalefka:
wiesz, twoje zachowanie jest apolityczne,
Polska przepraszała Ukrainę za tę akcję niejednokrotnie, a ty wyskakujesz z Podkarpaciem..---> szkoda mi ciebie,
powinno się ciebie skarcić :evil:
_________________
cierpienie wymaga więcej odwagi niż śmierć
 

MateuszKL  

Wymiatacz

SM UPR



ImiÄ™: Mateusz

Do³±czy³: 07 Mar 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2009-05-12, 17:14   

TQIT napisa³/a:

Dlaczego? Bo tak. Wg. mnie obecnie nie mamy już prawie nic ze sobą wspólnego i mnie ten kraj obchodzi równie bardzo jak RPA czy Peru.



Tylko głupiec może tak pisać.
_________________
 

Abaddon  

Hiper wymiatacz

Niekonwencjonalny



ImiÄ™: Abaddon

Wiek: 27

Do³±czy³: 04 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-05-12, 17:45   

MateuszKL, tutaj siÄ™ z tobÄ… w 100 % zgadzam.
NienawidzÄ™ takich wypowiedzi dlatego zwykle ich nie komentuje.
_________________
Co za idiotyczny punkt w regulaminie.
Poza tym, wypadało się podpisać jak grzebałeś na moim profilu pipko.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-05-12, 18:26   

MateuszKL napisa³/a:

Tylko głupiec może tak pisać.


Wyraziłem swoje zdanie. I nie mam zamiaru go zmieniać.

Co ma historia w odniesieniu do dzisiejszych czasów? Czy przez to że Polacy gdzieś tam zasłynęli patriotyzmem możemy się uważać za lepszych? Czy przez to że Niemcy byli jacy byli możemy ich uważać za złych? Nie ma sensu przytaczanie czynów ludzi którzy żeli tyle lat przed nami. Nie ma tego co było - nic tego nie zmieni.
A obecnie nie ma też dla mnie powodów dla których miałbym się głębiej interesować tym co dzieje się na Ukrainie czy w jakimkolwiek innym kraju.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-05-12, 18:48   

Hm..Jeżdżę czasem, ponieważ współpracujemy ze szkołą i mamy nałożone jakieś programy w tym akcje odkrywania historii etc , etc.
Ale to tak tylko wstępem.Jakoś nie zauważyłam ogólnej niechęci do Polaków , czasem wręcz odwrotnie, czasem także przeplata się to z zazdrością o większe możliwości. hm..
_________________
Drugs&hugs.
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2009-05-24, 13:14   

Cytat:

Głupcze przeczytaj o Rzezi wołyńskiej kiedy to bandy nacjonalistów ukraińskich i SS Galizien dokonywały mordów ludności Polskiej!



Ukraińcy byli traktowani jak bydło, czy inwentarz przez Polaków i Litwinów w czasach RON. Wtedy my byliśmy ciemiężycielami, ku zgubie obu narodów. Jak pokazała historia zwasniona Polska i Ukraina, to wielka szansa dla Rosji. Dlatego nawet teraz warto zabiegać o dobre kontakty z nimi. Jest to co najmniej konieczne.

Niestety i u nas i u nich jest tragicznie. Wszystko przez komunÄ™. :

czÅ‚owiek nalefka napisa³/a:

quot;]gdyby nie to to pewnie już nie mielibyśmy Podkarpacia.



On tak naprawde, czy lubi prowokować? ;)
_________________
#truestory
 

MateuszKL  

Wymiatacz

SM UPR



ImiÄ™: Mateusz

Do³±czy³: 07 Mar 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2009-05-24, 13:23   

Problemem jest ignorancja. Może gdyby wiedzieli, co robili ich "bohaterscy wojownicy" z waffen SS, przestali by im stawiać pomniki. Gdyby przyznali się do swojej historii, problem by zniknął. A gdyby nie chcieli tego dokonać, naturalne byłoby pogorszenie stosunków.

Niektórzy tutaj zapominają o takim słowie jak honor - nie można ignorować tego, że ktoś czci ludzi którzy wybili 200 tys. Polaków. Nie można!
_________________
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2009-05-27, 12:43   

MateuszKL napisa³/a:

Niektórzy tutaj zapominają o takim słowie jak honor - nie można ignorować tego, że ktoś czci ludzi którzy wybili 200 tys. Polaków. Nie można!



Rozumiem, że postulujesz błędne koło, które zaczęło się w czasach wyprawy kijowskiej, kiedy to jaśnie panujący Bolesław Chrobry, syn Mieszka wyszczerbił Szczerbca uderzając w ścianę bramy kojowskiej?

Tu o pamięć chodzi. I o historyczną zgodę. Należy przyjąć wspólną wersję wydarzeń (Prawdziwą, w historii nie ma kompromisów), wybaczyć i prosić o wybaczenie. Bo oba narody mają za uszami bardzo wiele.

UPA oczywiście jest winne zbrodni ludobójstwa na ludności polskiej. Tego nie można zaprzeczyć.

A poza tym. SkÄ…d te 200 tys.?

MateuszKL napisa³/a:

Problemem jest ignorancja. Może gdyby wiedzieli, co robili ich "bohaterscy wojownicy" z waffen SS, przestali by im stawiać pomniki.



No i co z brygadą świętokrzyską NSZ?
_________________
#truestory
 

MateuszKL  

Wymiatacz

SM UPR



ImiÄ™: Mateusz

Do³±czy³: 07 Mar 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2009-05-27, 17:26   

Nie zrozumiałeś w ogóle tego co napisałem.

Cytat:

Tu o pamięć chodzi. I o historyczną zgodę. Należy przyjąć wspólną wersję wydarzeń (Prawdziwą, w historii nie ma kompromisów),



Czy ty masz świadomość jaką sprzeczną bzdurę tu palnąłeś?

Z jednej strony chcesz bronić prawdy i mówisz, że nie ma miejsca w takich sytuacjach na kompromisy, ja napisałem wcześniej to samo, a ty mi piszesz o jakimś błędnym kole. Czytaj ze zrozumieniem.

Porównanie NSZ do UPA to parszywe zagranie, które powinieneś przemyśleć.

Jest różnica pomiędzy walką z komunizmem (przy której zdarzają się ofiary wśród cywilów) a okrutną eksterminacją innego narodu!
_________________
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2009-05-27, 20:59   

MateuszKL napisa³/a:



Porównanie NSZ do UPA to parszywe zagranie, które powinieneś przemyśleć.



Powinieneś przemyśleć swoją wiedzę na temat Brygady ¦więtokrzyskiej NSZ. Nie wyłapałeś delikatnego aspektu koniecznej współpracy z Niemcami przez nią, ale tylko i wyłącznie dla powstrzymania sowietów (NSZ okazało się być najbardziej dalekowzrocznym ugrupowaniem podziemnej polski). Zresztą ta brygada potem nazistów zdradziła uwalniając wielu Czechów. Same zasługi. Z drugiej strony jest UPA, które też miejscami, a nawet dosyć często kolaborowało (Tu można w przeciwieństwie do NSZ użyć takiego słowa) z SS, aby powstrzymać komunistów.

Chciałem Ci uzmysłowić, ze takich zarzutów nie wolno rzucać na wiatr, bo każdy Ukrainiec może Ci podać przykład NSZ. Trzeba znać miarę. A stwierdzenie, że UPA jest tożsame z SS jest również nadużyciem. Mam nadzieję, że popełnionym na wskutek wzburzena. Co nie znaczy, ze przypadki kolaboracji były. Ale i u nas byli szmalcownicy ;)

Ważne, że myślimy tak samo. A przynajmniej podobnie. Różni nas retoryka.

Krit napisa³/a:

Jest różnica pomiędzy walką z komunizmem (przy której zdarzają się ofiary wśród cywilów) a okrutną eksterminacją innego narodu!



Widzę tą różnicę. O czym napisałem.

Dla Ciebie UPA, to banda watażków Waffen SS, zaprogramowana na zagładę Polaków. Dla Ukraińców to organizacja narodowowyzwoleńcza. Tak samo Polscy komuniści nazywali NSZ zbrodniarzami hitleroswkimi. Trzymajmy się FAKTÓW a będzie dobrze.

Przy czym NSZ nie popełniło co prawda zbrodni, a UPA jest winne okrutnego ludobójstwa na Wołyniu.

MateuszKL napisa³/a:


Z jednej strony chcesz bronić prawdy i mówisz, że nie ma miejsca w takich sytuacjach na kompromisy, ja napisałem wcześniej to samo, a ty mi piszesz o jakimś błędnym kole. Czytaj ze zrozumieniem.



Pisałem o kompromisowym uzgodnieniu historii, na które nie ma miejsca, bo jest ona tylko jedna i prawdziwa. Czytaj ze zrozumieniem. Nie można zrobić tak, że tym grzechów dorzucimy, a tym odejmiemy argumentami, bo to dawno i nieprawda. No i oczywiście o historii mówmy rozważnie, acz stanowczo. Bez pieniactwa, jak to ostatnio w mediach widać. "Zły Niemiec zły, a jak wy nie z nami, to my na was i z kosami"

Ważna jest tylko prawda, a do niej nie zalicza się:

MateuszKL napisa³/a:

wybili 200 tys. Polaków



Bo te liczby sÄ… mniejsze, co nie umniejsza skali zbrodni.

I jeszcze raz podkreślam. UPA dopóściło się strasznego ludobójstwa na Wołyniu. Metody stosowane przez nich przekraczają wyobraźnię i pojmowanie okrucieństwa, bo było gorsze od komór gazowych. Mordowano krwawo i boleśnie. Standardowymi metodami było użycie noży i siekier. Użycie broni palnej mogło być uznane z (sic!) humanitarne.
_________________
#truestory
 

MateuszKL  

Wymiatacz

SM UPR



ImiÄ™: Mateusz

Do³±czy³: 07 Mar 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2009-05-30, 06:51   

Krit napisa³/a:

Powinieneś przemyśleć swoją wiedzę na temat Brygady ¦więtokrzyskiej NSZ. Nie wyłapałeś delikatnego aspektu koniecznej współpracy z Niemcami przez nią, ale tylko i wyłącznie dla powstrzymania sowietów (NSZ okazało się być najbardziej dalekowzrocznym ugrupowaniem podziemnej polski). Zresztą ta brygada potem nazistów zdradziła uwalniając wielu Czechów. Same zasługi. Z drugiej strony jest UPA, które też miejscami, a nawet dosyć często kolaborowało (Tu można w przeciwieństwie do NSZ użyć takiego słowa) z SS, aby powstrzymać komunistów.

Chciałem Ci uzmysłowić, ze takich zarzutów nie wolno rzucać na wiatr, bo każdy Ukrainiec może Ci podać przykład NSZ. Trzeba znać miarę. A stwierdzenie, że UPA jest tożsame z SS jest również nadużyciem. Mam nadzieję, że popełnionym na wskutek wzburzena. Co nie znaczy, ze przypadki kolaboracji były. Ale i u nas byli szmalcownicy ;)

Ważne, że myślimy tak samo. A przynajmniej podobnie. Różni nas retoryka.



Nie. Ja nadal nie jestem w stanie znaleźć analogii pomiędzy "współpracą" z Niemcami w celu usadowienia się na dobrych pozycjach gdy nadejdą Sowieci, a byciem de facto częścią nazistowskiej armii. Podaj konkretne przykłady negatywnych skutków jakie przyszły z tej współpracy, bo często ludzie rzucają tutaj ogólnikiem a o konkret trudno.

To są rzeczy nieporównywalne.


Krit napisa³/a:

Widzę tą różnicę. O czym napisałem.

Dla Ciebie UPA, to banda watażków Waffen SS, zaprogramowana na zagładę Polaków. Dla Ukraińców to organizacja narodowowyzwoleńcza. Tak samo Polscy komuniści nazywali NSZ zbrodniarzami hitleroswkimi. Trzymajmy się FAKTÓW a będzie dobrze.

Przy czym NSZ nie popełniło co prawda zbrodni, a UPA jest winne okrutnego ludobójstwa na Wołyniu.



No i w czym problem? Skoro zgadzasz się, że porównywanie UPA do NSZ jest idiotyzmem, to czemu niby mam się przejmować, że "Ukraińcy mogą takiego porównania dokonać". Cały czas piszesz, że liczy się prawda, a można by wywnioskować z Twoich postów coś całkowicie innego. SS Galizien i UPA współpracowały z Niemcami pełną parą. Otrzymywały od niej sprzęt i byli to właściwie sojusznicy.

Krit napisa³/a:

Pisałem o kompromisowym uzgodnieniu historii, na które nie ma miejsca, bo jest ona tylko jedna i prawdziwa. Czytaj ze zrozumieniem. Nie można zrobić tak, że tym grzechów dorzucimy, a tym odejmiemy argumentami, bo to dawno i nieprawda. No i oczywiście o historii mówmy rozważnie, acz stanowczo. Bez pieniactwa, jak to ostatnio w mediach widać. "Zły Niemiec zły, a jak wy nie z nami, to my na was i z kosami"



I znowu to samo. Nie mamy co ujmować NSZ. Chciałbym całej prawdy. Szczęśliwie żyjemy we wspaniałym narodzie, który nie musi się jej bać tak bardzo jak inne (przynajmniej tej starszej, bo historia od 80' to jeden wielki spisek).

Krit napisa³/a:

Bo te liczby sÄ… mniejsze, co nie umniejsza skali zbrodni.

I jeszcze raz podkreślam. UPA dopóściło się strasznego ludobójstwa na Wołyniu. Metody stosowane przez nich przekraczają wyobraźnię i pojmowanie okrucieństwa, bo było gorsze od komór gazowych. Mordowano krwawo i boleśnie. Standardowymi metodami było użycie noży i siekier. Użycie broni palnej mogło być uznane z (sic!) humanitarne.



Zdaniem niektórych 75 tys, innych 100 tys, a ja akurat byłem wprost po przeczytaniu artykułu, gdzie napisane było 200 tys. Jednak, tak jak piszesz, liczy się głównie fakt, że - czy było to 70 czy 200 tys. - są to liczby, które uzmysławiają nam, że to musiało być zaplanowane ludobójstwo na wielką skalę - w którym musiała brać udział ogromna ilość Ukraińców.
_________________
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2009-05-30, 17:46   

MateuszKL napisa³/a:

Nie. Ja nadal nie jestem w stanie znaleźć analogii pomiędzy "współpracą" z Niemcami w celu usadowienia się na dobrych pozycjach gdy nadejdą Sowieci, a byciem de facto częścią nazistowskiej armii. Podaj konkretne przykłady negatywnych skutków jakie przyszły z tej współpracy, bo często ludzie rzucają tutaj ogólnikiem a o konkret trudno.



Kolega przeczytał tylko ostatnie zdanie. Kiła i mogiła, jeżeli chodzi o czytanie ze zrozumieniem. Nie ma analogii, chyba że bardzo uproszczonych. I właśnie o wyzbycie się takich uproszczeń Cię proszę. Bo gdy ty ich używasz, to licz się z tym, że podobnymi będzie się posługiwał ktoś inny. Jeszcze Ci wyskoczy taka idiotka z Wyborczej, jak ostatnio, która napisala, że Kościół polski aktywnie wspierał holocaust.

MateuszKL napisa³/a:

Może gdyby wiedzieli, co robili ich "bohaterscy wojownicy" z waffen SS



UPA, to byli wojownicy SS? Tego żaden historyk nie potwierdzi. A jest to uproszczenie. Ahistoryczne, demagogiczne i w ogóle tragiczne na łonie polityki zagranicznej.

Zresztą UPA na marginesie też działała z Niemcami (ale nigdy nie była częścią składową wehrmachtu) przeciw Sowietom. Tak samo, jak na terenach Galicji walczyła przeciw Niemcom. Historia nie jest czarno-biała. Co nadal nie usprawiedliwia rzezi na Wołyniu i każe uznawać ją za ludobójstwo na nardzoie polskim.


MateuszKL napisa³/a:

No i w czym problem? Skoro zgadzasz się, że porównywanie UPA do NSZ jest idiotyzmem, to czemu niby mam się przejmować, że "Ukraińcy mogą takiego porównania dokonać".



Bo gdy piszesz:

MateuszKL napisa³/a:

Może gdyby wiedzieli, co robili ich "bohaterscy wojownicy" z waffen SS, przestali by im stawiać pomniki.



To musisz się z tym liczyć. Sprowadzasz tym samym debatę do czysto retorycznych zarzutów.

MateuszKL napisa³/a:

Chciałbym całej prawdy. Szczęśliwie żyjemy we wspaniałym narodzie, który nie musi się jej bać tak bardzo jak inne (przynajmniej tej starszej, bo historia od 80' to jeden wielki spisek).



Ja bym aż tak nie mówił, że nie mamy się czego bać. Ale niech będzie. Grzeczni byliśmy. i co masz na myśli mówiąc, że inne narody mają się bać swojej historii? Czyżbyś uznawał jak Mickiewicz (Nie lubię faceta zbytnio) jakąś etyczno-moralną wyższość Polaków?

MateuszKL napisa³/a:


Zdaniem niektórych 75 tys, innych 100 tys, a ja akurat byłem wprost po przeczytaniu artykułu, gdzie napisane było 200 tys. Jednak, tak jak piszesz, liczy się głównie fakt, że - czy było to 70 czy 200 tys. - są to liczby, które uzmysławiają nam, że to musiało być zaplanowane ludobójstwo na wielką skalę - w którym musiała brać udział ogromna ilość Ukraińców.



Ja bym jednak za literaturą optował przy dolnej granicy śmierci Polaków. Należy dodać wielu Ukraińców z rodzin miesznych. Ale konkluzja ta sama. to było masowe ludobójstwo.

Tylko nadal nie wiem, co ma oznaczać i jaki postualt co do polityki zagranicznej wypływa ze zdania:

MateuszKL napisa³/a:


Niektórzy tutaj zapominają o takim słowie jak honor - nie można ignorować tego, że ktoś czci ludzi którzy wybili 200 tys. Polaków. Nie można!

 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com