Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: Makabraa | 2014-04-08, 21:21

Autor

Wiadomo¶æ

AntyKomuna

User


Do³±czy³: 02 Mar 2013

   

Wys³any: 2013-03-03, 23:23   

Krit napisa³/a:

To bardzo ciekawe, bo Solidarność Walcząca powstała po wprowadzeniu stanu wojennego w czerwcu następnego roku.


Powstała, i to własnie było efektem wprowadzenia SW, choc faktycznie, źle sprecyzowałem.
Stan wojenny miał za zadanie likwidacje radykalnego i bezkompromisowego skrzydła w Solidarności (w domyśle napisałem późniejszą Solidarność Walczącą) a w ich miejsce miano podzstawić swoich ludzi, badź osoby które nie będą sprawiac problemów. Cel poczęści został osiągnięty, nastąpił rozłam, powstała Solidarność Walcząca, lecz została zmarginesowana, a nei całkowcie usunieta jak to początkowo planowano.
 

koolas1  

User


Do³±czy³: 25 Mar 2013

   

Wys³any: 2013-03-25, 18:08   

Moim zdaniem solidarność i władze PRLu specjalnie doprowadziły do tego żeby w końcu oddalić się od moskwy, no bo popatrzcie, co się zmieniło od PRLu? NIe macie wrażenia że żyjemy w komunizmie ciągle?
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2013-03-25, 19:11   

Nie, nie mamy takiego wrazenia. A jesli Ty masz takie wrazenie, to w sumie bardziej swiadczy to o Tobie i Twojej percepcji, niz o komunizmie.
_________________
Smile or die!
 

naturysta93  

User



Wiek: 31

Do³±czy³: 24 Mar 2013

   

Wys³any: 2013-03-25, 19:38   Re: Stan Wojenny w oczach Polaków

Krit napisa³/a:

Dlaczego takie przekonanie siÄ™ utrzymuje?


komuniści uważają dalej tak

ale jestem przekonany że prawdą jest iż stan wojenny był nie potrzebnie wprowadzony dla ojczyzny, lecz komuniści na swoje potrzeby musieli wprowadzić by zwalczyć bunt przeciw nim

koolas1 napisa³/a:

NIe macie wrażenia że żyjemy w komunizmie ciągle?


bardziej bym to określił faszyzmem, w którym wodzem i guru jest ten pier... tusk
_________________
Naturyzm jest wspaniały :)
 

Mathilius  

Stały User


ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 28

Do³±czy³: 17 Sty 2013

Sk±d: Radom

   

Wys³any: 2013-03-26, 14:11   

Cytat:

Nie, nie mamy takiego wrazenia. A jesli Ty masz takie wrazenie, to w sumie bardziej swiadczy to o Tobie i Twojej percepcji, niz o komunizmie.



Ranger, mów za siebie. Dopóki nie przeprowadzimy rzetelnej lustracji wszystkich (!) osób, które znajdują się teraz na jakichkolwiek kierowniczych stanowiskach, nie możemy mówić o zakończeniu PRL-u w Polsce.
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2013-03-27, 12:30   

Ale w ktorym kosmosie brak lustracji oznacza komunizm? O.o Komunizm to okreslony i zdefiniowany system polityczny, a nie istnienie lub brak istnienia lustracji!
_________________
Smile or die!
 

Mathilius  

Stały User


ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 28

Do³±czy³: 17 Sty 2013

Sk±d: Radom

   

Wys³any: 2013-03-27, 14:32   

Nie chodzi o to, że brak lustracji oznacza komunizm. Wobec dzisiejszych ataków na władzę i często słusznych podejrzeniach, że na wpływowych stanowiskach zasiadają działacze poprzedniej epoki, taki krok jest niezbędny po to, by:
po 1. oczyścić z zarzutów niewinne osoby
po 2. udowodnić Polakom, że jest inaczej
po 3. osoby, którym udowodniono działalność za komuny powinny być usuwane z życia publicznego na zawsze
po 4. na miejsce osób "splamionych" wprowadzić nowych, którzy staną się ogniwem, które wypełni braki w państwie prawa.

Pewnie mi tu zaraz znowu z kosmosem wyjedziesz, ale nic :)
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2013-03-27, 18:00   

Cytat:

"Nie chodzi o to, że brak lustracji oznacza komunizm"


No to ciesze sie, ze zmieniles zdanie, bo jeszcze chwile temu pisales cos zupelnie innego.

Cytat:

"często słusznych podejrzeniach, że na wpływowych stanowiskach zasiadają działacze poprzedniej epoki"


Jestes chyba czwarta z kolei osoba, ktora stawia taka teze w tym temacie. Byc moze bedziesz pierwsza, ktora poda jakies przyklady?

Cytat:

"osoby, którym udowodniono działalność za komuny powinny być usuwane z życia publicznego na zawsze"

A niby dlaczego? To niedemokratyczne.

Cytat:

"na miejsce osób "splamionych" wprowadzić nowych, którzy staną się ogniwem, które wypełni braki w państwie prawa."


Biorac pod uwage, ze w 1989 tylko licealisci, bezdomni i alkoholicy nie byli w ten czy inny sposob zwiazani z systemem - zaiste, bardzo ciekawy rzad by powstal...!
_________________
Smile or die!
 

Mathilius  

Stały User


ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 28

Do³±czy³: 17 Sty 2013

Sk±d: Radom

   

Wys³any: 2013-03-27, 20:48   

Cytat:

No to ciesze sie, ze zmieniles zdanie, bo jeszcze chwile temu pisales cos zupelnie innego.



Nie zmieniłem zdania. Nie rozumiem, dlaczego nie łączysz jednego z drugim.

Cytat:

Jestes chyba czwarta z kolei osoba, ktora stawia taka teze w tym temacie. Byc moze bedziesz pierwsza, ktora poda jakies przyklady?



Widzisz, skoro inni mówią o tym samym, to znaczy, że nie wyssałem sobie tego z palca. Przykładów nie będę podawał. W telewizji można się tego nasłuchać od świtu do nocy.

Cytat:

A niby dlaczego? To niedemokratyczne.



Racja. To nie jest demokratyczne. Ale są pewne sprawy, z którymi trzeba się rozliczyć bez względu na idee. To ma służyć dobru wspólnemu i odnowieniu schorowanego aparatu władzy.

Cytat:

Biorac pod uwage, ze w 1989 tylko licealisci, bezdomni i alkoholicy nie byli w ten czy inny sposob zwiazani z systemem - zaiste, bardzo ciekawy rzad by powstal...!



Czemu nie? Może wnieśliby jakiś powiew świeżości? Bo mam już dość tych ludzi z Wiejskiej, którzy prawie się nie zmieniają.
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2013-03-27, 21:04   

Cytat:

"Przykładów nie będę podawał"


W takim razie - nie mamy o czym mowic. Jedyna dyskusja, jaka uznaje, to rzetelna dyskusja. No, jest jeszcze dyskusja szydercza, ale tej juz mam na razie przesyt.
_________________
Smile or die!
 

Mathilius  

Stały User


ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 28

Do³±czy³: 17 Sty 2013

Sk±d: Radom

   

Wys³any: 2013-03-27, 21:18   

http://www.listaipn.pl/

Lista Wildsteina - jeden z niewielu przykładów podejrzeń (!) o współpracę.

Widzisz, jak mi zależy na dyskusji z Tobą? :D
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2013-03-27, 21:46   

Prosilem o przyklady bylych komunistycznych funkcjonariuszy, ktorzy pelnia obecnie najwyzsze urzedy panstwowe, a Ty mi przesylasz spis 90.000 nazwisk?!

W Polsce mamy DZIEWIECDZIESIAT TYSIECY NAJWYZSZYCH URZEDOW PANSTWOWYCH?!
_________________
Smile or die!
 

Mathilius  

Stały User


ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 28

Do³±czy³: 17 Sty 2013

Sk±d: Radom

   

Wys³any: 2013-03-27, 21:48   

Nie czytałem poprzedniej dyskusji, więc nie wiedziałem, czego ode mnie wymagasz. Zresztą nie zdziwiłbym się, gdyby taka liczba była naprawdę.
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2013-03-28, 11:38   

I wlasnie dlatego radykalowie sa tacy zabawni. : ) Gadaja i gadaja, ale w ogole nie mysla!

W Polsce nie ma 90.000 najwyzszych stanowisk panstwowych. W koncu ilu mamy prezydentow? Ilu mamy marszalkow sejmu? Ilu premierow i ministrow?

Naprawde 90.000? : ) NAPRAWDE?!
_________________
Smile or die!
 

Mathilius  

Stały User


ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 28

Do³±czy³: 17 Sty 2013

Sk±d: Radom

   

Wys³any: 2013-03-28, 13:55   

Mając na myśli "najwyższy aparat państwowy" mam na myśli: pracowników administracyjnych różnych szczebli, wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, sędziów, adwokatów, prokuratorów, posłów, senatorów, prezesów państwowych spółek i wielu innych.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com