Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Do³±czy³a: 19 Cze 2012

   

Wys³any: 2018-07-28, 16:15   

DeVaneio, moderatorem, ograniczonym bardziej niż katolicka babcia w moherowym berecie. acoo123, wtórujący każdej napisanej przez niego głupocie i do tego wszystkiego jeszcze Damn, która nie przeklina - a ludzie się dziwią czemu forum zdycha.
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

acoo123  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: acoo123

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2017

   

Wys³any: 2018-07-28, 16:24   

Lady Virgin napisa³/a:

wtórujący każdej napisanej przez niego głupocie i do tego wszystkiego jeszcze



Widziałem że ktoś się w końcu czepnie tego. Po prostu wiedziałem. :] Z wieloma rzeczami nie zgadzam się w 100% z DeVaneio więc nie wiem skąd taki wniosek. Skoro tak to co ja takiego nieprawdziwego napisałem ? Hę ? Zbeształem facetów za to że są pajacami małpami itp kobiety też są jakie są to o co chodzi? Nie mogę być obiektywny :] ?
 

Tigranes  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Kwi 2012

Sk±d: wiesz?

   

Wys³any: 2018-07-28, 17:36   

Dodam jeszcze, że, o czym chyba nie wszyscy wiedzą, dyrektorem generalnym przedsiębiorstwa informatycznego HP (wielkiego producenta komputerów) jest kobieta, Meg Whitman.
Jak zauważyła Damn, bardzo wiele zależy mniej od stanu formalnego, a bardziej od kontekstu społecznego i kulturowego. Bardzo wielu ludzi przybiera maski i robi to, czego inni od nich oczekują zamiast słuchać głosu serca lub podążać za własnymi aspiracjami. Konformizm to postawa, której rozpowszechnienie ignorują ludzie tacy jak DeVaneio i podobni. Ignorują oni również wspomniany kontekst społeczny i kulturowy.

Zresztą dotyczy to nie tylko kariery, aspiracji i wielkich życiowych wyborów, ale nawet rzeczy tak na pierwszy rzut oka banalnych i mało znaczących, a jednak obecnych i mocno powiązanych z tradycją i zwyczajami, jak chociażby ochrzczenie dziecka i później posłanie go na pierwszą komunię w bardzo uroczystej oprawie. Ludzie robią to mniej dlatego, że są szczerze i mocno przekonani o słuszności tego, a bardziej dlatego, że "tak nakazuje tradycja", "tak należy", "tak wypada" itd.
Z kontekstem społecznym i kulturowym związane są też oczekiwania i wymagania od mężczyzn i od kobiet. Np. wobec kobiet wymagania moralne są znacznie większe niż wobec mężczyzn. Bardzo często gdy kobieta ma wielu partnerów seksualnych, to jest z tego powodu piętnowana i stygmatyzowana, nazywana "puszczalską", "łatwą" i "nieszanującą się", za to mężczyzna mający wiele partnerek seksualnych to "prawdziwy mężczyzna", człowiek godny raczej podziwu i docenienia, a nie zasługujący na stygmatyzowanie i brak szacunku. Często używa się tu dość kuriozalnego porównania penisa do klucza i pochwy do zamka, mówiąc, że klucz który otwiera wiele drzwi jest świetny, a zamek który można otworzyć wieloma kluczami jest beznadziejny. I tym podobnych. W każdym razie bardzo często kobietom o wiele chętniej wytyka się i przypisuje prowadzenie "rozwiązłego" trybu życia niż mężczyznom. Mężczyznom łatwiej się to wybacza, i mężczyznom łatwiej wybacza się zdradę. Nie muszę tu chyba dodawać, że w przeszłości za cudzołóstwo karano śmiercią tylko kobiety, a na męskie zdrady patrzono pobłażliwie. Nawet w Biblii (Księga Kapłańska i Księga Powtórzonego Prawa) jest mowa o karaniu śmiercią przez ukamienowanie kobiet za cudzołóstwo, a nie ma nic o karaniu śmiercią (ani karaniu w ogóle) mężczyzn za cudzołóstwo.

I jest też coś takiego, jak kultura gwałtu, czyli obwinianie ofiar gwałtów i mówienie, że kobieta może być sama sobie winna lub przynajmniej współwinna temu, że została zgwałcona. Z tym wiąże się wiele mitów i stereotypów. Np. taki, że wyzywający strój kobiety zachęca potencjalnych sprawców gwałtu, mimo że tak naprawdę wyzywający ubiór ofiary nie zwiększa ryzyka gwałtu, a wręcz onieśmiela napastnika. Albo takie, że kobieta mówiąc "nie" myśli "tak", że kobieta zawsze może oprzeć się napastnikowi i uniknąć gwałtu, jeśli naprawdę chce, i że wiele kobiet skrycie chce być gwałconych itd. Więc wiele, jeśli nie większość, gwałtów, nie jest zgłaszanych, bo ofiary boją się napiętnowania i boją się sugerowania, że mogą być współwinne gwałtom - np. pytań o ich życie osobiste mających doprowadzić śledczych do przekonania, że skoro ofiara miała wcześniej wielu partnerów, to znaczy, że jest "łatwa" i że sama jest sobie winna, bo gdyby miała tylko jednego, stałego partnera, to wtedy nikt by jej nie podejrzewał o bycie współwinną gwałtu.

Więc istnienie takich mitów i stereotypów krzywdzących dla kobiet można uznać za przejaw nierównego - w pewnych aspektach - statusu mężczyzn i kobiet, mimo formalnej równości praw.

Gdyby wszyscy ludzie byli nonkonformistami, świat byłby zupełnie innym miejscem.

Przykre, że wiele osób tak wtopiło się w kontekst społeczny i kulturowy, że zapomina o tym, co w nich wrodzone i pierwotne, albo tłumi to w sobie, zakładając maskę na co dzień i robiąc to, co robić "należy", "powinno się", to co zostanie dobrze odebrane przez innych. I nie myśli o tym, czy jest się w zgodzie sam ze sobą i czy jest się szczerze przekonanym o słuszności tego, co się robi.
Bardzo konformistyczne są społeczeństwa w krajach muzułmańskich - tam zawsze jest silna presja otoczenia i wpisane w tradycję poczucie honoru, które wywołuje silną obawę przed potępieniem przez innych. Toteż tam wielu czynów nie ocenia się w kategoriach dobra lub zła, tylko ich wpływu na reputację. Np. mężczyzna mordujący córkę w ramach tzw. honorowego zabójstwa nie uważa siebie za przestępcę ani zbrodniarza, tylko za bohatera ratującego honor rodziny.
Dlatego konformizm jest tak szkodliwy.

acoo123 napisa³/a:

Kobiety wolą mieć facetów a nie lalusiów który się zesra widząc 95kg chłopa.


Zależy które.
Owszem, nie brakuje blachar i dresiar, które lecą na prymitywnych mięśniaków i ich wypasione bryki i kasę, jednak są też kobiety bardziej wymagające, które chcą mężczyzn odpowiedzialnych, inteligentnych, łagodnych i dbających o nie. Istnieją też kobiety, które pociąga typ wrażliwców, romantyków i uległych wobec nich.

acoo123 napisa³/a:

Nie chce mi się w to wierzyć żeby było takie coś ? Prędzej to jest przypadek popularny w Ameryce ale nie w Polsce.


Ten przykład ewidentnie odnosi się do USA, które są najbogatszym państwem świata.

acoo123 napisa³/a:

No cóż ... są idioci którzy boją się igieł XD.


W tym wypadku mowa nie o strachu przed igłami, tylko o wmawianiu sobie, że jest się silnym, zdrowym i niepodatnym na choroby i o nieprzyjmowaniu do wiadomości, że potrzebuje się pomocy lekarskiej. Bo "kto to widział, żeby młody, zdrowy, silny facet potrzebował od kogoś pomocy - jeszcze ktoś uzna go za mięczaka".

acoo123 napisa³/a:

Który dzieciak nie bierze wzorców od swoich rodziców ?


Tutaj chodzi o przekazywanie synom chorych i patologicznych wzorców zachowań, o uczenie ich konformizmu i spełniania oczekiwań społeczeństwa wobec nich.

acoo123 napisa³/a:

To jest akurat dobre bo środowisko w którym się znajdujemy tępi takie zachowania.


Nie, to nie jest dobre. Bo emocje są naturalne dla człowieka, a ich tłumienie jest niezdrowe. Jedną z przyczyn, z których kobiety żyją dłużej niż mężczyźni, jest ich większa skłonność do płaczu - bo płacz jest dobrym sposobem na rozładowanie złych emocji i oczyszczenie się.

acoo123 napisa³/a:

To było jest i będzie. ZMIEŃCIE SIĘ LUDZIE TO NIE BĘDZIE WOJEN.


Ludzie powinni zrozumieć, że powinni traktować innych dobrze i umieć postawić się na ich miejscu i w ich sytuacji. Zwykle to kobiety są bardziej empatyczne. A wojna to głównie domena mężczyzn.

Przy okazji: George Carlin był ateistą i wielokrotnie krytykował religijne doktryny, dogmaty i zwyczaje.

acoo123 napisa³/a:

Te kultury istnieją ale czy to coś złego ? Poza tymi dwoma ostatnimi ? Obiektywnie patrząc ? Ktoś się interesuje wojskiem a ktoś samochodami to normalne.


Akurat ja nie należę do żadnej z wymienionych subkultur, i żadna z nich nie jest dla mnie atrakcyjna. Raczej mnie one odrzucają. Jestem jak najdalszy od typu macho. Nie interesuję się ani motoryzacją, ani wojskiem, ani strzelaniem, ani sportem, ani chlaniem. Nie oglądam meczy, nie piję piwa (bo mi nie smakuje) i nie pociąga mnie rywalizacja jako taka. Zamiast tego wolę sobie pojeździć na rowerze, popływać, posiedzieć w saunie, poczytać książkę, posłuchać muzyki, pójść do lasu i nakarmić wiewiórki z ręki, pobyć z ukochaną osobą.

acoo123 napisa³/a:

Czyli co są też tacy co nie lubią kobiet ale lubią dziurki ?


Owszem - męscy szowiniści i miłośnicy patriarchatu, którzy chcą odbierać kobietom prawo do własnego zdania i do samodzielności, a przy tym lubią mieć je na własność jako obiekty do zaspokajania popędu seksualnego. Obecnie najbardziej rozpowszechnione jest to u muzułmanów.

acoo123 napisa³/a:

WSPIERANIA SWOICH ŻON I TO JEST TO ROLA W REPRODUKCJI.


Tak, dobrze jest, jeśli mężczyzna wspiera żonę będącą przy nadziei.

acoo123 napisa³/a:

Jak nie może wygrać ?


Nie może konsekwentnie wygrać. Bo większość związków się rozpada prędzej czy później.

acoo123 napisa³/a:

Toć on obraził katolików i boga. Toć według biblii to facet był pierwszy. Według niej kobieta to zmodyfikowany facet.


I bardzo dobrze, że obraził katolików i ich boga, bo zgodnie z naukowymi badaniami, to chromosom XX jest najbardziej pierwotny i na początku wszystkie zygoty, zarodki są zasadniczo żeńskie.
 

acoo123  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: acoo123

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2017

   

Wys³any: 2018-07-28, 18:40   

Tigranes napisa³/a:

Zależy które.
Owszem, nie brakuje blachar i dresiar, które lecą na prymitywnych mięśniaków i ich wypasione bryki i kasę, jednak są też kobiety bardziej wymagające, które chcą mężczyzn odpowiedzialnych, inteligentnych, łagodnych i dbających o nie. Istnieją też kobiety, które pociąga typ wrażliwców, romantyków i uległych wobec nich.



Oczywiście ale chyba każda kobieta chce mieć wysportowanego (oczywiscie niekoniecznie) inteligentnego faceta itd .

Tigranes napisa³/a:

Ten przykład ewidentnie odnosi się do USA, które są najbogatszym państwem świata.



No właśnie

Cytat:

Tigranes napisa³/a:

W tym wypadku mowa nie o strachu przed igłami, tylko o wmawianiu sobie, że jest się silnym, zdrowym i niepodatnym na choroby i o nieprzyjmowaniu do wiadomości, że potrzebuje się pomocy lekarskiej. Bo "kto to widział, żeby młody, zdrowy, silny facet potrzebował od kogoś pomocy - jeszcze ktoś uzna go za mięczaka".



No dokladnie

Cytat:

Tutaj chodzi o przekazywanie synom chorych i patologicznych wzorców zachowań, o uczenie ich konformizmu i spełniania oczekiwań społeczeństwa wobec nich.



No a o czym mówię ? Chyba nie zrozumiałeś co miałem na myśli

Cytat:

Jedną z przyczyn, z których kobiety żyją dłużej niż mężczyźni, jest ich większa skłonność do płaczu - bo płacz jest dobrym sposobem na rozładowanie złych emocji i oczyszczenie się.



Czyli że będę długo żyć jak płaczę i ubolewam nad tym że mam z idiotami doczynienia cale zycie. SKoro chcesz zeby ludzie plakali to potrzeba jest reforma wychowania w domach a nie. Co z tego ze jeden rodzic zrobi po twojemu jak miliony innych zrobi inaczej ??? Po swojemu ???? Czyli ten dzieciak ma cierpiec przez to ze musi poplakac i byc ofiara spoleczenstwa tak ? DOBRZE WIEDZIEC powiem wiecej ludzie tepia takich ludzi i nie chca z nimi rozmawiac. Tak wszyscy oczekuja tej wrazliwosci .... Taaaaa?!? No jakos nie widze zeby przy jakims placzacym chlopaku stal tlum obroncow ? Za duzo sytuacji w zyciu widzialem by ktos mi wciskal kity o emocjach. Trzeba byc TWARDYM bo tego wymaga zycie. Czy to w walce o 1v1 czy to w walce o cukier w biedronce.
Oczyszczenie prawda. Ale jak już to w domu wtedy caly kamien z serca z ciebie schodzi a nie ze ty sobie poplaczesz przy kims. Myslisz ze on sie nad toba zlituje ? On ma wywalonde na ciebie bo dla niego liczy sie ''JA''.

Cytat:

Ludzie powinni zrozumieć, że powinni traktować innych dobrze i umieć postawić się na ich miejscu i w ich sytuacji. Zwykle to kobiety są bardziej empatyczne. A wojna to głównie domena mężczyzn.

Przy okazji: George Carlin był ateistą i wielokrotnie krytykował religijne doktryny, dogmaty i zwyczaje.



Tak samo jak ja krytykuje.

Dobrze żeby tak bylo musza zmienic sie rodzice i kropka

Cytat:

Akurat ja nie należę do żadnej z wymienionych subkultur, i żadna z nich nie jest dla mnie atrakcyjna. Raczej mnie one odrzucają. Jestem jak najdalszy od typu macho. Nie interesuję się ani motoryzacją, ani wojskiem, ani strzelaniem, ani sportem, ani chlaniem. Nie oglądam meczy, nie piję piwa (bo mi nie smakuje) i nie pociąga mnie rywalizacja jako taka. Zamiast tego wolę sobie pojeździć na rowerze, popływać, posiedzieć w saunie, poczytać książkę, posłuchać muzyki, pójść do lasu i nakarmić wiewiórki z ręki, pobyć z ukochaną osobą.



Kobiety (jesli jestes wolny) bierzcie go poki mozecie skarb jeden na kilkanascie tysiecy. A tak na serio tez nie ciagnie mnie do zadnego z tego bo wole sztuke muzyka/aktorstwo itd wszelako pojeta sztuke kocham uwielbiam jestem typem bardziej romantyka ale nie o tym mowa.

Cytat:

Owszem - męscy szowiniści i miłośnicy patriarchatu, którzy chcą odbierać kobietom prawo do własnego zdania i do samodzielności, a przy tym lubią mieć je na własność jako obiekty do zaspokajania popędu seksualnego.




Nie jestem za tym by kobietom odmawiano sie pewnych spraw. Moze i niektore sa walniete do kwadratu ale to nie ich wina tylko rodzicow i genow. Co taki organizm moze zrobic przeciwko genom no praktycznie nic ...


Cytat:

Nie może konsekwentnie wygrać. Bo większość związków się rozpada prędzej czy później.



Ja mowie o rywalizacji i ten w filmie chyba tez. Zwiazki sie rozpadaja ? To znajdzcie sobie osobe ktora naprawde pokochacie a ona wwas a nie ze wezme pierwszego lepszego bo mi taka bajerke dal ze juz mam mokro w gatkach i musze leciec i wymienic bo jeszcze pobrudze sukieneczkÄ™.

Cytat:

I bardzo dobrze, że obraził katolików i ich boga, bo zgodnie z naukowymi badaniami, to chromosom XX jest najbardziej pierwotny i na początku wszystkie zygoty, zarodki są zasadniczo żeńskie.



Nie jestem proreligijny tez moze chcialbym by jakies bostwo istanialo byloby ciekawiej ale tak nie jest. Ale to ze kobiety sa naj itd to jest absurd bo wszedzie jest 50x50 . NATURA JEST TAK IDEALNIE skonstruowana że wszystkie jest idealnie wymierzone ze kazdy ma cos do roboty dla siebie. Pisze jak pijany jezeli chodzi o skladnie ale nie pisze na szybko.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com