Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

p4wl0

Stały User


Do³±czy³: 29 Mar 2013

   

Wys³any: 2013-11-23, 00:35   Praca, a szkoÅ‚a

Jestem w technikum, mam 16 lat i chcę zacząć pracę jakąś w tym kierunku, albo ew. inną. Czy jak mam praktyki w szkole i nie mam przyznanych praktyk u kogoś to mogę zatrudnić się jako pracownik niepełnoletni lub jako praktykant?
co muszę zrobić, aby tak było, co jest potrzebne? ^^
a czy w ohp by można było podjąć coś takiego?
chodzi o to, aby robić w soboty, dni wolne od szkoły.
 

Aresso

User


Do³±czy³: 22 Lis 2013

   

Wys³any: 2013-11-23, 00:57   

Tak możesz pracować tylko nie napisałeś na jakim kierunku się uczysz.
 

psychickid  

Hiper wymiatacz

w rękach widnokręgi



Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Lis 2013

Sk±d: Jelenia Góra

   

Wys³any: 2013-11-23, 01:37   

Będąc na krótko przed 18nastką ciężko mi było znaleźć pracę weekendową, mimo że niby można się legalnie zatrudnić od 16nastego roku życia. Generalnie wielu pracodawców wolało przyjąć właśnie osoby będące w Technikum Gastronomicznym w moim mieście (głównie aplikowałam na tak ambitne stanowiska jak budka z kebabem, czy inne bary szybkiej obsługi), więc odpowiadając na Twoje pytanie - możesz, nawet łatwiej Ci będzie jako uczeń technikum. Co jest potrzebne? W wielu przypadkach książeczka sanepidowska, będąc w temacie gastronomii, czy zastrudnienia się w dużych supermarketach typu carrefour czy tesco. Reszta zależy od pracodawcy.
_________________

nie ma boga, nie ma polityki, nie ma spokoju,
nie ma miłości, nie ma władzy, nie ma planu
trzymaj się z dala od boga, zostań niepokorny
staczaj siÄ™.
 

p4wl0

Stały User


Do³±czy³: 29 Mar 2013

   

Wys³any: 2013-11-23, 12:43   

zapomniałem o kierrunku, a mianowicie technikum poj. sam.
ale jak mam to zrobić? Iść do warsztatu i się spytać szefa, czy przez neta wysłać im maila?
i co w tym wieku jest mi potrzebne, bo raczej zgoda rodziców, a jakie dokumenty?
 

psychickid  

Hiper wymiatacz

w rękach widnokręgi



Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Lis 2013

Sk±d: Jelenia Góra

   

Wys³any: 2013-11-23, 15:24   

no sami się do Ciebie nie zgłoszą, więc Ty musisz się zgłosić do nich, czy przez internet czy osobiście - Twój wybór.
moim zdaniem lepiej osobiście, większe szanse na przyjęcie.
zgoda rodziców na pewno, jakieś zaświadczenie lekarskie czy coś, ale tym myślę powinieneś się przejmować i dopytać ewentualnego przyszłego pracodawcę PO przyjęciu Cię do pracy, a nie przed : p
_________________

nie ma boga, nie ma polityki, nie ma spokoju,
nie ma miłości, nie ma władzy, nie ma planu
trzymaj się z dala od boga, zostań niepokorny
staczaj siÄ™.
 

p4wl0

Stały User


Do³±czy³: 29 Mar 2013

   

Wys³any: 2013-12-11, 22:58   

Ech.. Idzie mi to jak alkoholikowi abstynencja :/
Dzwoniłem do paru warsztatów i mówię, że nazywam się Jan Nowak* i chcę rozmawiać z kierownikiem (zawsze był), powtarzam jak się nazywam i mówię, że szukam pracy sezonowej w wolne dni od nauki szkolnej. I zawsze takie odpowiedzi "Przepraszam, ale mamy już komplet pracowników", albo "Niestety nie przyjmujemy pracowników sezonowych". Nic nie idzie, myślałem, żeby iść do warsztatu do kierownika i powiedzieć, że szukam pracy sezonowej. Tylko jak się ubrać (zwykle bluza, jeansy, czy może jakaś koszula i jakie buty, adidasy czy od garniaka), jak zachować (wszystko od wejścia, bo podobno pierwsze wraźenie jest najważniejsze).

* Personalia zmyślone.
 

KCN

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 23 Sie 2013

   

Wys³any: 2013-12-12, 19:03   

ubierz sie normalnie, mowisz dzien dobry, czy moge z szefem porozmawiac?
 

p4wl0

Stały User


Do³±czy³: 29 Mar 2013

   

Wys³any: 2013-12-12, 23:54   

I jak mam mu to powiedzieć? Wprost?
 

KCN

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 23 Sie 2013

   

Wys³any: 2013-12-13, 18:48   

no raczej, myslisz ze ma czas na pieprzenie o tym jaka jest piekna pogoda? ;]
 

p4wl0

Stały User


Do³±czy³: 29 Mar 2013

   

Wys³any: 2013-12-14, 12:39   

Ale chyba muszę iść z papierami np. List motywacyjny, cv, zgoda rodziców. Co dokładnie?
 

KCN

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 23 Sie 2013

   

Wys³any: 2013-12-14, 17:25   

Znaczy sie fajnie jakbyś to wszystko miał, ale nie kryjmy sie, w takiej pracy liczy sie pierwsze wrazenie i raczej pięknie napisany list motywacyjny Ci nie pomoże. Po prostu musisz pokazać, że jesteś fajnym, sympatycznym chłopakiem, który ogarnia o co co w takiej pracy chodzi
 

p4wl0

Stały User


Do³±czy³: 29 Mar 2013

   

Wys³any: 2013-12-15, 16:19   

Mam wszystko napisane ładnie pięknie, ale czy mam iść do potencjonalnego pracodawcy na tzw. "partyzanta", że nie wiadomo kiedy się zjawiam, czy mam się wcześniej z nim umówić dzwoniąc?

[ Dodano: 2013-12-15, 18:16 ]
Mogę wgl z tym iść jak nigdzie nie pisało, że jest rekrutacja, albo potrzebują kogoś?
 

Kamikarze24  

User


Wiek: 34

Do³±czy³: 24 Sty 2014

   

Wys³any: 2014-01-24, 14:47   

Najlepiej iść do pracy gdzie ci pozwalają na uczyć się w weekend.
_________________
dobra mama | Liga Angielska | Arsenal Londyn
 

Grzecho  

User

Grzecho


ImiÄ™: Grzesiek

Wiek: 38

Do³±czy³: 21 Sie 2013

Sk±d: Pabianice

   

Wys³any: 2014-02-03, 10:42   

Mało masz serwisów, oferujących pracę?
Jeśli chcesz zostać tam, gdzie masz/miałeś praktyki idź do przełożonego i się z nim pogadaj, podpytaj... koniec języka za przewodnika a jak się spytasz to się nie dowiesz nie? ;)
 

AsBiznesu  

User

As Biznesu


ImiÄ™: Arkadiusz

Wiek: 31

Do³±czy³: 03 Lut 2014

Sk±d: Polska

   

Wys³any: 2014-02-03, 10:52   

Umów się i co najważniejsze przygotuj się do tej rozmowy nie idziesz z nim na spotkanie na kawę tylko na rozmowę w sprawie pracy!
_________________
Polecam - www.adflyelite.blogspot.com~(Ja skracam i zarabiam)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com