Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2015-01-09, 23:33   

Cytat:

"I metoda to zabrać np z Funduszu Kościelnego i przekazać na służbę zdrowia."



OK. Czemu nie? FK to 118 mln zl. Wydatki na zdrowie to ta sama liczba, ale pomnozona przez tysiac. Innymi slowy, calkowita likwidacja FK podniesie finansowanie sluzby zdrowia o jeden promil. : ) Rozumiesz juz, czemu nie traktuje tego jako powaznej propozycji?

Cytat:

"II metoda to dzięki wzrostowi gospodarczemu rośną i dochody mieszkańców/ firm więc jest więcej z podatków :)"



Jasne. Zgoda. Ale kto tu temu zaprzecza? To raczej pusty truizm, ktory nic nie wnosi do tematu...

Cytat:

"£ącznie zgoda ale dlaczego w skali 1:1? Dlaczego uważasz że efektywność i minimalizacja kosztów w sektorze publicznym i prywatnym jest na takim samym poziomie?"



Nie zakladam. Ale zauwazam, ze prywatna firma musi byc dochodowa, w skali, powiedzmy, 20%. Mysle, ze redukcja kosztow nastapi, ale wlasnie to pojdzie na zysk. Wyjdzie wiec nadal 1:1.

Cytat:

"Z tego co wiem wszystkie duże przychodnie/szpitale prywatne przynoszą zyski co niekoniecznie można powiedzieć o szpitalach publicznych"



Jasne! Ale to dlatego, ze te prywatne zrzucaja wszystkie drogie i skomplikowane zabiegi wlasnie na te publiczne. Tak to zadna sztuka, byc dochodowym.

Cytat:

"Fakt nie wszyscy, natomiast nie dodałeś emerytów, którzy no może nie w większości ale też płacą składkę zdrowotną"



Nie, nie placa. To tylko zabieg ksiegowy, ktory pozoruje placenie. Jak osoba, ktora nie zarabia, ma niby placic skladke? To jakbys placil dziecku kieszonkowe i pobieral od tego skladke na jedzenie... w jakim sensie ma to niby zwiekszac Twoje dochody?

Cytat:

"no ale nie dodałeś dzieci"



A ile dzieci pracuje i moze placic skladke?

Cytat:

"Uważam że to jest najbardziej... niesprawiedliwy, skoro zarabiam więcej muszę też płacić więcej na państwo dlatego PIT jest bardzo dobrym podatkiem w Polsce bardzo szykanowanym ponieważ ludzie nie mają pojęcia o czym mówią i tylko potrafią "przecie to ja zarobiłem to co mi mają odbierać" itp."



Zgadzam sie. Uwazam, ze podatek powinien byc proporcjonalny - wszyscy powinni placic jedna stawke podatkowa, procent od swego dochodu.
_________________
Smile or die!
 

Elpremiero  

Stały User



Do³±czy³: 29 Kwi 2011

   

Wys³any: 2015-01-11, 01:50   

Cytat:


OK. Czemu nie? FK to 118 mln zl. Wydatki na zdrowie to ta sama liczba, ale pomnozona przez tysiac. Innymi slowy, calkowita likwidacja FK podniesie finansowanie sluzby zdrowia o jeden promil. : ) Rozumiesz juz, czemu nie traktuje tego jako powaznej propozycji?


Przeczytaj od czego się zaczęło, a może (mam nadzieje) dojdziesz po co to w ogóle napisałem. Jeżeli nie przedstawie Ci to łopatologicznie.

Cytat:

Jasne. Zgoda. Ale kto tu temu zaprzecza? To raczej pusty truizm, ktory nic nie wnosi do tematu...


Jak wyżej.

Cytat:

Nie zakladam. Ale zauwazam, ze prywatna firma musi byc dochodowa, w skali, powiedzmy, 20%. Mysle, ze redukcja kosztow nastapi, ale wlasnie to pojdzie na zysk. Wyjdzie wiec nadal 1:1.


Kto powiedział że szpital prywatny musi dostawać tyle samo co publiczny? Jeżeli publiczny dostaje miliard, a firmie wystarczy 700 mln i nadal będzie wykazywać zysk ? Poza tym trzeba doliczyć efektywność publiczny, a prywatnych, jakość usług itp.

Cytat:

Jasne! Ale to dlatego, ze te prywatne zrzucaja wszystkie drogie i skomplikowane zabiegi wlasnie na te publiczne. Tak to zadna sztuka, byc dochodowym.


Nie nie wszystkie, jak zapłacisz to będziesz miał i skomplikowaną. Zresztą jakie masz porównanie skoro szpitale prywatne w Polsce dopiero się rozwijają?
_________________
"Pewien Pan przeskoczył przez bramę i 3 dni później myślał że obalił komunizm" prof. Kołodko
 

zesfooz

User


Do³±czy³: 15 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-15, 14:00   

Protest jak każdy inny.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com