Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

buKKa  

Stały User

buKKa



Wiek: 32

Do³±czy³: 14 Sty 2010

   

Wys³any: 2012-05-12, 16:03   przekleÅ„stwa

witam może to dziwne ale uważam że przekleństwa to pewnego rodzaju uzależnienie, sam mam z tym problem. chciał bym się jakoś ograniczyć w tej kwestii ale jakoś wątpię czy mi się uda...
nie potrafię szanować niektórych ludzi obrażanie przychodzi mi bezproblemowo nawet tego nie żałuje zawsze.

jakie wy macie przeżycia z tym :)?
jak sobie z tym radzić?
_________________
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-05-12, 16:08   

Kobieta z klasą nie potrzebuje używać wulgaryzmów. I powiedziała mi to znajoma, bo swojego czasu dużo przeklinałam. To tak dla płci pięknej.
Co do twojego przypadku - po co się schamiać?
 

buKKa  

Stały User

buKKa



Wiek: 32

Do³±czy³: 14 Sty 2010

   

Wys³any: 2012-05-12, 16:20   

czy się schamiłem?
tak głównie przez szkołę chciałem pokazać jaki to ja nie jestem iście zaje**sty
co z tego wyszło?
wnikło to w moje życie całkowicie w moje zachowanie przy rodzinie i przy dziewczynie
_________________
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2012-05-12, 16:32   

Zapewne i mi przydałoby się ograniczyć przeklinanie, w sumie klnę chyba z towarzystwa najwięcej i najbardziej bez przyczyny. Z drugiej strony krzywdy wielkiej nikomu nie robię, przy rodzinie nie klnę, przy dziewczynach też nie - w takim wypadku bardzo mi to nie przeszkadza. Zresztą zwyczajnie motywacji nie mam.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-05-12, 16:49   

Brat kiedyś w sposób dobry odchamiał dziewczynę, w sumie to jej propozycja była. Za każde przekleństwo w pysk - oduczyła się szybko :]
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

buKKa  

Stały User

buKKa



Wiek: 32

Do³±czy³: 14 Sty 2010

   

Wys³any: 2012-05-12, 16:52   

no dobra a jak sobie z tym radzić?
chciał bym maksymalnie ograniczyć przekleństwa tylko nie wiem czy idę dobrą drogą:]
_________________
 

cala_w_trawie  

Hiper wymiatacz

alternatywna



ImiÄ™: Anet

Wiek: 30

Do³±czy³a: 06 Lut 2012

Sk±d: z lubelskiej wsi

   

Wys³any: 2012-05-12, 19:39   

Za każde przekleństwo 5 zł do skarbonki, a później cała zebrana kasa do przekazania dziewczynie ; )
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2012-05-12, 20:04   

"Brat kiedyś w sposób dobry odchamiał dziewczynę, w sumie to jej propozycja była. Za każde przekleństwo w pysk - oduczyła się szybko "

Myślałam, że tylko ja jestem tak wspaniałomyślna.
Też tak kazałam robić mojej przyjaciółce. Albo bić w twarz, albo uderzyć mocno w rękę.
Też ograniczyłam przekleństwa...
_________________
W miękkim futrze kota
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2012-05-13, 18:08   

Też klnę solidnie. Próbowałam już chyba wszystkiego, włącznie z biciem po rękach, nie poskutkowało. Ale nie jest tragicznie, kiedy trzeba, potrafię się opanować, więc niech tak sobie już będzie.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

buKKa  

Stały User

buKKa



Wiek: 32

Do³±czy³: 14 Sty 2010

   

Wys³any: 2012-05-15, 10:29   

ja muszę się zmienić to postanowienie na zakończenie szkoły średniej :P
trzymać kciuki za mnie :]
_________________
 

ciekawy

Wymiatacz


Do³±czy³: 20 Kwi 2012

   

Wys³any: 2012-05-15, 12:14   

Całkowicie zaprzestać używać przekleństw ? Chyba nie. Ja na przykład w zależności od towarzystwa, z którym przebywam staram się używać w odpowiedniej ilości takie słownictwo. Chociaż dla mnie są to słowa jak każde inne, to jednak wiem jakie jest podejście społeczeństwa do takich słów i czasem odpuszczam, bo jednak posiadam jakąś tam bazę synonimów w głowie ;)
_________________
Uruchom wehikułu czasu i napisz list do siebie lub do znajomych, który odczytacie po latach.
 

buKKa  

Stały User

buKKa



Wiek: 32

Do³±czy³: 14 Sty 2010

   

Wys³any: 2012-05-15, 12:17   

całkowicie nie, na pewno nie ale tak zredukować to o ponad 80% conajmniej, bo takie pseudo przekleństwa jak d*pa albo kurde i tym podobne są wg mnie dopuszczalne ale chce ograniczyć te "ciężkie" przekleństwa do minimum

myślę że moim problemem nie są przekleństwa tylko to że mało szanuję osoby które powinienem cenić i szanować...

jedno idzie w parze z drugim teraz w tej chwili praktycznie
_________________
 

Malolatka  

Hiper wymiatacz

wyrafinowana :-)



ImiÄ™: Magda

Do³±czy³a: 12 Kwi 2011

Sk±d: z daleka

   

Wys³any: 2012-05-15, 12:34   

Musisz się kiedyś np.nagrać i potem odsłuchać.Wtedy sama stwierdzisz,czy to brzmi ładnie, czy raczej wulgarnie. A może porozmawiaj z jakimś psychologiem i opowiedz mu o swoim jednak dosyć poważnym jakby nie było problemie.Wiesz jest takie powiedzenie ...traktuj innych,jakbyś chciała, Ty sma być traktowana... i ....wyrażaj się o innych,tak jakbyś chciała,aby o Tobie się wyrażano......Chyba właśnie chodzi o to,że sama siebie nie słyszysz i wydaje Ci się,że to jest kul,zapewniam Ciebie,że tak nie jest. Musisz panować nad swoimi emocjami,choćby nie wiem jak ktoś Ciebie wyprowadził z równowagi,nie daj ponosić się swoim emocjom. A pomoc jakiegoś odpowiedniego specjalisty na pewno Ci nie zaszkodzi. ¯yczę Ci zmiany nastawienia do innych i opanowania,na pewnio dasz radę.Powodzenia.Pa.
_________________
Patrz w przyszłość z nadzieją,a nie w przeszłość z żalem.
 

buKKa  

Stały User

buKKa



Wiek: 32

Do³±czy³: 14 Sty 2010

   

Wys³any: 2012-05-15, 12:46   

dzięki ale jestem chłopakiem :P
a tak ogólnie to czuję że sobie całkiem nieźle radzę :]
tylko szkoda że tak późno :niepewny:
_________________
 

Adiyoshi

User


Do³±czy³: 05 Mar 2015

   

Wys³any: 2015-03-05, 22:10   

jak ktos sie nie umie wyslowic albo pokazac emocji to przeklina co po pewnym czasie wchodzi w nawyk
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com