Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Andzrej  

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 14 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-03-22, 20:59   

Jutro rano wybieram się do lasu przy okazji nazbieram listków młodej pokrzywy i czosnku niedźwiedziego.
Z młodej pokrzywy zrobię zupę ala szczawiowa na topionym serku a czosnek niedźwiedzi połączę ze szpinakiem mrożonym do tego dużo gałki muszkatułowej trochę masła i jajka na twardo.
 

aska19

User



Do³±czy³: 27 Kwi 2014

   

Wys³any: 2014-07-23, 12:03   

A ja bardzo lubię przepis na pieczeń z piersi indyka QAFP faszerowaną pieczarkami (myślę, że nie ma sensu kopiować całego przepisu, bo jest on dostępny tutaj - http://www.sprawdzonydrob...pietruszki.html ). Najczęściej podaję pieczeń z kluskami śląskimi oraz mizerią, to idealne połączenie :)
 

Lampart  

Stały User



Do³±czy³: 29 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-08-18, 23:03   

Co tak ten temat umarł ??? nikt nie jada czy jak - wszystko zupki chińskie ???
_________________
http://pantherapardus.pl/ - Nowa strona Autora
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2014-08-26, 14:43   

W takim razie ja polecam naprawde banalne, lecz niesamowite w smaku ciasto.

6 limonek, paczka herbatnikow, dwie puszki mleka skondensowanego. Ciasta kruszymy i polewamy roztopionym maslem dla uzyskania jednolitej masy. Najlepiej wlozyc na kilka minut do lodowki. Nastepnie scieramy skorke z limonek i wyciskamy z nich sok. To wszystko laczymy z mlekiem sondensowanym i mieszamy do czasu uzyskania budyniowej masy. Wylewamy na ciastka i wkladamy na 12 godzin do lodowki. Ja posypuje takze kokosem.
_________________
Drugs&hugs.
 

Lampart  

Stały User



Do³±czy³: 29 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-08-28, 22:56   

Ciasta to nie dla mnie, choć zawsze przepisy wywołują u mnie miłe doznania. Ja poleciłbym kwiat koniczyny w tempurze proste do zrobienia, a zastępuje wszystkie przegryzki typu orzeszki, chipsy czy inne podejrzane tego typu twory. Kwiat koniczyny łatwo zdobyć rośnie to prawie wszędzie gdzie nie ma betonu :-) ciasto robi się z mąki pszennej i kukurydzianej w stosunku 1:1 oraz piwa albo wody gazowanej, ma być gęste jak dobra śmietana - dodać ostrej papryki - obtoczyć i smażyć aż powstaną chrupiące złote kuleczki podawać z sosami typu dip albo konsumować bezpośrednio.
_________________
http://pantherapardus.pl/ - Nowa strona Autora
 

Bartek208  

User



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 28

Do³±czy³: 12 Sty 2015

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2015-01-12, 17:03   

A ja polecam takie naleśniki :) Pychotka, kosmos i wogóle :)
Składniki na 8 sztuk:

CIASTO NALE¦NIKOWE:

2 pełne szklanki* mąki
2 szklanki* mleka
2 jajka
szczypta soli
FARSZ:

8 dużych plastrów szynki
1/2 kg pieczarek
2 łyżki masła
ok. 100 ml śmietanki 18%
100g startego sera żółtego
sól, pieprz, ostra mielona papryka
NALE¦NIKI:

Wszystkie składniki ciasta naleśnikowego zmiksować. Odstawić na 10-15 minut, by mąka napęczniała. Usmażyć cienkie naleśniki (smażyć z obu stron na złoto).

FARSZ:

Pieczarki pokroić w kostkę. Masło rozpuścić na patelni. Wrzucić pieczarki, posolić, smażyć aż do odparowania wody z grzybów. Przyprawić pieprzem. Pod koniec smażenia dodać 2 łyżki śmietanki i 2 łyżki startego sera. Dokładnie wszystko wymieszać. Farsz zdjąć z ognia, odstawić do lekkiego wystudzenia.

Na każdy naleśnik położyć plaster szynki, na to rozsmarować trochę farszu pieczarkowego. Zwinąć w rulon.

Naczynie do zapiekania wysmarować śmietanką (ja robiłam to pędzelkiem kuchennym. Jeśli nie masz pędzelka, po prostu wylej trochę śmietanki na dno). Naleśniki ułożyć dość ciasno obok siebie (jeśli masz małe naczynie do zapiekania, ułóż jedne na drugich, smarując pomiędzy śmietanką i posypując serem). Wierzch naleśników posmarować śmietanką i posypać resztą żółtego sera. Oprószyć solą, pieprzem i ostrą mieloną papryką. Wstawić do nagrzanego piekarnika. Piec ok. 10 minut w 180 stopniach.
 

JackDer  

User

Jacenty


ImiÄ™: Jacek

Wiek: 27

Do³±czy³: 21 Pa¼ 2015

Sk±d: S³awno

   

Wys³any: 2015-10-21, 21:40   Czekoladowe naleÅ›niki

Hejka, ja ostatnio wypróbowałem czekoladowych naleśników z takiego oto przepisu:

MÄ…ka graham (typ 1850) - 1,5 szklanki
Mąka kukurydziana - 5 łyżek
Mleko 1,5% (może być również napój roślinny w wersji wegańskiej) - 1,5 szklanki
Woda - 1,5 szklanki
Kakao - 2 łyżki
Olej rzepakowy - odrobina do posmarowania patelni

Do ciasta użyłem mąki pszennej zamiast powyższych mąk, wody gazowanej i 6 kostek gorzkiej czekolady. Wyszły przepyszne. Wszystkie składniki należy poprostu zmieszać ze sobą. Polecam mniaaaam :hyhy:
_________________
Jacenty
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com