Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

CheeryLipstick  

Pogromca postów


Do³±czy³a: 08 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-08-29, 16:02   Przepis na deser

Będzie krótko i zwięzło.
PotrzebujÄ™ przepis na jakiÅ› smaczny deser , nie na takie oklepane rzeczy jak gofry.
Szukam czegoś szybkiego do przygotowania i łatwego. Dziś są mamy urodziny i pomyślałam ,że coś może upichcę ;)

Zmieniłem nazwę tematu na... lepszą //TQIT
_________________
W każdym z Was jest wariat.
 

Girtz  

Pogromca postów

M.



Wiek: 32

Do³±czy³: 10 Lip 2009

Sk±d: Mystic Falls

   

Wys³any: 2009-08-29, 16:19   

A ile chcesz na to przeznaczyć pieniążków? Mam tu taki sprawdzony przepis i jest zaje**** smaczny :-D Wszyscy sobie zachwalali owy deser ;) zajęłem z tym 2 miejsce w konkursie kucharskim u mnie w szkole :-)
"Różane beziki pascala"
Składniki:
2 opakowania bezów
250 g serka mascarpone
3 jajka
1 laska wanilii
100 g cukru
100 g homogenizowanego serka waniliowego
300 g truskawek
300 g malin
1/2 szklanki czerwonego wina
4 łyżki wody różanej
szczypta soli
tu masz sposób przygotowania ;P
_________________
___________________________
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-08-31, 14:07   

upiecz karpatkę, świetna jest- z delecty. przepis na odwrocie, ale ja potrafię nawet, więc nikt ie powinien mieć problemów.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

rozczochrany

Stały User



Do³±czy³: 01 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-09-05, 18:48   

Rafaello
Masa:
1 litr mleka
2 budynie waniliowe
10 dag cukru
25 dag margaryny Kasia
½ aromatu waniliowego
35 dag wiórków kokosowych
10 dag płatków migdałów
Ponadto:
3 paczki słonych krakersów
5 dag płatków migdałów

Budynie waniliowe ugotować z cukrem i ostudzić. Miękką margarynę utrzeć na puszystą masę, dalej ucierając dodawać ostudzony budyń i aromat waniliowy. Następnie do masy dodać wiórki kokosowe, płatki migdałowe i delikatnie wymieszać łyżką.

Prostokątną formę o wymiarach 25 na 36 cm wyłożyć folią aluminiową. Na folii ułożyć warstwę krakersów, potem połowę masy, znowu warstwę krakersów i pozostałą masę. Wierzch ciasta posypać płatkami migdałów. Gotowe ciasto włożyć do lodówki na około 24 godziny.

Próbowałem kiedyś coś podobnego, bardzo smaczne.
 

kornelia  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 16 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-09-08, 14:11   

ja polecam kopiec kreta ten z pudełka, uwielbiam to ciacho
wygląda na skomplikowane ale ja sobie z nim radzę bo ma opis na pudełku jak zrobić i zawsze mi się udaje :-D
robię go dosyć często, zawsze jak rodzina ma przyjechać :-D
 

Anne  

Hiper wymiatacz

Mag powietrza.



ImiÄ™: Ania

Wiek: 31

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Honolulu.

   

Wys³any: 2009-09-08, 17:41   

Jabłecznik :)

Przygotowanie: 20 minut
Pieczenie: 30-40 minut
Trudność: łatwe


Składniki
 1-1,5 kg kwaskowatych jabłek (najlepiej antonówek)
 500 g mÄ…ki
 250 g masła roślinnego lub innego tłuszczu
 4 żółtka
 200g cukru
 1 łyżka śmietany
 2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
 1 łyżka bułki tartej


Etapy przygotowania
1. Jabłka obrać i zetrzeć na tarce o dużych oczkach. A następnie przesmażyć w garnku z łyżką cukru (niekoniecznie) podlewając odrobiną wody, żeby się nie przypaliły. (można dodać troszkę cynamonu.
2. W celu przygotowania ciasta należy mąkę wymieszać z proszkiem do pieczenia, a następnie przesiekać z nią tłuszcz. Potem dodać żółtka, cukier i śmietanę i wszystko dokładnie zagnieść. Następnie podzielić je na 2 części i rozwałkować.
3. Jedną część ułożyć na prostokątnej blaszce wyłożonej wcześniej papierem do pieczenia, posypać tartą bułką i nałożyć masę jabłeczną. Następnie należy jabłka przykryć drugą częścią ciasta, nakłuć je widelcem i piec w temperaturze 180 stopni C przez około 30 min. Posypać cukrem pudrem. Podawać z bitą śmietaną.


Ja tam powiem, ze uwielbiam, a teraz sezon na jabłka jest :P
_________________
Najpierw rezygnujesz z drobiazgów, potem z większych rzeczy, a w końcu ze wszystkiego. Śmiejesz się coraz ciszej, aż wreszcie zupełnie przestajesz się śmiać. Twój uśmiech przygasa, aż staje się tylko imitacją radości, czymś nakładanym jak makijaż.
 

sarenka  

User


Do³±czy³a: 05 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-12-13, 15:36   

A ma może ktoś przepis na panna cotte? Jakiś czas temu jadłam w takiej krakowskiej restauracji Krakowskie Przedmieście i po prostu zakochałam się w tym deserze. Jakby ktoś miał, to proszę o podanie, będę bardzo wdzięczna.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com