Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

Jacek.J

User

Wysłany: 2019-05-11, 19:53   

[quote="Sonmi"]

Cytat:

Ciekawe teoria, że krew w organizmie jest konsumowana. Tylko skąd wzięliście sobie to słowo 'konsumowana' skoro w tekście, który mi przytoczyłeś go nie ma. Z tym słowem jest taki problem, że ma podwójne znaczenie - konsumować jako jeść i konsumować jako użytkować coś. Dlaczego nie skorzystałeś ze słowa 'jeść' pisząc, że krew jest po pewnym czasie 'zjadana'... ? Mało tego, słowo 'konsumować' nabrało znaczenia jako 'użytkować coś' wiele wiele lat po Chrystusie. W jaki więc sposób możesz uzasadnić używanie akurat tego słowa? Dla mnie to wygląda po prostu na świadome wykorzystanie jego dualizmu.
Kolejna sprawa odnośnie tego słowa. No to teraz zlikwidujmy znaczenie, któremu trochę zeszło żeby wejść do słownika i zostańmy przy wersji 'jeść'.

Dlatego słowo "konsumowana" jest ujęte w cudzysłów. Gdybym napisał że jest "zjadana" pewnie byś zrobiła jeszcze większy wykład dlaczego takie słowo. Mogłem użyć słowa spożywana, niszczona, zużyta, itp.. A użyłem konsumowana i już:)

Cytat:

Wiem, że to skrajne myślenie, ale czy to oznacza, że wstrzykując sobie heroinę jem ją?

A nie?

Cytat:

Nawet nie będąc ŚJ byłabym w stanie znaleźć fragmenty Biblii, które łatwiej byłoby ci obronić niż te, które sam podałeś.
Z PNŚ: Kapłańska 17: 14
'Bo duszą wszelkiego ciała jest jego krew dzięki duszy, która w niej jest. Toteż powiedziałem synom Izraela: „Nie wolno wam spożywać krwi żadnego ciała, gdyż duszą wszelkiego ciała jest jego krew.+ Każdy, kto ją spożywa, zostanie zgładzony”.
Czy nie lepiej? :)

Jesteś bardzo oczytana i mądra:) gdybym zacytował przykład z Kapłańskiej przypuszczam że zaraz byś grzmiała że to obowiązywało Żydów nie chrześcijan. Zatem użyłem fragmentu Biblii odnośnie krwi z pism chrześcijańskich

Cytat:

Jako ŚJ chyba powinieneś sam znać lepiej własną wiarę niż ja, która nie ma z wami nic wspólnego poza tym, że się tutaj do ciebie zwracam? Za krótki jesteś żeby pouczać, kiedy sam potrzebujesz jeszcze treningu

;) ))

Sonmi  

Hiper wymiatacz

Sonmi

Imię: Natalia

Wysłany: 2019-05-11, 19:57   

Jacek.J napisał/a:

Dlatego słowo "konsumowana" jest ujęte w cudzysłów. Gdybym napisał że jest "zjadana" pewnie byś zrobiła jeszcze większy wykład dlaczego takie słowo. Mogłem użyć słowa spożywana, niszczona, zużyta, itp.. A użyłem konsumowana i już:)

Wiecie, że wasze tłumaczenia nie są uznawane za wiarygodne, więc tym bardziej powinniście ważyć każde słowo.
Spożywanie miałoby ten wydźwięk co jedzenie, a więc wciąż nie w punkt.

Jacek.J napisał/a:

Wiem, że to skrajne myślenie, ale czy to oznacza, że wstrzykując sobie heroinę jem ją?

A nie?

Nie? :oczami: Zażywam jak już.

Jacek.J napisał/a:

Jesteś bardzo oczytana i mądra:) gdybym zacytował przykład z Kapłańskiej przypuszczam że zaraz byś grzmiała że to obowiązywało Żydów nie chrześcijan. Zatem użyłem fragmentu Biblii odnośnie krwi z pism chrześcijańskich

Ja bym grzmiała, ale jakiegoś klocka prędzej byś tym przekonał. :luka:

Jacek.J

User

Wysłany: 2019-05-11, 19:58   

Biały diabeł napisał/a:

Sranie w banie

;) retoryka na poziomie i argument zwalający z nóg;)

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise

Imię: Łukasz

Wysłany: 2019-05-11, 21:08   

Jacek.J napisał/a:

Odnośnie TK tyczy się ten sam fragment Biblii który mówi o niespożywaniu Krwi. Ponieważ krew przetoczona do organizmu biorcy jest po pewnym czasie "konsumowana" tak jak pokarm podawany chorym dożylnie.

To tłumaczenie jest niemądre, ponieważ krew po transfuzji zostaje usunięta z organizmu w sposób dokładnie taki sam, jak krew wyprodukowana przez organizm danej osoby. Wobec tego wszyscy jesteśmy winni spożycia swojej własnej krwi.

Mam natomiast pytanie: czy to prawda, że wg Świadków Jehowy możemy połączyć ze sobą dwa dowolne cytaty z Biblii i uznać powstały w ten sposób większy fragment za prawdziwy?
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński

Biały diabeł  

Hiper wymiatacz

Ostrzeżeń:
 1/3/6

Wysłany: 2019-05-12, 13:01   

Jacek.J napisał/a:

Biały diabeł napisał/a:

Sranie w banie

;) retoryka na poziomie i argument zwalający z nóg;)

Pożyjemy zobaczymy... Ja jestem spokojny wielu rzeczy jeszcze nie do końca rozumiem ale jeśli chodzi o sprawy fundamentalne to mam pewność że idę dobrą drogą. Ty że swoją wypaczoną i zakłamaną interpretacją słów które przybyły tu od Boga toniesz w błędzie. To twoja sprawa i nic mi do tego. Szkoda tylko że tacy jak ty zniechęcają innych do wiary w Boga. Jezus ostrzega w bibli przed takimi jak wy i innymi sektami np katolikami języki węży bleee

[ Dodano: 2019-05-12, 13:09 ]
A najsmutniejsze ze np przez ten całkiem dobry dokument tego lewicowego dzienikatrza o pedofilach w sutannach wielu katolików ktorzy odejdą z tej wielkiej zorganizowanej sekty odejdzie też od Boga i to będzie też wina w dużej mierze świadków jechowych którzy chcą być lepsza i mądrzejsi od Boga.

[ Dodano: 2019-05-12, 13:16 ]
Mam wielu dobrych znajomych którzy nie chcieli rozmawiac o biblii bo kojarzyło im się to że świadkami jechowymi którzy chodzą po domach lub stoją na ulicy i z prawdziwej wiary robią chlew. Nie ktorzy juz nie żyją i niestety nie udało mi sie im powiedzieć ewangelji 😔bo temat zawsze schodził na tlumaczenie sie najpierw ze nie jestem katolikiem a potem ze nie jestem świadkiem J. 🔫

Jacek.J

User

Wysłany: 2019-05-18, 09:23   

Łukasz pisze

Cytat:

To tłumaczenie jest niemądre, ponieważ krew po transfuzji zostaje usunięta z organizmu w sposób dokładnie taki sam, jak krew wyprodukowana przez organizm danej osoby. Wobec tego wszyscy jesteśmy winni spożycia swojej własnej krwi.

Na pewno nie dokładnie w taki sam sposób. Krew przetoczona jest wykrywana przez organizm jako ciało obce i w ciągu kilkunastu dni jest wydalana z organizmu. Dlatego po transfuzji mocz jest - w zależności od ilości podanie transfuzji- zabarwiony na czerwono.

Cytat:

Mam natomiast pytanie: czy to prawda, że wg Świadków Jehowy możemy połączyć ze sobą dwa dowolne cytaty z Biblii i uznać powstały w ten sposób większy fragment za prawdziwy?

To robią kościoły chrześcijaństwa i w ten sposób tworzą doktryny twierdząc że tak naucza Biblia. Co jest nie prawdą bo wnioski ze złożonych fragmentów Biblii owszem tworzą naukę lecz jest to nauka danego kościoła nie stricte Biblii. ŚJ owszem w swoim nauczaniu czasami łączą jakieś myśli zawarte w biblii łączą je w całość wyciągając wnioski przedstawiają własne zrozumienie w które wierzymy , ale zawsze podkreślamy że jest to nasze rozumienie i można się z nim zgodzić lub nie.

[ Dodano: 2019-05-18, 09:42 ]
Biały diabeł pisze

Cytat:

Pożyjemy zobaczymy... Ja jestem spokojny wielu rzeczy jeszcze nie do końca rozumiem ale jeśli chodzi o sprawy fundamentalne to mam pewność że idę dobrą drogą. Ty że swoją wypaczoną i zakłamaną interpretacją słów które przybyły tu od Boga toniesz w błędzie.

Przy rozumieniu Biblii przede wszystkim trzeba przejawiać skromność i pokorę, a to co prezentujesz komentarzami to się nazywa arogancja. Tak że pierwsza i podstawowa rzecz której nie rozumiesz to "pokora" to jest podstawa. Zważywszy na wiek który podajesz - jeśli jest prawdziwy- to wszystko się zgadza. Za kilkanaście, kilkadziesiąt lat jak sobie przypomnisz co pisałeś to ze wstydu będziesz się chował pod stół nie mogąc zrozumieć jak to się stało że byłeś taki głupi. A jeśli nic takiego nie zauważysz z biegiem lat to koniecznie będzie ci potrzebna wizyta u psychiatry. Nie pisze ci tego żeby ci dokuczyć tylko taka jest prawidłowość rozwoju człowieka.

Cytat:

Ty że swoją wypaczoną i zakłamaną interpretacją słów które przybyły tu od Boga toniesz w błędzie.

Skąd wierz że toną w błędach skoro stwierdzasz że nie wszystko rozumiesz? Żeby stwierdzić że się mylę trzeba mieć 1 wiedzę - w przypadku wiary bardzo rozległą- 2 mądrość której nabywa się z wiekiem, a wieku ci brak co za tym idzie mądrość u ciebie należy przyjąć za niewielką

Cytat:

To twoja sprawa i nic mi do tego. Szkoda tylko że tacy jak ty zniechęcają innych do wiary w Boga. Jezus ostrzega w bibli przed takimi jak wy i innymi sektami np katolikami języki węży bleee

To są puste słowa. Wykaż że coś źle rozumiemy. To porozmawiamy na ten temat

Cytat:

A najsmutniejsze ze np przez ten całkiem dobry dokument tego lewicowego dzienikatrza o pedofilach w sutannach wielu katolików ktorzy odejdą z tej wielkiej zorganizowanej sekty odejdzie też od Boga i to będzie też wina w dużej mierze świadków jechowych którzy chcą być lepsza i mądrzejsi od Boga.

Bardzo ciekawa filozofia:)

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise

Imię: Łukasz

Wysłany: 2019-05-18, 11:00   

Jacek.J napisał/a:

Na pewno nie dokładnie w taki sam sposób. Krew przetoczona jest wykrywana przez organizm jako ciało obce i w ciągu kilkunastu dni jest wydalana z organizmu. Dlatego po transfuzji mocz jest - w zależności od ilości podanie transfuzji- zabarwiony na czerwono.

Masz na myśli hemolizę? Z tego co wiem, nie występuje ona u 100% osób poddanych transfuzji. Zatem ten argument nie jest przekonujący.

Jacek.J napisał/a:

To robią kościoły chrześcijaństwa i w ten sposób tworzą doktryny twierdząc że tak naucza Biblia. Co jest nie prawdą bo wnioski ze złożonych fragmentów Biblii owszem tworzą naukę lecz jest to nauka danego kościoła nie stricte Biblii. ŚJ owszem w swoim nauczaniu czasami łączą jakieś myśli zawarte w biblii łączą je w całość wyciągając wnioski przedstawiają własne zrozumienie w które wierzymy , ale zawsze podkreślamy że jest to nasze rozumienie i można się z nim zgodzić lub nie.

Nie rozumiem ostatniego zdania: w jaki sposób jest to różne od kościołów chrześcijaństwa? Dla katolika istotna jest tradycja oraz Pismo Święte, ale tak naprawdę wszystko poza dogmatami jest w dużej mierze płynne (chociaż w Polsce można odnieść zupełnie inne wrażenie).
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com