Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

FajnyNick ?  

Pogromca postów

Prezydent Forum



Wiek: 14

Do³±czy³: 12 Sty 2009

Sk±d: California

   

Wys³any: 2009-02-15, 15:20   

Pati009 napisa³/a:

FajnyNick ? napisał/a:
Pati009 napisał/a:
zniesc mundurki

już znieśli... :-P


:?: nie u mnie w szkole



w większości :-P
_________________
:cool: Słońce? Sam wybierz jak ma świecic Tobie. :cool:
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-02-15, 15:29   

Ja bym nabił na pal niektórych nauczycieli. Niektórych wiec proszę mnie nie łapać za słówka :-P
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Pati009  

Hiper wymiatacz

samotny wojownik


ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-15, 15:56   

Straho napisa³/a:

Ja bym nabił na pal niektórych nauczycieli. Niektórych wiec proszę mnie nie łapać za słówka :-P



Nie lepiej pod mur :?: szybciej a troche ich jest....
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-02-15, 17:01   

Pati009 napisa³/a:

szybciej a troche ich jest....


Po co, w ten sposób nie będą się męczyć, na palu przynajmniej doznają bólu :-P
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Redrum666  

User

lekarstwo na miłość.



ImiÄ™: Anna ;)

Wiek: 32

Do³±czy³a: 12 Lut 2009

Sk±d: z pokoju 217!

   

Wys³any: 2009-02-15, 19:51   

Lektury zostawy w spokoju. Ja rozumiem, że wszyscy wolą coś "we współczesnym języku", ale klasykę trzeba znać.
Moim zdaniem oceny powinny być wystawiane kolektywnie, przez całą klasę, w drodze jawnego głosowania... : DD
_________________
I tylko ten stuk, ten stukot w głowie, kto tam u Ciebie jest??
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-02-16, 15:08   

Redrum666 napisa³/a:

że wszyscy wolą coś "we współczesnym języku", ale klasykę trzeba znać.



może tu nie chodzi o współczesny język, ale o nudę, jaka ta książka niesie ze sobą. Przecież "Krzyżacy" to taka porażka jest, że szkoda gadać, a uwzględniono ją w dziełach literackich tylko dlatego, że opisuje dokładnie dzieje Polski. Jakby nie można ich opowiedzieć na historii. Jeśli mamy coś czytać to nie z przymuszenia, to ma być przyjemność, a tak niestety jest, że to lektury wprawiają mnie w obrzydzenie co do takich książek.
_________________
ona umrze martwa.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-02-16, 16:03   

Missy napisa³/a:

Przecież "Krzyżacy" to taka porażka jest, że szkoda gadać, a uwzględniono ją w dziełach literackich tylko dlatego, że opisuje dokładnie dzieje Polski.


Sienkiewicz idealizuje polaków, którzy wcale bez winy np. w trylogii nie byli

Co do Krzyżaków to fajne streszczenie znalazłem, bo już przy pierwszym rozdziale znudziło mi się :-D
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

astoreth  

User


Wiek: 34

Do³±czy³a: 19 Lut 2009

Sk±d: Warmia Mazury

   

Wys³any: 2009-02-19, 18:16   

Z tego, co mi wiadomo, nie dlatego czytamy książki na polskim, że ukazują historię czegoś tam, bo istotnie, do tego jest przedmiot historia. Lektury pokazują raczej tendencje literackie danych czasów. Na języku polskim uczymy się o po prostu o literaturze. Uważam, że klasykę należy znać. Problem w tym, że im dłużej żyjemy, tym więcej takich dzieł dochodzi. Dobrze jest znać zarówno literaturę dawną, jak i współczesną. A sami przyznaliście, że materiał jest przeładowany. Ja (jako przyszła przedstawicielka oświaty) uważam, że dobrze byloby zrobić małą selekcję lektur, jednak powinna to zrobić komisja złożona z osób kompetentnych w tej dziedzinie, a nie na chybił trafił. Jeśli jest jakaś tendencja w danym okresie w literaturze, to powiedzmy, że powinien być dany tylko jeden utwór prezentujący go. Teraz jest tak, że różne motywy są powtarzane w wielu utworach z listy lektur. Co prawda mogłoby to doprowadzić do pewnych zgrzytów, co zostawić, a co odrzucić oraz do zubożenia wiedzy uczniów na temat dotychczas znanych utworów. Ciężko powiedzieć, co w tej sytuacji zrobić. ja bym jednak stawiała na zmianę lektur. To samo tyczy się historii. Ja bym ograniczyła się do historii polski i wydarzeń z nia związanych. Bardziej szeroko, to jak ktoś pójdzie na studia. No i wprowadziłabym zasade, że w roku maturalnym uczymy się tylko przedmiotów, które zdajemy na maturze. Dodatkowo takie przedmioty, jak wf, czy muzyka i plastyka dałabym, żeby były na obecność tylko, bez ocen.
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-12-28, 17:56   

astoreth napisa³/a:

No i wprowadziłabym zasade, że w roku maturalnym uczymy się tylko przedmiotów, które zdajemy na maturze.



To tak nie jest.Ja w trzeciej klasie tracę większość przedmiotów nawet te dosyć ważne jak chemia,biologia czy fizyka niestety historia zostaje.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com