Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Zamkniêty przez: Mizantrop | 2013-07-05, 12:54

Autor

Wiadomo¶æ

throndor  

Stały User


Do³±czy³: 01 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-09-04, 15:13   Regulamin forum

Właśnie jestem po lekturze regulaminu forum. Obok jak najbardziej sensownych punktów, znalazłem jeden na końcu, który mnie hmm mocno zdziwił, zirytował.

Mianowicie:

Cytat:


~~ Postanowienie Końcowe ~~

Administrator zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu bez uprzedniego powiadomienia użytkowników.



Rozumie, że serwer jest czyjąś własnością, ale decydując akurat o powstaniu forum powinno się chyba przestrzegać pewnych uniwersalnych zasad jakie obowiązują w demokratycznym państwie prawa.

Nadrzędnym celem forum jest wymiana myśli, informacji, spostrzeżeń. Powinna ona zachodzić w sposób możliwie jak najmniej ograniczony poza rzecz jasna tzw. netykietą, zasadami dobrego wychowania, czy tak jak u nos na slunsku sie godo po prostu kindersztubą.

Tymczasem ten oto punkt jest furtką do usuwania postów bez żadnych obiektywnych powodów, podług widzimisię administratora, który jak sama nazwa wskazuje powinien być pomocą dla ludzi, a nie arbitralnym sędzią.

Ponadto taki punkt pasowałby raczej do forum kraju totalitarnego, gdzie prawo ma się ma w głębokim poważaniu, albo się tworzy legalne bezprawie czego przykładem może być ów nieszczęsny punkt.

W świetle powyższego wnoszę o usunięcie zapisu:

~~ Postanowienie Końcowe ~~
Administrator zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu bez uprzedniego powiadomienia użytkowników.

z regulaminu forum.
_________________
"mój mózg,to mój drugi ulubiony organ"/W.Allen/
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-09-04, 15:15   

Hm...jeśli regulamin, pkt Ci nie pasuje - trudno.
Nikt na forum nie każe Ci siedzieć, pisać etc. Droga wolna.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-09-04, 15:16   

throndor, zapewniam cię, że do niczego nie dojdziesz, jestem już tutaj rok czasu i widziałem, czytałem wiele ;)
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-09-04, 16:03   

throndor, nie wiem czy do końca przemyślałeś to co napisałeś. A więc pomyśl może nad tym, że bądź co bądź, to forum jest własnością administratorów i mają święte prawo do zmian w regulaminie. Po drugie regulamin obowiązuje od jego ukazania się, więc to co napisałeś:

throndor napisa³/a:

Tymczasem ten oto punkt jest furtką do usuwania postów bez żadnych obiektywnych powodów, podług widzimisię administratora, który jak sama nazwa wskazuje powinien być pomocą dla ludzi, a nie arbitralnym sędzią.


jest całkowitą nieprawdą

A więc jeszcze raz: pomysł - zapis - działanie.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

throndor  

Stały User


Do³±czy³: 01 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-09-04, 16:26   

TQIT wskaż mi gdzie mamy zapis o zakazie retroakcji regulaminu i jakbyś mógł to fragment o tym, że regulamin wchodzi zawsze od momentu ogłoszenia.

Zresztą sam pomysł, że regulamin wchodzi w momencie ukazania się(choć nigdzie takiego czegoś zapisanego nie widziałem) jest także niezbyt racjonalny, jako że może powodować nieświadome łamanie regulaminu przez użytkowników.

Na podstawie dzisiejszego regulaminu można sobie wprowadzić byle jaki jaki punkt do niego, po czym "wyciąć" kilka postów, a następnie wykasować ów wprowadzony punkt.
No i mamy wszystko zgodnie z regulaminem. Nie lepiej napisać, że administrator usuwa posty według własnego uznania, bo do tego w gruncie rzeczy się to sprowadza.
_________________
"mój mózg,to mój drugi ulubiony organ"/W.Allen/
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-09-04, 16:35   

throndor, czyżbyś narzekł bo Twój temat w fotoalbumie został usunięty ?
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-09-04, 17:05   

Temat jest dość bezsensowny, bo jakby nie patrzyć jest to czyjeś forum, prywatne i administrator ma na nim władzę absolutną, tak powinno być, natomiast nie dojdzie do żadnego porozumienia i zgody między władzą a użytkownikami, jeśli skargi userów będą się spotykać z taką ignorancją, jak pierwsza odpowiedź Mizantropa :-/
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

throndor  

Stały User


Do³±czy³: 01 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-09-04, 17:16   

Mizantrop napisa³/a:

throndor, czyżbyś narzekł bo Twój temat w fotoalbumie został usunięty ?



Nie ma to żadnego związku poza tym, że z tego powodu dokładniej wczytałem się w regulamin. Zresztą Mizantropie jesteś moderatorem, a offtopujesz i na dodatek skłaniasz innych do tego samego. Wstydź się :-D


poem sometimes czy ja wiem czy aż tak bezsensowny. Chciałem po prostu zwrócić uwagę użytkowników na takie "kwiatki".
_________________
"mój mózg,to mój drugi ulubiony organ"/W.Allen/
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-09-04, 18:19   

throndor napisa³/a:

Tymczasem ten oto punkt jest furtką do usuwania postów bez żadnych obiektywnych powodów, podług widzimisię administratora, który jak sama nazwa wskazuje powinien być pomocą dla ludzi, a nie arbitralnym sędzią.


Po pierwsze jeśli nie zauważyłeś każde działanie administracji ,czy moderacji jest uzasadniane zwykle przez PW bądź automatycznie przez maila i nie wiem skąd przekonanie ,że zdanie tyczące się prawa do zmiany regulaminu wedle uznania administratora ma jakikolwiek związek z usuwaniem postów,zwłaszcza,że zazwyczaj należy to do obowiązków moderacji.
Jeśli usunięto dany post to pewnie był to OFFTOP bądź też SPAM bądź nie zgadzał się z danym podpunktem regulaminu forum.

poem sometimes napisa³/a:

skargi userów będą się spotykać z taką ignorancją, jak pierwsza odpowiedź Mizantropa


Nie to nie jest ignoracja ,lecz w dużej mierze prawda,którą można tylko napisać używając ładniejszych słów.
Użytkownik podczas rejestracji na tym forum jest zobowiązany o ile dobrze pamiętam zaakceptować regulamin.To forum jest dla użytkowników,a nie odwrotnie.
Gdy użytkownik rejestruje się na owym forum (jak i większości for dyskusyjnych) musi zdawać sobie sprawę iż jest to forum prywatne i administrator zapewne z uwzględnieniem zdania użytkowników tworzy bądź też zmienia regulamin.
_________________
Drugs&hugs.
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-09-04, 18:57   

throndor, jasne. Nie ma to jak czepianie się chociaż nie wiesz nawet dobrze jak wygląda to forum i co się na nim dzieje, prawda?

throndor napisa³/a:

W świetle powyższego wnoszę o usunięcie zapisu:


Aha, czyli rregulaminu wg Ciebie nie można zmienić? Można. Jak inni napisali forum jest prywatne, a to co chcesz przekazać prowadzi do nikąd.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com