Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

L.  

Pogromca postów

ultradoskonała



Wiek: 31

Do³±czy³a: 24 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-03-09, 17:47   Rekolekcje

Jak co roku, odbywają się rekolekcje. Uczęszczam do liceum ogólnokształcącego i u nas to wygląda tak: rekolekcje trwają w dniach 16-18 marca; młodzież wierząca, a przynajmniej ta chodząca na religię, rano (koło 9.00) idzie do kościoła, a młodzież niewierząca/innej wiary przychodzi na lekcje na 11.00. Całkiem rozsądnie rozwiązana sprawa.
Jednak w gimnazjach i podstawówkach w moim mieście na czas rekolekcji lekcje w szkole są odwołane. Czyli dzieciaki mają wolne.
I tu pojawia się moje pytanie: Czy nie uważacie takiej sytuacji za chorą? Do czego to dochodzi w XXI wieku, że zamiast do szkoły, dzieci idą do kościoła? Dlaczego z tego powodu lekcje mają być odwołane?
Jak u Was wyglądają rekolekcje? Bierzecie w nich udział? Jeśli nie, dlaczego? Kwestia wyznania czy macie gdzieś?

_____
Wybaczcie, machnęłam się z wiekiem.
_________________
Dreaming of screaming
Someone kick me out of my mind
I hate these thoughts I can`t deny


A thousand lies have made me colder
 

Ostatnio zmieniony przez L. 2009-03-11, 18:38, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-03-09, 17:55   

Nie chodziłam na rekolekcje. nie miałam ochoty i potrzeby duchowej.
moja szkoła niestety nie zorganizowała w tych dniach lekcji, nad czym głęboko ubolewam i uważam, że to nie wporządku w stosunku do tych, którzy do kościoła nie uczęszczają. myślę, że rekolekcje powinny być po lekcjach. wiara to indywidualna kwestia, niech sobie każdy chodzi jak chce, w szkole powinny wtedy być lekcje.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-03-09, 17:56   

Rekolekcje = 3 dni wolnego ^^.
Domek, wyspanie się, a wieczorem spotkania z przyjaciółmi.
_________________
ona umrze martwa.
 

annie_93  

Wymiatacz

mała cholera^^



ImiÄ™: Magda

Do³±czy³a: 17 Lut 2009

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2009-03-09, 17:58   

U nas rekolekcje są o 8.OO rano tak więc przepada mi tylko jedna lekcja{codziennie mam na ósmą rano). W klasach I-II w gimnazjum nie chodziłam, albo byłam na jednej żeby się ksiądz nie czepiał. Teraz kiedy mam bierzmowanie muszę byc każdego dnia...
_________________
Możesz lubić życie jakie prowadzisz,
Możesz prowadzić życie jakie lubisz,
Możesz nawet poÅ›lubić Harry’ego,
Ale zabawiać siÄ™ z Ike’iem.
 

agaciszon502  

Mega wymiatacz

Wspomnienia...<3



ImiÄ™: Kasia

Do³±czy³a: 20 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-03-09, 18:36   

Ja chodzę do liceum i mam wolne. Właśnie teraz do środy włącznie. Są msze o 9 rano dzisiaj była jeszcze droga krzyżowa przez miasto. Podstawówki mają później i też mają wolne. Ja się cieszę że mam wolne, ale pewnie edukacja też trochę na tym pocierpi....
_________________
W życiu wszytko ma swój zmierzch. Tylko noc kończy się świtem. ["Zmierzch"]
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-03-09, 18:39   

Według mnie rekolekcje to sztuczny twór dla kasy. Przecież księża, którzy jadą na rekolekcje na stówę dostają coś. A po za tym nie trzeba na nie obowiązkowo chodzić, wiec po co te dylematy :cool:
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

nadinne  

User


Do³±czy³a: 09 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-09, 19:04   

Ja mam rekolekcje w Wielkim Tygodniu dopiero. U nas wygladaja tak ze idziemy rano do kosciola. ale nie sa to msze takie zwykle, a bardziej spotkania. Modlimy sie, wspolnie spiewamy, rozmawiamy, itp. Zawsze lubilam chodzic na rekolekcje. W te dni u nas lekcji nie ma, jedyn ie sa konsultacje dla maturzystow, z ktorych skorzystam oczywiscie, ale nie sa one obowiazkowe. Wiekszosc osob traktuje pewnie rekolekcje jako czas wolny od szkoly itp. ale mysle ze jednak sa jeszcze ludzie, ktorzy maja w tym inny cel.
_________________
w życiu piękne są tylko chwile... lecz właśnie dla tych chwil warto żyć.
 

daguss.

Wymiatacz

.lans.lans.lans. ;3



ImiÄ™: Daria

Do³±czy³: 08 Lut 2009

Sk±d: Oberschlesien

   

Wys³any: 2009-03-09, 19:11   

my mamy w tym roku dopiero 6-8 kwietnia.
i nie mamy normalnych lekcji.
na około 10-11 do kościoła, potem na godzinę do szkoły z wychowawczynią, czyli godzina luzu. a teraz mamy lekcje w wielkim tygodniu, więc mamy tydzień laby.
_________________
ey. bo świata nie pokolorował disney.
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-03-09, 19:17   

Straho napisa³/a:

A po za tym nie trzeba na nie obowiązkowo chodzić


Trzeba, a bynajmniej u mnie trzeba co roku przynosić obrazki, czy jakieś tam stempelki do księdza, ^^.
_________________
ona umrze martwa.
 

Harder_Girl  

Wymiatacz

Zakochaniec !



Wiek: 32

Do³±czy³a: 14 Maj 2008

   

Wys³any: 2009-03-09, 19:18   

Ta no będe traciła czas na rekolekcje nie mam co robic :)
Nie nudne są i mówie to otwarcie.. nie to ,że nie wierze w Boga czy coś.. praktyka się już skończyła. ;]
_________________
By oddać jemu serce < 3


"¦wiat na trzeźwo jest nie do przyjęcia.. "
 

Ostatnio zmieniony przez Harder_Girl 2009-03-09, 19:20, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-03-09, 19:19   

A co ksiądz to jakiś guru, że każdy ma być na jego posyłki. Nie ruszy sie i sam se weźmie te obrazki :cool:
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

joy  

Stały User

vedette.



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 30

Do³±czy³a: 06 Mar 2009

Sk±d: in±d.

   

Wys³any: 2009-03-09, 20:02   

a ja mam od środy^^ 3 dni wolnego i żadnych stempelków nie muszę ;)

a co do kwestii wiary...powiem tak: do kościoła z własnej woli poszłabym 3 razy w roku: Boże Narodzenie, Wielkanoc i właśnie rekolekcje. Bo to zawsze coś innego. I taki nastrój fajny jest. A tak normalnie to dla mnie wieje nudą i chodzę bo muszę.
_________________
` with no alarms and no surprises .
 

Lena_no  

Pogromca postów

.'mama'.



ImiÄ™: Lena

Wiek: 34

Do³±czy³a: 15 Pa¼ 2008

Sk±d: Norwegia

   

Wys³any: 2009-03-10, 08:17   

Jak jeszcze mieszkałam w Polsce to chodziłam na rekolekcje i z początku myślałam, że bedą tam wielkie nudy. Pozytywnie sie zaskoczyłam jednak ;)
Zawsze byli fajni ksieża i rekolekcje były ciekawie prowadzone.
_________________
21.09.2009 11:35 52cm 3625g 
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-03-10, 14:37   

Lena_no napisa³/a:

rekolekcje były ciekawie prowadzone.


U mnie karzą Nam wstawać i śpiewać jakieś pioseneczki...przy tym pokazywać...Yyy.
Ksiądz nawija przez godzinę, takim samym tonem ciągle, zimno jest, więc szybko się zasypia. W LO już nie będę chodzić.
_________________
ona umrze martwa.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-03-10, 16:23   

U nas w gimnazjum nie ma lekcji, ale w LO jest bardzo porządnie to zorganizowane, gdyż lekcje są normalnie, rekolki są wieczorem i w tych dniach nie ma pytania (szkoda, że dla wszystkich, a nie tylko dla wierzących). Stalo się tak, gdyż kuria poprosiła o to szkoły bo licealiści po prostu rekolekcje olewali i były 3 dni normalnego wolnego dla wielu.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com