Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

KlaWisz2580  

User



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 30

Do³±czy³: 01 Sie 2010

Sk±d: LU

   

Wys³any: 2013-01-04, 23:42   Rower vs. auto

Witam, do tej pory interesowałem sie rowerkami, było to moje pewnego rodzaju hobby, śmigałem trochę.... Mam w tym momencie 3 rowery. Jak każdy chlopak jednak interesuje sie także autami, chciałbym sie wyszalec za młodu. Samochodu nie traktuje jako środka transportu, ale bardziej jak hobby. Nie kupie sobie 30- letniego bmw z silnikiem 1.6 zeby sie rozbijać po zakrętach, ale w miare tanie pseudo sportowe autko, żeby dorobić w wakacje i jak najlepiej o nie dbać, siedzieć przy nim, grzebać i dłubać, a od czasu do czasu na jakis zlot wyskoczyc.

Po prostu odczuwam potrzebę, nieogarniętą chęć posiadania własnego środka transportu....

Chłopaki, co myslicie - czy warto zamienic 3 fajne rowerki na jedno ( nie oszukujmy sie ) dosc nisko budżetowe auto? Dzieki za porady. Mateusz
 

Stratocaster  

Hiper wymiatacz

Simple man



Wiek: 33

Do³±czy³: 18 Kwi 2011

Sk±d: Sunshine Village

   

Wys³any: 2013-01-05, 00:51   

jak dla mnie wybór jest prosty - samochód:)
_________________
Make a joke and I will sigh and you will laugh and I will cry
Happiness I cannot feel and love to me is so unreal
 

rumble  

Mega wymiatacz

Trance Maniac



Imię: Paweł

Wiek: 32

Do³±czy³: 03 Lip 2011

Sk±d: siê wzi±³em?

   

Wys³any: 2013-01-05, 00:54   

Auto, z dużym silnikiem i dużą mocą.
Ale jeden rower możesz sobie na wszelki wypadek zostawić.
_________________
 

Razer  

Wymiatacz

broken dreams



Wiek: 31

Do³±czy³: 22 Gru 2010

Sk±d: ja mam to wiedzieæ ?

   

Wys³any: 2013-01-05, 01:14   

Warto, jak najbardziej. Zwłaszcza że jeśli masz zajawkę, to możesz z czasem dorobić się całkiem fajnego autka. Niejednokrotnie widziałem na zlotach cuda powstałe chociażby z hondy civic czy crx del sol, więc jeśli to czujesz, to jak najbardziej warto. Modele które podałem to tylko przykład, jeśli kręci Cię VAG, to możesz złapać chociażby VW Golfa I i powoli w niego inwestować.
_________________
"Czasem są chwile, gdy problem jest w każdym kroku..."
 

MichaÅ‚  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Pa¼ 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2013-01-05, 11:40   

Same głupie rady

Jeśli potrzebujesz budżetowego auta do jazdy, a nie do dłubania to kup sobie po prostu coś, czym będziesz jeździł a nie naprawiał albo dopieszczał przez połowę czasu. Stare Civiki i CRXy to auta dla ludzi mających czas i pieniądze, poza tym znalezienie sensownego egzemplarza jest trudne (tak samo jak w przypadku golfa jedynki).

Ile masz kasy w ogóle?
 

KlaWisz2580  

User



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 30

Do³±czy³: 01 Sie 2010

Sk±d: LU

   

Wys³any: 2013-01-05, 13:29   

Cytat:

Same głupie rady



E, ja tak nie uważam....

Cytat:

Jeśli potrzebujesz budżetowego auta do jazdy, a nie do dłubania



Kiedy ja właśnie tym autem nie będę aż tak dużo jeździł, po 200-300km miesiecznie, w wakacje więcej.... Nie chce prosić się po prostu o auto rodziców.

Cytat:

Ile masz kasy w ogóle?



Na samo auto będę miał 4-5 tys....

Cytat:

możesz złapać chociażby VW Golfa I i powoli w niego inwestować.



Myślałem o golfiku III vr6 2.8l, 174km 240Nm

Czyli jednogłośnie auto? :)
 

MichaÅ‚  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Pa¼ 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2013-01-05, 13:35   

Cytat:

Kiedy ja właśnie tym autem nie będę aż tak dużo jeździł, po 200-300km miesiecznie, w wakacje więcej.... Nie chce prosić się po prostu o auto rodziców.


Moje podejście do auta jest takie - ma jeździć zawsze wtedy, gdy go potrzebuję. To przede wszystkim przedmiot użytkowy, inne walory przy okazji.

Cytat:

Na samo auto będę miał 4-5 tys....


Da radÄ™.

Cytat:

Myślałem o golfiku III vr6 2.8l, 174km 240Nm


Bez sensu przy takim budżecie.
 

KlaWisz2580  

User



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 30

Do³±czy³: 01 Sie 2010

Sk±d: LU

   

Wys³any: 2013-01-05, 13:43   

Cytat:


Cytat:
Myślałem o golfiku III vr6 2.8l, 174km 240Nm

Bez sensu przy takim budżecie.



Więc co byś polecał?
 

£ukanio  

User



Wiek: 31

Do³±czy³: 02 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-01-05, 14:02   

Zalezy jaka marke preferujesz. Nie wiem czy przy takiej kasie znajdziesz auto (wersje specjalna czy ta z mocniejszym silnikiem) ktore nie mialo przygod blacharskich (tych powaznych) i ktore cie sie nie wysra.
_________________
£ukanio :-)
 

MichaÅ‚  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Pa¼ 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2013-01-05, 14:17   

KlaWisz2580 napisa³/a:

Cytat:


Cytat:
Myślałem o golfiku III vr6 2.8l, 174km 240Nm

Bez sensu przy takim budżecie.



Więc co byś polecał?


Na pewno nie takiego Golfa, który z tym silnikiem i za taką kasę na pewno był pałowany pod remizami i ma na koncie niejedną przygodę.

W przypadku takiego budżetu ciężko celować w konkretną markę i model, a raczej poszukiwać dobrze zachowanych egzemplarzy nawet tych mniej prestiżowych marek. Jeśli nie masturbujesz się znaczkiem na tylnej klapie, to poszukaj np. Citroena ZX (prosta i trwała konstrukcja, dobry egzemplarz do znalezienia za fajne pieniądze "bo przecież francuskie auta to gówno), Daewoo Lanosa (zapewne od razu z zamontowanym LPG, bo nie widziałem w tym kraju Lanosa bez gazu), można by się pokusić o VW Polo 3 generacji (dużo egzemplarzy w kraju, a mniej popularny wśród dresiarzy i wieśniaków niż Golf), Skoda Felicia z końcówki produkcji, pierwszy Nissan Almera (do obejrzenia od spodu w poszukiwaniu rdzy).
 

Trudny  

User


ImiÄ™: Marek

Do³±czy³: 24 Lut 2012

   

Wys³any: 2013-01-14, 17:52   

Jak masz zajawke żeby przy tym siedzic i sie bawic, a przy tym poznac ludzi na zlotach to polecam dużego fiata. Kuzyn się tym interesuje, kupił na szrocie żeby miec co przy nim robic i fajnie go odrestaurował, jezdzi coi jakis czas na zlot.

Ale to trzeba miec mega zajawke na takie auta i pasje
 

naturysta93  

User



Wiek: 31

Do³±czy³: 24 Mar 2013

   

Wys³any: 2013-03-24, 14:30   

ja bym wolał rower ;)
_________________
Naturyzm jest wspaniały :)
 

gift  

User


Wiek: 33

Do³±czy³: 27 Wrz 2012

   

Wys³any: 2013-04-18, 19:04   

Ja uważam że musisz przemyśleć co ci jest potrzebne? I czy auto jest ci niezbędne! Bo i zdrowiej i ekologicznej jest rowerem:)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com