Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

claudia .  

Wymiatacz

wybitna manipulantka


ImiÄ™: klaudia

Wiek: 30

Do³±czy³a: 26 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-04-25, 19:21   ROZPRAWKA

Napisz rozprawkęw której ustosunkujesz się do słów: "Sztuka nie jest luksusem, lecz koniecznością, ludzie potrzebują jej jak powietrza i wody." W uzasadnieniu odwołaj się do dwóch przykładów z literatury, sztuki filmu, lub innych wydarzeń z życia kulturalnego.

Pomocy.. ;/ pomoże ktoś?
_________________
i choćbyś nie wiem jak się starała, słuchawki zawsze będą poplątane, herbata za gorąca, a facet nie ten.
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-04-25, 20:13   

nie wiem czy argumentem wziętym z literatury może być "Frida" Mujica Barbara Louise
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

norbi17  

Wymiatacz


ImiÄ™: Norbert

Do³±czy³: 03 Lip 2009

Sk±d: mnie znasz?

   

Wys³any: 2010-04-25, 20:39   

na poczatku zacznij od definicjii słowa sztuka, a jeszcze lepiej będzie jak napiszesz, że sztuka jest właściwie bardzo trudno definiowalna i nią może być dosłownie wszystko. jak postawisz tezę, że bez sztuki nie da się żyć i napiszesz właśnie to o czym mówiłem to bardzo łatwo będziesz mogła potem uargumentować to. możesz napisać, że sztuka jest kojarzona z obrazami, teatrem, kinem,literaturą czy pstrykaniem fotek, ale najbardziej cenimy sobie swoją własną sztukę i to co sami stworzyliśmy pracą swoich rąk na przykład w naszej pracy, czy w wolnym czasie w domu bo daje nam to poczucie satysfakcji i spełnienia. możesz dodać, że sztuka pozwala wzbudzać w człowieku patriotyzm i poczucie przynależności do własnej Ojczyzny, szczególnie tak tzw. sztuka wysoka tworzona przez wielkich polskich artystów i tu możesz dać przykład z 'syzyfowych prac' kiedy Zygier(chyba) na lekcji polskiego recytował utwór Mickiewicza 'reduta ordona' co wzbudziło w wielu uczniach uczucia patriotyczne i doprowadziło to do tego, że przeciwstawiali się z o wiele większym zapałem próbom rusyfikacji. możesz napisać, że sztuka jest potrzebna człowiekowi do tego żeby wzbudzić w nim wrażliwość na otaczający go świat i na ludzi, że kreuje w nas, szczególnie literatura pozytywne wzorce i postawy, którymi powinniśmy się kierować w życiu.no i potem z potwierdzeniem tezy chyba sobie już powinnaś poradzić. jak byś coś jeszcze potrzebowała to pisz na gg ;)
 

claudia .  

Wymiatacz

wybitna manipulantka


ImiÄ™: klaudia

Wiek: 30

Do³±czy³a: 26 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-04-26, 07:04   

dziękuje ;) chyba powinnam sobie poradzic ;p
_________________
i choćbyś nie wiem jak się starała, słuchawki zawsze będą poplątane, herbata za gorąca, a facet nie ten.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com