Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-03-30, 16:03   

Cytat:

Mizantrop, przy odpowiednich zestawieniach białek roślinnych można zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na białka zwierzęce. Wszystko zależy od odpowiedniego łączenia ze sobą produktów zawierających odpowiedni aminokwas.


Owszem. Można łączyć tak produkty, potrawy by dostarczyć organizmowi aminokwasy egzogenne, lecz białko roślinne jest mniej wartościowe pod względem biologicznym niż zwierzęce. Co ważniejsze, jak wspomniałem wyżej białko zwierzęce, to jedyne białko, które jest wchłaniane przez organizm w 100% :-)

Frozy napisa³/a:

zapomniałeś dodać, że smażone jest o wiele lepsze w smaku


No tak, jest smaczniejsze, bo tłuszcze są nośnikami smaków, zapachów. Jednak wole wybierać zdrowsze niż smaczniejsze. A odpowiednie dobranie przypraw do gotowanych potraw również ma ogromną gamę smakową. Wystarczy odpowiednio dobierać, tworzyć, komponować i potrawa gotowana czy pieczona we folii również jest doskonała w smaku, a co ważniejsze - zdrowsza :-)
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

iskierka  

Wymiatacz

marzycielka.



Do³±czy³a: 06 Kwi 2010

Sk±d: Polska

   

Wys³any: 2010-04-07, 19:56   

ja jestem semi z własnego wyboru i nie wyobrażam sobie, że mogłabym jeść czerwone mięso.
_________________
¯ycie jest za krótkie by codziennie rano budzić się z pretensjami do całego świata.
 

kapryśna

User



Do³±czy³: 03 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-04-09, 05:08   Re: Semiwegetarianizm

Nataniel napisa³/a:


Do założenia tematu skłoniła mnie powszechna nagonka "prawdziwych" wegetarian na jaroszy (daniej tak nazywano semiwegetarian), którzy zabraniają ich używania tej nazwy jako obrażające ich "antymięsne" uczucia. Czy sami spotkaliście się z czymś takim? I co sądzicie o samej diecie semiwegetariańskiej?


nazwa nie tyle obraza uczucia co wprowadza w pewien blad, sugerujac niektorym ze to pewna odmiana wegetarianizmu. powszechnie spotykam sie np. z przekonaniem, ze wegetarianie jedza ryby ;)

co do samej diety nic nie mam.
 

konrem

User


Do³±czy³: 29 Wrz 2015

Sk±d: 31-148 Kraków

   

Wys³any: 2015-09-29, 09:27   

Nie wiem jak można być wegetarianą.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com