Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: motyl | 2012-03-21, 12:23

Autor

Wiadomo¶æ

fear  

Hiper wymiatacz

Póki co nauka.



ImiÄ™: Aleksandra.

Wiek: 27

Do³±czy³a: 03 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-03-20, 15:18   SÅ‚owa + alkohol.

Cy to prawda, że ludzie po alkoholu są szczerzy ? Jak traktować to co wtedy robią i mówią ? Co sądzicie o tym ? Niby się mówi, że alkohol sprawia, że ludzie są szczerzy, ale często też robią rzeczy, których żałują.


Refleksja moja nawiÄ…zuje do pewnego przypadku. :)
_________________
Krzyczysz, że chowam się przed tobą i jestem skryty
Lub chcąc być blisko ze mną solidarnie milczysz
Kochając i się złoszcząc znosisz to cierpliwie
Ja też cię bardzo kocham, tylko trochę autystycznie
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2012-03-20, 15:30   

Nie można jednoznacznie stwierdzić. Po prostu stają się lekkomyślni i nierozsądni. Czasem wymyślają kłamstwa na poczekaniu "Nazywam się Reymont i dam wam nową ewangelię", a innym razem wyskoczą z czymś, co normalnie chcieliby zachować dla siebie "No wiesz. Zdradziłem Cię z nią i nią. Nie gniewasz się?". Pod wpływem alkoholu mogą hiperbolizować, czasem mówić szybciej, niż myślą. Mnie samemu różne przypadki się zdarzały. Dosyć liberalnie podchodzę do tego, co ludzie robią po pijaku. Zdecydowanie łatwiej wtedy wybaczyć, chociaż to żadne usprawiedliwienie. Najwyżej wyjaśnienie.
_________________
#truestory
 

fear  

Hiper wymiatacz

Póki co nauka.



ImiÄ™: Aleksandra.

Wiek: 27

Do³±czy³a: 03 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-03-20, 15:41   

I tu rodzi się problem. Kiedy wiedzieć czy to prawda, a może nie... W sobote kolege poniosło, nie mam pojęcia czy bredził czy na serio. Teraz to chyba mu aż wstyd się odezwać. Zresztą nie dziwie się. :hyhy:
_________________
Krzyczysz, że chowam się przed tobą i jestem skryty
Lub chcąc być blisko ze mną solidarnie milczysz
Kochając i się złoszcząc znosisz to cierpliwie
Ja też cię bardzo kocham, tylko trochę autystycznie
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-03-20, 16:23   

fear, różnie z tym bywa. Mnie po pijaku łatwiej przychodzi przyznanie się do pewnych rzeczy, łatwiej pewne rzeczy robię - nie, nie mówię o przypadkowym seksie.
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2012-03-20, 16:27   

fear napisa³/a:

I tu rodzi się problem. Kiedy wiedzieć czy to prawda, a może nie... W sobote kolege poniosło, nie mam pojęcia czy bredził czy na serio. Teraz to chyba mu aż wstyd się odezwać. Zresztą nie dziwie się. :hyhy:



Skoro oboje o tym wiecie i pamiętacie, to trochę głupio zbyć milczeniem. Sprawa się nie rozwiąże, a będzie oddziaływać tym mocniej, im bardziej zdecydujecie się ją omijać. Postaw kwestie otwarcie i uzgodnijcie, jak jest naprawdę z tym wyznawaniem miłości. Najlepiej z dystansem i poczuciem humoru, żeby nie spłoszyć ; )
_________________
#truestory
 

fear  

Hiper wymiatacz

Póki co nauka.



ImiÄ™: Aleksandra.

Wiek: 27

Do³±czy³a: 03 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-03-20, 16:33   

Nie wyznanie miłości, ale blisko.. dam radę. :)
_________________
Krzyczysz, że chowam się przed tobą i jestem skryty
Lub chcąc być blisko ze mną solidarnie milczysz
Kochając i się złoszcząc znosisz to cierpliwie
Ja też cię bardzo kocham, tylko trochę autystycznie
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2012-03-20, 20:25   

nie tyle prawdę się mówi, co wszystko, co ślina na język przyniesie. trudno to sklasyfikować.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2012-03-21, 18:15   

W dużej mierze tak. W skutek picia alkoholu tracimy opory, zahamowania, które na co dzień powstrzymują nas od przyznawania się do pewnych rzeczy. Stąd też u niektórych rodzi się poczucie "przebojowości", czy właśnie nadmiernej otwartości. Co więcej trudniej przychodzi nam kłamanie pod wpływem alkoholu.
_________________
Drugs&hugs.
 

C-47  

Pogromca postów



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 33

Do³±czy³: 13 Wrz 2011

Sk±d: Wroclaw

   

Wys³any: 2012-03-21, 19:47   

Większość ludzi po alkoholu czuje brak oporów przy swoich szczerych słowach,rzadko zdarzają się osoby które nie potrzebują alkoholu by okazać taką szczerość,a to dlatego że albo się boją lub wstydzą.Ja zazwyczaj staram się kontrolować to co mówie lub poprostu nic nie mówie tylko kiwam głową :-)
_________________
Najpierw zapoznaj siÄ™ z regulaminem forum piszÄ…c do mnie
 

Hineka  

Mega wymiatacz

phosphoros



Do³±czy³a: 21 Sie 2011

   

Wys³any: 2012-03-22, 19:53   

Rozumiem, że tu chodzi o ważne rozmowy, albo rozmowy pod wpływem silnych emocji. Dla mnie to ułatwianie sobie i te słowa w tych powyższych przypadkach są do niczego. Poza tym tak ludziom prosto jest powiedzieć coś co nie jest prawdą, nie potrafią nad sobą zapanować. Wcale nie muszą mówić prawdy, o nie.
 

fear  

Hiper wymiatacz

Póki co nauka.



ImiÄ™: Aleksandra.

Wiek: 27

Do³±czy³a: 03 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-03-24, 10:00   

Tak na marginesie: rozmawiamy ze sobą szczerze, wczoraj 3h razem... stał na wolontariacie w sklepie ze mną i potem spacer. powiedział, że robi to dla mnie, komplementy.. już przed 'zgonem' mówił różne miłe rzeczy. :)


Ale co do tematu, to gdy tak o sobie myśle... to mówiłam zazwyczaj co akurat w danej chwili myślałam :)
_________________
Krzyczysz, że chowam się przed tobą i jestem skryty
Lub chcąc być blisko ze mną solidarnie milczysz
Kochając i się złoszcząc znosisz to cierpliwie
Ja też cię bardzo kocham, tylko trochę autystycznie
 

Martynella  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 10 Maj 2012

   

Wys³any: 2012-06-06, 19:46   

To zależy od charakteru osoby i tego jak zachowuje się po alkoholu. No i od tego ile wypił. Znam różnych ludzi - jedni po pijaku oprócz tego, że robią się strasznie pewni siebie, to w zasadzie są normalni, innym kompletnie odwala - śmieją się, tańczą, wygłupiają, wieszają się innym na szyi, a jeszcze inni robią się nerwowi, agresywni. Wydaje mi się, że alkohol w większości przypadków rozwiązuje język. Człowiek wtedy nie myśli o konsekwencjach tego co powie, a przynajmniej nie myśli tak jak myślałby na trzeźwo. Tak więc co mu szkodzi? Może powiedzieć co myśli. Po co kłamać, skoro jest tak fajnie. Kto zajmowałby się wówczas wymyślaniem kłamstw? Znam to poniekąd z autopsji.
 

lkowal25

User


Do³±czy³: 08 Cze 2012

   

Wys³any: 2012-06-08, 23:58   

Ludzie są na pewno więcej mówią niż bez alkoholu. Ale też często to wynika po prostu z tego że jeżeli się z kimś pije to się jeszcze rozmawia i niektóre rzeczy wychodzą same z tej rozmowy...
_________________
Czytaj regulamin
 

mikasg1  

User


Do³±czy³a: 02 Lip 2012

   

Wys³any: 2012-07-02, 22:28   

Powiem Ci, że to prawda, ponieważ człowiek, który jest nieśmiały i skosztuje tego alkoholu odważy Ci się powiedzieć wszystko to czego nie powiedział Ci "na trzeźwo" po prostu tak już jest, nie każdy "trzeźwy człowiek" potrafi rozmawiać szczerze pod wpływem alkoholu czy po wpływem narkotyków. Takie mamy czasy, jeżeli pomogłam to bardzo miło z mojej strony.

Pozdrawiam Serdecznie. :)
 

lunatyk.  

User

soaked in bleach



Do³±czy³a: 02 Lip 2012

   

Wys³any: 2012-07-02, 22:34   

Grunt, aby nie przejmować się tym, co biedny pijaczyna mówi...
_________________
They wear a nice shiny armor
Until there is a dragon for to slay...
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com