Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-11-07, 22:33   

Studiuję w tej chwili dwa kierunki - polonistykę na III roku i dziennikarstwo na I. Obydwa w trybie dziennym, wolnego czasu mam jak na lekarstwo, ale nie narzekam, dziennikarstwo planuję dociągnąć do licencjata, a potem pomyślę, co z tym fantem zrobić. Czy studia spełniły moje oczekiwania? Filologia polska to spełnienie moich marzeń, niesamowicie rozwijający kierunek, wydział jest pełen ludzi z pasją, wybitnych profesorów, to w ogóle bardzo klimatyczne miejsce. Mam wrażenie, że przez dwanaście wcześniejszych lat edukacji nie rozwinęłam się intelektualnie tak, jak na studiach. Zajęcia bardzo mi się podobają, zwłaszcza te literaturoznawcze - gdzie jest miejsce na dyskusję, interpretacje, stawianie własnych osądów, demonstrację swoich poglądów - to wszystko jest bardzo inspirujące, daje pozytywnego kopa do samorealizacji. Bardzo pobudza do działania ta świadomość, że ciągle jest coś, czego się nie wie, czego się nie czytało, że ktoś wie więcej, że ktoś więcej potrafi, lepiej pisze, mówi. Nie wiem, kocham te studia, najchętniej studiowałabym całe życie. Moim marzeniem jest zostanie wybitnym literaturoznawcą IBL PAN, chociaż znając życie skończę w jakimś wydawnictwie czy redakcji. :-)
Dziennikarstwo nie jest złe, chociaż w zasadzie to dla mnie żadna nowość, bo moją specjalnością na polonistyce jest komunikacja medialna i sporo rzeczy się powiela. Kierunek całkiem okej, choć zupełnie różny od filologii, wykładowcy uczą konkretnego fachu - jest zatem dużo warsztatu, natomiast zdecydowanie mniej miejsca na ogólny rozwój osobisty. Póki co ciężko powiedzieć mi na ten temat coś więcej, studiuję dopiero drugi miesiąc.
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2010-11-07, 23:25   

slow napisa³/a:

Oczywiście,że jest na publicznych.
Wszelakie uczelnie wojskowe,także na wydziale cywilnym.
Między innymi Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni. :-)


Wyszukiwarka przedstawiła mi listę tylko uczelni niepaństwowych. O ile się nie mylę. Jeśli chodzi o szkoły oficerskie, to te kształcą tylko przyszłych żołnierzy. Mieliśmy w liceum spotkanie z takim jednym wojskowym, który przedstawiał nam takie szkoły. Po spotkaniu podszedłem do Niego, spytałem, czy po takiej szkole będę mógł wstąpić do policji, to On odpowiedział, że nie, że muszę wtedy "odpłacić się" wieloletnią służbą w armii.

Cytat:

Chociaż rzeczywiście teksty "to nie ja płacę" powodują,że nóż się w kieszeni otwiera.


No tak, takie stwierdzenie nie było na miejscu. Nie to akurat miałem na myśli. Oczywiście, doceniam to, co rodzice dla mnie robią. Ale dobra, nieważne. Kiedyś się im odpłacę.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-11-08, 05:47   

Jimmy FoX,
Akademia Marynarki Wojennej otworzyła ten kierunek na wydziale cywilnym :-)

http://webcache.googleuse...pl&client=opera
_________________
Drugs&hugs.
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2010-11-08, 11:34   

Tego nie wiedziałem. Ale Gdynia...
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-11-12, 15:21   

A ja właśnie wczoraj dowiedziałam się, że jeśli będę miała ochotę studiować w przyszłym roku dwa kierunki, to za ten drugi będę musiała dodatkowo zapłacić. Przyznaję się bez bicia, że słyszałam o takich pomysłach już wcześniej, ale byłam pewna, że to nie przejdzie. Ale przeszło, przez co będę musiała najpierw pójść do pracy i zarobić sobie na studiowanie drugiego kierunku w trybie zaocznym (nie stać mnie, aby wziąć go sobie teraz, a ze względu na wyjątkowo niekorzystną sytuację zdrowotną i tą związaną z robieniem dwóch specjalności naraz nie mogę podjąć pracy w takim wymiarze, aby starczyło mi na opłacenie podwójnego czesnego). Oczywiście studiować drugi kierunek za darmo będzie mogła grupa 10% najlepszych studentów na roku (co już samo przez się woła o pomstę do nieba), ale tak czy siak jest to zamykanie drogi rozwoju wielu osobom, które w ogólnym rankingu znajdują się poniżej przysłowiowej "kreski", a zamierzają rozwijać swoje pasje i zainteresowania.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

MJ  

Hiper wymiatacz

God sent us?



ImiÄ™: Michael

Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Maj 2009

Sk±d: BDG

   

Wys³any: 2010-11-13, 16:43   

Straho napisa³/a:

Czy według was studia dzienne to też "ch... nie studia" ?


Nie. Jest przepaść między zaocznymi, a dziennymi u mnie na uczelni - CMUMK. Jeśli chodzi o kierunek ratownictwo medyczne. Zaoczni są traktowani na maxa lajtowo, koła są odpuszczane, wejściówek nie ma. Fakt, że część osób studiujących zaocznie już pracuje w zawodzie, ale kół nie powinni mieć odpuszczanych. Dla porównania teraz na 2roku męczymy się z fizjologią, a zaoczni już mają po niej - nie mając żadnego koła, czy zaliczenia...
O tyle dobrze, że egzaminy piszemy razem.

Czy uczelnia spełnia moje wymagania? Na pierwszym roku, na każdym kroku mnie irytowała. Niedokładność ich, brak przewidywania, informowanie po fakcie, naprawdę sporo tego było. Teraz jest znacznie lepiej.

Przedmioty na 1 roku, mało przydatnych, sporo takich nauczyć się i zdać. Na 2roku lepiej, ciekawiej, więcej ćwiczeń, inne podejście. Chociaż i tak oczywiście najwazniejszy jest lekarski... Nami to się dopiero później interesują...

Tak czy siak podoba mi się to, co chcę robić i nie zmieniłem zdania.
_________________
In this world people will always throw stones in the path of your success,it depends on you…
What you make from them, a wall or a bridge?
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com