Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

trubol  

Stały User



Do³±czy³: 30 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-09-22, 21:26   Tabletki antykoncepcyjne jako lekarstwo?

Lekarz zaleca stosowanie tabletek antykoncepcyjnych w celu wyregulowania i skrócenia cykli. Czy to grzech? Co mówi na ten temat Kościół?
Czy przy braniu tabletek powinno się nadal mierzyć temperaturę i sprawdzać objawy płodności?
 

Misia_Green  

User



ImiÄ™: Ola

Wiek: 34

Do³±czy³a: 09 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-09-22, 21:37   

Kiedyś moja koleżanka zapytała o to księdza.Odpowiedź brzmiała,że jeśli tabletki są stosowane jako lekarstwo,a antykoncepcja jest 'skutkiem ubocznym' nie jest to grzechem.
_________________
Don’t let them say you ain’t beautiful
They can all get fucked, just stay true to you...
 

KolorowaMamba

User



Do³±czy³: 22 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-09-22, 21:46   

trubol napisa³/a:

Czy przy braniu tabletek powinno się nadal mierzyć temperaturę i sprawdzać objawy płodności?


absolutbnie nic z tych rzeczy. Å‚ykasz tabletkÄ™ i szalejesz

trubol napisa³/a:

Czy to grzech? Co mówi na ten temat Kościół?


gdybyśmy mieli w każdym temacie słuchać kościoła to każdy by siedział w zakonie..
 

trubol  

Stały User



Do³±czy³: 30 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-09-23, 17:27   

KolorowaMamba napisa³/a:

Å‚ykasz tabletkÄ™ i szalejesz


Problem w tym, że moja dziewczyna nie chce brać tabletek hormonalnych ponieważ, mają one wiele skutków ubocznych, nie wspominając nawet o ingerencji w cały system hormonalny... nie chce też traktować tych tabletek jako środek antykoncepcyjny, który jest niezgodny z nauką Kościoła.
Ona chce stosować metody naturalne i obawia się, że tabletki będą jakby zaprzeczeniem tych metod i później po odstawieniu tabletek, będzie problem ze stosowaniem metod naturalnych.
 

Lorczi  

Stały User


Wiek: 33

Do³±czy³a: 02 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-09-23, 17:34   

trubol napisa³/a:

Czy to grzech?



Nie to nie jest grzechem ponieważ bierze się te tabletki w celach leczniczych a nie jako środek antykoncepcyjny.
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-09-23, 17:39   

trubol napisa³/a:

Problem w tym, że moja dziewczyna nie chce brać tabletek hormonalnych ponieważ, mają one wiele skutków ubocznych


Teraz produkowane są tabletki z maksymalnie zmniejszoną ilością hormonów, nie powodujące skutków ubocznych :-) Ja z Hormonet przeszłam jakiś czas temu na Yasmine i jestem bardzo zadowolona, niczego niepożądanego u siebie nie zauważyłam.

Wracając do tematu - pigułki przepisywane są na regulacje cyklu, na problemy hormonalne, słyszałam nawet, że dermatolodzy zalecają je na zmiany skórne, masa rzeczy. Czy to grzech? Jak ktoś napisał wyżej - wtedy traktowane są one tylko i wyłącznie jako lek, przyjmowanie ich w celu 'wyleczenia się' jest okej, kiedy przy tym współżyjesz i korzystasz z nich, jako zabezpieczenia - grzeszysz.
Hmm, ogólnie rozpatrywanie antykoncepcji w kategoriach grzechu jest dla mnie śmieszne, i to jedna z zasad KK z których bardzo głośno się śmieję.
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

Ostatnio zmieniony przez Porcelana. 2009-09-23, 17:43, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-09-23, 17:42   

Porcelana. napisa³/a:

nie powodujące skutków ubocznych


Wszystkie mogą spowodować skutki uboczne - nie ważne, ile mają hormonów w sobie.
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-09-23, 17:45   

Ostia, no tak, to zależy od organizmu, masz racje. Jednak skutki te, przy odpowiednio dobranych pigułkach, zmniejszone są do maksimum.
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

trubol  

Stały User



Do³±czy³: 30 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-09-23, 18:10   

Kiedyś czytałem, że branie tabletek antykoncepcyjnych jest grzechem, bo one sztucznie pozbawiają płodności... w moim przypadku też pozbawią płodności, choć głównum celem jest wyregulowanie cykli.
Czy to znaczy, że Kościół zezwala na zażywanie tabletek koncepcyjnych tylko wszystko zależy od tego w jakim celu chcesz to robić???
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-09-23, 18:12   

trubol napisa³/a:

Czy to znaczy, że Kościół zezwala na zażywanie tabletek koncepcyjnych tylko wszystko zależy od tego w jakim celu chcesz to robić???


Tak, a tak bardzo Cię to dziwi? Chyba to dość oczywiste. :-)
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

trubol  

Stały User



Do³±czy³: 30 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-09-23, 18:29   

Więc branie tabletek antykoncepcyjnych to nie zawsze grzech, pomimo, że zawsze skutkiem ich zażywania jest pozbawienie płodności...
A co, jeżeli dziewczyna bierze tabletki antykoncepcyjne po to, żeby mieć ładną cerę??? Czy wtedy to nie grzech?
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-09-23, 22:14   

Pierwszy raz słyszę o używaniu tabletek antykoncepcyjnych jako lekarstwa. Raczej jeśli nie robi się tego po to, aby zgrzeszyć, to nie jest to grzech ;) Ale poczytam coś jeszcze o tym :)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-09-23, 22:33   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

Pierwszy raz słyszę o używaniu tabletek antykoncepcyjnych jako lekarstwa.


Dziwne bo czesto się je stosuje żeby wyregulować cykl, przy zmianach hormonalnych, żeby w przyszłości były mniejsze problemy z zajściem w ciążem. I może to dziwnie brzmi, ale tak jest.
Dla mnie to żaden grzech właściwie. Zawsze można wtedy nie współżyć;).
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-09-23, 22:35   

motyl napisa³/a:


Dziwne bo czesto się je stosuje żeby wyregulować cykl, przy zmianach hormonalnych, żeby w przyszłości były mniejsze problemy z zajściem w ciążem.


Ja jestem mężczyzną, więc pewnie temu nie słyszałem ;)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com