Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: slow | 2011-09-13, 06:58

Autor

Wiadomo¶æ

joasiek  

Stały User



Wiek: 32

Do³±czy³a: 06 Wrz 2011

   

Wys³any: 2011-09-12, 23:35   Taniec brzucha

Nie znalazłam takiego tematu, więc pozwoliłam sobie założyć.

Któraś z Pań tańczy? Jeżeli tak to w jakiej szkole, jak się zainteresowałyście tematem, czy jeździcie na warsztaty?

Tańczę od pół roku, czyli bardzo krótko, ale tańcem brzucha interesowałam się już w liceum - próbowałam nawet coś tam tańczyć w domu, przed lustrem, ale niestety to nie to samo co zajęcia z profesjonalnymi tancerkami. Naprawdę polecam, oprócz tego, że taniec brzucha jest baaardzo efektowny, to jeszcze wspaniale kształtuje sylwetkę, fajnie działa też na problemy z kręgosłupem. Odkąd zaczęłam tańczyc, poprawiło mi się też samopoczucie, samoocena skoczyła do góry i pozbyłam się wszelkich kompleksów. Gdyby któraś potrzebowała jakiejś porady na temat związany z podjęciem nauki, wyborem szkoły to służę pomocą, aczkolwiek zastrzegam, że mimo tego, iż jestem pasjonatką, to jednak wciąż też jestem laikiem :-)
_________________
бо свобода это то, что у меня внутри.
 

Conrad  

Wymiatacz

Ekspert ds. Relacji



Do³±czy³: 18 Kwi 2010

Sk±d: DLB

   

Wys³any: 2011-09-13, 14:11   

joasiek, może uznasz to za dziwne. Ale jestem zaznajmiony z tańcem brzucha. Na dłuższą metę fajna rzecz.
_________________
www.facebook.com/CondiDnB

 

joasiek  

Stały User



Wiek: 32

Do³±czy³a: 06 Wrz 2011

   

Wys³any: 2011-09-13, 14:16   

Nie uznam to za dziwne, bo wiem, że faceci też tańczą ;-) Niestety, w wielu szkołach tańca w Polsce panuje "dyskryminacja" i na zajęcia przyjmowane są tylko panie.
_________________
бо свобода это то, что у меня внутри.
 

Akinom  

Stały User



Wiek: 31

Do³±czy³a: 08 Wrz 2011

   

Wys³any: 2011-09-13, 15:23   

Szczerze mówiąc jeszcze nie widziałam żadnego pana tańczącego taniec brzucha, ale w sumie co za różnica kto tańczy. Ważne że sie to lubi. Nie wiedziałam że jakikolwiek styl tanca jest zarezerwowany tylko dla konkretnej płci. Panowie tanczący np balet tez są potrzebni choć niektórym się wydaje że to dla babek ;-p. Ja chciałabym umieć zawodowo tańczyć a narazie to poprostu wczuwam się w rytm ;-D hi hi
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-09-14, 08:19   

Od wielu lat jest to pasja mojej mamy. I tylko dzięki niej miałam styczność z tym tańcem. Uczestniczyłam parę razy w warsztatach oraz zajęciach, ale na tym się skończyło :-)
_________________
Drugs&hugs.
 

amanaskin  

User

keep rolling



ImiÄ™: Kamil

Wiek: 33

Do³±czy³: 14 Wrz 2011

   

Wys³any: 2011-09-14, 13:52   

a wlicza się w to taniec tyłkiem?
_________________
Pomóż mi i zagłosuj na mnie http://tools.socializer.pl/renault/UK9ZEfK7X2g
 

joasiek  

Stały User



Wiek: 32

Do³±czy³a: 06 Wrz 2011

   

Wys³any: 2011-09-14, 20:46   

amanaskin, co masz na myśli? ;-)

slow, jak długo Twoja mama tańczy?:) Gdzie byłaś na warsztatach?
_________________
бо свобода это то, что у меня внутри.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-09-15, 07:51   

joasiek napisa³/a:

slow, jak długo Twoja mama tańczy?:)


Hm..chyba od pięciu lat. :-)

Na warsztatach byłam w swoim rodzinnym mieście (Elbląg) oraz w Gdańsku. Głównie jako towarzystwo dla mamy. Jednak ze względu na mój związek z tańcem było to także bardzo cenne doświadczenie :-) O ile dobrze się orientuję to w "naszych" południowych rejonach większość warsztatów organizuje NOVA?
_________________
Drugs&hugs.
 

Anne  

Hiper wymiatacz

Mag powietrza.



ImiÄ™: Ania

Wiek: 31

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Honolulu.

   

Wys³any: 2011-09-15, 10:50   

Moja siostra tańczy od roku. Efekt zakładu. 'Prędzej zdam programowanie niż będę tancerką brzucha'.
Co do panów i tańca brzucha - właśnie dzięki siostrze byłam na tak zwanych 'pokazach końcoworocznych', kiedy to wszystkie kursantki pokazywały czego się nauczyły. Był też pan, jedyny w tym całym gronie i jego taniec troszeczkę różnił się od tańców przeznaczonych dla pań ;). Ale jak mi wszyscy wyjaśnili, to było nadal taniec brzucha (mnie kojarzyło się z baletem, ponieważ dużo się obracał). Może też są inne figury, ale nie wiem. Nie wyedukowana jestem ; )

Za to ja zacznę już niedługo kurs w An Najmie we Wrocławiu. Jest to również 'efekt' zakładu - jeśli zdam fizykę na co najmniej 30%, to będę tańczyć taniec brzucha. Więc już się zapisałam i teraz tylko czekam aż się kurs rozpocznie. Ale będzie zabawa, hihi! :D
_________________
Najpierw rezygnujesz z drobiazgów, potem z większych rzeczy, a w końcu ze wszystkiego. Śmiejesz się coraz ciszej, aż wreszcie zupełnie przestajesz się śmiać. Twój uśmiech przygasa, aż staje się tylko imitacją radości, czymś nakładanym jak makijaż.
 

joasiek  

Stały User



Wiek: 32

Do³±czy³a: 06 Wrz 2011

   

Wys³any: 2011-09-15, 11:12   

Cytat:

O ile dobrze się orientuję to w "naszych" południowych rejonach większość warsztatów organizuje NOVA?



Z tego co wiem, to tak ;)

Cytat:

Za to ja zacznę już niedługo kurs w An Najmie we Wrocławiu



Powodzenia w takim razie - i pamiętaj, nie zrażaj się po pierwszych zajęciach! Będzie Cię boleć praktycznie wszystko (a najbardziej ręce!), będziesz się czuła jak słoń w składzie porcelany w porównaniu do giętkiej pani prowadzącej i w dodatku będziesz to wszystko musiała obserwować w ogromnym lustrze przy bezlitosnym świetle - ale potem będzie już tylko lepiej. Co prawda, czasem może dopaść nas frustracja, jeżeli zbyt ambicjonalnie podejdziemy do opanowania jakiejś figury, ale to przecież nie o to chodzi - ważne, żeby czerpać z tańca przyjemność ;) .
_________________
бо свобода это то, что у меня внутри.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-09-15, 11:16   

joasiek, taka sprawa techniczna.
Czy taki taniec lepiej wychodzi paniom z płaskim brzuchem, ewentualnie "kaloryferem", czy jednak jakaś fałdka dopomoże?
 

joasiek  

Stały User



Wiek: 32

Do³±czy³a: 06 Wrz 2011

   

Wys³any: 2011-09-15, 11:32   

Fałdki jak najbardziej pomagają! To samo duży biust i tyłek. Po prostu większość figur takich jak shimmy różnego rodzaju, ósemki, dropy wygląda efektowniej, gdy ma się trochę ciałka. Jakoś nie wyobrażam sobie bardzo chudych dziewczyn, tańczących taniec brzucha.
_________________
бо свобода это то, что у меня внутри.
 

Anne  

Hiper wymiatacz

Mag powietrza.



ImiÄ™: Ania

Wiek: 31

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Honolulu.

   

Wys³any: 2011-09-15, 13:05   

joasiek napisa³/a:

Powodzenia w takim razie - i pamiętaj, nie zrażaj się po pierwszych zajęciach! Będzie Cię boleć praktycznie wszystko (a najbardziej ręce!), będziesz się czuła jak słoń w składzie porcelany w porównaniu do giętkiej pani prowadzącej i w dodatku będziesz to wszystko musiała obserwować w ogromnym lustrze przy bezlitosnym świetle - ale potem będzie już tylko lepiej. Co prawda, czasem może dopaść nas frustracja, jeżeli zbyt ambicjonalnie podejdziemy do opanowania jakiejś figury, ale to przecież nie o to chodzi - ważne, żeby czerpać z tańca przyjemność ;) .


Nie dziękuję, aby nie zapeszyć! ^^ A wycofać też się nie mogę. Zakład to zakład! Zresztą myślę, ze te zajęcia będą świetną odskocznią od rzeczywistości i coś w czym mogę (wreszcie!) się sprawdzić.
_________________
Najpierw rezygnujesz z drobiazgów, potem z większych rzeczy, a w końcu ze wszystkiego. Śmiejesz się coraz ciszej, aż wreszcie zupełnie przestajesz się śmiać. Twój uśmiech przygasa, aż staje się tylko imitacją radości, czymś nakładanym jak makijaż.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-09-15, 17:45   

joasiek napisa³/a:

Fałdki jak najbardziej pomagają! To samo duży biust i tyłek. Po prostu większość figur takich jak shimmy różnego rodzaju, ósemki, dropy wygląda efektowniej, gdy ma się trochę ciałka. Jakoś nie wyobrażam sobie bardzo chudych dziewczyn, tańczących taniec brzucha.


£atwo niestety także oszukać opanowanie danej techniki. Aczkolwiek jest to taniec, który nikogo nie dyskryminuje z powodu figury. :-)
_________________
Drugs&hugs.
 

joasiek  

Stały User



Wiek: 32

Do³±czy³a: 06 Wrz 2011

   

Wys³any: 2011-09-16, 13:38   

Oszukać? Wiesz, wydaje mi się, że droga do opanowania figury jest tak samo ciężka w przypadku każdego i tusza nie ma tu znaczenia. Chodziło mi raczej o to, że już po opanowaniu techniki figura wygląda efektowniej, jeżeli jest prezentowana przez bardziej zaokrąglone panie - mam porównanie, bo miałam w grupie zarówno dziewczyny grubsze jak i chudsze i u tych pierwszych chociażby shimmy ramion wyglądało bardziej efektownie. Nie chodziło mi broń boże o to, że sama nauka jest łatwiejsza - bo to oczywiście bzdura. Tak jak już wspominałam, kształty nie mają tu żadnego znaczenia i każdemu jest tak samo trudno, nieważne czy waży 40 kg czy 70 :)
_________________
бо свобода это то, что у меня внутри.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com