Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Alan1211

User


Do³±czy³: 22 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-04-22, 17:39   Technikum/ Liceum o profilu informatycznym

Witam wszystkich odwiedzających mój temat i mam nadzieje, że pomożecie mi pomóc.
A więc tak : teraz kończe 2 klase gimnazjum bede szedł we wrześniu do 3gim. Ale juz musze wybrać sobie dalsze plany czyli gdzie iść dalej do szkoły..
Chciałbym skończyć liceum informatyczne, pójść na studia informatyczne .
Znacie może jakies Licea/Technikum o profilu informatycznym w Warszawie? Najlepiej tzn. jak najbliżej dzilnicy . Woli.
chciałbym w życiu wyciągać jakieś 4-7tys na miesiąc, jakie doradzacie mi kierunki na studia? i do jakiego teechnikum najlepiej iść?
Czekam na odpowiedzi, mysle ze mi poomozecie i z góry bardzo dziękuje.
 

Ower  

Hiper wymiatacz



Wiek: 27

Do³±czy³: 08 Lut 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-04-22, 17:44   

¯adne liceum profilowane, tylko i wyłącznie technikum.
_________________
[...] samotność nie jest naszym przeznaczeniem, a samych siebie poznajemy tylko wtedy, kiedy możemy się przejrzeć w oczach innych ludzi.

P.C
 

jr_  

Pogromca postów



ImiÄ™: Manselinosa

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

Sk±d: Okolice Lublina

   

Wys³any: 2010-04-22, 18:58   

Alan1211 napisa³/a:

teraz kończe 2 klase gimnazjum

to za rok będziesz myślał.
Ogólnie informatykę ci odradzam, bo żeby cokolwiek osiągnąć w tej dziedzinie musisz tworzyć programy.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Sl5HP3MCTKA

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Mmm ... ;*
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2010-04-22, 19:25   

Właśnie jak powiedziała jr_, masz jeszcze na to czas.Ważna decyzja,ale w ciągu tego roku może się jeszcze dużo w twoich planach zmienić.
 

JustyÅ›ka  

Hiper wymiatacz

kocianka:)



Wiek: 30

Do³±czy³a: 22 Cze 2009

   

Wys³any: 2010-04-22, 19:31   

Ower napisa³/a:

¯adne liceum profilowane, tylko i wyłącznie technikum.


Może odbiegnę od tematu, ale dlaczego technikum zamiast liceum profilowanego? Jest jakoś lepiej, czy łatwiej, czy może chodzi o coś innego?
_________________
Kici kici.:)
 

Ower  

Hiper wymiatacz



Wiek: 27

Do³±czy³: 08 Lut 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-04-22, 19:47   

Justyśka, Liceum profilowane to porażka i mówię to ja w 95% absolwent owego liceum. W LP masz "przedmioty zawodowe", ktore większość sobie olewa, bo po co, skoro nie ma egzaminu zawodowego. W technikum masz egazamin zawodowy na koniec. W Liceum nawet nauczyciele kładą mniejszy nacisk "i tak nie bedziecie sie uczyc, bo nie macie egzaminu" po technikum masz jakiś start, mały, ale jest, a po LP to jak nie zdasz dobrze matury to zapomnij, juz lepiej iść do LO, przynajmniej wiekszy poziom i nacisk nauczycieli na podstawowe przedmioty, ja uważam swoje LP za mój wielki błąd, bo miałem większe możliwości.
_________________
[...] samotność nie jest naszym przeznaczeniem, a samych siebie poznajemy tylko wtedy, kiedy możemy się przejrzeć w oczach innych ludzi.

P.C
 

JustyÅ›ka  

Hiper wymiatacz

kocianka:)



Wiek: 30

Do³±czy³a: 22 Cze 2009

   

Wys³any: 2010-04-22, 19:50   

Dobrze wiedzieć, dziękuję za uświadomienie. ;)
_________________
Kici kici.:)
 

diego  

Pogromca postów



Wiek: 33

Do³±czy³: 29 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-04-22, 20:15   

Alan1211 napisa³/a:

pójść na studia informatyczne .



W takim razie ani liceum profilowane informatyczne ani technikum. Idziesz sobie do zwykłego ale dobrego, podkreślam dobrego liceum ogólnokształcącego o profilu mat-inf, mat-fiz, coś w tym stylu. Uczysz się matematyki. A sam uczysz się trochę informatyki. Polecam naukę jakiegoś języka programowania, nauki tworzenia stron etc. Po technikum będziesz technikiem. Będziesz znał budowę komputera etc. trochę programowania Ci wprowadzą ale będziesz tam 4 lata. A wiem, że ludzie po takich technikach mają problemy z matmą. Jesteś jeszcze młody więc radzę Ci jeśli chcesz zostać informatykiem ucz się matmy. Jakbyś chciał być informatykiem stosowanym to do tego jeszcze dochodzi fizyka. Do tego angielski, angielski, angielski. Znając dobrze angielski i umiejąc matematykę, do tego ucząc się w jakimś stopniu pisać proste programy będziesz gotowy do informatycznych studiów.
_________________
"I know what I want, I say what I want and no one can take it away"

Każdy wie co ten sport dla nas znaczy, w naszym mieście- my dzielni Krzyżacy.
Wiesław Jaguś - legenda na zawsze
 

Alan1211

User


Do³±czy³: 22 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-04-22, 20:23   

A może jakie są jeszcze zawody dobre płatne, coś związanego z informatyka cos takiego.. lub moze takze byc cos zwiazane dobrze platne z awf.
moze znacie jakies? jak tak to bardzo prosze o odpowiedź
 

Barzu  

User


Wiek: 31

Do³±czy³: 05 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-05-05, 22:01   

chcesz zostać dobrym informatykiem ?
już powinieneś w tym kierunku iść dokładnie w programowaniu musisz dokładnie wiedzieć czego chcesz co robić ? w czym się dobrze czujesz jeżeli chcesz silniki tworzyć do gierek to już powinieneś zacząć pisać proste programy np w pascalu jest to dobry program dla początkujących tylko musisz chcieć dużo czytać na te tematy i zapamiętywać co dana komenda robi bez tego ani rusz następnie zacznij robić swoje biblioteki a później gdy już będziesz dobry w pascalu i będziesz pisał bez zastanowienia, przejdź na C++ i stwórz własną grę 2D na jakimś darmowym silniku a jak to zrobisz to już sobie dalej dasz rade :)
 

KoronerKing  

User

Grabinho xD



ImiÄ™: Krzysztof

Wiek: 30

Do³±czy³: 03 Cze 2010

Sk±d: Toruñ

   

Wys³any: 2010-06-03, 20:47   

Barzu napisa³/a:

chcesz zostać dobrym informatykiem ?
już powinieneś w tym kierunku iść dokładnie w programowaniu musisz dokładnie wiedzieć czego chcesz co robić ? w czym się dobrze czujesz jeżeli chcesz silniki tworzyć do gierek to już powinieneś zacząć pisać proste programy np w pascalu jest to dobry program dla początkujących tylko musisz chcieć dużo czytać na te tematy i zapamiętywać co dana komenda robi bez tego ani rusz następnie zacznij robić swoje biblioteki a później gdy już będziesz dobry w pascalu i będziesz pisał bez zastanowienia, przejdź na C++ i stwórz własną grę 2D na jakimś darmowym silniku a jak to zrobisz to już sobie dalej dasz rade :)



Ludzie, co wy z tym programowaniem szalejecie?? Egzamin zawodowy dotyczy bardziej wiedzy o Windowsie, a nie programowania, programowanie jest, z tego co mi wiadomo tylko na maturze z infy. Poza tym, jeśli ktoś chce być programistą, to technikum może sobie odpuścić. Poza tym przy technikum informatycznym ważny jest by jego poziom był porównywalny z poziomem najlepszych ogólniaków z okolicy inaczej to nie ma sensu.
_________________
"A może Bóg sobie mnie upatrzył na ateistę?"-Stanisław Jerzy Lenc
"Bóg stworzył człowieka na obraz i podobieństwo swoje - znaczy przypuszczalnie: człowiek stworzył Boga na obraz i podobieństwo swoje." -Georg Christoph Lichtenberg
 

Jendrol  

Mega wymiatacz

Bass Player



Wiek: 31

Do³±czy³: 22 Kwi 2010

Sk±d: Bochnia

   

Wys³any: 2010-06-03, 22:36   

Chcesz być informatykiem ? To musisz, powtarzam musisz iść do liceum Matematycznego z bardzo wysokim poziomem. Do tego najlepiej również żeby tam była bardzo mocna fizyka.
_________________
I wanna lead my life alone
 

Wench  

Stały User

damn pirate



Wiek: 31

Do³±czy³: 30 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-06-17, 00:32   

Zależy o jakiego informatyka chodzi. Jeżeli programista to żadne studia ani szkoła cię tego nie nauczą, musisz chcieć programować, robić to cały czas i uczyć się samemu. A kierunki wybierać matematyczne lub fizyczne. Nie słuchaj ludzi którzy mówią ci że musisz iść do szkoły z wysokim poziomem, bo znam ludzi radzących sobie świetnie z matmą ale jak przychodzi o napisanie czegoś na projekt to przyłażą do mnie bo nie wiedzą nawet gdzie w tym wszystkim zastosować tą ich świetną matmę :) Pisz programy, gry cokolwiek byle byś trenował i stawał się coraz lepszy, bo pamiętaj że o przyjęciu do pracy jako programista bardziej zadecyduje demo jakie dołączysz do CV i podania niż twoje szkoły.
_________________
LAST.FM Problem?
 

Kostka  

Stały User

WychylylyBymy?


Wiek: 54

Do³±czy³a: 17 Cze 2010

Sk±d: B-stok

   

Wys³any: 2010-06-19, 12:23   

Ale matme musisz umieć, i to na wyzszym poziomie, fizyke tez by sie przydało. Wiem coś o tym bo sama skończyłam liceum na profilu informatycznym, a mój wujek jest wykładowcą infy na polibudzie. Programowania nie lubie...ale wiem mniej wiecej jak sie to robi^^ w sumie powinienes wiedziec cos na ten temat, cwicz w domu, trenuj to ci dobrze zrobi jesli myslisz isc w przyszlosci na infe. I ucz sie matmyi fizy równiez!
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com