Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Visage  

Mega wymiatacz


Wiek: 37

Do³±czy³: 03 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-14, 10:33   

Cytat:

Nawet człowiek uważający się za wszechstronnie tolerancyjnego nie toleruje jednego - ludzi nietolerancyjnych.

Skąd taki wniosek? Co to za problem okazać szacunek, jeśli ktoś tobie go nie okazuje? Imo rozchodzi się o zrozumienie czyjejś postawy.

Cytat:

Katecheta uważa, że tolerancja nie ma granic

Też tak uważam.
_________________
We are Satan's generation and we don't give a fuck(...)
Infernal blood runs in our veins
Alcohol and drugs is what we need and take
We need no stupid fucking conscience
Go get fucked if you are not one of the bestial ones
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-14, 10:53   

Cytat:

SkÄ…d taki wniosek?


Spójrz na to, co się dzieje. Mam wrażenie, że ci "tolerancyjni" omal nie rzucą się wydrapać oczu nietolerancyjnym. Fakt, okazanie szacunku nie jest problemem, ale duża część "tolerancyjnych" okazuje go tylko tym, którym chce go okazywać.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Visage  

Mega wymiatacz


Wiek: 37

Do³±czy³: 03 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-14, 11:04   

W sumie mają do tego prawo; nikt nikomu nie zabroni być hipokrytą :evil:
_________________
We are Satan's generation and we don't give a fuck(...)
Infernal blood runs in our veins
Alcohol and drugs is what we need and take
We need no stupid fucking conscience
Go get fucked if you are not one of the bestial ones
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-01-14, 17:12   

Nataniel napisa³/a:

Spójrz na to, co się dzieje. Mam wrażenie, że ci "tolerancyjni" omal nie rzucą się wydrapać oczu nietolerancyjnym.


A ja zauważam,wręcz odwrotne zjawisko.
Zwłaszcza,że z autopsji uważam,że osoba nietolerancyjna przejawia większą agresją.
Błędem jest założenia,że osoba tolerancyjna toleruje wszystko.
Oczywiście,że zarówno w tolerancji jak i nietolerancji istnieją granice.
Kto je wyznacza ?
My.Nasza moralność,poglądy.
_________________
Drugs&hugs.
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-14, 17:19   

slow napisa³/a:

Błędem jest założenia,że osoba tolerancyjna toleruje wszystko.



W takim razie nie jest osobą tolerancyjną. Wiele razy czytałem (i to na tym forum) "toleruję wszystko oprócz np.Niemców". Od razu podnosił się jazgot, że skoro są jakieś wyjątki to nie ma mowy o tolerancji.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-01-14, 17:25   

ojzu napisa³/a:

W takim razie nie jest osobą tolerancyjną. Wiele razy czytałem (i to na tym forum) "toleruję wszystko oprócz np.Niemców". Od razu podnosił się jazgot, że skoro są jakieś wyjątki to nie ma mowy o tolerancji.


A ,czy można w ogóle stworzyć podział na osobę tolerancyjną i nietolerancyjną ?
Wszystko jest umowne.Nie jest powiedziane,że osoba tolerancyjna nie ma prawa nietolerować pewnych zjawisk/zachowań,a osoba nietolerancyjna kompletnie niczego nie toleruje.Inaczej byłoby to niezwykle absurdalne założenie.
W tym przypadku,chodzi raczej o podejście do życia,sposób w jaki przejawia się nasza tolerancja/nietolerancja,czy czego jest więcej -rzeczy,które tolerujemy,czy przeciwnie.
_________________
Drugs&hugs.
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-14, 17:37   

slow napisa³/a:

ojzu napisa³/a:

W takim razie nie jest osobą tolerancyjną. Wiele razy czytałem (i to na tym forum) "toleruję wszystko oprócz np.Niemców". Od razu podnosił się jazgot, że skoro są jakieś wyjątki to nie ma mowy o tolerancji.


A ,czy można w ogóle stworzyć podział na osobę tolerancyjną i nietolerancyjną ?
Wszystko jest umowne.Nie jest powiedziane,że osoba tolerancyjna nie ma prawa nietolerować pewnych zjawisk/zachowań,a osoba nietolerancyjna kompletnie niczego nie toleruje.Inaczej byłoby to niezwykle absurdalne założenie.
W tym przypadku,chodzi raczej o podejście do życia,sposób w jaki przejawia się nasza tolerancja/nietolerancja,czy czego jest więcej -rzeczy,które tolerujemy,czy przeciwnie.



W takim razie podzielasz moje tezy, że tolerancja jest posunięta do granic absurdu oraz, że słowo to jest nadużywane w mediach oraz przez ludzi karmionych nimi ?
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

terrorysta  

Stały User



Imię: czy to ważne?

Do³±czy³: 25 Gru 2008

Sk±d: ja jestem???

   

Wys³any: 2010-01-14, 17:38   

Visage napisa³/a:

Cytat:
Katecheta uważa, że tolerancja nie ma granic
Też tak uważam.


Zalezy to od indywidualnego przypadku każdego człowieka.
Moja tolerancja ma granice.

edit
I to jasno określone
_________________
Grzeczność to jedynie brak odruchów złego wychowania
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-01-14, 17:42   

ojzu napisa³/a:

W takim razie podzielasz moje tezy, że tolerancja jest posunięta do granic absurdu oraz, że słowo to jest nadużywane w mediach oraz przez ludzi karmionych nimi ?


Nie ,tolerancja nie jest posunięta do granic absurdu,możliwe ,że media nadużywają to słowo,lecz ja takiego zjawiska nie zauważyłam. Bynajmniej nic co naruszałoby moją sferę tolerancji.
Zauważam jednak,że dziwna "walka",która nawiązuje się między osobami "tolerancyjnymi" "nietolerancyjnymi",wymaga ze zbyt dosłownej intepretacji tych pojęć. :-)
_________________
Drugs&hugs.
 

Visage  

Mega wymiatacz


Wiek: 37

Do³±czy³: 03 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-14, 17:44   

Cytat:

że słowo to jest nadużywane w mediach oraz przez ludzi karmionych nimi ?

Raczej używane i rozumiane jest w niewłaściwy sposób. Dlaczego zakładać, że osoba tolerancyjna powinna wykazywać się tolerancją do wszystkiego?
_________________
We are Satan's generation and we don't give a fuck(...)
Infernal blood runs in our veins
Alcohol and drugs is what we need and take
We need no stupid fucking conscience
Go get fucked if you are not one of the bestial ones
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-14, 17:46   

Visage napisa³/a:

Cytat:

że słowo to jest nadużywane w mediach oraz przez ludzi karmionych nimi ?

Raczej używane i rozumiane jest w niewłaściwy sposób. Dlaczego zakładać, że osoba tolerancyjna powinna wykazywać się tolerancją do wszystkiego?



To kim w takim razie jest taka osoba ? Można powiedzieć że każdy przejawia tolerancję, tyle że w mniejszym lub większym stopniu.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-01-14, 17:47   

ojzu napisa³/a:

To kim w takim razie jest taka osoba ? Można powiedzieć że każdy przejawia tolerancję, tyle że w mniejszym lub większym stopniu


I właśnie tak jest.
Bo,czy osoba nietolerancyjna,nie potrafi niczego tolerować ?
_________________
Drugs&hugs.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-01-14, 19:19   

Hm, w pełni tolerancyjnym się nie da być. Można tolerować wiele rzeczy, ale nie wszystkie, bo po prostu nie da się tak. Ktoś może tolerować np homoseksualizm, ale nie będzie tolerował osób czarnoskórych. I tak przykłady można by wymieniać. Odwrotnie też, nie ma osoby, która w pełni by nic nie tolerowała.

Oczywiście, że można powiedzieć iż tolerancja ma granice swoje, takie nieumowne, bo jeśli ktoś by tolerował mord czy też gwałt to by oznaczało, że coś nie ten teges z nim jest.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-01-14, 20:28   

Mizantrop napisa³/a:


Oczywiście, że można powiedzieć iż tolerancja ma granice swoje, takie nieumowne, bo jeśli ktoś by tolerował mord czy też gwałt to by oznaczało, że coś nie ten teges z nim jest.



ano właśnie, tu jest sedno sprawy, tolerancja, owszem tak ale do momentu w którym nie naruszamy czyjeś wolnej woli, a także nie przysparzamy niepotrzebnego cierpienia zwierzętom, oraz nie niszczymy w durny sposób otoczenia.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

FightNight  

User



ImiÄ™: Aga

Wiek: 31

Do³±czy³a: 27 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-27, 20:52   

ostatnio pisałam pracę na Olimpiade Filozoficzną na temat 'Tolerancja i czy należy być tolerancyjnym dla ludzi nietolerancyjnych'. Praca musiała być badawcza, więc przeprowadzałam wtedy ankiety.
I mogę teraz powiedzieć, że większość osób które znam opowiada się za tym że tolerancja ma granice, bo są sytuacje, osoby, zachowania, których tolerować mimo wszystko nie można, nie powinno, się.
Jeśli jesteś zainteresowana tym tematem, możesz napisać a indywidualnie przedstawię Ci resztę pracy ;]
_________________
Zapomniałam uczuć i teraz znów się ich uczę...
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com