Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

kurczak011  

User



Do³±czy³: 13 Pa¼ 2009

Sk±d: Z K±towni

   

Wys³any: 2009-10-29, 00:12   Tool

TOOL, jest to odrębny zespół grający metal progresywny wykorzystujący w swojej muzyce "Lakrymologie" zwaną "Sztuka płakania', "Terapia łez" czy tez "Studium płakania". W piosenkach zespolu Tool bardzo dużą role pełni żywioł wody mozna to zobaczyc w "Undertow" jednej z plyt tool'a której nazwa oznacza "Powracającą fale" ,a "Lakrymologia" jest inspiracja członków Tool'a dlatego tool jest jedynym zespołem na świecie wykorzystujący tzw."Sztuke płakania" w swoich piosenkach. Teksty tool'a ,są nietypowe a nawet moge powiedzieć że ciężko zrozumiałe dla niektórych słuchaczy zespołu ,teledyski są także dziwne jest w nich pełno psychologicznych wizerunków świata i ludzi w krzywym zwierciadle. Wiec aby zrozumieć teksty oraz teledyski zespołu trzeba je obejrzec czasami po kilka razy. Tool ni jest komercyjnym zespolem jest to zespol niezalezny od sponsorow oraz wytworni, aby sie dowiedziec naprawde czegos ciekawego o tool'u trzeba koniecznie przeczytać książke biograficzną zespołu, "Tool [Parabola].

Maynard James Keenan, wokalista zespołu ur. 17 kwietnia 1964 w Ravennie w stanie Ohio wraz z muzykami Adamem Jonesem, Paulem d'Amour i Dannym Careyem załozył zespół Tool w 1990 r. ma dwa inne projekty z czego jeden to super grupa pod nazwa "a Perfect Circle" natomiast drugi projekt to "Puscifer"

Adam Thomas Jones, jest wspołzalożycielem zespolu oraz gitarzysta, urodzony 15 stycznia 1965 w Park Ridge w stanie Illinois. Jest głownym projektantem i reżyserem teledyskow tool'a jest symptaykiem polskich artystów Zdzisława Beksińskiego i Stanisława Szukalskiego podobnie jak reszta członków zespołu. Jego hobby to jazda na deskorolce.

Justin Gunnar Walte Chancellor ur. 19 listopada 1971 w hrabstwie Kent w Anglii jest basistą zespołu od 1996 roku po odejsciu wspolzałożyciela Paula d'Amoura. Byly Basista zespołu "Peach"

Daniel Edwin Carey, perkusista zespołu ur. 10 maja 1961 w Paola w stanie Kansas w USA interesowal sie w mlodosci baseballem był dobrze zapowiadającym sie graczem z kariera. Pod koniec liceum zapisal sie do szkolnego zespołu jazzowego, gdzie ćwiczył pod okiem nowego nauczyciela który ukierunkował go na grę jazzową i rozwijał jego umiejętności w tym stylu muzycznym. Następnie studiował przez trzy i pół roku na wydziale muzycznym Uniwersytetu Missouri.

Tool ma na swoim koncie 6 płyt takich jak:

Opiate (1992)
Undertow (1993)
Ænima (1996)
Salival (2000)
Lateralus (2001)
10,000 Days (2006)

Zapraszam do komentowania, oraz pisanioa na temat zespolu pozdrawiam wszystkich sÅ‚uchaczy oraz fanów ΨTOOL'aΨ [/b]
_________________
Obława! Obława! Na młode wilki obława!
Te dzikie, zapalczywe, w gęstym lesie wychowane!Krąg śniegu wydeptany! W tym kręgu plama krwawa!Ciała wilcze kłami gończych psów szarpane!
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-10-29, 13:38   

Parę piosenek nawet lubię, zespół też dosyć ciekawy 2/10
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

Mimid  

Stały User



ImiÄ™: Marcelina

Do³±czy³a: 05 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-10-29, 14:10   

Wreszcie jakiÅ› porzÄ…dny temat ;d.
Tool to jeden z najlepszych zespołów metalowych, należy do moich ulubionych. Czarują chopaky, czarują. Najfajniejszy album to zdecydowanie 'Undertow'. Słucham tego w sumie od niedawna, może ze dwa lata. Oczywiście grupę poznałam dzięki tacie ;D. Moje informacje o członkach zespołu są zerowe, nie interesowałam się. A teledyski mają świetne, taa.
_________________
'Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.'
Julian Tuwim

'Ludzie mówią, że bez miłości nie da się żyć. Osobiście uważam, że tlen jest ważniejszy.'
Gregory House
 

KnifeInAwife

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 28 Lut 2009

Sk±d: pan jezus.

   

Wys³any: 2009-10-29, 16:19   

Uwielbiam tą grupe, tylko oni umieją tak przejrzyscie i głądko polaczyc klimat muzyki przywodzacy na mysl złote lata rocka progresywnego (kto nie slyszy w tym graniu, szkoly znanej chodzby z King Crimson ten jest gluchy, i ma krewnych w policji) i typowo grungowego nie raz nakur.wia.nia (w tej stylistyce to oni wyprzedzali swoje czasy akurat).Wystarczy posluchac chodzby takich piosenek, jak Stinkfist,Eulogy,Hush,Undertow zeby paść przed nimi na kolana faktem jest jednak ze nie jest to muza dla kazdego, ale tez nie dla wybranców.Polecam zapozanc sie (jak ktos nie zna oczywiscie) z bandem A Perfect Circle.
_________________
Every Reason Is A Right To Hate.

http://www.lastfm.pl/user/NozWzonie
 

blabla  

Wymiatacz


ImiÄ™: i

Do³±czy³a: 04 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-10-29, 16:43   

wiekszość pioseneek fajnych, ale niestety troche nudy jest, zreszta jak we wszystkim.
ogólnie, podoba mi sie, ale wielka fanka nie jestem
_________________
http://uwolnijmikolaja.pl/konkurs/204
 

ente  

Stały User



Do³±czy³a: 20 Gru 2009

   

Wys³any: 2009-12-20, 16:53   

¯eby być słuchaczem Toola, trzeba mieć nieco mroczną naturę - moim zdaniem ten zespół jest dużo bardziej "zuy" niż większość typowych death/black-metalowych kapel, mimo że muzyka Toola jest dużo łagodniejsza.
Tool jest dla mnie po prostu wszystkim tym, co tak bardzo uwielbiam w muzyce rockowej. W nich trzeba się zwyczajnie odnaleźć.
_________________
Whatever doesn't kill you, simply makes you... stranger.
 

najutta  

User

; ' d



ImiÄ™: martyna

Wiek: 32

Do³±czy³a: 19 Gru 2009

Sk±d: trn

   

Wys³any: 2009-12-20, 20:03   

:serce:

tool ma u mnie 11/10 pkt, za progresywność i psychodelę, którą robi mi w głowie. : P na codzien slucham rapu, jednak głos mjk jest mistrzostwem :)
_________________
'najbardziej chore gówno na wschód od missisipi.'
 

kurczak011  

User



Do³±czy³: 13 Pa¼ 2009

Sk±d: Z K±towni

   

Wys³any: 2009-12-23, 18:56   

Zapraszam was wszystkich na moj post o a perfect circle takze tutaj znajdziecie pozdrawiam a wkrotce zapraszam na moja strone internetowa o tool'u link znajdziecie niedlugo tutaj na e mlodzi
_________________
Obława! Obława! Na młode wilki obława!
Te dzikie, zapalczywe, w gęstym lesie wychowane!Krąg śniegu wydeptany! W tym kręgu plama krwawa!Ciała wilcze kłami gończych psów szarpane!
 

Montslaveden  

Mega wymiatacz

Advanced Thrasher



Do³±czy³: 12 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-14, 18:01   

Uwielbiam, chyba jedyna moja ulubiona grupa alternatywna w ogóle, a Ænima to dzieÅ‚o wszechczasów.
_________________
"The American thought he could deceive us. When they find that body...all of Russia will cry for war."
 

coolcik188  

Stały User


ImiÄ™: Piotr

Wiek: 34

Do³±czy³: 02 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-01-14, 23:51   

Wogóle ich teledyski (i teksty piosenek) to jakby nie patrzeć dzieło sztuki (Vicarious O_O,Parabola O_O)

Montslaveden napisa³/a:

a Ænima to dzieÅ‚o wszechczasów.



No i od niego zaczęła się moja ''przygoda'' z Tool'em :))


KnifeInAwife napisa³/a:

Polecam zapozanc sie (jak ktos nie zna oczywiscie) z bandem A Perfect Circle.



Również fenomenalna kapela :-) ,do moich ulubionych utworów należą Blue,The Outsider,Judith, a na pierwszym miejscu zdecydowanie Passive :)))

\m/
_________________
http://www.lastfm.pl/user/Intenselight713
 

ente  

Stały User



Do³±czy³a: 20 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-10-05, 16:38   

coolcik188 napisa³/a:


Również fenomenalna kapela :-) ,do moich ulubionych utworów należą Blue,The Outsider,Judith, a na pierwszym miejscu zdecydowanie Passive :)))


A Pet z Thirteenth Step nie lubisz? Ten kawałek dopiero wymiata ;)

I mam wiadomość dla tych, którzy mogą jeszcze nie wiedzieć - na rok 2011 zapowiadane są kolejne, nowe płyty zarówno zespołu Tool, jak i A Perfect Circle. Ciekawa jestem, czy czeka nas coś równie mistrzowskiego jak 10000 days.
_________________
Whatever doesn't kill you, simply makes you... stranger.
 

Heartwork  

Mega wymiatacz

all right now



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 35

Do³±czy³: 29 Mar 2010

Sk±d: Wadowice

   

Wys³any: 2010-10-05, 20:48   

Tool jest wyborny, tylko szkoda że tak rzadko cokolwiek świeżego wydaje;-)
Najbardziej podobajÄ… mi siÄ™ Lateralus i Undertow.
_________________
 

snopowiÄ…zaÅ‚ka  

Stały User



ImiÄ™: Dominika

Wiek: 34

Do³±czy³a: 22 Cze 2010

Sk±d: ¦l±sk.

   

Wys³any: 2010-10-05, 21:00   

Uwielbiam Toola :). Chociaż muszę mieć na nich ochotę :D.
Dla przyjemności lubię posłuchać A Perfect Circle, a jeśli już iść tym tropem to jeszcze Ashes Divide.
_________________
i'm only happy when it rains.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2012-01-23, 20:18   

LubiÄ™, nawet bardzo. Third Eye, Disposition, Intension, Parabola, Aenema, Lateralus, Prison sex etc etc.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

viina100  

User

perkele



ImiÄ™: nuna

Wiek: 27

Do³±czy³a: 01 Sty 2012

Sk±d: suomi

   

Wys³any: 2012-01-23, 23:17   

Maja niesamowity klimat.Jest to jeden z moich ulubionych zespolow.Po prostu czuje sie cos niesamowitego w tej muzyce i trzeba przyznac ze teksty nie sa banalne
_________________
Elämä on koko aikka paska mutta ei se mitä hätä
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com