Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

marta_narkopola  

User


Do³±czy³a: 28 Cze 2013

   

Wys³any: 2013-07-05, 13:45   Uzależnienia - karać zamiast leczyć?

80mln zł z budżetu państwa jest przeznaczanie na ściganie osób za posiadanie narkotyków, a tylko 9 mln na zwalczanie uzależnienia od narkotyków. Więcej informacji na ten i podobne tematy znajdziecie na stronie www.wyborcza.pl/narkopolacy. A co myślicie o tak zaskakującej dysproporcji?
 

arnie3  

Wymiatacz


Wiek: 29

Do³±czy³: 29 Kwi 2013

Sk±d: st±d

   

Wys³any: 2013-07-05, 20:27   

Im bardziej będziemy ścigać, tym mniej będziemy leczyć. Jest w tym jakaś logika, choć pewnie na jedno i drugie to za mało.
 

alt.  

User

The One and Only



ImiÄ™: Kamil

Do³±czy³: 16 Cze 2013

   

Wys³any: 2013-07-05, 21:41   

Według mnie ta dysproporcja jest jak najbardziej prawidłowa, bo uważam że w 90% przypadków kilkuletnia odsiadka byłaby najskuteczniejszą terapią odwykową. Oczywiście niewiele wiem na temat tego, jak myśli i czym kieruje się osoba uzależniona, ale myślę że jeśli ktoś taki zda sobie sprawę z tego, że odebrał sobie kilka lat życia z powodu swojej własnej głupoty, to zacznie inaczej na to wszystko patrzeć i zrozumie, że przez ćpanie można stracić zbyt dużo.
Dlaczego tak uważam? Bo kiedy ludzie są kierowani na przymusowe leczenie to wiadomo, że nic z niego nie wyniosą, bo nie robią tego z własnej woli. Nieliczne są przypadki, gdy ludzie zdają sobie sprawę z tego, że znaleźli się na dnie i chcą się z niego jakoś wygrzebać. Dlatego terapie w większości przypadków nie mają sensu - z mojego punktu widzenia odsiadka byłaby lepsza.
_________________
„Gdy czytasz o historii Å›wiata, czytasz epopejÄ™ o rozlewie krwi, szaleÅ„stwie i żądzy wÅ‚adzy, co jest niezaprzeczalnym faktem zapisanym na kartach naszych dziejów. A my gÅ‚upi, dalej wyobrażamy sobie, że przyszÅ‚ość bÄ™dzie inna...”
 

arnie3  

Wymiatacz


Wiek: 29

Do³±czy³: 29 Kwi 2013

Sk±d: st±d

   

Wys³any: 2013-07-05, 22:26   

alt. napisa³/a:

Według mnie ta dysproporcja jest jak najbardziej prawidłowa, bo uważam że w 90% przypadków kilkuletnia odsiadka byłaby najskuteczniejszą terapią odwykową. Oczywiście niewiele wiem na temat tego, jak myśli i czym kieruje się osoba uzależniona, ale myślę że jeśli ktoś taki zda sobie sprawę z tego, że odebrał sobie kilka lat życia z powodu swojej własnej głupoty, to zacznie inaczej na to wszystko patrzeć i zrozumie, że przez ćpanie można stracić zbyt dużo.
Dlaczego tak uważam? Bo kiedy ludzie są kierowani na przymusowe leczenie to wiadomo, że nic z niego nie wyniosą, bo nie robią tego z własnej woli. Nieliczne są przypadki, gdy ludzie zdają sobie sprawę z tego, że znaleźli się na dnie i chcą się z niego jakoś wygrzebać. Dlatego terapie w większości przypadków nie mają sensu - z mojego punktu widzenia odsiadka byłaby lepsza.



Tylko kara więzienia nie zawsze resocjalizuje. Są tam na przykład zabójcy i ludzie, którzy mają z nimi styczność mówią wprost: on/ona się nie zmieni. Wyjdzie za te parę lat i znów może dojść do tragedii.
Odsiadka jest lepsza z punktu widzenia społeczeństwa bo to bezpieczniejszy wariant, jednak nie do końca o to w tym chodzi.
 

Cukierkowa  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 64

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2013-07-06, 00:54   

bardzo prawidlowe proporcje. trzeba klasc nacisk na zapobieganie uzaleznieniom, bo jesli zmniejszy sie ilosc osob posiadajacych/ rozprowadzajacych narkotyki to automatycznie zmniejszy sie ilosc uzaleznionych... no przynajmniej ja to tak widze.
_________________
Take my two hands and put them on my throat. God, give me a mirror so I can watch myself choke.
 

WhosThere  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 28

Do³±czy³: 18 Cze 2013

Sk±d: Polska

   

Wys³any: 2013-07-06, 01:58   

"Lepiej zapobiegać niż leczyć." To przysłowie, według mnie, idealnie pasuje do tej sytuacji.
_________________
Lekcja pozbawiona bólu nie ma znaczenia. To dlatego, że nie można otrzymać czegoś, nie poświęcając niczego w zamian. Jednak jeśli przetrwasz bolesne lekcje i wyciągniesz z nich wnioski, będziesz miał serce mocniejsze niż cokolwiek innego.
 

marta_narkopola  

User


Do³±czy³a: 28 Cze 2013

   

Wys³any: 2013-07-09, 10:20   

„Mamy 10-procentowy wzrost konsumpcji marihuany przez mÅ‚odzież szkolnÄ… w wieku 13, 15, 17, 18 lat. Prawie 50 proc. mÅ‚odych ludzi w Polsce miaÅ‚o jednorazowy kontakt z marihuanÄ…. Restrykcyjność prawa nie ma wpÅ‚ywu na jego respektowanie. Można być przeciwnikiem palenia marihuany, ale być za jej legalizacjÄ…” – Robert Rutkowski (Specjalista Terapii UzależnieÅ„).

To fragment debaty o obowiązującym prawie antynarkotykowym. Skrócony jej zapis tu: http://wyborcza.pl/narkop...l#ixzz2YX22ohdm

Macie różne poglądy, ale wszystkim chodzi chyba o skuteczność proponowanych rozwiązań. Tymczasem wiele wskazuje na to, że obecne przepisy nie gwarantują poprawy sytuacji. Zasadnym wydaje się więc być pytanie: czy dalej karać, czy jednak lepiej szukać innych rozwiązań? Jakich?
 

GoldBellis  

Wymiatacz

Bellis



Wiek: 29

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

Sk±d: Tarnów

   

Wys³any: 2013-07-09, 10:29   

problem polega w tym ze zioło popiera wiele ludzi. I co z tego ze takiemu dziecku mówisz ze to złe jak za pół godziny pujdzie do swoich kolegów którzy poklepią go po ramieniu i powiedzą ze "oni sie nie znają naoglądali sie tv i teraz panikują " . Ci co palą zawsze oczywiście będą widzieć lepiej, ze "to nie uzależnia, jest dobre na leczenie wielu chorób takich jak... itd. Nie wiem jak powinno sie zapanować nad tym, ale póki będą tacy co mówią w kółko jakie to dobre i mądre to nikt tak łatwo nad tym nie zapanuje
 

Hav0c  

Wymiatacz



ImiÄ™: Marcin

Do³±czy³: 09 Sty 2012

Sk±d: Rzeszów~

   

Wys³any: 2013-07-09, 11:28   

Cytat:

Nie wiem jak powinno sie zapanować nad tym, ale póki będą tacy co mówią w kółko jakie to dobre i mądre to nikt tak łatwo nad tym nie zapanuje


Większych bzdur dawno nie czytałem. Miękkie narkotyki to dokładnie to samo co alkohol czy papierosy tyle że te są legalne i nikt nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia które niosą. Społeczeństwo musi dojrzeć do takich decyzji a jako że Polska jest nieco w tyle (nie mówię tu tylko o indoktrynacji katolickiej) jeszcze trochę czasu to zajmie.
Pozdrawiam!
_________________
„Póki jesteÅ›my, nie ma Å›mierci, gdy jest Å›mierć, nie ma nas”
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2013-07-09, 15:03   

Uważam, że mamy najbardziej wadliwy system w Europie. Zwłaszcza jeśli chodzi o karanie za posiadanie narkotyków. Nowelizacja przepisów nic nie dała, ponieważ są one teraz martwe. Prewencja? Gdyby nie Społeczny Komitet ds. AIDS i wyżej wymieniany narkopolacy, to nie byłoby nic. Leczenie? W porównaniu do innych krajów jest naprawdę źle. Karanie osób uzależnionych w żaden sposób nie rozwiązuje problemu. To jest choroba, którą należy leczyć oraz jej zapobiegać. Polska powinna jak najszybciej zmienić swoją narkopolitykę.
_________________
Drugs&hugs.
 

GoldBellis  

Wymiatacz

Bellis



Wiek: 29

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

Sk±d: Tarnów

   

Wys³any: 2013-07-09, 23:53   

Hav0c napisa³/a:


Większych bzdur dawno nie czytałem. Miękkie narkotyki to dokładnie to samo co alkohol czy papierosy tyle że te są legalne i nikt nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia które niosą. Społeczeństwo musi dojrzeć do takich decyzji a jako że Polska jest nieco w tyle (nie mówię tu tylko o indoktrynacji katolickiej) jeszcze trochę czasu to zajmie.
Pozdrawiam!

no ok ale osoba palaca papierosy nie chodźi w kółko i nie mówi ze wszystko wokół jej nie interesuje. A jeśli chodźi o marihuanę to tak. Znam parę takich przypadków. Koles był kiedyś fajnym kolega ale od kiedy pali regularnie to sie z nim nie dogadasz
 

Alcatraz  

Hiper wymiatacz

Upadły Anioł


Do³±czy³: 15 Kwi 2011

   

Wys³any: 2013-08-04, 22:03   

Jeśli jesteś tępy, ograniczony, albo myślisz, że żartuję to nie czytaj tego poniżej.

Głupota i jeszcze raz głupota. Jest to świadome niszczenie życia ludziom, którzy NIKOMU nie wyrządzili żadnej krzywdy. Osoby odpowiedzialne za taką sytuację prawną POWINNY zostać rozstrzelane za zdradę narodu i obywateli, którzy nie dopuścili się przestępstwa. Powinno tak być w każdym państwie bez wyjątków. Doskonała rekompensata za zmarnowanie życia tysiącom, milionom ludzi.

Oczywiście to moja opinia wyrażona w skrócie i nie jest ona żadnym żartem. Miałem dłuższą wypowiedź, w której wyraziłem się dokładniej, ale ją straciłem (losowy wypadek :mrgreen: )
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com