Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

Adeptus

User

Wysłany: 2020-11-05, 14:05   

Nie wiem, w co wierzę, ale po zapoznaniu się z Biblią i nauczaniem chrześcijańskich teologów mam nadzieję, że chrześcijański Bóg nie istnieje.

Fedorowicz  

Pogromca postów

Wysłany: 2020-11-14, 12:36   

Adeptus napisał/a:

Nie wiem, w co wierzę, ale po zapoznaniu się z Biblią i nauczaniem chrześcijańskich teologów mam nadzieję, że chrześcijański Bóg nie istnieje.

Dlaczego tak sądzisz ?

Adeptus

User

Wysłany: 2020-11-19, 12:06   

Dlatego, że Bóg w Biblii jest opisany jako egotyczny, sadystyczny potwór. To znaczy - Biblia używa wobec niego określeń typu "milosierny", "sprawiedliwy", ale kiedy opisuje jego działania, to Bóg jest zaprzeczeniem tych cech.

Fedorowicz  

Pogromca postów

Wysłany: 2020-11-21, 07:19   

Adeptus napisał/a:

Dlatego, że Bóg w Biblii jest opisany jako egotyczny, sadystyczny potwór. To znaczy - Biblia używa wobec niego określeń typu "milosierny", "sprawiedliwy", ale kiedy opisuje jego działania, to Bóg jest zaprzeczeniem tych cech.

Tak wyobrażali sobie Boga starożytni. Biblia to wspaniałe arcydzieło literatury starożytnej przybliżające nam świadomość, życie, obyczaje i wierzenia dawnych ludów pierwotnych.
Nie możemy na takiej podstawie stawiać wizerunku Boga w negatywnym świetle. Współczesne oficjalne nauczanie Kościoła katolickiego na temat natchnienia biblijnego i jego interpretacji kształtowało się od XIX w. równolegle z rozwojem tzw. krytyki biblijnej, czyli badań nad historią biblijną, rodzajami literackimi, analizą historyczną oraz krytyką tekstualną. Biblia ma podwójne autorstwo, gdyż Bóg „przemawiał przez ludzi, na sposób ludzki”. Dlatego dla zrozumienia Bożego przesłania zawartego w Piśmie świętym konieczne jest właściwe odczytanie prawdziwej intencji autora ludzkiego. Wiara chrześcijańska nie jest "religią Księgi". Chrześcijaństwo jest religią "Słowa" Bożego: "Słowa nie spisanego, lecz Słowa Wcielonego i żywego" (KKK 108). Czyli Chrystusa.

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com