Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

kalina_225  

Mega wymiatacz



Do³±czy³a: 29 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-03-01, 17:19   

Soczi napisa³/a:

Mam pytanie. Co ma wspólnego materializm księży z teologią? Poza tym widzę, że osoba, która miałą odpowiadać na pytania się zmyła...



Hm...Może własnie dlatego ta rozmowa sie rozwinęła, bo osoba która założyła ten temat po prostu nie bierze w niej dyskusji...
_________________
Kochaj wszystkich. Ufaj niewielu. Bądź gotów do walki, ale jej nie wszczynaj. Pielęgnuj przyjaźnie.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-03-02, 19:00   

Ja ją mogę zastąpić :) Co do "bogactwa" Kościoła to chyba chodzi Wam tylko o świątynie typu barok (których cechą jest bogactwo, przepych). Np Jan Paweł II korzystał z najpotrzebniejszych rzeczy, a pieniądze szły na inne cele.
4.Bóg widzi zło jakie się panoszy na swiecie, ale nic nie zdziała bez naszej pomocy, gdyż dał nam WOLN¡ WOLÊ. To jest jeden z Jego największych przejawów Miłości do nas, że bez zgody człowieka nie będzie w nim ani przez niego działał.
3. Bóg stanowi Kościół :) Bóg go stworzył :)
co do wypowiedzi Sagad- Bóg jest bezpłciowy, jest duchem. Płeć to cecha człowieka.
 

Xelk  

Stały User



ImiÄ™: Krzysztof

Do³±czy³: 03 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-03, 10:50   

kalina_225 napisa³/a:

osoba która założyła ten temat po prostu nie bierze w niej dyskusji...


Wydaje mi się, że nie padło tu żadne pytanie teologiczne, więc nie ma sensu, żeby autor odpisywał.
_________________
V R S N S M V – S M Q L I V B: Vade retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana – Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas
 

mona_lisa  

User



ImiÄ™: Monika

Do³±czy³a: 27 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-03, 20:01   

Xelk napisa³/a:

Wydaje mi się, że nie padło tu żadne pytanie teologiczne, więc nie ma sensu, żeby autor odpisywał.



więc, według Ciebie jakie pytanie powinno paść, abyś mógł je uznac za teologiczne?
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-03-03, 20:58   

Dla ogólnego grona forumowiczów chciałbym podać, że teologia nie tyczy się tylko prawd Wiary i P¦ :-) Wystarczy sobie wpisać w googlach "teologia" i powinien tam być też podział zagadnień teologicznych :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

mona_lisa  

User



ImiÄ™: Monika

Do³±czy³a: 27 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-04, 14:41   

FajnyNick ? napisa³/a:

4. Dlaczego Bóg widzi ,że jest tyle zła na świecie i nic nie robi ? :-P :]



a to nie jest teologiczne pytanie? sądzę, że spełnia kryteria do jakich odesłałeś forumowiczów(internet).
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-03-04, 15:13   

Przecież to Xelk napisał, że tu nie padło żadne takie pytanie, ja nic o tym nie napisałem przecież :-) Jak dla mnie, to to pytanie jest jak najbardziej teologiczne i bardzo ważne :-)
 

Xelk  

Stały User



ImiÄ™: Krzysztof

Do³±czy³: 03 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-17, 09:22   

Może nie do końca wyraziłem się dokładnie. Nie ma tutaj pytania teologicznego na które nie została już udzielona odpowiedz. Możliwe też, że autor topiku zapomniał o niem, nie wiem tego nie znam go. Może sam się wypowie.

Cytat:

FajnyNick ? napisał/a:
4. Dlaczego Bóg widzi ,że jest tyle zła na świecie i nic nie robi ? :-P :]




Odpowiedzi udzielił MłodyDuchem

Cytat:

4.Bóg widzi zło jakie się panoszy na swiecie, ale nic nie zdziała bez naszej pomocy, gdyż dał nam WOLN¡ WOLÊ. To jest jeden z Jego największych przejawów Miłości do nas, że bez zgody człowieka nie będzie w nim ani przez niego działał.



mona_lisa
Chyba nie chciałabyś, żeby jakaś siła powstrzymała Cię za każdym razem kiedy masz zgrzeszyć, lub kiedy przez ciebie grzeszą inni.

No i co z ludzi miałby Bóg, roboty?, które zmusza, żeby nie grzeszyły.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com