Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Gringo  

Stały User

w dżungli...



Do³±czy³: 12 Lip 2008

Sk±d: Puszcza amazoñska...

   

Wys³any: 2008-07-12, 17:48   WÄ…tpliwoÅ›ci teologiczne...

Witam! Jestem GRINGO, a więcej dowiecie się o mnie tu: GRINGO WITA!

Jako osoba wdrążona w teologię i wciąż studiująca Pismo ¦więte (człowiek uczy się całe życie) służę wam pomocą w celu wyjaśnienia wątpliwości związanych z chrześcijaństwem, dekretami Kościoła Rzymskiego, encyklikami, ekumenizmem (dialog międzyreligijny i międzywyznaniowy) i podobnych spraw. Jestem do waszej dyspozycji. Wy zadajecie pytanie - ja będę starał się na nie odpowiedzieć i rozwiać wszelkie wątpliwości a także (myślę, że jak najrzadziej) usunąć niesmak...

Proszę o numerowanie pytań, by łatwiej było nam sie porozumiewać, bo z własnego doświadczenia wiem, że wpływa wiele kwestii do wyjaśnienia. Jednak proszę pamiętać, że ma być to pytanie niezbyt szeroko dyskusyjne i horyzontalne. Jeżeli zaś spodziewacie się co do pytanie długiej i wyczerpującej dyskusji proszę o założenie nowego wątku. Także proszę o cierpliwość, bo staram się odpowiadać wyczerpująco, ale także zwięźle co wymaga czasu. ¯adnego pytania nie ominę.

Czekam z niecierpliwością na PYTANIE 1
 

mas  

User



Do³±czy³: 21 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-09-21, 22:04   

Bardzo dobry pomysł. Mam zatem pytanie numer 1.

1. Dlaczego kościół katolicki głosi życie w ubóstwie, skromności i wyrzekaniu się życia przepychu a sam dochód Watykanu (stolicy katolickiej) na mieszkańca jest największy na świecie?
 

Funner  

Mega wymiatacz

LG ;)



ImiÄ™: Daniel

Wiek: 32

Do³±czy³: 08 Wrz 2008

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2008-09-21, 22:15   

Pytanie nr 2.

2

Nie mam zastrzeżeń do samego sensu wiary ale co do kapłanów. Co tu mieszać. Chodzi o kasę. Dlaczego ludzie którzy chcą sie pobrać, być razem i wychowywać dzieci w wierze katolickiej, każde z nich wierzy w Boga! Dlaczego muszą płacić księdzu 500-600zł za pobłogosławienie ich związku. Zresztą to samo jest z pogrzebami. Umarła nam bliska osoba, odeszła do boga. A za ceremonię 500zł. O ile pamiętam ludzie nie dawali jakiejkolwiek zapłaty Jezusowi za to co robił. (Chyba że chodzi o jedzenie, ale na to powinna wystarczyć ofiara.) Rozumiem ,że kościół też musi z czegoś żyć ale bez przesady. Niektórzy księża są nawet tak chamscy że tylko czekają na zimę (wiadomo przesilenie zimowe, nie wszyscy staruszkowie wytrzymują). Nie mówią tego otwarcie ale czasami zaleci czymś takim...
_________________

 

Amadeo  

Stały User

KsiÄ…dz Dobro Dobro



Do³±czy³: 10 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-11, 01:15   

3. Dlaczego Kościół stanowią ludzie, nie pan Bóg? Ja nie dostrzegam Boga w dzisiejszych obrządkach Mszy ¦więtej.
 

adikox  

Mega wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 01 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-12, 22:13   

Cytat:

3. Dlaczego Kościół stanowią ludzie, nie pan Bóg? Ja nie dostrzegam Boga w dzisiejszych obrządkach Mszy ¦więtej.


Uważam, że tak jest, bo ludzie (księża) chcą być traktowani jako inni, mający władzę.. albo też, z powodu poczucia chęci przesłania wiadomości Bożej ludziom. Z powodu, że ludzi stanowią kościół,a nie Bóg nie chodzę do kościoła, a modlę się wszędzie indziej, w spokoju i ciszy, a czasem nawet na koncertach xD
_________________
Anarchia Jest Stanem Umysłu
A Nie Jeszcze Jednym RzÄ…dem, Systemem
Oznacza To Ciężką Pracę I Dużo Myślenia
Oznacza To Ciągłą Naukę ¯ycia Swoim Własnym ¯yciem
Naukę Dokonywania Właściwych Wyborów...
 

Grafik  

Wymiatacz

Ten zły!



ImiÄ™: Sebastian

Wiek: 32

Do³±czy³: 01 Lis 2008

Sk±d: Elbl±g

   

Wys³any: 2009-02-12, 22:50   

Gringo, nie sadzę żebyś odpowiedział na wszystkie zadane tu pytania. Zadaj mi ja Ci odpowiem :P
_________________
"Nie myśl jak wiele już zrobiłeś ale ile Ci jeszcze zostało"
 

FajnyNick ?  

Pogromca postów

Prezydent Forum



Wiek: 14

Do³±czy³: 12 Sty 2009

Sk±d: California

   

Wys³any: 2009-02-12, 23:00   

4. Dlaczego Bóg widzi ,że jest tyle zła na świecie i nic nie robi ? :-P :]
_________________
:cool: Słońce? Sam wybierz jak ma świecic Tobie. :cool:
 

adikox  

Mega wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 01 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-12, 23:15   

FajnyNick ? napisa³/a:

4. Dlaczego Bóg widzi ,że jest tyle zła na świecie i nic nie robi ? :-P :]


To może ja powiem swoje zdanie ;]
A może dlatego, że świat jest 'ludzki' i może dlatego, że tyle zła wynikło z działań ludzkich, a ludzie dostali od Boga wolną wolę, dzięki, której robią wiele rzeczy. A może Bóg tworzy nowy świat dla ludzi? Może nastąpi znów taki potop jak wtedy co powstała arka Noego? Może tym razem nastąpi huragan, który wszystko zmiecie i wypieprzy w próżnię xD a świat zostanie budowany od nowa?
_________________
Anarchia Jest Stanem Umysłu
A Nie Jeszcze Jednym RzÄ…dem, Systemem
Oznacza To Ciężką Pracę I Dużo Myślenia
Oznacza To Ciągłą Naukę ¯ycia Swoim Własnym ¯yciem
Naukę Dokonywania Właściwych Wyborów...
 

Grafik  

Wymiatacz

Ten zły!



ImiÄ™: Sebastian

Wiek: 32

Do³±czy³: 01 Lis 2008

Sk±d: Elbl±g

   

Wys³any: 2009-02-12, 23:27   

FajnyNick ? napisa³/a:

4. Dlaczego Bóg widzi ,że jest tyle zła na świecie i nic nie robi ?


1 Jana 5:19
Wiemy, że pochodzimy od Boga, lecz cały świat podlega mocy niegodziwca. 20 My zaś wiemy, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością umysłu, żebyśmy mogli poznać prawdziwego. I jesteśmy w jedności z tym prawdziwym poprzez jego Syna, Jezusa Chrystusa. To jest prawdziwy Bóg i życie wieczne.
_________________
"Nie myśl jak wiele już zrobiłeś ale ile Ci jeszcze zostało"
 

Sagad  

Hiper wymiatacz

Pacyfista



Wiek: 34

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-02-12, 23:35   

Cytat:

1. Dlaczego kościół katolicki głosi życie w ubóstwie, skromności i wyrzekaniu się życia przepychu a sam dochód Watykanu (stolicy katolickiej) na mieszkańca jest największy na świecie?



Bo żyje tam mało mieszkańców, a dochód na mieszkańca liczy się ze średniej wszystkich dochodów/liczba mieszkańców.

Cytat:

4. Dlaczego Bóg widzi ,że jest tyle zła na świecie i nic nie robi ?



Bo Bóg jest jak facet. Spłodził dziecko i ślad po nim zaginął.
_________________
¯yjemy w czasach gdy kurewstwo wzbudza zachwyt, a cnota śmieszność
Gigmu - Darmowe Ogłoszenia Online
 

bloomy  

Wymiatacz



ImiÄ™: Kama

Do³±czy³a: 02 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-17, 17:02   

beznadziejne, ale się nad tym zastanawiałam. -.- :
czy jak by coś się stało, że byłby koniec świata czy coś w tym stylu. wypakenie słońca, lub jakas bomba, nie wiem coś żeby zabrakło ludiz, to czy Bóg stworzyłby to wszystko na nowo. ?
;d . xD myślę, że nie. XD
_________________
____
Tak, że pewnego dnia możesz to być Ty, mogę to być ja...
 

Fea  

Wymiatacz

socjopatka



ImiÄ™: aneta

Do³±czy³a: 30 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-02-19, 16:20   

zacznijmy od tego, że nie koniec świata, a ludzkości.
gatunek homo sapiens dąży do autodestrukcji. smutne ale prawdziwe.
czy jest w tym jakiś wyższy byt, Bóg, moc czy inna siła raczej się nie dowiemy. można tylko WIERZYÆ, że jest tak czy inaczej. a najważniejsze jest i tak to jacy jesteśmy, i czy postępujemy wlaściwie. właściwie, niekoniecznie wedlug dekalogu, czy innnego uniwersalnego zbioru zasad, ale przede wszystkim w zgodzi ze sobą.
 

bloomy  

Wymiatacz



ImiÄ™: Kama

Do³±czy³a: 02 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-19, 19:39   

m. jaka mądra wypowiedź. ^^ ;] xd.
_________________
____
Tak, że pewnego dnia możesz to być Ty, mogę to być ja...
 

mona_lisa  

User



ImiÄ™: Monika

Do³±czy³a: 27 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-28, 20:36   

adikox napisa³/a:

Cytat:

3. Dlaczego Kościół stanowią ludzie, nie pan Bóg? Ja nie dostrzegam Boga w dzisiejszych obrządkach Mszy ¦więtej.


Uważam, że tak jest, bo ludzie (księża) chcą być traktowani jako inni, mający władzę.. albo też, z powodu poczucia chęci przesłania wiadomości Bożej ludziom. Z powodu, że ludzi stanowią kościół,a nie Bóg nie chodzę do kościoła, a modlę się wszędzie indziej, w spokoju i ciszy, a czasem nawet na koncertach xD



ale Bóg jest w każdym z nas, więc jeśli Kościół stanowią ludzie to Bóg jest tym prznikającym i jednoczącym nas wszystkich, bo w końcu jest w nas.
 

kalina_225  

Mega wymiatacz



Do³±czy³a: 29 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-28, 20:57   

Funner napisa³/a:

Dlaczego muszą płacić księdzu 500-600zł za pobłogosławienie ich związku.



No właśnie, dlaczego?To jest dosyć dziwne...Wiem,że ksiądz musi z czegos żyć, ale czy nie lepiej byłoby wymyslic jakiś inny sposób wpłacania pieniędzy kapłanowi?
_________________
Kochaj wszystkich. Ufaj niewielu. Bądź gotów do walki, ale jej nie wszczynaj. Pielęgnuj przyjaźnie.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com