Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

mat1313

Mega wymiatacz


Wiek: 28

Do³±czy³: 28 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-11-11, 07:55   

sacharon napisa³/a:

A jak po liceum pójdziesz na jakąś socjologię czy filozofię...


Po każdej szkole można pójść na wszystko, wystarczy tylko upór i praca. Z tego co wiem, to nie są jedyne kierunki uczelni wyższych.

sacharon napisa³/a:

Tyle że po technikum raczej ma się zawód niż się nie ma.


To fakt, jak się nie chce iść na studia to dobre rozwiązanie, ale jak ktoś i tak planuje studia, to nie widzę większego sensu marnowania roku dla zawodu, gdzie pewnie i tak się do studiów dorabiało w czymś niezwiązanym z zawodem...
 

sacharon  

Mega wymiatacz


Wiek: 27

Do³±czy³: 16 Wrz 2012

   

Wys³any: 2012-11-11, 12:12   

mat1313 napisa³/a:


Po każdej szkole można pójść na wszystko, wystarczy tylko upór i praca. Z tego co wiem, to nie są jedyne kierunki uczelni wyższych.



Tylko że gość po profilu human i takich zainteresowaniach będzie miał x razy trudniej, jeśli będzie chciał studiować jakiś ścisły kierunek... o ile w ogóle będzie mógł, nie orientuję się.
 

PanTotenowy  

Mega wymiatacz

Mr. Sinister



Do³±czy³: 01 Sie 2012

   

Wys³any: 2012-11-11, 13:32   

mat1313 napisa³/a:

sacharon napisa³/a:

Tyle że po technikum raczej ma się zawód niż się nie ma.


To fakt, jak się nie chce iść na studia to dobre rozwiązanie, ale jak ktoś i tak planuje studia, to nie widzę większego sensu marnowania roku dla zawodu, gdzie pewnie i tak się do studiów dorabiało w czymś niezwiązanym z zawodem...


Ja np. chodzę do technikum, ale po nim mam zamiar pójść na studia. Tylko, że nie na uniwersytet, tylko na politechnikę. Chociaż nie wiem do końca jaka jest między nimi różnica, ale doradzano mi politechnikę po technikum.
_________________
"Say goodbye to sunshine, sunshine"
 

zozol91  

Wymiatacz

2,5 l na G



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 32

Do³±czy³: 08 Wrz 2012

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2012-11-11, 15:43   

PanTotenowy napisa³/a:

Chociaż nie wiem do końca jaka jest między nimi różnica


Po politechnice jesteś magistrem inżynierem, po uniwersytecie tylko magistrem bo wcześniej robi się licencjat a nie inżynierkę.
Inżynier jeśli chodzi o np o informatykę jest lepszy.


feshout napisa³/a:

interesujÄ™ siÄ™ komputerami, w sensie informatykÄ….


Jeśli faktycznie interesuje Cię informatyka i chcesz wiązać z tym przyszłość zdecydowanie polecam technikum. Więcej się nauczysz - co przyda Ci się na studiach, jeśli wybierzesz coś związanego z informatyką.
Naprawdę warto poświęcić ten rok, mieć dodatkowy dyplom i więcej umiejętności.

Poza tym, jeśli pójdziesz do technikum wiadomo będziesz więcej umiał co za tym idzie możesz już zacząć wcześniej zarabiać pisząc jakieś aplikacje bądź robić strony internetowe - co takie trudne nie jest, a zapotrzebowanie na tego typu usługi są i będą jeszcze większe.
_________________
Wyobraź sobie, że umarłeś i leżysz martwy.
A teraz spójrz na swoje problemy z tej perspektywy.
Czyż wszystko nie ulega zmianie?
 

mat1313

Mega wymiatacz


Wiek: 28

Do³±czy³: 28 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-11-11, 18:48   

Raczej nikt, kto wie, że będzie się pchał w kierunki techniczne nie pójdzie na humana...
 

Tamtaram  

Stały User


ImiÄ™: Adam

Wiek: 29

Do³±czy³: 03 Maj 2011

   

Wys³any: 2012-11-12, 00:09   

Ale proponuję zwrócić uwagę na jedną rzecz - interesujesz się informatyką, w sensie lubisz pogrywać w gry, poczytać newsy z dziedziny TI, czy może miałeś już styczność z kompilatorem, znasz mniej więcej strukturę sieci itd.? Jeśli to pierwsze - proszę, wybierz coś innego. W Polsce jest już wystarczająco osób, które poszły na informatykę, bo wydawała się łatwym kierunkiem.

Na tech. inf. masz takie przedmioty zawodowe jak: programowanie, specjalizacje, systemy operacyjne, multimedia, oprogramowanie biurowe, UTK, (taki mały bezsens, normalnie ma się też Technologię Informacyjną, która jest dokładnie tym samym co opr. biurowe, ale nie wlicza się jako przedmiot zawodowy).
 

Anusia  

User



ImiÄ™: Ania

Do³±czy³a: 16 Pa¼ 2012

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2013-01-03, 13:29   

Ja odnoszę wrażenie, że większość idzie do liceum... w sumie oferują całą gamę najróżniejszych klas profilowanych. Jednak [URL=http://szkoła.pl]szkoły ponadgimnazjalne[/URL] to nie tylko liceum :]
_________________
Pozrowionka Anka
 

mat1313

Mega wymiatacz


Wiek: 28

Do³±czy³: 28 Lut 2012

   

Wys³any: 2013-01-03, 17:19   

Anusia napisa³/a:

Ja odnoszę wrażenie, że większość idzie do liceum... w sumie oferują całą gamę najróżniejszych klas profilowanych. Jednak szkoły ponadgimnazjalne to nie tylko liceum


Niekoniecznie, u mnie tak część poszła do technikum, część do liceum - mniej więcej tak po połowie.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com