Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

siemargul  

User


Imię: £ukasz

Wiek: 44

Do³±czy³: 28 Maj 2012

   

Wys³any: 2012-05-30, 09:39   Wybory - jak ich dokonywać...

Prawda i fałsz - jak je od siebie odróżnić ?

¯ycie to gra wyborów - ciągle coś wybieramy - który kanał wybrać w Tv ?; co zjeść na obiad ?; jaki bieg teraz wrzucić ?; gdzie skręcić, w lewo czy w prawo, a może prosto ?. To takie codzienne przykłady - błahe. Lecz, są dużo poważniejsze wybory, które decydują o naszej przyszłości - Którą kobietę wybrać na żonę ?; Jakiego mężczyznę wybrać na męża ? Komu wierzyć, a komu nie ?. Oto ciągle stoimy przed wyborem - dokonując go kierujemy się wieloma czynnikami np. - ma ładne oczy, włosy, świetne ciało, on zostanie moim mężem ; lub, jest inteligentny, odpowiedzialny i przystojny, to ten jedyny; lub, ona ma świetną figurę, twarz, jej włosy są długie, pachnące, piękne - już wiem, to ona. Nasze kryteria podczas wyboru w większości wypadków to nasze "widzi mi się" na dany temat (czemu piszę "widzi mi się" - odpowiedź znajdziecie w filmie). Lecz można wybierać w pełni świadomie. Jedyne co trzeba zrobić, to - zdrowo myśleć.

Prawda vs Fałsz
_________________
Na Chwałę Rodu Swego i Rodu Niebiańskiego
 

pisandlove

User


Do³±czy³: 31 Maj 2012

   

Wys³any: 2012-05-31, 14:04   

Zdrowo myśleć znaczy układać życie po SWOJEMU!! :D
 

ciekawy

Wymiatacz


Do³±czy³: 20 Kwi 2012

   

Wys³any: 2012-05-31, 14:06   

siemargul napisa³/a:

Nasze kryteria podczas wyboru w większości wypadków to nasze "widzi mi się" na dany temat


I bardzo dobrze, że tak jest. Każdy musi iść za tym co podpowiadają mu jego pomysły i wtedy będzie wszystko dobrze ;)
_________________
Uruchom wehikułu czasu i napisz list do siebie lub do znajomych, który odczytacie po latach.
 

siemargul  

User


Imię: £ukasz

Wiek: 44

Do³±czy³: 28 Maj 2012

   

Wys³any: 2012-06-01, 09:09   

Tak, pomysły trzeba realizować - to bardzo ważne.

Lecz są takie sprawy w życiu, które decydują o jego dalszym przebiegu. Dajmy na to : stoję, przed wyborem studiów. Nie mam zielonego pojęcia, które wybrać, "którą drogą podążyć". Myślę sobie, że pójdę na historię. Wydaje mi się, że to dobry wybór chociaż rozważałem jeszcze studia inżynieryjne. "Ubzdurało" mi się jednak, że historyk to jest gość. Tak też robię. Idę na tę historię, mijają lata i przychodzi czas, że mam "papierek" w ręku tzn. dyplom i teraz poszukuję pracy. I co się dzieje - pracy dla historyków nie ma tak wiele - "budzę się z ręką w nocniku".
Lecz mogłem postąpić inaczej. Mianowicie, mogłem iść do osoby kompetentnej, tzn. takiej, która skończyła takie historyczne studia i zapytać się jej czy warto. Ona swoim doświadczeniem pokazałaby nam, że tutaj jest taka przeszkoda, tam taka, że jak skończysz to będziesz miał tylko satysfakcję, że masz dyplom i nic więcej. Mogłem iść doradzić się taty, dziadka, wujka - jaką szkołę wybrać, co doradzacie, żeby się nie okazało, że jak skończę to nie będę miał pracy. Oni już bardziej doświadczeni i obyci w realiach dzisiejszej rzeczywistości, rozumieją, że przyszłość mają kierunki inżynieryjne. Więc co robię - nie uwierzę, dopóki sam nie sprawdzę. Idę na studia inżynieryjne np. na technologię drewna. Mało jest takich uczelni, więc większa szansa, że będzie po tym praca w kraju, a jak nie w kraju to zagranicą.
Po prostu lepiej iść przez świat kiedy wie się co mnie może spotkać np. taka zabawa z ogniem. Chcesz włożyć rękę w ognisko i myślisz, że jak włożysz całą to Ci się nic nie stanie, lecz mama mówi, żebyś nie wkładał całej ponieważ strasznie się poparzysz. Mówi dalej - lepiej włóż powoli palec i sprawdź, czy rzeczywiście jest gorące. Ty już uprzedzony, że może ci się stać krzywda, wkładasz już nie całą rękę w ogień, lecz palec i to bardzo powoli. Kiedy już czujesz żar odsuwasz rękę i przyznajesz rację, że zabawa z ogniem to nie przelewki.

Korzystniej iść przez życie, wiedząc co nas może spotkać - lecz uwierzyć możemy dopiero wtedy, gdy sami przeżyjemy i doświadczymy daną sytuację.

Mam nadzieję, że jest to zrozumiałe.

Pozdrawiam.
_________________
Na Chwałę Rodu Swego i Rodu Niebiańskiego
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com