Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Banicja Wieczysta  

Mega wymiatacz



Wiek: 24

Do³±czy³: 21 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-09-01, 18:17   Wzór czÅ‚owieka, do którego siÄ™ dąży w naszych czasach . Kto?

Wszyscy zdają sobie sprawę ( jedni lepiej, drudzy gorzej), że każda epoka charakteryzuje się własnymi cechami, również człowiek, jego cele, ideały czy aspiracje zmieniają się w okamgnieniu. Na historii czy j. polskim omawia się wzorce parenetyczne każdego okresu, co ma przybliżyć nam ludziom XXI wieku tamtego człowieka i oczywiście nauczyć się rozpoznawać okresy, z których pochodzą poszczególne dzieła. W średniowieczu ideałem był rycerz, święty, władca, lecz w następnych epokach te funkcje może nie zanikają, lecz nie odgrywają roli ideału. Jak to jest z nami i naszym życiem ? Czy teraz również są jeszcze jakieś wzorce osobowości, do których każdy dąży czy jednak środki masowego przekazu, pieniądze, wolność sprawiły, że już nie ma czegoś takiego jak prąd za którym ludzie gnają ? Czego będą uczyć się dzieci w szkołach o naszym życiu ? Nie chodzi mi w tym momencie o autorytet. Czy jesteś zadowolony z tego kim chcesz być i kim chce być przeciętny mieszkaniec kuli ziemskiej ? Uważasz, ze za kilkaset lat jakiś człowiek powie, że nasze czasy były całkiem przyzwoite i będzie żałował, że nie urodził się w XX czy XXI wieku?

Nie sugerujcie się wypowiedzią poprzednika, tylko piszcie jak wy to odbieracie, ponieważ liczę na urozmaicone i ciekawe odpowiedzi. Zabijcie mnie, ale nie jestem pewny czy dział jest odpowiedni i czy tytuł odzwierciedla sens tematu .
 

pryzmat  

Pogromca postów



Wiek: 32

Do³±czy³: 26 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-09-01, 18:36   

nie wiem, zdaje mi się że teraz dominuje postawa dekadencka, być może przez te przepowiednie końca świata.. wg mnie na dzień dzisiejszy to ludzie nie mają jako takich wzorców, zatracają sie w swoich problemach, każdy dąży do lekkiego i łatwego życia co wiąże się z bogactwem, ale przecież tak było zawsze...
ciekawa jest subkultura emo, taki protest przeciw ludzkiej mentalności, gdzie kierunek myślenia jest zupełnie w inną stronę niż bogactwo..
_________________
_______________

Człowiek e, to wyścig szczurów,
do szklanych domów, z szarych murów,
jak twój guru to PeeLeN, ty przegrasz wyścig ten..


 

Melancholik  

Stały User

WymierajÄ…ca tradycja



Imię: £ukasz

Wiek: 29

Do³±czy³: 05 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-12-25, 13:26   

Jeśli chodzi o osobę rzeczywistą to raczej mało kto ma jakiś wzór, chociaż 1/2 Polaków powie, że JPII. Osobiście mam WIELKI szacunek i odczuwam podziw do postaci książkowej, którą jest lady Jessica z "Diuny" Franka Herberta.
_________________
There is no emotion, there is peace.
There is no ignorance, there is knowledge.
There is no passion, there is serenity.
There is no chaos, there is harmony.
There is no death, there is the Force.
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-12-25, 13:29   

Obecny człowiek to postać jałowa. Leniwa, a zarazem ambitnie dążąca do upadku.
 

Lena  

Pogromca postów

<3



Imię: Mieczysława

Wiek: 33

Do³±czy³a: 10 Cze 2008

Sk±d: Miasto Kobiet.

   

Wys³any: 2009-12-25, 14:22   

heh.. moim zdaniem nie ma teraz jednego konkretnego typu osobowosci do ktorego sie upodabniamy. Wydaje mi sie ze w Naszych czasach ludzie w ciagłej pogoni za pieniedzmi, nie maja czasu na inne sprawy, jedyna postawa jaka mi przychodzi to pracoholik. zostawanie po godzinach w pracy itp, brak czasu wolnego, zapominanie o sprawach najwazniejszych.
_________________
"strach jest niezwykle podniecający. Ludzie lubią być straszeni. To działa na nich jak chwile przed orgazmem. Wszyscy pragną tego zaznać. To niezwykłe doświadczenie."
<3
 

SweetGirl  

Pogromca postów

nie taka słodka



Wiek: 29

Do³±czy³a: 18 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-12-27, 23:39   

Moim zdaniem większa część ludzi marzy o dobrej posadzie w jakiejś firmie. Głównie z powodu chęci posiadania pieniędzy .
_________________
` jedziemy żółtą ciężarówką... jest droga i same możliwości `
 

Piotroq  

Stały User


ImiÄ™: Piotr

Wiek: 29

Do³±czy³: 24 Gru 2009

Sk±d: Trzebnica

   

Wys³any: 2009-12-28, 13:05   

No to w dzisiejszych czasach ludzie patrzą na karierę a nie na to czy ktoś jest szczęśliwy :-)
 

Carolin*  

Mega wymiatacz

panna z cukru



ImiÄ™: Karolina

Do³±czy³a: 07 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-12-28, 14:14   

Wzrór człowieka w naszych czasach?
¯yjemy w takich czasach, gdzie każdy ma swój ideał, nie konieczny godny naśladowania... Wiadomo, jest wiele subkultur, dla jednego wzorem jest bohater romantyzmy, dla innego to raper, którego co drugie słowo zaczyna się na 'k' czy 'h', inni za wzorzec mają ludzi show biznesu, sweet laski z kolorowych magazynów to coś co chcieli by osiągnąć. Przez większość tych "ideałów" przewija się motyw przewodni: pieniądze. To na nich ludziom najbardziej zależy, kiedyś była to religia i wiara, dama serca, honor, męstwo, patriotyzm, teraz zamienia się to na niechęć do wszystkiego co ma inne poglądy jak ja, nie ma kupy kasy, zajebistych ziomków, mało pije, żyje w cnocie czy na pierwszym miejscy stawia Boga.
_________________
"Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę."



hue hue
raz jestem a raz mnie nie ma
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com