Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

ankusia17  

User


Wiek: 33

Do³±czy³a: 14 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-07-16, 16:43   

nie jestem do końca pewna czy to oby napewno 13 sierpnia , ale jak sie dowiem to napisze :)

[ Dodano: 2008-07-18, 11:38 ]
a wiecie moze jak jest z powrotem? czy kazda grupa albo kazda parafia ma swoj autobus zeby wrocic??
czy kazdy wraca na własną rękę?? :/
 

Gringo  

Stały User

w dżungli...



Do³±czy³: 12 Lip 2008

Sk±d: Puszcza amazoñska...

   

Wys³any: 2008-07-21, 23:04   

U nas zawsze było tak, że autobus powrotny był dla każdej grupy.
_________________
"Najważniejsze spotkania odbywają się w duszy, na długo przed tym, nim spotkają się ciała."
P.Coelho

 

anolasz  

User


Do³±czy³a: 21 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-07-21, 23:18   Re: XXV Piesza Pielgrzymka do CzÄ™stochowy

Locke108 napisa³/a:

Drodzy forumowicze chyba temat mówi wiele. MOje pytanko brzmi czy ktoś z was wybiera się w tym roku na pielgrzymke do częstochowy??

Czy wogule kiedykolwiek macie chęc odbycia czegoś takiego i czy myślicie że dacie rade??





Ależ tak.Ja ide w tym roku 4 raz i muszę Wam wszystkim powiedzieć że jest super może są jakies niedogodności ze spaniem, higieną i samym sobą ale uczucia i przeżycia jakie zostają w nas są warte poświęcenia ....
_________________
Anolasz
 

Locke108  

Mega wymiatacz

First Aider



Imię: Michał

Wiek: 31

Do³±czy³: 11 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-08-15, 14:26   

Ja wróciłem dotarłem było wspaniale zdjęcia i szzcegółowa relacja już wkrótce!!
_________________
Go¶æ zapraszam www.ratmed.pl
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2008-08-15, 17:56   

A ja mam takie pytanie: jaki jest sens pielgrzymowania?
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Locke108  

Mega wymiatacz

First Aider



Imię: Michał

Wiek: 31

Do³±czy³: 11 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-08-15, 19:19   

Sens wg mnie leży w odczuciach duchowych tego nie da się opisać to trzeba przeżyć.
_________________
Go¶æ zapraszam www.ratmed.pl
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-08-15, 20:25   

Pomijając kwestię mojej wiary, to nie byłabym w stanie wytrzymać takiej pielgrzymki. Zmęczenie, ból, brak higieny itp uniemożliwiłyby mi jakiekolwiek odczucia duchowe. By móc medytować i zagłębić się w siebie potrzebuję spokoju, a nie tłumu ludzi, hałasu i przemęczenia. Więc nie dla mnie takie zabawy. Wolę sama pospacerować po lesie. Jest to o wiele przyjemniejsze i relaksujące. A wtedy mogę przynajmniej przemyśleć ważne sprawy.
 

Dev1l  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-08-16, 08:54   

Hehe, myślisz, że pielgrzymi cała drogę sobie do takiej Częstochowy idą? Nie wiem, jak u Was, ale z relacji kumpli wyglądało tak, że przechodzili przez co ważniejsze miejscowości, ewentualnie czasem spali pod gołym niebiem, ale gruby kawał drogi po prostu przejechali podstawionym autokarem... Nie wiem, ktoś miał kontakty, że tak to wyglądało... Zresztą, do samych pielgrzymek nie mam nic :).
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-08-24, 01:35   

Laven, jaki sens ma pielgrzymowanie? I dlaczego w tłumie ludzi?
Być może i nie skupisz się tak jak na modlitwie w zaciszu mieszkania, ale taką pielgrzymkę możesz ofiarować w swojej intencji. Ludzie tak samo chodzili na różne place, gdzie był Jan Paweł II, też były tłumy, ale tu liczą się tak jak locki napisał doznania duchowe, a nie cielesne.
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-08-24, 21:23   

Jak już wspomniałam. Cielesne męki blokują u mnie doznania duchowe. Poza tym, dla mnie "magicznym" czy "świętym" miejscem, jest dla mnie łąka pod lasem z dala od domów, a nie plac na którym był Jan Paweł II.
 

Dev1l  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-08-24, 21:25   

Wiesz, prawda jest taka, że ludziom wydaje się "fajne" i "święte" to miejsce, na którym stanął/podumał/usiadł/przejechał JPII... A przecież tak niewiele brakuje nam do szczęścia "duchem".
 

schale  

Stały User



ImiÄ™: Mateusz

Do³±czy³: 29 Maj 2008

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-08-27, 08:37   

CirrS napisa³/a:

Hehe, myślisz, że pielgrzymi cała drogę sobie do takiej Częstochowy idą?


Ja wiem, że idą. Niektórzy tylko podjeżdżają, jeśli ze wzgledu na stan zdrowia nie mogą iśc, ale odsetek takich osób jest niewielki. Cała pielgrzymka by się do autobusu nie zmieściła. Na stalowowolskiej był jeden autokar do podwożenia, a pielgrzymka liczyła około 1300 uczestników. Autobus musiałby byc z gumy, żeby wszystkich zabrac :-D
Ale z drugiej strony przyznac trzeba, że są i tacy delikwenci, co całą niemal pielgrzymkę jadą na bagażach, ale nie oszukujmy się do tej zaszczytnej funkcji potrzeba góra 6 osób na jedną grupę (grup było bodajże 6)
 

elutka  

User


Do³±czy³a: 27 Sie 2008

   

Wys³any: 2008-08-27, 20:48   

ankusia17: nie jestem do końca pewna czy to oby napewno 13 sierpnia , ale jak sie dowiem to napisze :)

hej ankusia17.. czyżbyś była z diecezji łomżyńskiej tak jak ja?
byłam w tym roku po raz pierwszy na pielgrzymce z grupą niebieWską : DDD
nasza pielgrzymka wchodziła 13 sierpnia około godziny 19 ; )))
pozdrawiam ;-)
_________________
"tak mało trzeba, by znaleźć szczęście.." :)))
 

Locke108  

Mega wymiatacz

First Aider



Imię: Michał

Wiek: 31

Do³±czy³: 11 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-08-28, 11:11   

E to ja miałem wejście 12 Sierpnia przed 9 rano wyjście było ok 2-3 rano:P
_________________
Go¶æ zapraszam www.ratmed.pl
 

schale  

Stały User



ImiÄ™: Mateusz

Do³±czy³: 29 Maj 2008

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-08-28, 22:25   

Locke108 napisa³/a:

wyjście było ok 2-3 rano:P


W tym szaleństwie jest metoda, bo w końcu ostatnią noc śpi się na polu, albo jak ktoś nie z Galicji to na dworze - tak więc i tak, i tak nie ma się jak wyspać. Zatem lepiej wstać wcześniej. :-)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com