Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Locke108  

Mega wymiatacz

First Aider



Imię: Michał

Wiek: 31

Do³±czy³: 11 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-08-30, 13:11   

schale napisa³/a:

W tym szaleństwie jest metoda, bo w końcu ostatnią noc śpi się na polu,



Haa ja ostatnią noc przespałem w garażu z sianem dostaliśmy wrzątek i nawet wąż ogrodowy był więc można było się "umyć w prawie ciepłej wodzie"
_________________
Go¶æ zapraszam www.ratmed.pl
 

schale  

Stały User



ImiÄ™: Mateusz

Do³±czy³: 29 Maj 2008

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-08-31, 22:40   

Cytat:

Haa ja ostatnią noc przespałem w garażu z sianem dostaliśmy wrzątek i nawet wąż ogrodowy był więc można było się "umyć w prawie ciepłej wodzie"



Ano, byli i tacy burżuje na pielgrzymce, co im się ostatniej nocy trafiło "zadaszenie". :-)
Większość jednak spała w "hotelu" wielogwiazdkowym. ;-)
 

Maverick  

User


ImiÄ™: Mariusz

Do³±czy³: 20 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-09-20, 15:25   

wow... już trzy razy byłem na pielgrzymce.... ostatni raz (dwa lata temu ) był najciekawszy... wybralem sie na nią z marszu... pielgrzymka akurat zprzechodziła przez kielce a my z kumplem piliśmy akurat piwo na ogródkach... postanowiliśmy dołązyć i doszliśmy do samego końca.... - z noclegiem nie mieliśmy żadnych kłopotów... albo u kogoś w domu albo u życzliwych koleżanek w namiocie;p
 

schale  

Stały User



ImiÄ™: Mateusz

Do³±czy³: 29 Maj 2008

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-09-24, 11:39   

Taaaak, nie ma jak spontan. A co to była za pielgrzymka, co przez Kielce przechodzi? I co to za koedukacja :?: :!: Na pielgrzymce trzeba się umartwiać :!: :-)
 

jadziaxd  

User


Wiek: 29

Do³±czy³a: 21 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-24, 20:41   

Ja akurat jestem z Częstochowy, na jasną góre mam piechotą 30 min :) bardzo polecam :D
 

Bluesman

Stały User


Do³±czy³: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-24, 21:30   

schale napisa³/a:

Na pielgrzymce trzeba się umartwiać :!: :-)



Ja raz poszedłem z kumplem na pielgrzymkę do Piekar i sie tak umartwiłem że ledwo do domu trafiłem :rotfl: W tym roku sie wybierzemy większą ekipą i też się "umartwimy" ;)
 

Kerbi1992

Stały User


Do³±czy³: 18 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-03-25, 17:27   

A słyszeliście o takiej pielgrzymce do Santiago de Compostella?
_________________
NaprawdÄ™ jaki jesteÅ› nie wie nikt
To prawda nie potrzebna wcale mi
Gdy nie po drodze będzie razem iść
Uniosę Twój zapach snu
Rysunek ust, barwę słów
Niedokończony, jasny portret Twój...
 

SweetGirl  

Pogromca postów

nie taka słodka



Wiek: 29

Do³±czy³a: 18 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-25, 17:32   

Kerbi1992, niegdy o czymś takim nie słyszałam..
_________________
` jedziemy żółtą ciężarówką... jest droga i same możliwości `
 

Kerbi1992

Stały User


Do³±czy³: 18 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-03-25, 17:41   

Droga Å›w. Jakuba, nazywana czÄ™sto także po hiszpaÅ„sku Camino de Santiago – szlak pielgrzymkowy do katedry w Santiago de Compostela w Galicji w północno-zachodniej Hiszpanii. W katedrze tej, wedÅ‚ug przekonaÅ„ pielgrzymów, znajduje siÄ™ ciaÅ‚o Å›w. Jakuba WiÄ™kszego ApostoÅ‚a. Nie ma jednej trasy pielgrzymki, a uczestnicy mogÄ… dotrzeć do celu jednym z wielu szlaków.

Droga oznaczona jest muszlą św. Jakuba, która jest także symbolem pielgrzymów, oraz żółtymi strzałkami.

Istniejąca od ponad 1000 lat, Droga św. Jakuba jest jednym z najważniejszych chrześcijańskich szlaków pielgrzymkowych, obok szlaków do Rzymu i Jerozolimy. Według legendy, ciało św. Jakuba zostało przewiezione łodzią do północnej Hiszpanii, gdzie zostało pochowane w miejscu, gdzie dziś istnieje miasto Santiago de Compostela.
W odróżnieniu od znanych w Polsce masowych pielgrzymek pieszych (do Częstochowy czy Kalwarii), Droga św. Jakuba przeznaczona jest dla pątników indywidualnych lub małych grup, bez względu na wyznanie i narodowość, chcących doświadczyć w drodze ciszy i duchowej przemiany.

[ Dodano: 2009-03-25, 17:46 ]
Ci, którzy przeszli Drogę do Jakuba (Camino de Santiago znaczy Droga do Jakuba), wiedzą, że Camino jest cenne. Z Camino wraca się lepszym. Po dojściu do Santiago de Compostela umiera stary człowiek i rodzi się nowy. Camino jest wartością dla wszystkich: dla katolików, dla ludzi innych wyznań, dla poszukujących i wątpiących, a także dla osób określających się jako niewierzący, których na Camino jest sporo. Camino, które jest europejskim dziedzictwem kulturalnym, przyjmuje wszystkich. W schroniskach dla pielgrzymów - zwanych refugios lub alberques de peregrinos - z reguły pytają (dla celów statystycznych) o narodowość, czasem o wiek, nigdy o wyznanie. Wszyscy, którzy idą Camino, traktowani są przez hiszpańskich gospodarzy z jednakowym szacunkiem. Również społeczność pielgrzymów łączy specyficzna ludzka solidarność i sympatia, niezależnie od wyznania. Jest to wielka wartość Drogi.
_________________
NaprawdÄ™ jaki jesteÅ› nie wie nikt
To prawda nie potrzebna wcale mi
Gdy nie po drodze będzie razem iść
Uniosę Twój zapach snu
Rysunek ust, barwę słów
Niedokończony, jasny portret Twój...
 

Marcheline  

Hiper wymiatacz

Lover of Beauty.



Wiek: 33

Do³±czy³a: 03 Mar 2009

Sk±d: Almost Heaven :)

   

Wys³any: 2009-03-25, 17:55   

Słyszałam o tym :-)

Skoro mowa o pielgrzymkach...
jeśli ktoś z Was lubi wyzwania - http://www.trzezwosciowa.michalici.pl/index.php

W większości idą ludzie młodzi, to pielgrzymka typowo młodzieżowa. 400 km na nóżkach. Czadowo 8)
_________________
"To love means loving the unlovable. To forgive means pardoning the unpardonable. Faith means believing the unbelievable. Hope means hoping when everything seems hopeless." (G. K. Chesterton)
 

SweetGirl  

Pogromca postów

nie taka słodka



Wiek: 29

Do³±czy³a: 18 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-25, 18:05   

A byliście kiedys na jakiejś pielgrzymce? xD ja nie :-P
_________________
` jedziemy żółtą ciężarówką... jest droga i same możliwości `
 

dzol  

User


Do³±czy³a: 20 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-03-26, 09:07   

byłam;d
piesza, Warszawa- Częstochowa.
jedna z najlepszych rzeczy, jakie w życiu przeżyłam;d
_________________
Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem.
Nie opowiadaj mi, że świat nie jest baśnią.
 

kalina_225  

Mega wymiatacz



Do³±czy³a: 29 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-03-26, 19:33   

SweetGirl napisa³/a:

A byliście kiedys na jakiejś pielgrzymce? xD


Byłam 3 razy :-)
_________________
Kochaj wszystkich. Ufaj niewielu. Bądź gotów do walki, ale jej nie wszczynaj. Pielęgnuj przyjaźnie.
 

VITO  

Hiper wymiatacz

Król ShoutBox



Wiek: 31

Do³±czy³: 07 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-26, 19:43   

Ja chyba się w tym roku wybiorę, no chyba że znajdę sobie jakieś pożyteczne zajęcie.
_________________
Zdarza mi się pisać głupoty...
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-03-27, 12:15   

Nie byłam i sie nie wybieram. Nie chodzi mi tu o samą podróż... czy owe "spartańskie" warunki. Po prostu nie uśmiecha mi się śpiewanie religijnych piosenek modlenie sie etc. a na dodatek sam cel podróży... częstochowa
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com