Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Czworo99  

User


Do³±czy³: 28 Pa¼ 2015

   

Wys³any: 2015-10-28, 17:25   z Technikum do Zawodówki :)

Siemanko :) Mam do Was ważne zapytanie :) Jestem uczniem Technikum (1kl.) po 2 mieś. widzę że kompletnie sobie z tym nie radzę. Chciałbym sie Was zapytać czy jest szansa na to by przepisać się do Zawodówki (mająca wolne miejsca)
Nie nadrabiając ocen, tylko praktyki ? Czy oceny zostaną mi przeniesione z podstawowych przedmiotów czy też nie ? Prosze o pomoc bo nie mogę już spokojnie spędzić dnia z powodu mętliku w głowie ..
 

Olek_CK  

Wymiatacz


ImiÄ™: Olek

Wiek: 28

Do³±czy³: 20 Lis 2013

Sk±d: Kielce

   

Wys³any: 2015-10-28, 21:52   

Nikt Ci raczej nie powie jak to będzie z ocenami. Musisz iść do sekretariatu się zapytać dokładnie co i jak :) Każda szkoła ma swoje jakieś tam wewnętrzne procedury.
_________________
"Nigdy nie trać nawet chwili na myślenie o kimś, kogo nie lubisz." - gen. D. Eisenhower
 

Czworo99  

User


Do³±czy³: 28 Pa¼ 2015

   

Wys³any: 2015-10-28, 22:05   

Oki, dzięki :)
A jak myślisz.. czy moje myślenie chociaż trochę jest racjonalne ?
Bo Budownictwo to jednak nie moja działka.. ;/
 

Vic98  

Wymiatacz


Do³±czy³: 08 Wrz 2015

   

Wys³any: 2015-10-29, 20:06   

Czworo99 napisa³/a:

Oki, dzięki :)
A jak myślisz.. czy moje myślenie chociaż trochę jest racjonalne ?
Bo Budownictwo to jednak nie moja działka.. ;/



A kto dzisiaj chce być fizolem po zawodówce. Spróbuj ukończyć technikum jako tako, zdać na ten dyplom i na pewno jakąś tą pracę w przyszłości znajdziesz, będziesz miał ten zawód, technik elektryk czy co tam wybierzesz i nie pożałujesz. Poza tym technikum nie zamyka drogi na studia, więc tak na prawdę ucząc się samemu nawet po zdobyciu dyplomu, na spokojnie możesz zdawać maturę i aplikować na studia. Bo jeśli chodzi o sens pójścia do zawodówki, cóż, dzisiaj tak na prawdę praktykę jako budowlaniec/fizol to może każdy wykonywać, układanie kostki brukowej żadna filozofia, bylebyś nie padł po godzinie ze zmęczenia.
Polecam spróbować, bo szkołę ukończyć to nic trudnego, a dużo daje na przyszłość. Meh, dużo. Szansę na zarabianie pensji niższej niż najniższa, ale zawsze coś.
 

mlody113a  

Mega wymiatacz



Imię: Bartłomiej

Wiek: 30

Do³±czy³: 06 Kwi 2010

   

Wys³any: 2015-10-29, 22:00   

Z całego serca tylko zawodówka mówi to człowiek który chodził do technikum i ma mature oraz zawód.W zawodówce nauczysz się dużo więcej bo nie ładują teorie a praktyke. Człowiek po zawodówce zarabia często więcej niż po studiach. W mojej okolicy potrzebują tapicerów i tam zaczyna się pensja od 3000 na ręke a że dużo chce tapicerów to można się przejść i pytać ile dostanie się.Matura?Są szkoły zaocznie ten papier się nie przyda tobie bo lepszy dobry fachowiec niż psycholog czy tam filozof.
_________________
Seks bez miÅ‚oÅ›ci to puste doÅ›wiadczenie. Ale wÅ›ród pustych doÅ›wiadczeÅ„ to jedno z najlepszych. — Woody Allen
 

AT4  

Wymiatacz

...



Wiek: 27

Do³±czy³: 29 Mar 2013

   

Wys³any: 2015-12-28, 22:01   

Ja również uczę się w zawodówce (ślusarz-spawacz) mamy masę kursów pobocznych które przydadzą się gdziekolwiek (wózek widłowy, kasa, itp) do tego wiadomo kursy spawacza. I mam w planach zrobić sobie później tą maturę ale to się zobaczy ;) . Najgorszy profil to chyba liceum jeżeli nie pójdziesz na studia to dopa.
_________________
Nie żałujcie martwych. Żałujcie żywych a szczególnie tych, którzy żyją bez Miłości
 

Volken  

User


Wiek: 32

Do³±czy³: 30 Lis 2014

Sk±d: Kraków SYTY

   

Wys³any: 2015-12-28, 22:08   

AT4 napisa³/a:

Najgorszy profil to chyba liceum jeżeli nie pójdziesz na studia to dopa.



Hehehe, jeszcze bardzo dużo zależy od tego, na JAKIE studia pójdziesz :D
 

AT4  

Wymiatacz

...



Wiek: 27

Do³±czy³: 29 Mar 2013

   

Wys³any: 2015-12-29, 13:04   

Volken napisa³/a:

AT4 napisa³/a:

Najgorszy profil to chyba liceum jeżeli nie pójdziesz na studia to dopa.



Hehehe, jeszcze bardzo dużo zależy od tego, na JAKIE studia pójdziesz :D



W Polsce po studiach jest robota jeżeli idziesz na studia które coś dają :) jeżeli ktoś dobrze się uczy to ma pracę. I dobre zarobki.
_________________
Nie żałujcie martwych. Żałujcie żywych a szczególnie tych, którzy żyją bez Miłości
 

Luxtel  

User


Wiek: 25

Do³±czy³: 08 Sty 2016

Sk±d: ¦l±skie

   

Wys³any: 2016-01-08, 18:53   

Myślę że technikum i zawodówka ma swoje plusy i minusy. Dlatego warto dać szansę technikum. Pozatym po budownictwie można zarobić dobre pieniądze 4000-5000 zł. Na twoim miejscu bym nie rezygnował i ciągnął to.
 

kacuxd999  

User

kacuxd999


ImiÄ™: Kacper

Wiek: 25

Do³±czy³: 28 Kwi 2015

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2016-05-24, 14:31   

Ja bym polecał raczej zostanie w technikum - spróbuj po prostu zmienić profil klasy. Ja chodziłem do technikum informatycznego (ze specjalnością tworzenie gier komputerowych) na http://szkolykreatywne.pl...-programowanie/ i byłem mega zadwolony, a lata w technikum wspominam jako jedne z najlepszych:):) Pomyśl nad zawodem, który ci bardziej pasuje, ale nie rezygnuj w ogóle z technikum, bo oprócz zawodu daje też maturę, a w zwodoówce stracisz szanse na pojscie na studia :)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com