Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-03-13, 05:53   

Uesugi napisa³/a:

I nie widzę nic śmiesznego w mówieniu, że bycie polskim żołnierzem to sprawa prestiżowa i honorowa.

W takim razie jak widać to kwestia interpretacji terminów.Mam rozumieć, że one też zmieniły charakter bądź ewoluowały ?

Uesugi napisa³/a:

To hipotetyczne zapytanie czy poparłbym inwazję na Gruzję jest oderwane od rzeczywistości. Równie dobrze mógłbyś zapytać czy sprzymierzyłbym się z Kim Dzong Ilem by odeprzeć atak Marsjan;o

Niekoniecznie, akurat inwazja na Gruzję miała miejsce,i to całkiem niedawno. W porządku, nie chcesz, nie odpowiadaj. Ciekawi mnie jedynie, czy gdyby Polska jednak miała ten sojusz rosyjski to Twoje argumenty co do wojska nie uległy by zmianie,bo chyba brak Ci obiektywizmu.

Uesugi napisa³/a:

20 lat temu to nie był sojusz, a po 1989 roku mało kto myślał o kumaniu się z Ruskimi. Cały czas insynuujesz coś w tym rodzaju, bo przecież jeśli nie chcesz opierać bezpieczeństwa o USA, to powiedz mi, o co chcesz je oprzeć?

Nie, raczej ciągle mam na myśli, żeby o pewnych sprawach mówić otwarcie a nie zatajać je górnolotnymi hasełkami. Interesują mnie konkrety również, a nie papierkowe zapewnienia o przyjaźni. Przykład wojny w Iraku jest dobitny - za głośną polityczną operację dostajemy nic, oprócz oczywiście doświadczenia żołnierzy :-D

Uesugi napisa³/a:

Tak to haniebny czyn, ale po pierwsze był jak sam napisałeś 1920 rok, a po drugie tematem przewodnim jest WP.

Sam zacząłeś licytować grzechy obu stron.

Uesugi napisa³/a:

Na początek tak. Jednak bardziej opłacalne byłoby jak to czytaliśmy w wywiadzie uczestniczenie w działaniach ofensywnych, kluczowych podczas pierwszych dni jakiejkolwiek wojny.

Zechcij zaznaczyć, że politycznie tylko wyłącznie.

Uesugi napisa³/a:

Trudno żeby populistyczne argumenty oparte na pieniądzach do mnie przemówiły...

Dobrze wiem, że nie przemawiają, chodziło mi bardziej o to czy Ty je w ogóle rozumiesz.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2010-03-13, 12:34   

Cytat:

W takim razie jak widać to kwestia interpretacji terminów.Mam rozumieć, że one też zmieniły charakter bądź ewoluowały ?


Nie. Tylko ty nie przyjmujesz do siebie tych faktów, że wojsko w naszych czasach trzeba wykorzystywać nawet poza granicami kraju. Nazywasz ich bandą najemnych zbirów, maskując w ten sposób swoją ignorancję.

Cytat:

Ciekawi mnie jedynie, czy gdyby Polska jednak miała ten sojusz rosyjski to Twoje argumenty co do wojska nie uległy by zmianie,bo chyba brak Ci obiektywizmu.


Właśnie dlatego uważam, że to było oderwane od rzeczywistości, bo sojusz z Rosja jest niemożliwy. I nie brak mi obiektywizmu, bo np. do LWP nigdy szacunku nie miałem.

Cytat:

Przykład wojny w Iraku jest dobitny - za głośną polityczną operację dostajemy nic, oprócz oczywiście doświadczenia żołnierzy :-D


A wiec chodzi ci jednak o rzeczy materialne, a takie było oburzenie jak o tym napisałem ;o Nic nie rozumiesz. Tymi działaniami ( tj. misjami ) mamy doprowadzić do sytuacji, w której sojusznicy nie będą zwlekali z reakcją. Na tym to polega. Zresztą odsyła jeszcze raz do artykułu.

Cytat:

Zechcij zaznaczyć, że politycznie tylko wyłącznie.


A czego ty byś jeszcze chciał e? Jeśli pisałem że wojo to narzędzie polityczne, to chyba jasne że takie korzyści przynosi.

Cytat:

Dobrze wiem, że nie przemawiają, chodziło mi bardziej o to czy Ty je w ogóle rozumiesz.


Hahaha, ja nie rozumiem? To ty wylatujesz z takimi bredniami, sugerując że pieniądze zaoszczędzone na misji w Afganistanie uratują jakimś cudem służbę zdrowia i pozwolą zbudować autostrady. Czysty populizm.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-03-13, 13:55   

Cytat:

Nie. Tylko ty nie przyjmujesz do siebie tych faktów, że wojsko w naszych czasach trzeba wykorzystywać nawet poza granicami kraju. Nazywasz ich bandą najemnych zbirów, maskując w ten sposób swoją ignorancję.

Skoro terminy nie ewoluowały, to racz ich nie nadużywać, bo nie mają z obecną sytuacją NIC wspólnego. I nie przekręcaj tego co pisałem, bo nie chodziło mi o to, że nie powinno się ich wykorzystywać poza granicami, ale o to , że to co robią dzisiaj nie ma nic wspólnego z honorem, patriotyzmem które można było przypisać walczącym Polakom podczas II W¦. Długo jeszcze to mam powtarzać zanim to przemielisz ?

Uesugi napisa³/a:

Właśnie dlatego uważam, że to było oderwane od rzeczywistości, bo sojusz z Rosja jest niemożliwy. I nie brak mi obiektywizmu, bo np. do LWP nigdy szacunku nie miałem.

Co za bzdura. Skąd możesz wiedzieć co będzie za 20, 50 , 100 lat ? W polityce mało jest miejsca na sprzeczki historyczne.

Uesugi napisa³/a:

A wiec chodzi ci jednak o rzeczy materialne, a takie było oburzenie jak o tym napisałem ;o Nic nie rozumiesz. Tymi działaniami ( tj. misjami ) mamy doprowadzić do sytuacji, w której sojusznicy nie będą zwlekali z reakcją. Na tym to polega. Zresztą odsyła jeszcze raz do artykułu.

Artykuł tylko potwierdza, że w zamian za pomoc wojskową dostajemy tylko domniemane obietnice a żadnych konkretów. A jak będzie w rzeczywistości to się okaże.

Uesugi napisa³/a:

Hahaha, ja nie rozumiem? To ty wylatujesz z takimi bredniami, sugerując że pieniądze zaoszczędzone na misji w Afganistanie uratują jakimś cudem służbę zdrowia i pozwolą zbudować autostrady. Czysty populizm.

No to gdzie napisałem , że chodzi mi o całkowite uzdrowienie problemów społeczno-socjalnych w Polsce ? Ty sam sobie dopisujesz jakieś niestworzone historie :-o Prawda jest taka, że co chwila mamy cięcia w budżecie. I uważam że pieniądze są bardziej potrzebne na te cele, niż na włażenie w dupę USA, to wszystko.

Uesugi napisa³/a:

A czego ty byś jeszcze chciał e? Jeśli pisałem że wojo to narzędzie polityczne, to chyba jasne że takie korzyści przynosi.

Chociażby problem wiz, coś Ci to mówi ?To na prawdę nie dużo,a pokazuje jak głęboko w jelicie grubym ma nas USA.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2010-03-13, 14:14   

Cytat:

to racz ich nie nadużywać, bo nie mają z obecną sytuacją NIC wspólnego.


Będę używał ich wobec osób i instytucji, które na to zasługują i nie będę się kierował zdaniem kogoś takiego jak ty, wybacz.

Cytat:

I nie przekręcaj tego co pisałem, bo nie chodziło mi o to, że nie powinno się ich wykorzystywać poza granicami, ale o to , że to co robią dzisiaj nie ma nic wspólnego z honorem, patriotyzmem które można było przypisać walczącym Polakom podczas II W¦. Długo jeszcze to mam powtarzać zanim to przemielisz ?


OTO CO NAPISA£E¦:

Cytat:

Tylko tyle tych różnic ? Oprócz tego co napisałem o żołdzie widocznie nie ma ich więcej. Czy sam wierzysz w to co piszesz ? Gdyby kazali im strzelać do kobiet i dzieci - zrobiliby to. Gdyby kazano im zabijać Tybetańczyków w Chinach - zrobiliby to. Gdyby znowu kazano im wyjść na ulicę i strzelać do robotników - zrobiliby to. A wiesz dlaczego ? Bo to nie honorowi żołnierze Rzeczypospolitej, tylko zwykli najemnicy, bez poglądów i skrupułów.


Odebrałeś im honor W OGÓLE, a nie porównywałeś do WP sprzed i w trakcie II W¦. Więc sobie daruj już tą pyskówkę.

Cytat:

Co za bzdura. Skąd możesz wiedzieć co będzie za 20, 50 , 100 lat ? W polityce mało jest miejsca na sprzeczki historyczne.


Bo interes Rosji carskiej, ZSRR, a teraz Federacji Rosyjskiej nigdy nie szedł w parze z naszym interesem. I dam sobie rękę uciąć, że to się nie zmieni.

Cytat:

Artykuł tylko potwierdza, że w zamian za pomoc wojskową dostajemy tylko domniemane obietnice a żadnych konkretów. A jak będzie w rzeczywistości to się okaże.


Zadaniem rządu jest zrobienie tyle ile się da, by obietnice były potem spełnione. Możemy siedzieć na dupie i nic nie robić, albo się angażować. Dla mnie jest proste co niesie więcej korzyści.

Cytat:

No to gdzie napisałem , że chodzi mi o całkowite uzdrowienie problemów społeczno-socjalnych w Polsce ? Ty sam sobie dopisujesz jakieś niestworzone historie :-o Prawda jest taka, że co chwila mamy cięcia w budżecie. I uważam że pieniądze są bardziej potrzebne na te cele, niż na włażenie w dupę USA, to wszystko.


Przecież pisałem do cholery, że aby cokolwiek w tym kraju uzdrowić trzeba to ZREFORMOWAÆ! CZy to nie jest proste? Pieniędzmi nic nie wskórasz, bo system jest wypaczony i zawsze się one "rozmywają". A jeśli chodzi o służbę zdrowia to oprócz reform zmiana pokoleniowa i zmiana myślenia Polaków.

Cytat:

Chociażby problem wiz, coś Ci to mówi ?To na prawdę nie dużo,a pokazuje jak głęboko w jelicie grubym ma nas USA.


Widzę że chwytasz sięjuż ostatniej deski ratunku. Problem wiz już gdzieś na tym forum opisywałem i nie wiem ile jeszcze razy mam to robić... To że Polacy nada muszą ubiegać się o wizy jest tylko winą Polaków. Amen.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-03-13, 14:33   

Uesugi napisa³/a:

Odebrałeś im honor W OGÓLE, a nie porównywałeś do WP sprzed i w trakcie II W¦. Więc sobie daruj już tą pyskówkę.

Nie ja ją zacząłem, dla ścisłości. Chyba Ci się czasy pomyliły. W każdym razie jedno wynika z drugiego, być może nie uporządkowałem wypowiedzi chronologicznie po prostu. Bo porównanie tutaj niczego nie zmienia,tym bardziej nie wyklucza, pokazywać może jedynie większy kontrast.

Uesugi napisa³/a:

Zadaniem rządu jest zrobienie tyle ile się da, by obietnice były potem spełnione. Możemy siedzieć na dupie i nic nie robić, albo się angażować. Dla mnie jest proste co niesie więcej korzyści.

Pisałem o domniemanych obietnicach, które nigdy nawet nie padły. Nadal uważasz że to dobra droga w pozyskiwaniu sojuszników ?

Uesugi napisa³/a:

Przecież pisałem do cholery, że aby cokolwiek w tym kraju uzdrowić trzeba to ZREFORMOWAÆ! CZy to nie jest proste? Pieniędzmi nic nie wskórasz, bo system jest wypaczony i zawsze się one "rozmywają". A jeśli chodzi o służbę zdrowia to oprócz reform zmiana pokoleniowa i zmiana myślenia Polaków.

A czy do zbudowania autostrady potrzebna jest jakaÅ› reforma ?
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2010-03-13, 19:30   

Cytat:

Nie ja ją zacząłem, dla ścisłości. Chyba Ci się czasy pomyliły. W każdym razie jedno wynika z drugiego, być może nie uporządkowałem wypowiedzi chronologicznie po prostu. Bo porównanie tutaj niczego nie zmienia,tym bardziej nie wyklucza, pokazywać może jedynie większy kontrast.


Oj gubisz się we własnych zesnaniach. I to nie mnie się tutaj cokolwiek myli, ale jak widać tobie.

Cytat:

Pisałem o domniemanych obietnicach, które nigdy nawet nie padły. Nadal uważasz że to dobra droga w pozyskiwaniu sojuszników ?


Znowu nie rozumiesz. My te gwarancje już teoretycznie mamy, na przykład poprzez Pakt Północnoatlantycki. Chodzi o to by współpraca była silna.

Cytat:

A czy do zbudowania autostrady potrzebna jest jakaÅ› reforma ?


TAK! Np. reforma administracji oraz reforma prawa o wywłaszczeniu.
Albo:

Cytat:

Minister Infrastruktury nawiÄ…zaÅ‚ do nowelizacji ustawy Prawo zamówieÅ„ publicznych, oraz tzw. „specustawy drogowej”, która proponuje zastÄ…pienie decyzji lokalizacyjnej i pozwolenie na budowÄ™ jednÄ… zintegrowanÄ… decyzjÄ… w celu jej szybszego wydawania i w rezultacie zwiÄ™kszenia tempa realizacji zadaÅ„ inwestycyjnych.


Właśnie w tempie realizowania inwestycji leży największy problem. Co z tego, że są plany budowy autostrad jeśli procedury trwają tak długo, że w efekcie gdy już się przystąpi do budowy, ceny materiałów budowlanych z reguły zdążyły już wzrosnąć. Widzisz już, że pieniądze to nie wszystko?
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-03-14, 12:12   

Uesugi napisa³/a:

Widzisz już, że pieniądze to nie wszystko?

I co z tego , skoro ich brak jest faktem ? Autostrady to nadrzędna inwestycja, a kasy brakuje nawet na zwykłe drogi. Dlatego to jest kluczowym problemem.

Uesugi napisa³/a:

Oj gubisz się we własnych zesnaniach. I to nie mnie się tutaj cokolwiek myli, ale jak widać tobie.

LOL.Ciekawe gdzie ? Odebranie komuś jakiejś cechy jest naturalną konsekwencją porównania. Ono ma tylko to bardziej zobrazować. Ale nie chce mi się już dalej tego Tobie tłumaczyć, bo czepiasz się szczegółów.

Uesugi napisa³/a:

Znowu nie rozumiesz. My te gwarancje już teoretycznie mamy, na przykład poprzez Pakt Północnoatlantycki. Chodzi o to by współpraca była silna.

Z tymże pierwotnie NATO zostało stworzone do obrony przez ZSRR, a nie międzynarodowych operacji o wątpliwej słuszności.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2010-03-14, 18:53   

Cytat:

I co z tego , skoro ich brak jest faktem ? Autostrady to nadrzędna inwestycja, a kasy brakuje nawet na zwykłe drogi. Dlatego to jest kluczowym problemem.


Ech, znowu nie jest tak jak mówisz. Nie wykorzystujemy skutecznie OGROMNEJ kasy z UE, bo biurokracja jest jaka jest.

Cytat:

LOL.Ciekawe gdzie ? Odebranie komuś jakiejś cechy jest naturalną konsekwencją porównania. Ono ma tylko to bardziej zobrazować. Ale nie chce mi się już dalej tego Tobie tłumaczyć, bo czepiasz się szczegółów.


Niczego się nie czepiam. Faktem jest że nie porównywałeś tylko od razu zmieszałeś ich z błotem. Każdy kto chce się o tym przekonać może po prostu przeczytać cały temat. I tyle z mojej strony.

Cytat:

Z tymże pierwotnie NATO zostało stworzone do obrony przez ZSRR, a nie międzynarodowych operacji o wątpliwej słuszności.


I jak każda instytucja/organizacja ewoluowała i dostosowała się do nowych wyzwań. Poczytaj o szczytach NATO po 1990 roku to się przekonasz. Ja nie mam zamiaru tutaj uzupełniać twoich braków.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-03-15, 00:39   

Uesugi napisa³/a:

I jak każda instytucja/organizacja ewoluowała i dostosowała się do nowych wyzwań. Poczytaj o szczytach NATO po 1990 roku to się przekonasz. Ja nie mam zamiaru tutaj uzupełniać twoich braków.

Nie muszę tego czytać, przecież to widać gołym okiem. W każdym razie mam prawo, żeby nie popierać akurat tej wojny. I ode mnie to też na tyle.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2010-03-15, 08:54   

Cytat:

Nie muszę tego czytać, przecież to widać gołym okiem.


To po co takie teksty:

Cytat:

Z tymże pierwotnie NATO zostało stworzone do obrony przez ZSRR, a nie międzynarodowych operacji o wątpliwej słuszności.

_________________
花は 桜木 人は 武士
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-03-15, 18:02   

Uesugi, dokładnie po to, że jak staraliśmy się o wejście do NATO, to głównie z tego powodu właśnie.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2010-03-15, 19:11   

Polska została przyjęta do NATO w 1999 roku, ZSRR już nie było ale była i jest nadal Rosja. I dlatego musimy kreować siębie jako wiarygodnego sojusznika, by w razie niebezpieczeństwa powstała "moralno-polityczna" presja na tych, co mają nam pomóc.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com