Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: vialink | 2014-03-30, 22:49

Autor

Wiadomo¶æ

SweetGirl  

Pogromca postów

nie taka słodka



Wiek: 29

Do³±czy³a: 18 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-28, 16:54   Zawroty gÅ‚owy

Ostatnio bardzo często kręci mi się w głowie , zwłaszcza jak leże i wstaje. Czym to może być spowodowane?
_________________
` jedziemy żółtą ciężarówką... jest droga i same możliwości `
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2009-03-28, 17:06   

SweetGirl napisa³/a:

zwłaszcza jak leże i wstaje


z tego co wiem, to przy gwałtownej zmianie pozycji (z leżącej do stojącej na przykład) można mieć zawroty głowy. Sama czasem mam takie rano...
Może jednak za mało jesz?
No prosze... google i patrz co mam (sama też mogłabyś spróbować..)
Najczęstszymi przyczynami zawrotów głowy są:
- choroba lokomocyjna, której przyczyną jest nadmierne pobudzenie przedsionka czyli błędnika spowodowane ruchem pojazdu.
- przebyte zapalenia ucha środkowego
- zapalenie błędnika
- przebyte operacje uszne zarówno radykalne, jak i plastyczne, podczas których może dojść do uszkodzenia błędnika.
- choroba Meniere`a - powiększenie błędnika błoniastego wskutek gromadzenia się śródchłonki.
- zapalenie nerwu przedsionkowego
- guz nerwu słuchowego
- choroby ośrodkowego układu nerwowego
- choroby układu krążenia: nadciśnienie tętnicze, zaburzenia ortostatyczne (spadki ciśnienia krwi przy wstawaniu), zaburzenia akcji serca, zmiany w tętnicach podobojczykowych lub szyjnych.
- zaburzenia metaboliczne: miażdżyca, hiperlipidemia, cukrzyca, zaburzenia czynności tarczycy.
- choroby układu kostno-mięśniowego: choroby mięśni szkieletowych, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa szyjnego, stany po urazach kręgosłupa szyjnego.
- choroby oka: jaskra, zwyrodnienie siatkówki, choroby mięśni gałki ocznej.
- w części przypadków zawroty głowy mają tło psychogenne czyli czynnościowe. Sa one spowodowane stresem i lękiem związanym np. z osamotnieniem, potrzebą wsparcia czy depresją.
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com