Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

metalmummy  

Junior Admin

MATKA

Imię: Karolina Magdalena

Wysłany: 2013-11-28, 21:53   

Dosta?am pasem kilka razy. Natomiast w twarz nigdy. Szacunek do matki mam przeogromny, do ojca czuj? wstr?t pomieszany z lito?ci?, mi?o?ci? i bólem. To uczucie przykre i trudne do opisania.

Hawwa  

Wymiatacz

Wysłany: 2013-11-29, 00:15   

ElektryczneSzelki napisał/a:

Twoje ?lepe zapatrzenie w rodzica bawi mnie, bo nigdy w moim domu nie by?o w porz?dku.

Po prostu kocham i szanuj? rodziców, bo dobrze mnie wychowali. Jak dostawa?am lanie, to wtedy kiedy zas?u?y?am.

SeeThisThroughAndLeave  

User

Makaveli

Imię: M.

Wysłany: 2013-11-29, 01:11   

Par? razy si? zdarzy?o, jednak?e nigdy nie by?y to mocne sprawy, ale wychowawczo - par? razy si? zdarzy?o i zawsze wiedzia?em za co. Z perspektywy czasu - nawet jestem za to wdzi?czny, bo drugi raz pewne g?upoty mi przez my?l nawet nie przesz?y.

Kamil BM  

User

Perkman szakala

Imię: Kamil

Wysłany: 2013-12-03, 09:42   

Owszem zdarza?o si? dosta? od rodziców, ale by?o to tylko wtedy gdy co? na prawd? przeskroba?em, i rzeczywi?cie trzeba przyzna? ?e stawia?o mnie to do pionu :P do ko?ca ?ycia zapami?ta?em ?e jak si? bawi w samochodzie to nie mo?na go zostawia? z górki na luzie i bez zaci?gnietego r?cznego ;>

quicys  

User

Imię: Martyna

Wysłany: 2014-02-23, 02:27   

Nigdy w ?yciu mnie nie uderzono, mia?abym chyba traum? do ko?ca ?ycia. Do taty mam szacunek i przybiegam do niego w sekund? jak mnie wo?a, a jak krzyczy, to jestem grzeczniusia. Do mamy pyskuje, bo zbytnio nie zwraca mi uwagi nigdy i przyznaj?, ?e troch? si? rozp?dzam, ale nigdy nie przekln??abym ani nie powiedzia?a z?ego s?owa o ?adnym z rodziców.
Jak widz?, kiedy kto? bije takie najmniejsze dzieci, to a? mam ochot? przemówi? do rozs?dku rodzicom, którzy w takich momentach okazuj? swoj? s?abo??. Problemy rozwi?zuje si? rozmow?, a do ma?ych dzieci te? mo?na dotrze?, a je?li nic nie dzia?a, to bicie nigdy nie jest dobrym wyj?ciem.
Dzieci nie?wiadomie powtarzaj? schematy, jakich do?wiadczy?y w swoim dzieci?stwie, wi?c prawdopodobnie wszystko czego b?d? ?wiadkami, co wydarzy si? pomi?dzy doros?ymi lub czego sami do?wiadcz?, powtórzy si? w rodzinie, któr? sami za?o??.

habajdziok  

User

Cichy pesymista

Imię: Micha?

Wysłany: 2014-02-23, 14:36   

Mnie rodzice nigdy nie bili, nawet nie krzyczeli na mnie. G?ównie dlatego, ?e nigdy ich nie by?o i nie ma w domu.

Barzini  

Wymiatacz

Cicho Ciemni

Imię: Piotr

Wysłany: 2014-03-02, 12:10   

Dostawalem czesto i gesto bo to bylo potrzebne i dziwi mnie dzisiejsze wychowanie, jak patrze na te zagubione dzieci to szlak mnie trafia.
Czuwa nad tym Jezus Fiskus - zostaje nam sku? turystów!

Filigranowy  

User

Imię: Rafa?

Wysłany: 2014-03-02, 20:09   

Nigdy.

Allex  

Mega wymiatacz

:)

Wysłany: 2014-03-02, 21:20   

za z?e oceny nigdy mi si? nie dosta?o. Raczej za niepos?usze?stwo (pasem te? oberwa?am). Ale suma summarum rzadko si? to zdarza?o.
Uwa?am, ?e czasem dziecko musi dosta? lanie gdy co? przeskrobie. Nie zgadzam si? z tym ca?ym dzisiejszym "bezstresowym wychowaniem".

Nikoz  

Stały User

Imię: Szymon

Wysłany: 2014-03-11, 14:22   

Zdarzy?o sie :) a ?e grzeczny nie by?em to i sie dostawa?o:D

MrKowes  

User

Pogromca beczek

Imię: Kondzio;d

Wysłany: 2014-03-11, 23:27   

Oj i to wiele razy po wywiadówce.... nigdy nie by?em pilnym uczniem ;P oraz za chodzenie na imprezy i wracanie po kilku dniach wtedy to by?o grubo -_-
A do rodziców szacunek i kultura musi by?.

Hawwa  

Wymiatacz

Wysłany: 2014-03-14, 02:28   

MrKowes napisał/a:

A do rodziców szacunek i kultura musi by?.

To prawda, sama dostawa?am przewa?nie za nieokazywanie szacunku rodzicom.

Damn  

Pogromca postĂłw

Queen Dude

Wysłany: 2014-03-14, 17:01   

To, ?e rodzic nie bije dziecka, nie znaczy, ?e jest to bezstresowe wychowanie. Ja nie mia?am bezstresowego wychowania. Jednak mia?abym rodzicom za z?e, gdyby mnie bili, poza tym by?am m?ciwym dzieckiem i fakt, ?e uderzy? mnie rodzic a nie kole?anka w niczym by mi nie przeszkodzi?. A lanie pasem to jest ju? gruba przesada. Jakim cudem mo?na dziecko nauczy? szacunku do innych, hierarchii warto?ci i tego, by nie u?ywa?o przemocy, kiedy samemu si? to robi wobec niego? Ja sama nie by?am bita i nikogo nie bi?am ale mia?am na podwórku kole?anki (nie mówi?c o kolegach), które oporów nie mia?y. By? mo?e dlatego ?e same by?y w ten sposób karane.

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online

Hawwa  

Wymiatacz

Wysłany: 2014-03-14, 20:54   

Damn napisał/a:

To, ?e rodzic nie bije dziecka, nie znaczy, ?e jest to bezstresowe wychowanie. Ja nie mia?am bezstresowego wychowania. Jednak mia?abym rodzicom za z?e, gdyby mnie bili, poza tym by?am m?ciwym dzieckiem i fakt, ?e uderzy? mnie rodzic a nie kole?anka w niczym by mi nie przeszkodzi?. A lanie pasem to jest ju? gruba przesada. Jakim cudem mo?na dziecko nauczy? szacunku do innych, hierarchii warto?ci i tego, by nie u?ywa?o przemocy, kiedy samemu si? to robi wobec niego?

Je?eli dziecko lekcewa?y zasady i nie okazuje szacunku rodzicom, to szlaban nie wystarczy. Wtedy dziecko zas?uguje na to, by dosta? w pysk i w ty?ek.

Damn  

Pogromca postĂłw

Queen Dude

Wysłany: 2014-03-16, 16:27   

Wspó?czuj? Twojemu dziecku. To wy??cznie u?omno?? autorytetu rodzica powoduje, ?e dziecko nie ma do? szacunku. Zadaniem rodzica jest nauczenie dziecka szacunku do innych, je?li u?ywa on wobec mniejszego przemocy, po pierwsze uczy go tego, po drugie okazuje swoj? s?abo?? i bezradno??.
Zreszt?, nie wiem po co ponownie anga?uj? si? w dyskusj? i powtarzam to, co napisa?am wcze?niej. Mo?e napisze kto? w ko?cu co? czego nie b?dzie tak ?atwo obali?.

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com