Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

b30k

User


Do³±czy³: 06 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-01-06, 01:22   Znaki od nieżyjÄ…cych najbliższych?

Moja babcia męczyła się z bardzo złośliwym rakiem 2 lata. Bardzo dobrze radziła sobie sama w domu(mój dziadek umarł 18 lat wcześniej na zawał), ja z mamą(jesteśmy same) jej pomagałam, przynosiłam zakupy, bo niestety, rak miał przerzuty na kości i babcia nie mogła chodzić. Niestety, dwa dni przed świętami moja mama była zmuszona oddać babcię do hospicjum (babcia nie była już sama w stanie chodzić, pójść do toalety - w hospicjum miała 100x lepszą opiekę). 26.12 czułam, że babcia umrze. Siedziałam przy niej cały dzień, patrzyłam jak kona. Odwiedziły ją jej siostry. Koło 18 mama powiedziała mi, że muszę wrócić do domu, bo nic nie jadłam cały dzień i muszę odpocząć - nie chciałam, ale zgodziłam się. Z Babcią została jej młodsza siostra, która przez lata jej choroby nie interesowała się Nią. Po wejściu do domu weszłam do kuchni i zaczęłam robić sobie kanapkę - nagle zgasło światło. Pomyślałam, że to korki, ale w całym domu paliły się światła. Kolejną opcją była przepalona żarówka. Podeszłam do włącznika, wyłączyłam światło, po czym włączyłam ponownie i wszystko było okej. Kilkadziesiąt minut później zadzwoniła ciocia, że Babcia nie żyje. Ostatniego dnia Babcia nie mówiła już, wychodząc powiedziałam jej, że ją bardzo kocham i żeby była spokojna. Myślicie, że to mogło być z jej strony pożegnanie? Od czasu jej śmierci, co jakiś czas, mi się śni. Są to sny, kiedy widzę Babcię, która mówi: "żartowałam" (chodzi tu o to, że żartowała, że odeszła) lub kiedy "jest wyznaczona data śmierci" a ja dostaje kilka dni z Babcią. Czy mieliście jakieś znaki po śmierci najbliższych? Mama mi opowiadała, że kiedy zmarł jej tata, w dniu pogrzebu wszystkie rzeczy, że wszystkich półek w domu spadły.
 

Just95  

User



ImiÄ™: Justyna

Wiek: 28

Do³±czy³a: 20 Cze 2014

Sk±d: Ko³obrzeg

   

Wys³any: 2015-01-06, 01:37   

Też doświadczyłam objawień bliskiej mi osoby w snach, jest to przerażające ale za razem miłe uczucie zobaczyć choć jeszcze raz nawet w snach tą osobę, prawda :-) Jednak zjawiska jaki opisujesz- nie spotkało mnie takie coś jeszcze więc nie będę się wypowiadać na ten temat. Aczkolwiek wierzę w zjawiska paranormalne :-> I istnieje możliwość pewnie jakaś, że to twoja babcia... Może za życia lubiła żartować :-)
_________________
,,Jedyną rzeczą, jakiej świat nigdy nie będzie miał dość, jest PRZESADA''
 

b30k

User


Do³±czy³: 06 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-01-06, 01:41   

dziękuję za odpowiedz, to dla mnie bardzo ważne:)
 

aragorn  

Wymiatacz


Wiek: 27

Do³±czy³: 12 Mar 2014

   

Wys³any: 2015-01-06, 10:04   

Moja mama doświadczyła kilkukrotnie. Do dziś boi się zapalac światło na Boże Narodzenie bo dwa razy pękła zarowka i po miesiacu ktoś bliski zmarł. We śnie odwiedził ją wujek, mówiąc ze niedługo wróci kogoś zabrać (babcia leżała w szpitalu) mama go uprosiła naszczescie, ze "jeszcze nie teraz" potem sie modliła i nic się nie stalo na szczescie. Ja oosobiście niczego takiego nie doświadczyłem, ale przeraża mnie to.
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2015-01-06, 10:47   

Tydzień po mojej 18-stce przyśniła mi się babcia. Byłam u niej w domu, który był cały zwęglony. Normalny był tylko ten pokój, (a nawet odnowiony) w którym przebywał dziadek, na ostatnie pożegnanie, w dniu swojego pogrzebu. Dała mi obrazek z Maryją i różaniec.
Na drugi dzień opowiadam sen przez telefon mojej średniej siostrze, kiedy nagle przybiega moja najstarsza siostra i mówi: "powiedz Agnieszce, że babcia nie żyje". Mi mało szczena nie opadła.
Długi czas mieszkała z nami. Była złośliwa ale i śmieszna, lubiła moje towarzystwo. Myślę, że w ten sposób chciała się ze mną pożegnać.

W moim domu było wiele śmierci, swego czasu. Najpierw umarła prababcia, później rodzony i jedyny brat ojca zginął w wypadku samochodowym, później matka mojego ojca również zginęła w wypadku samochodowym, w tym samym roku jej mąż umarł na trzeci zawał serca. Za dwa lata umarł ojciec mojej mamy.
Rodzice doświadczali paranormalnych zjawisk, tj.: odkręcanie się kranu, otwieranie się szafek, włączanie się telewizora, dzwonienie zastawy w regale, wyczuwanie czyjejś obecności czy nawet słyszeli kroki w swoich pokojach, kiedy nie było absolutnie nikogo. Ojciec czuł, że brat go złapał za ramię i budził mówiąc, że mieli reperować traktor, tego samego dnia dowiedzieliśmy się, że tragicznie zginął.
To wszystko działo się kiedy byłam małym dzieckiem. Ale wtedy również miałam dziwny sen. Babcia z dziadkiem, kiedy już nie żyli oboje, przyjechali pod same drzwi domu czerwonym samochodem i prosili mnie, żebym z nimi pojechała. Schowałam się za mamę i powiedziałam, że muszę z nią zostać. Niby nic strasznego ale mama się rozpłakała, kiedy jej to opowiadałam.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

Nestor  

User

Rycerz Kac-kupy



ImiÄ™: Piotrek Abdul

Do³±czy³: 05 Sty 2015

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2015-01-06, 18:50   Re: Znaki od nieżyjÄ…cych najbliższych?

Ja byłem przy śmierci dziadka. Zmarł 4 lata temu, akurat, 26 grudnia. ¯eby było ciekawie, dokładnie, co do dnia, rok wcześniej miał wylew i trafił do szpitala. Przy śmierci żadnego znaku nie było. I długo się nic nie działo. A później zachorowała mi siostra. Była z dziadkiem bardzo mocno związana, w dniu śmierci dziadka wysłaliśmy ją do ciotki, czego siostra nie mogła nam długo darować. Utraty przytomności, świadomości, kiedyś nie poznała własnego ojca. Przenosiła się jakby do swojego świata, paniczny krzyk, drgawki, duszności, zero kontaktu. Taki atak trwał od kilkunastu minut do ok godziny. Istny koszmar. Na szczęście już jest po wszystkim, wiadomo co jej dolega, ataki ustąpiły całkowicie, od ponad roku nic. Ale podczas jednego z ataków zaczęła widzieć dziadka. Atak przebiegał zaskakująco spokojnie. Nawet był z nią jako taki kontakt. Gdy się próbowaliśmy do niej odezwać, odpowiedziała: cicho, bo dziadzia wystraszycie. A my zamarliśmy. Więc pojawia się pytanie: wizja, czy po prostu umysł płatał jej okrutne figle? Ale to dla mnie pytanie retoryczne, nie chcę sobie na nie odpowiadać, nie muszę.
_________________
¦wiat upada moralnie...
 

marigold  

Stały User



Wiek: 30

Do³±czy³a: 24 Sty 2015

Sk±d: Wawa

   

Wys³any: 2015-01-29, 18:16   

Kiedy śni się nam bliska osoba, podobno prosi o modlitwę za siebie :) Po przebudzeniu zmówmy zawsze w Jej intencji chociaż jeden raz "Wieczny odpoczynek..."
 

CherryMoon  

User


ImiÄ™: Patrycja

Wiek: 24

Do³±czy³a: 05 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-05, 10:26   

Po śmierci mojego taty rok temu śnił się on mojej mamie prawie codziennie. Pewnego dnia mama przeczytała gdzieś, że jeśli zmarły śni się komuś bardzo często, to oznacza, że potrzebuje modlitwy. Odmówiłam za tatę różaniec i rzeczywiście- sny ustały. Raz, gdy moja siostra chorowała, mama przygotowała dla niej antybiotyki do połknięcia. Nagle coś ją "tknęło" i sprawdziła jeszcze raz jaką dawkę miała przygotować. I okazało się, że pomyliła się i przygotowała dwa razy za dużą dawkę. Nie wiem, czy to rzeczywiście mój tata, ale ja czuję, że jest blisko nas i się nami opiekuje. Odszedł zbyt szybko- miał tylko 44 lata. Może rzeczywiście nie opuścił nas całkowicie?
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com