Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Marcheline  

Hiper wymiatacz

Lover of Beauty.



Wiek: 33

Do³±czy³a: 03 Mar 2009

Sk±d: Almost Heaven :)

   

Wys³any: 2010-06-19, 11:04   

slow napisa³/a:


Bzdura ?
Przytoczyłam jedynie jeden z argumentów osób aseksualnych,który kiedyś dość mocno rzucił mi się w oczy.Nie sądzę,by moja krytyka była bezpodstawna.Popęd seksualny jest normalną oraz jak najbardziej zdrową reakcją naszego ciała.


Owszem, bzdura, slow.

Nie kwestionuję tego, że popęd seksualny jest czymś nienormalnym.
Jest jak najbardziej zdrowym i normalnym przejawem ludzkiej seksualności. Kwestionuję natomiast Twoją tezę, według której

slow napisa³/a:

Nawet jeżeli ktoś tłumaczy,że jako istota myśląca,wysoce rozwinięta potrafi zapanować nad biologicznym uwarunkowaniem swojego ciała,jest w błędzie.


Jak najbardziej można kierować popędem seksualnym, od tego jest rozum. To jest możliwe.
_________________
"To love means loving the unlovable. To forgive means pardoning the unpardonable. Faith means believing the unbelievable. Hope means hoping when everything seems hopeless." (G. K. Chesterton)
 

jr_  

Pogromca postów



ImiÄ™: Manselinosa

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

Sk±d: Okolice Lublina

   

Wys³any: 2010-06-19, 11:15   

Marcheline napisa³/a:

Jak najbardziej można kierować popędem seksualnym, od tego jest rozum. To jest możliwe.

zapanować można, ale to nie znaczy że on zniknie i go nie będzie.

Popęd seksualny jest normalny i on musi być?
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Sl5HP3MCTKA

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Mmm ... ;*
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-06-19, 11:39   

Marcheline napisa³/a:

Jak najbardziej można kierować popędem seksualnym, od tego jest rozum. To jest możliwe.


Nie twierdzę,że nie jest.Przede wszystkim to właśnie ta możliwość kontroli różni nas od zwierząt.
Poddajemy kontroli swoje zachowanie,lecz nie biologiczne reakcje naszego organizmu.
Jest różnica pomiędzy kontrolowaniem pociągu seksualnego,a jego brakiem.
Dlatego też,taki argument do mnie nie przemawia.
_________________
Drugs&hugs.
 

JustyÅ›ka  

Hiper wymiatacz

kocianka:)



Wiek: 30

Do³±czy³a: 22 Cze 2009

   

Wys³any: 2010-06-19, 12:34   

Każdy człowiek zasługuje na szacunek i tolerancję, więc jestem na tak. Skoro uważa ktoś, że nim jest, jestem jak najbardziej skora to zaakceptować. Człowiek jak każdy, tylko poszukuje swojego miejsca.
_________________
Kici kici.:)
 

Gaarson  

User


Wiek: 30

Do³±czy³: 19 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-06-19, 12:38   

Z pewnością, taka osoba musi czasami wyładowywać swoje napięcie. Nie może być obojętna w tych sprawach :)
 

shesatanek  

Mega wymiatacz

O N A



ImiÄ™: Adolfa

Wiek: 59

Do³±czy³a: 01 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-06-19, 12:47   

być może są zoofilami . :D
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-06-19, 12:49   

Cytat:

Nie może być obojętna w tych sprawach :)


Może. Uwierz mi, że istnieją takie osoby.
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

farbenka  

Hiper wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 14 Lis 2009

Sk±d: Honolulu

   

Wys³any: 2010-06-19, 13:25   

margola napisa³/a:

homoseksualizm jest chorobÄ…?


Już wiele wiele razy o tym pisałam, że w moim mnienmaniu to zboczenie, czyli coś nienormalnego, wynikające z czynników wewnętrznych (poznanie czegoś nowego, nieakceptacja siebie w związku z płcią przeciwną) oraz/lub zewnętrznych (kłopoty w rodzinie, z rówieśnikami). Mówię to na podstawie obserwacji i jestem pewna tego, że człowiek nie rodzi się z orientacją homoseksualną (o ile to orientacja).

A co do aseksualizmu to wynik postawienia sobie jakieś blokady, niechęć i wmówienie sobie, że z nikim nie chce się być. Absolutnie, chyba po raz pierwszy, zgadzam się ze slow.
_________________
Nie wiem jaki jestem, ale cierpiÄ™, gdy mnie deformujÄ…... Wbrew wszystkiemu chcÄ™ być sobÄ…. — Witold Gombrowicz
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-06-19, 13:39   

Przypominam,że jest osobny temat tyczący się homoseksualizmu.
_________________
Drugs&hugs.
 

farbenka  

Hiper wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 14 Lis 2009

Sk±d: Honolulu

   

Wys³any: 2010-06-19, 13:41   

Cytat:

Przypominam,że jest osobny temat tyczący się homoseksualizmu.


Ja tylko odpowiedziałam na pytanie, a z tego co widzę i wiem na temat też się wypowiedziałam. :] Bez przesadyyyy.
_________________
Nie wiem jaki jestem, ale cierpiÄ™, gdy mnie deformujÄ…... Wbrew wszystkiemu chcÄ™ być sobÄ…. — Witold Gombrowicz
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-06-19, 14:11   

psychopathicwizard napisa³/a:

Cytat:

Moja koleżanka uparcie twierdzi że jest aseksualna.


Ile ma lat?



15. Pomijam to, że nazywa aseksualizmem coś, czym to nie jest.

Marcheline napisa³/a:

Jak najbardziej można kierować popędem seksualnym, od tego jest rozum. To jest możliwe.



Owszem, i to nie jest tak, że on znika. Ale można go schować, nie jesteśmy zwierzętami.

Aseksualizm i homo to nie są zboczenia ani tym bardziej choroby, są to odstępstwa od różnych biologicznych symptomów i jest to więc anomalia, ale nie zboczenie. Taka prawda, jako, że inne orientacje stanowią mniejszość, można uznać ich za "nienormalnych" ale nie "gorszych", są to w końcu ludzie rozumni. Dlatego trzeba być tolerancyjnym.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-06-19, 14:53   

Cytat:

15. Pomijam to, że nazywa aseksualizmem coś, czym to nie jest.


Zabawne. Pomijając to, że w takim wieku niczego jednoznacznie stwierdzić nie można, gdyż wszystko sie dopiero kształtuje + brak doświadczenia.
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

Vengeance

Wymiatacz


Do³±czy³: 16 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-06-19, 15:26   

Cytat:

Nie twierdzę,że nie jest.Przede wszystkim to właśnie ta możliwość kontroli różni nas od zwierząt.
Poddajemy kontroli swoje zachowanie,lecz nie biologiczne reakcje naszego organizmu.
Jest różnica pomiędzy kontrolowaniem pociągu seksualnego,a jego brakiem.
Dlatego też,taki argument do mnie nie przemawia.



Super.. tylko to czy wydzialają nam się hormony stymulujące popęd zależne jest od wieku, od ogólnego nastawienia psychicznego na bodziec i wielu innych czynników, więc się nie zgodzę z tym, że w kwestii podniecenia np wzrokowego nie zahamujemy reakcji biologicznych w naszym organizmie.
Bo możemy zahamować i ja sobie z tym doskonale radzę, sama wyobraźnia i skojarzenie może zahamować wydzielanie jakiś hormonów lub instensywnie popchnąć ich produkcje w naszym organizmie.
To może bardzo rzutować na tym czy potrzebujemy bliskości cielsnej i to na ogół kształtuje nasze libido.
Oczywiście piszę tutaj o samym popędzie seksualnym, a nie jakiejś tam warstwie uczuciowej np miłości do drugiej osoby.

To my w swojej głowie kształtujemy cechy które nas pobudzają, my mamy właśnie tak jak napisałeś wybór decyzji, a co za tym idzie wpływ na (niektóre) aspekty hormonalne.

Tak jak udowodniono, że jeśli chce Ci się spać a nie masz pod ręką np kawy to motywacją do jakiegoś działania sprawimy, że nasz mózg sam wyprodukuje substancje typu dopamina i adrenalina.
Jak również kiedy odczuwasz strach organizm produkuje Ci fenyloetyloamine i andrenaline, ale sama możesz nauczyć się tego czego nie się bać i twój organizm tego nie wyprodukuje.. tak właśnie jest zbudowana i złożona psychika i na niej często opiera się sam mózg.
To właśnie są cechy twojej osobowiści i to się bardzo przekłada na niektóre reakcje w naszym organizmie.
To że Ty przykładowo boisz się pająków, a ja nie .. to twój orgaznim na widok pająka zareaguje inaczej od mojego na strach czy jego brak. Ty możesz wpaść w panike a ja będę spokojny.
To również dotyczny bodźców seksualno-wzrokowych.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-06-19, 17:02   

Psychopathicwizard napisa³/a:

Zabawne. Pomijając to, że w takim wieku niczego jednoznacznie stwierdzić nie można, gdyż wszystko sie dopiero kształtuje + brak doświadczenia.



Jak dobrze, że o tym wspomniałaś. Już to kiedyś pisałam, dlatego teraz tego nie powtórzyłam. Zgadzam się.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Vengeance

Wymiatacz


Do³±czy³: 16 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-06-19, 17:11   

Cytat:

Aseksualizm i homo to nie są zboczenia ani tym bardziej choroby, są to odstępstwa od różnych biologicznych symptomów i jest to więc anomalia, ale nie zboczenie. Taka prawda, jako, że inne orientacje stanowią mniejszość, można uznać ich za "nienormalnych" ale nie "gorszych", są to w końcu ludzie rozumni. Dlatego trzeba być tolerancyjnym.


Ostatnio oglądałem rozmowy w toku, taka jedna pani z widowni sprzeczała się z gejem o tym, że naukowcy z Ameryki stwierdzili, że bycie homo to nie anomalia, ale choroba, bo to niezgodne z naturą a jeśli płeć np męska ma popyt do tej samej płci to coś w jego mózgu jest nie tak co trzeba niby zaliczyć do choroby na tle psychicznym.
Ja również uważam, że to anomalia ale w końcu Amerykańscy naukowcy :D to kolejny przykład jak ludzie sa podatni na niby potencjał Amerykanów, jest nawet o tym książka tylko nie pamiętam autora, o tej całej "chorobie homoseksualistów".
Która propaguje homoseksualizm jako chorobę, tak samo jak dysleksję uważa się że jakąś tam wielką blokade przy znaniu praw językowych, a można to wyćwiczyć i nauczyć się pisać.. mój kolega własnie ma dysleksję i całkiem niezle ogarnia polszczyznę.

Ale można właśnie się kłócić pomiędzy anomalia a chorobą..
Co sądzisz np o tzw zboczeniu na tle dzieci czyli na pedofilię czy dendrofile popęt seksualny do roślin.. uważasz to za anomalie? czy zboczenie?
Bo piszesz, że wg Ciebie homoseksualizm to odstępstwo, a czy pedofilię również nazwiesz odstępstwem i zboczeniem jako chorobą ogólną czy jako anomalię?
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com