Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-05-26, 21:17   

Frozy napisa³/a:

z tego co wiem nic ine postuluje ^^


Jak nie ?
Zapoznaj się z definicją tego słowa :-)
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-05-26, 21:24   

Mizantrop napisa³/a:

Dokładnie tak. Ateizm odrzuca lub neguje istnienie Boga. Ale samo w sobie słowo "ateizm" obejmuje zróżnicowane zjawiska. Często spotykaną postacią ateizmu jest materializm praktyczny, który ogranicza potrzeby i ambicje człowieka do przestrzeni i czasu.


ateizm nie obejmuje nic poza negacją istnienia bogów,
ateizm to jedno, materializm to drugie, racjonalizm to trzecie sceptycyzm to 4.
owszem dana osoba często poza tym ze jest ateistą jest również materialista i racjonalistą, ale nie musi tak być.

Te słowa istnieję po to aby je stosować a nie wrzucać wszystko do jednego worka.

[ Dodano: 2010-05-26, 21:25 ]

Mizantrop napisa³/a:

Dokładnie tak. Ateizm odrzuca lub neguje istnienie Boga. Ale samo w sobie słowo "ateizm" obejmuje zróżnicowane zjawiska. Często spotykaną postacią ateizmu jest materializm praktyczny, który ogranicza potrzeby i ambicje człowieka do przestrzeni i czasu.


ateizm nie obejmuje nic poza negacją istnienia bogów,
ateizm to jedno, materializm to drugie, racjonalizm to trzecie sceptycyzm to 4.
owszem dana osoba często poza tym ze jest ateistą jest również materialista i racjonalistą, ale nie musi tak być.

Te słowa istnieję po to aby je stosować a nie wrzucać wszystko do jednego worka.

[ Dodano: 2010-05-26, 21:27 ]

Mizantrop napisa³/a:

Frozy napisa³/a:

z tego co wiem nic ine postuluje ^^


Jak nie ?
Zapoznaj się z definicją tego słowa :-)



a ty się zapoznałeś??, poza definicją sugeruje zapoznać się również z etymologią tego słowa.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-05-26, 21:33   

cretultix napisa³/a:

ateizm to jedno, materializm to drugie, racjonalizm to trzecie sceptycyzm to 4.
owszem dana osoba często poza tym ze jest ateistą jest również materialista i racjonalistą, ale nie musi tak być.


Nie napisałem, że zawsze wszystkie te cechy się łączą u danego człowieka.

Cytat:

a ty się zapoznałeś??, poza definicją sugeruje zapoznać się również z etymologią tego słowa.


W tym przypadku jeśli nie neguje Boga, to domaga się istnienia bytu transcendentnego o którym nikt nic nie potrafi powiedzieć.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-05-26, 21:38   

Cytat:

W tym przypadku jeśli nie neguje Boga, to domaga się istnienia bytu transcendentnego o którym nikt nic nie potrafi powiedzieć.



jeśli by odwrócić znaczenie słowa gnostyk to ta definicja byłaby dobra, ale tak nie do końca jest

mianem agnostyków określa się też ludzi którzy twierdzą, że nie wiedzą nic, więc nie będą się domagać istnienia żadnego bytu :P
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-05-26, 21:42   

Cytat:

mianem agnostyków określa się też ludzi którzy twierdzą, że nie wiedzą nic, więc nie będą się domagać istnienia żadnego bytu :P


Na jedno wychodzi.
Jeśli nie neguje Boga, to domaga się istnienia tego bytu o którym nic nie wiadomo, i nikt nic nie wie :)
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-05-26, 22:04   

Cytat:

Agnostycyzm – poglÄ…d, wedÅ‚ug którego nigdy nikomu nie uda siÄ™ dowieść istnienia lub nieistnienia Boga, bÄ…dź negujÄ…cy caÅ‚kowicie lub częściowo możliwość poznania bytu.



nie da się dowieść istnienia, więc to znaczy, że agnostyk przyjmuje do wiadomości to, że żadna siła może nie istnieć

a skoro tak to nie może się czegokolwiek domagać...
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

coddy  

Hiper wymiatacz

Gorgorocik



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 28

Do³±czy³: 16 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-05-26, 22:05   

Mizantrop napisa³/a:

Jeśli nie neguje Boga, to domaga się istnienia tego bytu o którym nic nie wiadomo, i nikt nic nie wie :)



jeśli babcia powie "czy chcesz kanapkę", a nie odpowiem jej nic, to znaczy, że domagam się tej kanapki?
_________________
And I’ll stay alive
Just to follow you home
And I will survive
‘Cause you’re my Mississippi Princess
You’re my California Queen
Like the Duchess of Detroit
And every city in between

http://www.lastfm.pl/user/Coddy113
 

xenovobez  

Hiper wymiatacz

;]



ImiÄ™: Oryginalne

Wiek: 29

Do³±czy³a: 07 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-06-13, 10:00   

Hmm... ja tam mam siebie za ateistę, nie ma boga, nie ma niczego, typu magia duchy itd... to jest bez sensu. Zyje juz w tym przekonaniu od roku, i jakoś jest identycznie jak kiedyś :d a nawet lepiej, bo nie muszę wmawiać sobie, że istnieje jakis niewidzialny przyjacile i mnie on wspiera i moge mu mwic co zechce oO... ale to moja opinia :-P
_________________
"[...] miłość nie daje i nigdy nie dawała szczęścia. Wręcz przeciwnie, zawsze jest niepokojem, polem bitwy, ciągiem bezsennych nocy, podczas których zadajemy sobie mnóstwo pytań, dręczą nas wątpliwości. Na prawdziwą miłość składa się ekstaza i udręka."
 

coddy  

Hiper wymiatacz

Gorgorocik



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 28

Do³±czy³: 16 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-08-26, 05:04   

xenovobez napisa³/a:

jest identycznie jak kiedyÅ› :d a nawet lepiej



:D



Na listę zapisałem się już dawno temu (patrz: pierwszy post)
_________________
And I’ll stay alive
Just to follow you home
And I will survive
‘Cause you’re my Mississippi Princess
You’re my California Queen
Like the Duchess of Detroit
And every city in between

http://www.lastfm.pl/user/Coddy113
 

Mathi

User


Wiek: 34

Do³±czy³: 09 Mar 2009

Sk±d: Zabrze

   

Wys³any: 2010-08-27, 00:53   

Ja ostatnio opracowałem nawet taką teorię własną na temat różnicy między osobą wierzącą, a ateistą. Często to mówię, jeśli ktoś mnie pyta "jak to można nie wierzyć?".
Być może to zbyt obrazoburcza myśl ale coś w tym jest. Osoba wierząca gdy boli ją brzuch, modli się do Boga, czy kogoś tam, żeby się zlitował, żeby nie bolał już mnie brzuch itp, a ateista po prostu pójdzie do toalety załatwi swoją potrzebę (którą lepiej pominę) i ma problem z głowy ;)
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-08-27, 04:12   

Mathi napisa³/a:

. Osoba wierząca gdy boli ją brzuch, modli się do Boga, czy kogoś tam, żeby się zlitował,


Jakieś mocno rozmyte jest to Twoje pojęcie o osobach wierzących. :-P

A odnosząc się do sporu kilka postów wyżej - agnostyk zarówno może nie wierzyć, jak i wierzyć, czy być sceptykiem. Agnostycyzm to jedynie przekonanie o tym, że istnienia Boga nie da się namacalnie dowieść. Zresztą tak samo, jak i jego nieistnienia.
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-08-27, 10:17   

Cytat:

A odnosząc się do sporu kilka postów wyżej - agnostyk zarówno może nie wierzyć, jak i wierzyć, czy być sceptykiem. Agnostycyzm to jedynie przekonanie o tym, że istnienia Boga nie da się namacalnie dowieść. Zresztą tak samo, jak i jego nieistnienia.



to jest w sumie jedyne słuszne przekonanie :P

Mathi, widzę, że tró, kozak, ateista z ciebie.... i do tego inteligent
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com