Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

eMeF  

Wymiatacz



ImiÄ™: Marta

Do³±czy³a: 14 Kwi 2009

Sk±d: ¿e znowu

   

Wys³any: 2009-04-15, 21:44   AteiÅ›ci/Agnostycy

Jest temat " Ilu jest Chrześcijan na Forum" i ogólnie toczy się wszystko wokół Chrześcijaństwa. Z tego co widzę to sporo osób zadeklarowało się, że jest Ateistami więc postanowiłam założyć taki temat. Wpisaliście się na tą stronę -> http://lista.racjonalista.pl/ ?
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-15, 21:55   

Mogę zadać jakieś pytania? bez żadnych podtekstów ironii itp. Chciałabym się po prostu dowiedzieć paru rzeczy.

Więc na początek:
kim dokładnie jest agnostyk?
dlaczego ateiści nie uznają żadnych bogów (tylko proszę nie: bo tak, tylko argument)?
 

Abaddon  

Hiper wymiatacz

Niekonwencjonalny



ImiÄ™: Abaddon

Wiek: 27

Do³±czy³: 04 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-04-15, 22:10   

Panic, pewnie dlatego, że uznają jedynie to co jest namacalne i poznane ludzkimi zmysłami bądź naukowo.
_________________
Co za idiotyczny punkt w regulaminie.
Poza tym, wypadało się podpisać jak grzebałeś na moim profilu pipko.
 

eMeF  

Wymiatacz



ImiÄ™: Marta

Do³±czy³a: 14 Kwi 2009

Sk±d: ¿e znowu

   

Wys³any: 2009-04-15, 22:12   

Panic napisa³/a:

Mogę zadać jakieś pytania? bez żadnych podtekstów ironii itp. Chciałabym się po prostu dowiedzieć paru rzeczy.

Więc na początek:
kim dokładnie jest agnostyk?
dlaczego ateiści nie uznają żadnych bogów (tylko proszę nie: bo tak, tylko argument)?



agnostyk - zwolennik, wyznawca agnostycyzmu, poglądu filozoficznego negującego całkowicie lub częściowo możliwość poznania obiektywnej rzeczywistości, kwestionujący możliwość wypowiadania się o istnieniu Boga (Słownik Wyrazów Obcych Wydanie Nowe, PWN 1996).

Dlaczego nie uznają bogów ? hmm to każdy indywidualnie powinien napisać ale ja nie uznaję boga bo (może to trochę głupio zabrzmi) ale nie jestem wstanie w niego uwierzyć.To wszystko jest takie sztuczne według mnie jeszcze kościół mnie do reszty "odstrasza" od Boga. Z drugiej strony nie wykluczam tego, że Jezus itd żyli mogli pomagać ludziom być w pewien sposób cenieni/wywyższani ale nie wierzę w wszystkie cuda i w wszechmoc boga
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-15, 22:15   

i znowu idziemy w chrześcijaństwo :P
więc może dlaczego Kościół "odstrasza" ?
 

Nadziejka  

User

dziewczyna mistera



Wiek: 35

Do³±czy³a: 06 Kwi 2009

Sk±d: z piek³a

   

Wys³any: 2009-04-15, 22:28   

Cytat:

więc może dlaczego Kościół "odstrasza" ?


A to już nawet ja, jako osoba wierząca mogę powiedzieć.
Kościół jako instytucja próbuje rządzić ludźmi, ograniczyć ich tak bardzo, jak to tylko możliwe.
Księża do wszystkiego się wtrącają i wydaje im się, że zawsze mają rację.
Dodatkowo większość z nich to pazerniaki, którym ciągle mało kasy.

Edit: to tylko niektóre z wad Kościoła jako instytucji.
_________________
Więc proszę Cię blisko bądź, kochaj mnie
Trwaj przy mnie, bo wokół wzburzone morze
Tylko Twoja dłoń. To stały ląd.
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-15, 22:33   

Trochę dlatego co napisała już ciocia Nadziejka lecz jeszcze dlatego że po prostu

Cytat:

tylko proszÄ™ nie: bo tak, tylko argument


podaj mi jakiś prawdziwy i nie podważalny argument że Bóg istnieje, skoro tyle ludzi wierzy to chyba jest jakiś mądry który wreszcie ''znalazł'' Boga, no chyba że się nie da, to przepraszam że uważam że jesteście nie mądrzy że wierzycie w coś co nie jest nawet minimalnie pewne.
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-04-15, 22:39   

swEeTbOyMuah napisa³/a:

podaj mi jakiś prawdziwy i nie podważalny argument że Bóg istnieje, skoro tyle ludzi wierzy to chyba jest jakiś mądry który wreszcie ''znalazł'' Boga, no chyba że się nie da, to przepraszam że uważam że jesteście nie mądrzy że wierzycie w coś co nie jest nawet minimalnie pewne.



Napisz coś nowego albo wyjdź :wstyd: Powtarzasz ten tekst 10 raz, conajmniej.

Tak w ogóle to co ma wspólnego wiara w Boga ze stosunkiem do Kościoła? Wytłumaczy mi ktoś? Bo jeśli jakiś ateista swoją niewiarę będzie mi tłumaczył "odstraszeniem" go przez Kościół, to zabiję go śmiechem :]
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-15, 22:42   

Podaj mi jeden argument na istnienie jakiegokolwiek Boga bo na tym ateizm polega że nie wierzysz do puki nie ma dowodów. I po drugie każda religia to kłamstwa, kłamstwa i jeszcze raz kłamstwa, i nie mów mi że religia nie ma nic do boga/wiary.
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-15, 22:43   

swEeTbOyMuah, po jaką cholerę robisz śmietnik z tego tematu? czy musisz od razu najeżdżać na chrześcijan? nie umiesz kulturalnie rozmawiać to się nie wypowiadaj. ten temat dotyczy ateistów i agnostyków.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-04-15, 22:43   

swEeTbOyMuah napisa³/a:

podaj mi jakiś prawdziwy i nie podważalny argument że Bóg istnieje, skoro tyle ludzi wierzy to chyba jest jakiś mądry który wreszcie ''znalazł'' Boga


poszukaj na necie coś takiego jak świadectwa (ludzi, nie takie szkolne ;) ) http://adonai.pl/swiadectwa/ <--- przykład
co do argumentów:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Cud_eucharystyczny
http://pl.wikipedia.org/w...%9Bw._Januarego
przykłady :-) To są opisy z wikipedii - chcesz dowiedzieć się więcej to poszukaj we własnym zakresie :-)

Forgive me za OTa :oops:
Jeśli nie jest on godzien, by tu przebywać, niech w koszu spocznie :-(
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-15, 22:45   

MłodyDuchem, wierzę w Twoje dobre chęci, ale tu raczej już nic nie zdziałasz. Nie jeden probował go przekonać, a on dalej swoje i w kółko.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-04-15, 22:50   

Panic napisa³/a:

MłodyDuchem, wierzę w Twoje dobre chęci, ale tu raczej już nic nie zdziałasz. Nie jeden probował go przekonać, a on dalej swoje i w kółko.


Też wierzę w swoje dobre chęci ;) :-D
Próbować zawsze można... ;)
A czym się różni agnostycyzm od ateizmu w takim razie :?:
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-15, 22:53   

Cytat:

zespół zjawisk uznawanych przez wyznawców chrześcijaństwa za nadprzyrodzone,


Aha.

Jakiś dowód naukowy poproszę?

Cytat:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Cud_%C5%9Bw._Januarego


Człowieku, co Ty mi tu dajesz? :-o Wiesz że z chemikaliów można zrobić nawet "wodę" która jest stała po wyciągnięciu od reszty a jak ją wrzucisz z powrotem do reszty to płynna będzie, czy coś w tym stylu.
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-15, 22:54   

z tego co udało mi się wyczytać, to ateiści twierdzą że Boga nie ma, a agnostycy, że nie można udowodnić, że Boga nie ma - sami się zwalczają, a tak się kochają :P

dlatego prosiłam o definicję ułożoną przez agnostyka, nie ze słownika....
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com