Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Masaki  

Stały User



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 25

Do³±czy³: 26 Kwi 2012

   

Wys³any: 2012-04-27, 16:41   Cherub - Robert Muchamore. KryminaÅ‚ dla mÅ‚odzieży.

Polecam wam z całego serca książkę cherub, która podbiła moje serce :D dzięki niej zachęciłem się do czytania książek i ona jako pierwsza mnie wciągnęła ! Książka ma 12? tomów ( polskich , w krajach Anglojęzycznych bodajże jest ich 14? nie pamiętam ) I polecam wam przeczytać pierwszy tom. Kupić można w empiku a nazywa się " Rekrut" A teraz czas na krótkie informacje :P
Czym jest CHERUB?
CHERUB to komórka brytyjskiego wywiadu zatrudniająca agentów od dziesięciu do siedemnastu lat. Wszyscy cherubini są sierotami zabranymi z domu dziecka i wyszkolonych na profesjonalnych szpiegów. Mieszkają w tajnym kampusie ukrytym wśród angielskich wzgórz.
DLACZEGO DZIECI?
Bo nikt nie podejrzewa ich o udział w tajnych operacjach wywiadu, co oznacza, że uchodzi im na sucho znacznie więcej niż dorosłym.


Napiszę to ogólnie. W książce znajdziemy dużo akcji, trochę romantyzmu,komedii i też wiele zboczonych scenek ^^ W książce mamy tak naprawdę dwa czasy: Jeden w kampusie Drugi na misji. W kampusie zawsze jest ciekawie a na misji duzo akcji. misje są rózne ( takie na podstawie FBI) Więc gorąco polecam do zakupienia tej książki ;) Pozdrawiam, Masaki .
_________________

Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach.
 

kasiek14  

Stały User


ImiÄ™: Kasia

Wiek: 29

Do³±czy³a: 15 Kwi 2012

   

Wys³any: 2012-04-29, 18:20   

Zachęciłeś mnie do przeczytania tej książki, może za jakiś czas ją przeczytam ;) i wydaje się dość ciekawa :-D :evil:
 

Cukierkowa  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 64

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-04-29, 18:48   

gardzÄ™ takÄ… tandetÄ…. nie przeczytam na 100 pro
_________________
Take my two hands and put them on my throat. God, give me a mirror so I can watch myself choke.
 

skyler_  

User



Wiek: 28

Do³±czy³a: 29 Kwi 2012

Sk±d: nigdzieb±d¼.

   

Wys³any: 2012-04-29, 18:50   

Kolega też mi ją polecał. Może kiedyś się zabiorę.
 

Rayshami

Wymiatacz

Strawberry!



Do³±czy³: 18 Pa¼ 2011

Sk±d: masz truskawkê?

   

Wys³any: 2012-04-29, 21:16   

Cukierkowa, gardzę tobą. Na tej samej zasadzie, bo gówno o książce wiesz a się wypowiadasz.

Czytałem, żadna rewelacja, napisane prostym językiem i skierowane do dwunastolatków. Szału nie robi. Marnie wykreowany świat, ostatnie części były na siłę.
 

Cukierkowa  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 64

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-04-29, 22:46   

Rayshami napisa³/a:

Cukierkowa, gardzę tobą. Na tej samej zasadzie, bo gówno o książce wiesz a się wypowiadasz.



fabuła książki oparta na banalnym i oklepanym schemacie. "dzieciaki tajni agenci" ile razy to już było, ile razy można czytelników katować tą samą historyjką. juz za sam pomysł pluje autorowi w twarz
_________________
Take my two hands and put them on my throat. God, give me a mirror so I can watch myself choke.
 

Rayshami

Wymiatacz

Strawberry!



Do³±czy³: 18 Pa¼ 2011

Sk±d: masz truskawkê?

   

Wys³any: 2012-04-29, 22:53   

Cukierkowa:
Taaak, spójrzmy na ten wyjątek i anomalię w świecie...
Zmierzch - jedyny i niepowtarzalny romans nastolatki z istotÄ… nadprzyrodzonÄ…...
Dowolny horror - Jedyny, niepowtarzalny film w którym bohaterowie zawsze się rozdzielają... Chwila, który jest niepowtarzalny skoro każdy taki jest?
Metal - miljardy zespołów grające muzykę jednego gatunku! Co za oklepany schemat!
Dżinsy - dlaczego wszyscy je noszą?!
Chleb - wszyscy jedzą chleb a mogliby jeść na przykład... kaszę!

Schematy nie są złe. Można je najwyżej źle wykorzystać. Cały świat opiera się na pewnych schematach, każde ludzkie zachowanie się na nim opiera. Nie możesz powiedzieć, że coś jest gówniane bo jest robione według schematu.


Przyszłemu chłopakowi też za kilka lat powiesz, że jest słaby w łóżku bo pieprzy schematycznie? Heh.
 

Cukierkowa  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 64

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-04-29, 23:08   

Rayshami napisa³/a:

Cukierkowa:
Taaak, spójrzmy na ten wyjątek i anomalię w świecie...
Zmierzch - jedyny i niepowtarzalny romans nastolatki z istotÄ… nadprzyrodzonÄ…...
Dowolny horror - Jedyny, niepowtarzalny film w którym bohaterowie zawsze się rozdzielają... Chwila, który jest niepowtarzalny skoro każdy taki jest?
Metal - miljardy zespołów grające muzykę jednego gatunku! Co za oklepany schemat!
Dżinsy - dlaczego wszyscy je noszą?!
Chleb - wszyscy jedzą chleb a mogliby jeść na przykład... kaszę!

Schematy nie są złe. Można je najwyżej źle wykorzystać. Cały świat opiera się na pewnych schematach, każde ludzkie zachowanie się na nim opiera. Nie możesz powiedzieć, że coś jest gówniane bo jest robione według schematu.


Przyszłemu chłopakowi też za kilka lat powiesz, że jest słaby w łóżku bo pieprzy schematycznie? Heh.



porównanie sztuki jaką jest pisanie bądź muzyka czy film do jedzenia chleba czy noszenia ubrań wyjątkowo idiotyczne. oczywiście ze schematy w sztuce zasługują tylko i wyłącznie na pogardę, używanie szablonu to takie pójście na łatwiznę, twórca zamiast wymyślić coś niezwykłego i zupełnie nowego woli używać oklepanych technik.po co? oczywiście dla pieniędzy, bo te schematy zawsze się przyjmują i są już wypróbowane wiec nie ma ryzyka ze odbiorcom się nie spodoba. gdyby nie to prymitywne myślenie to ludzie nie byliby tak ograniczeni, jednotorowi...nie byli by takimi idiotami bo sztuka kształtuje
_________________
Take my two hands and put them on my throat. God, give me a mirror so I can watch myself choke.
 

Rayshami

Wymiatacz

Strawberry!



Do³±czy³: 18 Pa¼ 2011

Sk±d: masz truskawkê?

   

Wys³any: 2012-04-30, 00:56   

Cukierkowa, na razie udowadniasz jaką ty jesteś idiotką. Wszystko opiera się na nowszych lub starszych schematach - renesans w pewnym sensie powielał schematy starożytnego Rzymu i Grecji. Dante pisał w oparciu o Wergiliusza. Drakula powstał na podstawie legend i przesłań o nocnych potworach. Wszystko czerpie z przeszłości i wszystko działa według określonych schematów - mogłabyś jeść kaszę zamiast chleba, ale nie jesz. Bo to schemat - wszyscy jedzą, więc ty też. Twoja argumentacja sugeruje, że po Tolkienie nikt już nie napisał dobrej powieści w klimacie fantasy - na tym twoja wiedza się kończy, bo, że Tolkien zaczerpnął wiele rzeczy z przeszłości pewnie nie wiesz. Wiedźmin był marną podróbką. Po Hitchcocku nie było filmów grozy - wszystko to gówniane kopie.

Ba! U Dantego - w średniowieczu(!) znajdujemy już wykorzystanie schematów z tamtego okresu (symbolika w szeroko rozumianym sensie). Kim jest Dante dowiesz się za parę lat. Przeczytasz też "Dzieje Tristana i Izoldy" i zobaczysz jak wyglądał romans kilkaset lat temu. Później przeczytasz "Romeo i Julia" Shakespeare'a i zobaczysz jak wiele motywu wykorzystał z tego. A później dojdziesz do wniosku, że cały dzisiejszy świat jest schematem, wszystko jest tragiczne i nie warto niczego robić bo to już było (takie myślenie też jest schematyczne, co teraz?).

P.S. W opisie powielasz schemat typu "nastolatka z ynteligentym podpisem mającym ynteligentne przesłanie".

Tak z ciekawości - czy True Blood też jest gównem i nie warto z niego czerpać bo inspiracja to wampiry, które wiadomo zwizualizował nam ktoś dawno, dawno temu? Nie ma nic wspólnego z wizją autora "Drakuli" ale są wampiry, więc to powielanie schematów i gówno? Heh.
 

Masaki  

Stały User



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 25

Do³±czy³: 26 Kwi 2012

   

Wys³any: 2012-05-01, 15:04   

Rayshami napisa³/a:

Czytałem, żadna rewelacja, napisane prostym językiem i skierowane do dwunastolatków. Szału nie robi. Marnie wykreowany świat, ostatnie części były na siłę.



No Tak. Mnie zniechęciła ta 12 część , FALA ;'/ Robercik nie miał już o czym pisać chyba..
Ale reszta bardzo fajnie napisana , nie wiem co ci siÄ™ tam nie podoba :wstyd:
_________________

Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach.
 

Cukierkowa  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 64

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-05-01, 15:57   

Rayshami napisa³/a:

bla bla bla bełkotam bez sensu


wysuwasz idiotyczne wnioski, już ci wytłumaczyłam wszystko,przeczytaj mój post jeszcze raz , może dwa, a najlepiej z 10 razy i jeśli dalej nie ogarnąłeś mojej opinii to znaczy ze dobry retard z ciebie
_________________
Take my two hands and put them on my throat. God, give me a mirror so I can watch myself choke.
 

Masaki  

Stały User



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 25

Do³±czy³: 26 Kwi 2012

   

Wys³any: 2012-05-01, 17:40   

Cukierkowa napisa³/a:

fabuła książki oparta na banalnym i oklepanym schemacie. "dzieciaki tajni agenci" ile razy to już było, ile razy można czytelników katować tą samą historyjką. juz za sam pomysł pluje autorowi w twarz



Sluchaj cukierkowa, pohamuj się kurna! Gdybyś sama wymyśliła lepszą książkę to mi napisz. Nie czytałaś książki a już krytykujesz. Przeczytaj sobie a pogadamy. I to co do ciebie napisał Rayashami to prawdziwa prawda. I ty przeczytaj swoje posty 10 razy i ty ogarnij swoją opinie :wstyd: Najlepiej to już tu nie pisz bo poniżasz się. Temat jest po to aby zachęcić do czytania, albo jak ją [PRZECZYTA£A¦ Wyrazić swoje zdanie. Sam opis ci nic nie da. :-o
_________________

Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach.
 

Cukierkowa  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 64

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-05-01, 17:43   

Masaki napisa³/a:

płaku płaku płaku


ahahaha jaki bulwers XDXDXD
_________________
Take my two hands and put them on my throat. God, give me a mirror so I can watch myself choke.
 

Masaki  

Stały User



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 25

Do³±czy³: 26 Kwi 2012

   

Wys³any: 2012-05-01, 17:46   

Cukierkowa napisa³/a:

Masaki napisał/a:
płaku płaku płaku

ahahaha jaki bulwers XDXDXD



Wiesz co to bulwers ? ;/ :wstyd:
_________________

Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach.
 

Rayshami

Wymiatacz

Strawberry!



Do³±czy³: 18 Pa¼ 2011

Sk±d: masz truskawkê?

   

Wys³any: 2012-05-01, 17:53   

Masaki, nie wciągnęło mnie. Język zdecydowanie fajny, dopasowany do grupy odbiorców - ale ja taką książkę czytam godzinę. I nie ma w niej nic co każe mi czekać na następną część z zapartym tchem - to, że dwie postacie ze sobą będą albo nie? Nie ma nic - poza głównym bohaterem - co łączy te wszystkie części. Na Harrego Pottera i jego walkę z Voldemortem czekałem z zapartym tchem - siedziałem i czytałem po nocach. Tutaj... Jest pustka. I książka jest skierowana do zdecydowanie młodszego pokolenia - nie ma żadnego "zła" które dotyka bohaterów. Nie ma o śmierci którejś agentki na misji. Nie ma, że któraś została zgwałcona. Nie ma, że ktoś sprzedał - to jest świat a ja nie lubię idealizowania. Nie lubię sytuacji kompletnie naciąganych - chyba, że jasno mówimy o książce fantasy/sf. A sytuacje kiedy 16stolatek przebija się przez tłum ochroniarzy nie robiąc sobie najmniejszej krzywdy, unika strzałów od zawodowego strzelca a później sam jest w stanie go zranić - chociaż nigdy wcześniej nie był w takiej sytuacji - to co najmniej gruba przesada. Gdybym był młodszy pewnie podchodziłbym bezkrytycznie.

Cukierkowa, przeczytałem. Drugi raz, bo po następnym ten bełkot mógłby źle wpłynąć na moją psychikę. Brr. Pozdrawiam cię, dziewczyno jednotorowa o wąskiej perspektywie i braku zdolności przyswajania argumentów, które kolidują z twoim poglądem (co to znaczy kolidować sprawdź w google). Cieszę się, że dałaś mi możliwość poznania jak funkcjonują tacy ludzie. Chętnie powtórzę tą rozmowę - za 3 lata, jak będziesz po 16stce i słuchając cię będę mógł się gapić na twoje cycki - jakieś miłe wspomnienie mi przynajmniej zostanie. Chyba, że nie będziesz miała cycków, wtedy nie chcę.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com